Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Találkozók, események    »    Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata    |   << vissza

Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata

2014-01-10 12:52:31
pke1977

pke1977

Posztok: 578
Velünk: 3735 napja
zed1, 2014-01-10 12:43:59

"maximum nem fogunk beszámítani a túra/széria/nemzetközi osztályok értékelésébe, de ezt talán túléljük.Smile"

Zoli, a Class Miata-ban induló autó eredménye alapesetben a standard kategóriában (széria 1600) is értékelésre kerül? Már, akinek széria a kocsija Cool

2014-01-10 12:43:59
zed1

zed1

Posztok: 935
Velünk: 4100 napja

Továbbítom majd a felmerült dolgokat este, ha van még valami, akkor ne habozzatok beírni. (Akkor is, ha már szóba került, de még érint valakit.)

Mivel kicsit "össze-vissza" kategória vagyunk, illetve az első márkakupa lehetünk, remélhetőleg a felmerültek jó részével nem lesz végül gond, maximum nem fogunk beszámítani a túra/széria/nemzetközi osztályok értékelésébe, de ezt talán túléljük.Smile Egyedül a nyitot sisak lehet kérdés nyitott tetővel (zárt tető esetén eddig sem volt gond), mivel a biztonságot közvetlenül érinti (ok, minden érinti, de a nyitott tető miatt estleg autóba csapodó dologok miatt kérik a zárt ruházatot is az ablakkal együtt). Egy zárt XL-es sisakot mindenesetre fel tudok ajánlani, ha szükséges.

A kategóriát elvileg egy-két héten belül le kell majd zárni, után nevezés és hajrá.Smile Amire még rákérdeztem:

- év eleji gépátvétel, gépkönyvezés nincs

- levélben ki kell váltani majd egy MANSZ igazolványt (kb. 5000Ft) az idény elején

- versenyenként egy gépátvétel (nyilván nem méregetnek kipuffot)

2014-01-10 9:16:42
Hunya

Hunya

Posztok: 5313
Velünk: 4966 napja

Kipufogó rendszer: ami katalizátorral szerelt gyárilag, ott kötelező a katalizátor. (Elvileg mindenkinek van legalább sport katalizátor, igaz?)

Fékrendszer: féktárcsa, fékbetét szabadon választható (fékrendszert ne variáljunk, az nem játék!) (Van valakinek nem gyári féke? A típuson belüli upgradet (na-ra nb-é) mindenképpen szeretném belevenni, mert na-nb esetén ha jól gondolom ez jópárunkat érinti.)

Akkumulátor: helye ha változik, akkor a lefogatásra van FIA szabály, később küldöm. (Érint valakit az akksi áthelyezése?)

Biztonsági öv: A széria 3 pontos öv elfogadott, 4, 5 vagy 6 pontos öv használata megfelelő bukócső/sportülés mellett engedélyezett. (Gyakorlatilag amit kértünk, csak a "többpontos" öv nevesítve lett.)

És a legfontossabbÉn a felhúzott ablakhoz ragaszkodnék és zárt bukósisakhoz és zárt felsőruházathoz is lenyitott tető mellett. (A hozzám hasonlóan nagyfejű daliás sofőrök tehát örülhetnekSmile. A felhúzott ablak kapcsán még futok egy kört. Finoman szólva sem vagyok e mellett NC esetén, de a szabál az szabál. Két jó hírem van viszont: ezt eddig is belátással kezelték, a másik pedig az, hogy cg-lock tapasztalatom szerint megoldja a gondot, mert nem kalimpál össze vissza az ember feje. Ezt Kakucson az utolsó versenyen próbáltam idén, szóval van megoldás, ha mégis ragaszkodnak a felhúzott ablakhoz.)

Kipuff: szerintem legyen elég, hogy van rajta forgalmi, ne feszegessük. Vagy méregetni fogják a kipufogógázt?

Fék: Hát én nagyon szeretnék egy wilwood 4 nyerges szettet (tárcsák maradnának) akkor ki lennék zárva? Vagy ez típuson belüli upgrade? Végül is ehhez gyártják...

Bukó: legyen szabványos bukó (ne biciklis) és ennyi

aláírás May the Fairy be with You!
2014-01-10 8:32:59
cabriosdoki

cabriosdoki

Posztok: 392
Velünk: 3087 napja

hali sisakom mint atomantinak nyitott és a kipufogó rendszerben a kat. szerintem nincs már bent.

2014-01-10 7:33:46
Ordune

Ordune

Posztok: 7242
Velünk: 4530 napja
myair, 2014-01-10 6:55:00

Nagyon muszáj zártnak lennie a bukónak? Most hozott a Jézuska egy príma nyitott OMP-t, ne vesszen már kárba...

