Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Találkozók, események    »    Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata    |   << vissza

Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata

2014-10-27 17:17:38
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1907
Velünk: 3502 napja
Oszi bácsi, 2014-10-27 17:03:38

Hát ahogy elnézem nem egy széria utcai autó. Még rendszám sincs rajta. Az nem kötelező ?

Ebben a kategóriában nem kell rendszám!

OSZAK szabályok

aláírás

Black Sushi

2014-10-27 17:03:38
Oszi bácsi

Oszi bácsi

Posztok: 216
Velünk: 3755 napja

Hát ahogy elnézem nem egy széria utcai autó. Még rendszám sincs rajta. Az nem kötelező ?

2014-10-27 16:56:20
Pampalini

Pampalini

A muksó is na meg a kocsija is!

aláírás

Black Sushi

2014-10-27 16:45:24
Oszi bácsi

Oszi bácsi

Posztok: 216
Velünk: 3755 napja

Nem akarok beleszólni, de megnéztem az eredményeket, és valaki egy Peugeot 205-sel nagyon lealázta az egész mezőnyt. Hogy fordulhatott ez elő? A muksó nagyon jó, vagy az autója?

2014-10-27 16:31:08
Pampalini

Pampalini

A szívósor magazin legújabb számát olvasva elgondolkodtam, lehet, hogy túl messzire mentem a pszichológiai hadviselésben és ezzel maradandó (lelki) károkat okoztam versenyző társamban, Prince NyaLex-ben? Wink

Ordune Tomi kocsijával 2szer mentem az utóautózáson: elsőre 2:11, másodjára: 2:07 időt sikerült kiautóznom (saját kocsival a legjobb 2:03 volt). A gumi nem tűnt csúszósabbnak a sajátomnál, viszont komoly féktávot nem lehetett venni vele, mert erős fékezésnél az egyik oldal blokkolt. Ezzel a fékkel és gumival max. kb. 2:04 időt letett volna kihozni (mondjuk nyolcadik próbálkozásra Tongue out). Szvsz. egy jó fékkel és egy jó gumival az 1:59-es idő még kis hibával is sikerült volna. 

aláírás

Black Sushi

2014-10-27 16:11:19
Hunya

Hunya

Posztok: 5313
Velünk: 4966 napja
xperience5, 2014-10-27 15:41:48

Én is nagyon jól éreztem magam, nagyon jó volt a hangulat smile

Részemről az utóautózás végére kezdtem belejönni a dologba, meg gondolom a gumiknak is jót tett a több egymást követő menet, szóval fel vagyok lelkesedve smile  Jövőre megpróbálok többször résztvenni!

A teknika is bírta, a víz egyáltalán nem melegedett, az olaj pedig nem ment 100 fok fölé.

Töltök fel videót is hamarosan, nagyon tanulságos, főleg a profi kollégákét látva smile  

Ha rám gondolsz nem csináltam videót! :-) :-) :-)

Pedig visszanézném a 2:24-es körömet...főleg a 2:06 tükrében! :-)

aláírás May the Fairy be with You!
2014-10-27 15:41:48
xperience5

xperience5

Posztok: 345
Velünk: 3476 napja

Én is nagyon jól éreztem magam, nagyon jó volt a hangulat smile

Részemről az utóautózás végére kezdtem belejönni a dologba, meg gondolom a gumiknak is jót tett a több egymást követő menet, szóval fel vagyok lelkesedve smile  Jövőre megpróbálok többször résztvenni!

A teknika is bírta, a víz egyáltalán nem melegedett, az olaj pedig nem ment 100 fok fölé.

Töltök fel videót is hamarosan, nagyon tanulságos, főleg a profi kollégákét látva smile  

aláírás

NA 1993

2014-10-27 11:01:18
Hunya

Hunya

Hunya, 2014-10-27 10:55:18

Fent vannak az idők a honlapon!

http://www.autoszlalom.hu/index.php?action=&id=277

Utóautózás is.

http://hegcsi.freeweb.hu/oszak/pdf14/absolut_62_utokocsi.pdf

Mindenki javult szépen a végén, érdemes nézni az időket!

Nem tudom még, hogy vigasztal-e a tudat, hogy Kalap is és GáborNA is megelőzött volna ezekkel az időkkel.

Tomi kocsijában szerintem még így is maradt potenciál, pedig hárman is küldtük körbe rendesen!

