Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Találkozók, események    »    Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata    |   << vissza

Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata

2014-09-15 11:13:28
Dezsoeke

Dezsoeke

Posztok: 367
Velünk: 3160 napja

A nehézséget az okozta, hogy úgy intéztem, hogy mindeközben Doki hajtotta az autót. Így még a gyanu árnyékát is eleterltem magamról.

Útólag belegondolva, a reggeli a csúszós pályán az acélkörmös gumi lehet, hogy hozott volna még pár tizedet smile

2014-09-15 11:14:35
Bird

Bird

Posztok: 3817
Velünk: 5767 napja
Hunya, 2014-09-15 10:39:07

zed1, 2014-09-15 9:38:57

Jó lett az interjú 'Alex'. smile

Utánajártam a szerzőnek, Turáni Péter, aki álnéven Gyééé! :-)

Nem nem.. Nem Gyéé az álneve!! Hanem Gyékányesi...!! smile )))) Én egy életre megjegyeztem! smile

Lehet Alex váltotta ki amúgy Hunya barátunkból ezt az írás kényszert.. smile

Továbbra se tartsd magadban a mondtandód!

aláírás Kilinccsel elöre:)

Történet:

Jó lett az interjú 'Alex'.:)

Nem nem.. Nem Gyéé az álneve!! hanem Gyékányesi...!! :)))))

2014-09-15 11:09:08
Dezsoeke

Dezsoeke

Gyere csak, akkor legalább többen aspirálunk majd az utolsó helyre. De vigyázz, GáborNA,t idézve addiktív!

2014-09-15 10:54:23
Hunya

Hunya

Posztok: 5314
Velünk: 4970 napja
pke1977, 2014-09-15 10:50:23

Apropó!

Mi is lett pontosan a "Szijj-hajtású" (höhö, értik, ugye???) autóval? Mi volt a gond?

Dezsőke rájött, hogy GáborNA autója jobb ezekre a pályaviszolyokra, íyg megpreparálta a jobb lesőt, a belső feléből leszakított egy csíkot, hogy kilógjon a fémszál, így akarván autót cserélni. Bárki mást mond nem igaz, én Robák Robitól hallottam, ő meg igazán képben van. Bár lehet félrefordítottam az angolját. Vagy az olasz volt?

aláírás May the Fairy be with You!
2014-09-15 10:50:23
pke1977

pke1977

Posztok: 578
Velünk: 3738 napja

Apropó!

Mi is lett pontosan a "Szijj-hajtású" (höhö, értik, ugye???) autóval? Mi volt a gond?

2014-09-15 10:45:07
Gyéé

Gyéé

Posztok: 9093
Velünk: 5491 napja

Áhááááá, akkor ezért ébredek olyan fáradtan mostanában! Éjjelente álnéven írok szuper cikkeket tudtomon kívül...most nagyot nőttem a szememben!

aláírás DrasticPlastic Driver
2014-09-15 10:44:49
Hunya

Hunya

Szerintem küldjétek el a Gulfnak vagy a federalnak mint verseny összefoglaló fotókkal illusztralva, tuti raharapnak.Laughing

Felraktam a féjszbúk oldalukra, nem bánnám, ha tolnátok mellé pár fotót! csak írd be, hogy GULF.

2014-09-15 10:39:07
Hunya

Hunya

2014-09-15 9:50:48
GáborNA

GáborNA

Posztok: 128
Velünk: 3152 napja

Valaki nagyon kipihente magát a hétvégén.

Egy gépelési hibát vettem észre Hugya Alex nevét vmiert elirta a szerkesztő. ;-) Szerintem küldjétek el a Gulfnak vagy a federalnak mint verseny összefoglaló fotókkal illusztralva, tuti raharapnak.Laughing

@Hunya@szroli Köszi az elismerést smile.  Toyo t1r eken mentem. 

2014-09-15 9:39:40
Gyéé

Gyéé

Posztok: 9093
Velünk: 5491 napja

Én nem tudom mit szívtok ti ezeken a versenynek nevezett eseményeken de rendesen meghökkentett Hunya írása. Én azt hittem ő egy magának való unintelligens tahó, de most elbizonytalanodtam....lehet, hogy mégis jó fej? Megjegyzem kezd "belső poén"-októl hemzsegni ez a topik és ezt nem szeretem mert nem értem őket, kénytelen leszek én is elmenni ilyen szeánszokra, viszont nincs az a turbo ami megmentene az utolsó helytől, szóval kellemetlen lenne ez így..

aláírás DrasticPlastic Driver
2014-09-15 9:38:57
zed1

zed1

Posztok: 935
Velünk: 4103 napja

2014-09-15 8:51:16
Dezsoeke

Dezsoeke

Szia!

Én egy tök hasonló cikket láttam a Daily Newls hétvégi kiadásában a (disco) Speed rovatban.

Gondolom, hogy átvehették a Szívosor Magazinból, hiszen ez nekik nem igazán esik ez fókuszba, inkébb az Écsi Ring-ről szoktam ott tudósításokat látni, na meg néha a Slovakia Ringről. smile

2014-09-15 8:16:08
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1907
Velünk: 3506 napja

Látom már kipihenten, de megfogadva a tanácsot kiírtad magadból a feszültséget, mint Atmanfonx! Laughing
Kár, hogy a cenzúrán nem ment át  a Mr. HAT által észrevett "csalás" hangja! Laughing
A következő versenyen át kell venned a speaker szerepét! Jobban nyomnád, mint a kifűzött surranós dragracinges csávó!Laughing

aláírás

Black Sushi

2014-09-14 23:38:16
Ordune

Ordune

Posztok: 7245
Velünk: 4533 napja

Látom még mindig nem sikerült kijózanodni... smile

aláírás

MX-5 KLUB - elnök
NA 1.6 1992

2014-09-14 23:12:32
Hunya

Hunya

Gyerekek,nézzétek mit találtam ma a Szívósor magazinban!