Nekem is az van...

aláírás

MX-5 KLUB - elnök
NA 1.6 1992

2014-01-10 6:55:00
myair

myair

Posztok: 762
Velünk: 5181 napja

Nagyon muszáj zártnak lennie a bukónak? Most hozott a Jézuska egy príma nyitott OMP-t, ne vesszen már kárba...

aláírás

Tanga

2014-01-10 0:13:28
Ordune

Ordune

Posztok: 7242
Velünk: 4530 napja

Ez remek hír, de a katalizátorral sajnos gond lesz...

aláírás

MX-5 KLUB - elnök
NA 1.6 1992

2014-01-10 0:48:06
zed1

zed1

Megkaptam a választ Csabiéktól, öröm bódogság, pozitív hozzáálás. Alakul ez.Laughing Van néhány pont, ahol változtatást kérnének. Nézzétek át és szóljatok ha valamelyikteket érinti bármely pont is. Aztán megnézzük mit lehet tenni. (dőlt betűvel az én kommentem )

Kipufogó rendszer: ami katalizátorral szerelt gyárilag, ott kötelező a katalizátor. (Elvileg mindenkinek van legalább sport katalizátor, igaz?)

Fékrendszer: féktárcsa, fékbetét szabadon választható (fékrendszert ne variáljunk, az nem játék!) (Van valakinek nem gyári féke? A típuson belüli upgradet (na-ra nb-é) mindenképpen szeretném belevenni, mert na-nb esetén ha jól gondolom ez jópárunkat érinti.)

Akkumulátor: helye ha változik, akkor a lefogatásra van FIA szabály, később küldöm. (Érint valakit az akksi áthelyezése?)

Biztonsági öv: A széria 3 pontos öv elfogadott, 4, 5 vagy 6 pontos öv használata megfelelő bukócső/sportülés mellett engedélyezett. (Gyakorlatilag amit kértünk, csak a "többpontos" öv nevesítve lett.)

És a legfontossabbÉn a felhúzott ablakhoz ragaszkodnék és zárt bukósisakhoz és zárt felsőruházathoz is lenyitott tető mellett. (A hozzám hasonlóan nagyfejű daliás sofőrök tehát örülhetnekSmile. A felhúzott ablak kapcsán még futok egy kört. Finoman szólva sem vagyok e mellett NC esetén, de a szabál az szabál. Két jó hírem van viszont: ezt eddig is belátással kezelték, a másik pedig az, hogy cg-lock tapasztalatom szerint megoldja a gondot, mert nem kalimpál össze vissza az ember feje. Ezt Kakucson az utolsó versenyen próbáltam idén, szóval van megoldás, ha mégis ragaszkodnak a felhúzott ablakhoz.)

2014-01-07 18:32:02
Hunya

Hunya

Posztok: 5313
Velünk: 4966 napja

SzlalomBUEK Mindenkinek!

Apa kezdodik? Mikor, hol? :-)

Be vagyunk nevezve, vagy mi is most a statusz?

aláírás May the Fairy be with You!
2013-11-18 14:09:23
zed1

zed1

Hát jha, ez az idő nem tett jót neki, már október végén is csúszkáltunk rendesen az első futamon is, bemelegítésnél meg pláne.

2013-11-18 14:05:33
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5113 napja
zed1, 2013-11-18 13:34:43

Neveztem én is, de sajnos most látom az autoszlalom.hu-n, hogy nem lesz megtartva.Frown

sad gondolom nem tolongtak a résztvevők.

2013-11-18 13:34:43
zed1

zed1

Neveztem én is, de sajnos most látom az autoszlalom.hu-n, hogy nem lesz megtartva.Frown

2013-11-18 12:15:19
Gabeszpapa

Gabeszpapa

Posztok: 1063
Velünk: 4328 napja
Matt, 2013-11-18 11:59:02

balcsi, 2013-11-18 10:50:52

Én elmegyek Veled Matt.

Köszi rendes vagy. Egy kicsit vakaródzok még. Hideg, eső, Kakucs, Matt. Egy éve elég szar koktélt kevertem ezekből az összetvőkből. smile

Gondolkodom én is, ha jó idő lesz lehet kikukkantok de nevezni nem terveztem....

Matt, szlalomnál elvileg nincs akkora tempó nem? csak nem lesz bajCool

2013-11-18 11:59:02
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5113 napja
balcsi, 2013-11-18 10:50:52

Én elmegyek Veled Matt.

Köszi rendes vagy. Egy kicsit vakaródzok még. Hideg, eső, Kakucs, Matt. Egy éve elég szar koktélt kevertem ezekből az összetvőkből. smile

2013-11-18 10:50:52
balcsi

balcsi

Posztok: 305
Velünk: 4512 napja

Én elmegyek Veled Matt.

aláírás