Nagyon jó az a kocsi, csak fel kell rakni egy fékpadra meg kell rá 4 jó gumi.

Érdekes tapasztalat volt, hogy mennyivel jobban viselkedett az autó hideg 1.8-al, mint hideg 2.0-val.

Minimum 2, de inkább 3 tizedet melegedett a guminyomás a 2 kör alatt. Pedig a gumik nem is voltak forróak, mindenkinél 40 fok alattit mértem celsiusban.

2014-10-27 10:55:18
Hunya

Hunya

Fent vannak az idők a honlapon!

http://www.autoszlalom.hu/index.php?action=&id=277

Utóautózás is.

http://hegcsi.freeweb.hu/oszak/pdf14/absolut_62_utokocsi.pdf

2014-10-27 8:25:03
Hunya

Hunya

Dezsoeke, 2014-10-27 8:09:50

Lassan nem csak a magyar sajtóban, hanem a MIATA.HU-n is be kellene vezetni a cenzúrát, mert mindenki csak összeesküvés elméleteket gyárt, meg különben, nehogy már a bolygókerülgetőké legyen az egyetlen sziget az illiberalizmus tengerében

De minimum meg kellene adóztatni minden szívósor olvasót, mondjuk betünként 150 csillagtallérra, persze lenne egy maximum, mondjuk 4 trilliárd CST/perc, mert lehet, hogy valaki véletlenül kétszer olvassa el ezeket a sületlenségeket, és akkor mégse szívjon akkorát, hogy nekem rosszabbul égjen a nitrós benyám oxigén hiány miatt.  Amúgy meg a f@szén festék is nagyon drága!

Dezsőke, Neked kéne írnod a cikkeket, hüjébb vagy, mint Robák robi! :-)

De viccet félretéve, nem kéne trükköznünk ergy olyat jövőre, hogy csapatokat alkotunk? Pirosak a nem pirosak ellen, vagy Szroli és a többiek, ilyesmi.

Pontokat összeadhatjuk, átlagolhatjuk, stb-stb-stb.

Így kiegyenlítődik a technika és a kihagyott versenyek problémája is.

2014-10-27 8:09:50
Dezsoeke

Dezsoeke

Posztok: 367
Velünk: 3156 napja

Lassan nem csak a magyar sajtóban, hanem a MIATA.HU-n is be kellene vezetni a cenzúrát, mert mindenki csak összeesküvés elméleteket gyárt, meg különben, nehogy már a bolygókerülgetőké legyen az egyetlen sziget az illiberalizmus tengerében

De minimum meg kellene adóztatni minden szívósor olvasót, mondjuk betünként 150 csillagtallérra, persze lenne egy maximum, mondjuk 4 trilliárd CST/perc, mert lehet, hogy valaki véletlenül kétszer olvassa el ezeket a sületlenségeket, és akkor mégse szívjon akkorát, hogy nekem rosszabbul égjen a nitrós benyám oxigén hiány miatt.  Amúgy meg a f@szén festék is nagyon drága!

2014-10-26 22:38:42
Hunya

Hunya

Szívósor Magazin

2014/3. szám

Robák Róbert oknyomozó riporterünk rájött, hogy a Sötétség és a Fény harca ma is tart, de sajnos több névtelen levelet is kapott (valószínűsíthetően vallási vezetőktől, építési vállalkozóktól és magas beosztású versenyszférában dolgozó vezetőktől) melyben megfenyegették, hogy betiltatják magazinunkat, ha továbbra is „irkálgatja a szubjektív firkálmányait”.

Így a szerkesztőség úgy döntött, e havi számunkban egy kezdő sci-fi írónak Georg VW Lukas-nak adja át az oldalt, fogadjátok szeretettel:

-----------------

Valahol réges-régen, egy messzi-messzi galaxisban…

Túl a tejúton, sőt még az OSZAK-ködön is túl élt egyszer egy király. Heg-Csí-nek hívták, óriási szenvedélye volt a terepsikló verseny, rendszeresen rendezett bajnoki tornákat, ahová a környező galaxisok hercegeit, báróit, királyait hívta meg, akik sebes röptű siklóikkal félelmet nem ismerve cikáztak az előre kijelölt akadálypályákon. Egyik fényévben, különösen izgalmas versenyek történtek, hiszen a legügyesebb köztük - ki Hunya-Lex Herceg volt a Zöld Tündérek bolygójáról – nagy bajba került!

Ki sem találnátok mi történt, hát elmesélem Nektek!

