Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Találkozók, események    »    Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata    |   << vissza

Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata

2014-01-13 9:01:43
Hunya

Hunya

Posztok: 5314
Velünk: 4970 napja

Egyetértek Mattel. Mindenkiében van kat, és kész. Gyári. ha valakinek büdös, akkor azt kell mondani, hogy régi.

Úgyis a buli a lényeg, és max egymás között versenyzünk.

Senkit ne tántorítson el a dolog!

aláírás May the Fairy be with You!
2014-01-13 8:52:01
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5116 napja

Sajnos ez a nagy büdös harci helyzet főleg NA-k esetén, hogy a ca.15-20 éves vagy még régebbi katalizátorok már rég megdöglöttek, az autók simán hozzák a szükséges CO egyéb értékeket kat. nélkül is, semmi sunnyogás nem szükséges hozzá vizsgán.

Én magam részéről azt tudom hozzá tenni, hogy továbbra is nagyon szertnék indulni, de szabályokat méginkább egymást ne csapjuk be. Sztem legtöbbünk inkább az érzés, az adrenalin miatt versenyezne nem kupáért. Ha közöttünk tud születni egy gentlemens agreement erről és tapasztalatok alapján rajthoz tudunk állni így is akkor szerintem hadd szóljon. Engem nem érdekel ha nem számítják bele az időmet más kategóriákéba pl. A szervezett keretek között történő versenyzésért, a programért, társaságért mennék. De ha nagyon necces így valakinek akkor inkább hagyjuk tényleg, egy ilyen fasza kezdeményezésből nehogy indulatok legynek mert az nagy kár volna...

2014-01-12 23:28:43
Ordune

Ordune

Posztok: 7245
Velünk: 4533 napja

Zed, az autómban egy k. nagy KOMPRESSZOR van beszerelve, szerinted a vizsgán a katalizátor hiánya kit érdekelt? smile

Csalni meg nem fogok. Ha az a szabály, hogy kell a katalizátor, akkor nem fogok sunnyogni. 

Egy sportkatalizátor kb. 50 rongy, plusz újraprogramozás, és mínusz pár LE.

aláírás

MX-5 KLUB - elnök
NA 1.6 1992

2014-01-12 22:55:04
zed1

zed1

Posztok: 935
Velünk: 4104 napja

Plakett színe elvileg nem számít - ha jól gondolom - mert feketét kaphat simán pl. minden olyan kocsi ami egyébként euro 2-es, csak éppen 96 előtt került forgalomba és nkh-nél rosszul van nyilvántartva. Tc-n volt is erről cikk, meg én is szívtam vele. Vagy párszázezer autóst érint... Pirosat a jelen szabályok szerint akkor kap az ember ha euro-2-es. Szóval elvileg ezen nem múlhat.

Autót nem emelgetnek, nincs gépkönyvezés, erre direkt rákérdeztem. Verseny előtt pedig van jobb dolguk (kerekek, fékek, biztonsági öv, stb.) is mint katalizátorok meglétét ellenőrizni. Gyakorlatilag a kategóriába sorolás is önbevallás alapján megy (illetve a versenyzőtárs jelentheti, hogy valaki ügyeskedik, mint pl. az F1-benLaughing) Én pl. azért voltam mindig HH-ban, mert nem fértem már be a szériába a stabik/ülés módosítás miatt. Ellenben kérésre nem raknak át másik kategóriába, pl. András Lotus-át sem hagyták köztünk (HH) indulni, mert nem fért be oda oda való volt már az autója.

Gyak. a kat. hiányát nyilván senki nem fogja ellenőrizetetni a versenyzők közül (közülünk legalább is biztosan nem) és amíg nem kezd érezhetően katalizátor hiányos szagot árasztani az autó addig valszeg más sem. Nyilván az induló saját felelőssége, hogy így "csal" és ez kiderül. 

2014-01-12 22:28:34
Hunya

Hunya

Amit nem teljesen ertek: mi alapjan mondjak azt, hogy

van vagy nincs benne kat?

Megnezik fizikailag, bemerik, egyeb?

2014-01-12 22:25:58
zed1

zed1

Na esetén ez gyárilag nincs esetleg korai daraboknál? (Segítsetek, mert így akkor legalább tudnám mivel indokolni, hogy miért nincs.)

2014-01-12 22:25:15
Hunya

Hunya

Ha felemelik az autot, akkor latszik, hogy nincs katalizator?

Tominal gondolom igen, mert ott csak egy cso van.

Nekem ez nem gond egyebkent.

A plakett szine szamit? 

2014-01-12 22:18:06
manson

manson

Posztok: 566
Velünk: 3565 napja

+1 néző leszek én is.

Zed, úgylátszik rajtad kívül senkinek nincs...

2014-01-12 22:12:17
zed1

zed1

Ordune, 2014-01-12 21:58:01

Ennek így semmi értelme, de elfogadom a döntést.

Jó versenyt skacok, majd talán kimegyek nézőként.

