Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Találkozók, események    »    Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata    |   << vissza

Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata

2014-09-18 8:30:08
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1907
Velünk: 3506 napja

OSZAK Hungaroring 2014. Okt. 5.

1. Szroli (már neveztem)

2.

aláírás

Black Sushi

2014-09-17 22:53:06
myair

myair

Posztok: 762
Velünk: 5184 napja

Hunya, nem is mondtad, hogy Jamaikába mész raszta-esküvőre! Azért látom, hogy a tortából hoztál kóstolót Rolinak :D A billentyűzet tocsog a könnyeimtől :D

A szombati nappal kapcsolatban nem vagyok egészen megelégedve magammal. Jó móka volt, de sajnos el kell ismerjem, nem teljesen megérdemelten hoztam el a kupát. Nagy mákom volt az időjárással, azzal, hogy a szuttyogásom miatt már visszaküldtek az eredeti rajtszámom szerinti indulásra és gyakorlatilag szárazon mehettem a második etapban. A harmadik futásban sem sikerült túl sokat javulnom, most is inkább a kiegyensúlyozott teljesítmény hajtotta a malmomra a vizet. Matt, Roli és Hunya már nem okoz meglepetéseket, de Gáborra és Dávidra is oda kell majd figyeljünk, nagyon szépen tolták! Kezd összerázódni a mezőny smile  

Pár tanulságot levontam a versenyből. 1. Nem mindig előny a sok póver. Az első, vizes etapban gyakorlatilag vezethetetlen volt az autó, biztos látványos voltam, de ez erősen az idő rovására ment. Amikor szárazon mentem, akkor is óvatosan lehetett csak nyomni a gázt. 2. Esőre nem a legjobb az AD08, bár lehet csak a kraft túl sok és más gumival se tudnám kihasználni. 3. A gátlók beállítása terén teljesen sötétben tapogatózok. A változó körülmények sem segítettek, és tökamatőr műkedvelőként nem tudom megfelelően olvasni a visszajelzéseket, hogy az állítgatásokkal kihasználjam a futóművem tudását. 4. A mostani rajtgépes indítást megfelelően begyakorolva súlyos tizedeket lehetne nyerni. A saxós srác pl olyan reakcióidőket produkált, ami alapján egyértelmű, hogy a stoppert figyelte, magában számolt és már a piros kialvása előtt leugrott a kuplungról. Én is próbáltam így indulni, de erre azért rá kell érezni, hogy ne legyen kiugrás. 

Mindent összevetve nagyon jó kis szombat volt, csak kár, hogy egy alkalommal mindig ilyen keveset megyünk. Felmerült bennem, hogy még talán tavaly említette Gyula, hogy igény esetén össze tudnak állítani Tökölön szlalompályát, amin azért 4-nél többször tudnánk végigsenderíteni. Én úgy érzem, hogy részemről lenne még tere a fejlődésnek...

aláírás

Tanga

2014-09-17 21:28:07
Pampalini

Pampalini

A rajt a gyenge pontom! Reakció idők az Oszakon! Gyakorolni fogom! :-)

aláírás

Black Sushi

2014-09-16 21:48:12
Pampalini

Pampalini

kacsa, 2014-09-16 21:43:35

Roli ez K..va JÓÓÓÓÓÓÓ!Cool

Te csináltad!Smile

aláírás

Black Sushi

2014-09-16 21:43:35

kacsa

Posztok: 328
Velünk: 3069 napja

Roli ez K..va JÓÓÓÓÓÓÓ!Cool

2014-09-16 21:33:12
Pampalini

Pampalini

Jó volt a Zene! Laughing

aláírás

Black Sushi

2014-09-16 20:30:13

kacsa

Posztok: 328
Velünk: 3069 napja

A hétvégi szlalom fotói:

http://s1371.photobu___-09-13?sort=3&page=1

2014-09-16 15:42:02
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5116 napja
zed1, 2014-09-15 19:41:16

Amikről előzetesen is a véleményeteket kérném:

- ranglisták miata.hu-s névvel, saját névvel vagy mindkettővel legyenek?

- képekről leszedjem a rendszámokat?

- csak olyan kép legyen ahol arcszerkezetünk nem látszik? vagy pl. dobogós képnél vagy valami humoros esetnél legyen az, hogy egyenként kérem mondjuk a hozzájárulást a szereplőktől? (azt hiszem még talán ez a legjobb)

Jó az ötlet. Én sem ragaszkodok rendszám, arc stb kitakaráshoz. 

2014-09-15 21:19:32
Hunya

Hunya

Posztok: 5314
Velünk: 4970 napja

Részemről minden mehet. A cikk is bár azt Gyee írta szerintem. 

aláírás May the Fairy be with You!
2014-09-15 20:00:45
Pampalini

Pampalini

zed1, 2014-09-15 19:41:16

Korábban említettem, hogy szeretnék egy szlalom aloldalt csinálni (főleg ugye szponzoráció eladása szempontjából, meg hát amúgy sem árt talán a láthatóság, jó példa vagyunk vagy mifeneSmile). Gram fellőtt egy aloldalt, aminek anno nekiálltam és most hogy újra van két lélegzetvételre időm, folytatnám. Utána pedig lehet javasolni a javítást és mehet élesben. smile

Hunya Alex-től kérdezném, hogy első bejegyzésnek felhasználhatom-e remek tudósítását, illetve a profi fényképészeinktől, hogy elegánsan átemelhetek-e oda a képeik közül néhányat?