Történt hát, hogy az Kiflik Bolygójáról érkezett Napfényben Fürdő SZRoland Király, kit már teljesen elvakított a Dobogókór, átállt a sötét oldalra. Sem temérdek kincse, sem a hétvégi Dobogőkői aszteroida-szalom nem tette őt már boldoggá, folyton folyvást csak a Dobogóról álmodozott.

Álmodozás - Dobogókór

Vágyakozása során szövetséget kötött a Szijth-Lovagokkal, mely sötét rendben mindig van egy Mester és egy Tanítvány. A Szijth Lovagok ugyan egy igen különleges terepsiklóval rendelkeztek, mely képest volt füstködbe burkolni a mögötte haladókat, SZRoland Király siklója viszont a GYÁR áldását hordozta magán, melyet fekete szíve sem volt képes megtörni, így továbbra is eredeti Angyalezüstben pompázott. Hiába szerelték rá a 2 csillió wattos Titkos TURBÓ-KOMPRESSZOR Befúvót, a GYÁR védelmét a sötét lovagok nem tudták megtörni, így furfangra volt szükség. Szőttek is egy ármányos tervet azon nyomban!

2 csillió wattos Titkos TURBÓ-KOMPRESSZOR Befúvó

Az Pannon-gyűrűk versenyén SZRoland Király addig dicsérte LEX Herceg zölden tündöklő járgányát, míg az jó szívvel kölcsönadta neki, hogy próbálja ki bátran! Így is tett, ám mikor senki nem figyelt rá, galád módon tönkretette a terepsikló rajtautomatikáját. Mivel a következő versenyig alig volt idő, Lex Herceg már nem tudta megjavítani, leült hát a holdsarló szélére, és keservesen sírni kezdett. Épp ekkor járt arra a TamásBarát, aki megszánta a Herceget és felajánlotta neki tűzpiros siklóját az Or-Tune műhelyből!

A Herceg nagyon megörült, hiszen sok jót hallott már erről a járműről, aminek csodájára jártak széles e határból. Tolóturbinája és könnyű lendkerekei messze földön híresek voltak! A nagy örömre TamásBarát még némi Valvoline olajpárlatot is kerített, gyorsan áldomást is ittak a dologra.

csillagwellnesst ígért a Barátnak

Ám a Herceg nem tudhatta, hogy Tamásbarát nem véletlenül járt arra, hanem SZRoland Király rendezte így, ki csillagwellnesst ígért a Barátnak, ha kisegíti szegény Lex Herceget a bajból, mondván kellenek a jó ellenfelek, hogy izgalmas legyen a verseny! Igen ám, de közben rájött, hogy mégsem lesz ez így jó, hiszen Lex Herceg lehet, hogy túl gyors lesz, ezért megkörnyékezte a Barátot, hogy mit is lehetne tenni… persze mindezt ártatlanul, a Barát figyelmét a Tanítvány felé fordítva. Eközben a Mester varázs festékszórójával egyszerű faszenet festett feketére, terepsikló üzemanyagnak álcázva azt.

Alkudozás

A következő verseny napján, a Kukuccs bolygón, minden szem Hősünkre szegeződött, aki igen jól érezte magát, segítőivel a Bója-Lovagokkal  (Kalap Báró, a Tapasztalt lovag és Glerisz, a Gondák közül) együtt jóízűen falatozott a Mester által készített finomabbnál finomabb csemegékből, nem tudván, hogy a Szijth Lovag minden fogást belézerezett reflexlassítókkal és kanyardestabilizátorokkal.

a Szijth Lovag minden fogást belézerezet

A Szijth Lovagok nevettek a markukba, tervük kezdett jól alakulni, de semmit sem bíztak a véletlenre. Nem csak a Herceget, hanem három hű segítőjét is ki akarták iktatni a játékból, kik a bóják bolygójáról érkeztek, így hát kisujjukban volt a versenyzés. Hiába simította meg varázscipőjét a Tapasztalt Lovag, a gonosz Szijth-ek megvuduzták a bójákat, így nem tudott hibátlan kört futni, pedig messze földön híres volt precíz, tanári stílusáról. Mint egy hangszert, kezelte siklóját, fűzte az íveket szépen egymásba, de sajnos a fekete mágia és a rossz üzemanyag ellen tehetetlen volt.