Ne add már ilyen könnyen fel. Nem tudtok feldobni valami tessék-lássék "sport" katalizátort simán a hátsó dob elé? Vagy annyira beleszólna már a vezérlésbe? Elvileg ennek így nem kéne. Meg lehet, hogy hosszabb távon lehet ez lenne a gazdaságosabb. (Pl. ha németbe kiugrik az ember, plaket-nél jó eséllyel kiszúrják; vizsgánál sincs gond, mert euro-2-őt megugorja bármely félig szétesett katalizátor is, stb.)

Holnap utazok, de holnapután még telefonálok/e-mail-ezek egyet, lehet-e valamit csinálni, bár ha FIA szabályzat a katalizátor megléte, akkor valszeg veszett fejsze nyele, hiszen akkor MNASZ rendezvényen ettől biztosan nem fognak eltekinteni.

2014-01-12 21:58:01
Ordune

Ordune

Posztok: 7245
Velünk: 4533 napja

Ennek így semmi értelme, de elfogadom a döntést.

Jó versenyt skacok, majd talán kimegyek nézőként.

aláírás

MX-5 KLUB - elnök
NA 1.6 1992

2014-01-12 18:47:42
zed1

zed1

Van egyáltalán akinek még bent van rajtam kívül a katalizátor?Laughing

Viccet félretéve: A kérdés az, hogy miért van rajta fekete matrica. A fekete matrica nem jelent automatikusan katalizátor nélküliséget. Ha azért került rá, mert valaki kiszedte, az már más kérdés.

Pl. az én opelem azért volt fekete matricás, mert anno olcsóbb volt vagy 500ft-tal 0-ás környezetvédelmi osztályra a zöldkártya ezért a tulaj arra vizsgáztatta én meg mehettem nkh-hoz verni az asztalt, hogy euro-II-es kocsira méltóztatnak kék matricát adni.

2014-01-12 17:39:16
manson

manson

Posztok: 566
Velünk: 3565 napja

Más oldalról közelítem meg a dolgot: 

- ha az autón fekete matrica van, akkor mi a szitu? 

2014-01-12 17:05:55

bandris11

Posztok: 259
Velünk: 3439 napja

Szlalom info Hegcsitöl:

Néhány információ évkezdésre:
- március 29-én várható az első verseny Kiskunlacházán.
- előtte március 22-én tesztverseny a Kakucsringen, amire előzetesen már lehet jelentkezni a nevezési lap menüben.

2014-01-12 14:41:49
zed1

zed1

Megjött a válasz, sok pontban közelednek az álláspontok. smile

A féknél tipuson belül, átalakítás (fúrás-faragás) nélkül felőlem nyugodtan cserélhetitek az alkatrészeket, de ne Mazda 6-os fék legyen az autón.

Mivel, ha jól tudom rendszámos autókról beszélünk zömében, én nem engedélyezhetem a katalizátor elhagyását. Ahol a forgalmiba bejegyzett környezetvédelmi csoport megköveteli, illetve az autó katalizátorral lett forgalomba helyezve, ott én nem írhatom felül az NKH és az FIA szabályait.

Autosrossban még a szöcskéknél is kötelező a katalizátor, ezen a téren a környezetvédelmi szabályozás is szigorú. Minden szakágban kötelező a katalizátor, legyen ez széria, vagy verseny változat.

Sisak- ablak.....
Ok, ahol lehet alkudhatunk! :-)
Nem kell az ablakot felhúzni, de nyitott autónál ragaszkodnék a zárt sisakhoz.
Akár többen is használhatnak egy sisakot (maszkkal nincs gond a higiéniával még melegben sem), de ez tényleg a biztonságotokat szolgálja. Amíg nincs gond, fel sem tűnik a jelentősége, de ha egyszer......

Fék így remélhetőleg megoldott lesz mindenkinek, kivéve Hunya majd később, ezért megpróbálom, hogy lehessen olyan, hogy típusidegen fék esetén egyedileg kell engedélyeztetni a biztonság miatt vagy hasonló és akkor neki sem lesz gond.

Sisak: nyitott akkor lehet felhúzott ablaknál, ellenben lehúzottnál kell a zárt. Azt hiszem így talán mindenkinek jó. (Egyébként felhúzott ablakkal és zárt tetővel egyébként is gyorsabb az autó némileg. Szóval én már biztos erre fogom fogni a hátrányom.Laughing) Egy zárt sisakot továbbra is tudok biztosítani.

Katalizátor tehát nem megkerülhető. (Nyilván nem méregetik és klubbon belül sem mászik senki alá. Ellenben már kétszer sikerült kifogni reklamáló "fociaput"...) Egy univerzális "sport katalizátor" nem lehet megoldás? Hosszabb távon talán megérné a nyugalmat és a vizsga is kevésbé stresszes lenne vele talán.Smile
2014-01-10 14:29:45
zed1

zed1

pke1977, 2014-01-10 12:52:31
Zoli, a Class Miata-ban induló autó eredménye alapesetben a standard kategóriában (széria 1600) is értékelésre kerül? Már, akinek széria a kocsija Cool

Alapesetben az S osztály kerül csak a szériába. Egyébként az eddigi tapasztalatokból kiindulva S osztályban sok vizet nem zavarnánk, én a max. 1200ccm-es autókkal voltam hatalmas csatában az időeredményeket tekintve. Persze ez lehet az én bénaságom is.Laughing