Illetve valaki lenne olyan jó, hogy átküldi mail-ben a mostani eredményeket illetve az eddigi ponttáblázatot, valamint a futamok beosztását, mert sajnos az oszak.hu szolgáltatója blokkolja a helyi szolgáltatót pár napja...

- csak olyan kép legyen ahol arcszerkezetünk nem látszik? vagy pl. dobogós képnél vagy valami humoros esetnél legyen az, hogy egyenként kérem mondjuk a hozzájárulást a szereplőktől? (azt hiszem még talán ez a legjobb)

Email ment! Vázszerkezet, arcszerkezet, rendszám, nevek engedélyezve! Csak a csajokat töröld ki az anyósülésemről!

aláírás

Black Sushi

2014-09-15 19:41:16
zed1

zed1

Posztok: 935
Velünk: 4103 napja

Korábban említettem, hogy szeretnék egy szlalom aloldalt csinálni (főleg ugye szponzoráció eladása szempontjából, meg hát amúgy sem árt talán a láthatóság, jó példa vagyunk vagy mifeneSmile). Gram fellőtt egy aloldalt, aminek anno nekiálltam és most hogy újra van két lélegzetvételre időm, folytatnám. Utána pedig lehet javasolni a javítást és mehet élesben. smile

Hunya Alex-től kérdezném, hogy első bejegyzésnek felhasználhatom-e remek tudósítását, illetve a profi fényképészeinktől, hogy elegánsan átemelhetek-e oda a képeik közül néhányat?

Illetve valaki lenne olyan jó, hogy átküldi mail-ben a mostani eredményeket illetve az eddigi ponttáblázatot, valamint a futamok beosztását, mert sajnos az oszak.hu szolgáltatója blokkolja a helyi szolgáltatót pár napja...

2014-09-15 18:15:44
cabriosdoki

cabriosdoki

Posztok: 392
Velünk: 3090 napja

Sziasztok!

A beszámolókhoz interjúkhoz nem tudok hozzátenni.

Egy biztos, az oldalirányú gyorsulasi erők (g) + esős párás idő +a korán kelés+a metanolos autók zaja és kipufogó gázok ja és a szpíker dumája együttesen, 

átmeneti (irreverzibilis) agykárosodást okozhat, helyzetet az esti etanol tovább ronthatja.Laughing

A jövő alkalomra kedvcsinálóként a miatársaknak:

Október 5. Extreme Technical Weekend - Promo - Dr…: http://youtu.be/USbMeP1Tdxg

Történet:

Sziasztok!

A beszámolókhoz interjúkhoz nem tudok hozzátenni.

Egy biztos, az oldalirányú gyorsulasi erők (g) + esős párás idő +a korán kelés+a metanolos autók zaja és kipufogó gázok ja és a szpíker dumája együttesen, 

átmeneti (irreverzibilis) agykárosodást okozhat, helyzetet az esti metanol tovább ronthatja.Laughing

A jövő alkalomra kedvcsinálóként a miatársaknak:

Október 5. Extreme Technical Weekend - Promo - Dr…: http://youtu.be/USbMeP1Tdxg

2014-09-15 16:05:05
Hunya

Hunya

Ennyi az össz média, amit készítettem, Doki rajtol:

http://youtu.be/1Iq5yp8E-tQ

2014-09-15 11:45:04
Hunya

Hunya

Roli, te sem vagy egészen noooormális, most már írás is van róla, eddig csak sejtettük! :-)

2014-09-15 11:25:55
Pampalini

Pampalini

Gyéé, 2014-09-15 9:39:40

Én nem tudom mit szívtok ti ezeken a versenynek nevezett eseményeken de rendesen meghökkentett Hunya írása. Én azt hittem ő egy magának való unintelligens tahó, de most elbizonytalanodtam....lehet, hogy mégis jó fej? Megjegyzem kezd "belső poén"-októl hemzsegni ez a topik és ezt nem szeretem mert nem értem őket, kénytelen leszek én is elmenni ilyen szeánszokra, viszont nincs az a turbo ami megmentene az utolsó helytől, szóval kellemetlen lenne ez így..

Mindenkit szívesen látunk a Ringen Gyéé, főleg téged! Laughing
Golyóidon (mármint Mogyoródon) már Szunyó Zoli fogja kiabálni a rajtnál, hogy kapcsoljátok be a biztonsági Övet!

Biatorbágyi Kifli támogatásával SzBotasz egy verseny erejéig lehetőséget kap a Grinferi Duplo SE kocsiját kipróbálni!
Ezért hálából a Kiflis cég meghívta Hugya Alex kedvenc zenekarát Biáról, akik az alábbi híres slágerükkel fogják a helyszínen Alexet vigasztalni!

Részlet a dalból:

A lényeg, hogy te vagy az első
Mikor a többiek fékeznek, akkor is tövig
Nyomod a gázt.
Mióta tudod:

Mindig az a jó fiú, aki nyer.
Hát jól teszed, ha megteszed, amit kell.
Hidd el, hogy csak így lehet a tiéd a 3. hely
A végén

Lehet, hogy Te vagy, akit kedvel az ég.
Azt hiszed önmagában ez is elég,
Pedig az ösztönöd is kell ide majd,
És az a tûz ami mindig is hajt.

Hogy érezd: hogy te vagy az első.

Mikor a többiek fékeznek, akkor is tövig
Nyomod a gázt.
Mióta tudod:

Mindig az a jó fiú, aki nyer.
Hát jól teszed, ha megteszed, amit kell.
Hidd el, hogy csak így lehet tiéd a 3. hely
A végén

Aki jön az nem fog unatkozni!

aláírás

Black Sushi