Hiába simította meg varázscipőjét a Tapasztalt Lovag

A másik hű segítőt, Kalap bárót még trükkösebben ejtették ki a versenyből! Nem is hinnétek, ha nem én írnám, de fondorlatos módon kiszerelték és a pilótafülke mögé helyezték a Báró speciális fény hajtóművét – nevezzük egyszerűen fény-képezőnek. Hiába látta el a Herceg hasznosabbnál hasznosabb tanácsokkal a Bárót a vezérlést tekintve, hiába kiabált utána Glerisz Lovag, hogy a fény-képező ott van a kalaptartón, nem volt esélyük. A Báró gépe dadogott az üzemanyagtól, ráadásul a lerepülő alkatrész még bójahibát is okozott, hiszen a Mester a telekinézisben is jártas volt.

Hiába látta el a Herceg hasznosabbnál hasznosabb tanácsokkal a Bárót

Eközben a Tanítvány – mert mondanom sem kell tehetséges volt mind terepsikló vezetésben, mind ármánykodásban- lendkerék nyomásmérőnek álcázott fékerő manipulátort adott a Hercegnek. A Herceg mit sem sejtve finomhangolta a tűzpiros siklót, nem tudván, hogy az első tengely fékbalanszát ezzel teszi tönkre. A nehezen vezethető járművel derekasan harcolva, az útjába helyezett akadályokat hol kidöntve, hol kikerülve, becsületesen küzdött, de esélytelen volt, majdnem utolsóként ért célba.

A Fény Harcosainak becsületét egyedül Glerisz Lovag tudta megmenteni, aki mit sem törődve a rossz üzemanyaggal, vagy a Tanítvány által generált füstköddel, behozta a terepsiklóját a harmadik helyre. Ebben segítségére volt népe, a Felkelő Nap Gondáinak ereje, melynek segítségével narancs színű siklója visszatükrözte a Mester által kilőtt telekinetikus energiákat, 4 azaz négy bójahibát okozva ezzel a Mesternek.

Ám mindez nem volt elég a Fény győzelméhez, SZRoland király széles vigyorral állt a dobogó tetején, elhódítva a Szent Serleget, büzként gondolt arra, hogy a Titkos TURBÓ-KOMPRESSZOR Befúvó nélkül is nyerhetett. A Tanítvány sikeres vizsgát tett, Mestere méltó utódja lehet. Glerisz lovag homályos célzást tett az elkövetett ármányokra, ám fejben már a bosszút tervezgette, mert minden mesében a jó győzedelmeskedik.

SZRoland király széles vigyorral állt a dobogó tetején

Vége?

2014-10-26 18:36:43
Kalap

Kalap

Posztok: 1610
Velünk: 5293 napja

Itt vannak:

https://www.dropbox.com/s/1nc7j5bgbyxh1iq/medium.zip?dl=0

Ha kell nagy felbontásban, szóljatok!

@Matt,

Én nem tudom, de hogy nem tudok egy tiszta eseményt intézni magamnak, fáájdalmas. Dehát, egyszer csak elfogynak az elkövethető hibák, és lesz egy checklistem, mint felszállás előtt illik.. Majd konzultálok Myairrel! smile

aláírás

Fun is not a straight line

Történet:

Itt vannak:

[url]https://www.dropbox.com/s/1nc7j5bgbyxh1iq/medium.zip?dl=0[/url]

Itt vannak:

[url]https://www.dropbox.com/s/1nc7j5bgbyxh1iq/medium.zip?dl=0[/url]

Ha kell nagy felbontásban, szóljatok!

2014-10-26 18:25:59
Ordune

Ordune

Posztok: 7242
Velünk: 4530 napja
Kalap, 2014-10-26 10:21:57

Íme, az esemény képriportja, kommentárok nélkül. Robák "Szívósor" Róbert remélhetőleg majd magyarázatot ad néhány érdekességre, stay tuned! smile

http://web.interware.hu/akalap/bzrz6zbu8vtr64ew5uio/

Innen hogyan lehet képeket letölteni???

aláírás

MX-5 KLUB - elnök
NA 1.6 1992

2014-10-26 11:42:04
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5113 napja
Kalap, 2014-10-26 0:32:33

"Elmondom hogy volt" sorozatunk második epizódja.

Esküszöm végig drukkoltam a videót hátha nem esik le. Van valami a kakucsi levegőben amitől egy kicsit szétesel fejben. Hova lehet innen fejlődni még? Legközelebb véletlenül az Astrával jössz ki versenyezni? smile