------------------

Robák Róbert interjúja az OSZAK második kiskunlacházi futamáról, középpontban az MX-5 kategóriával.

„Ismét az MX-5 kategória volt a legnépszerűbb a mezőnyben, 10 indulóval,sorra vesszük őket, ki hogyan értékelte a futamot?

Duck Harley, az amerikai vendég induló:

-          Hogyan értékeled magad ezen az első futamon?

-          Well, fölényesen nyertem a szívó NA kategóriát, ennyi elég vagy van még kérdésed?

-          Hát csak annyi, hogy tényleg 18 mp-et javultál az első mér körödhöz képest?

-          Igen, és még hol a vége?!

-          Láthatunk a következő futamon is?

-          Természetesen,  hiszen legnagyobb riválisom, Hímzett Kálmán is ott lesz!

Májer János, a légierő versenyzője:

„ Figyelj, én nem csak májer, hanem jani is vagyok. Begurulok a fiúkák közé a kis pirossal, ezek itt össze vissza izgágáznak, hogy eső-nem eső, elszívtam pár cigit, ittam pár kávét, gurultam kettőt-hármat a pályán, nem egy nagy kunszt ez. A bemelegítéskor meg az első futamon még azt hittem drift, de aztán mondták hogy itt szabad egyenesen is menni. Na gondoltam de uncsi. A második és a harmadik futamot ezek után próbáltam átlagtartó versenyként felfogni, de szétestem fejben, mert elgyorsult mellettem egy 6800 lóerős Dragacs, ezért 2 tized eltérésem lett. A végén adtak egy kupát, jó lesz hamutálnak, érted.”

Zed Zoltán a szervező:

„Erre a futamra csapatot váltottam, a Cone-Collect színeiben indultam,de nem hozott szerencsét, túl széles az autójuk, a következő futamokon ismét a régi csapattal indulok. Radmacher volt végigt előttem, de nem tudtam megelőzni,az egyenesekben egyszerűen túl gyors volt az autója.”

Somkitty Mátyás, a Belbecs SE versenyzője:

„Sajnos elkövetünk egy taktikai hibát, ami tönkrevágta a versenyemet, így negyedik lettem, de fontos pontokat mentettünk, ami jó a bajnokság szempontjából. Nem raktuk fel az intermánia gumikat, pedig még sok volt a víz a pályán. Kihoztam mindent az setupból ami benne volt, rajtam nem múlt. Mondtam is a csapatnak,hogy „gimme mór pávör”, azt mondták megoldjuk Metyú, gyere be a boxba, programozunk egy kicsit, felrakjuk az új kipuffot, és mehetsz, de úgy láttam ez a boxkiállás most nem fér bele. Jól döntöttem, mert így 15 századdal meg tudtam előzni Csabát, aki nagyon közel volt.”

Dávid Csaba, Mecsek SC:

„Nagyon élveztem a futamokat, folyamatosan fejlődtem a három körben. Az eső nekünk is betett, ezért lecsúsztam az ötödik helyre összetettben, pedig esőben én voltam a legjobb. A Kitty gyerek szerintem vastagított első rendszámtáblával ment, mert kb. annyi volt az előnye. Botaszt most nem tudtam elkapni,más ligában játszott mint mi.”

Szíjgyártó Botasz, Biatorbágy SE:

„Mi egy régebbi, de kiforrott technikával indultunk a futamokon, ezért sokszor tudással kell pótolni a lóerőket. Ebben segítségünkre van főszponzorunk, a „Biatorbágyi KIFLI”. Mert csak a KIFLI adhat neked elég erőt és mindent lebíró akaratot! Konstans fejődést mutatva a második helyen végeztem, elégedet vagyok, ezzel a technikával ezt lehet menni. Hibázni nem hibáztam,kicsit talán elővatoskodtam a végét, így lehet, hogy maradt benne 0,0002 mp. A Ringre már hozzuk az új motor és futómű fejlesztést, nagyon izgatottan várom.”

Radmacher Dávid, az osztrák határ mellől érkezett versenyző:

„Sajnos nem lett kész a kocsim a futamra, agyament a helyzet. Egy kisebbnél nagyobb összegért cserébe viszont a Katerhem csapat autóját ki tudtuk bérelni a futamra, így nem kellett eldobnom ezt a versenyt. Az autó nem rossz, csak derékban szűk, meg hajókormánya van, ezért két kanyarral korábban el kell már kezdeni tekerni. Összességében elégedett vagyok, mert az első futamhoz képest,  azonos körülmények között, a másodikban 2 mp-et javultam. A harmadikban, szárazon meg 5,6-ot. A következő versenyen már saját technikával indulok, ami nekem félig hazai pálya, jól ismerem,szóval mindenki felkötheti!”

A DenSIÓ csapatát is megkérdeztük, hogyan élik meg a csapaton belüli rivalizálást.

Szíj Dezső, az idősebb csapattag:

„A prológon elgumiztuk magunkat, az index emiatt belevert a karterba, nagy volt a kapkodás de a futamra a csapat odaadta a csapattárs autóját, így el tudtunk indulni. A futamokon hátráltatott, hogy fiatal csapatársam, aki előttem indult, felolajozta a pályát, rá is kellett szólni a csapatrádión,de nem vette el a gázt, mondván, hogy a kipufogótól nem hallott semmit. Azt hiszem le kell ülnünk közösen a szponzorokkal együtt, hogy tisztába rakjuk ezt a helyzetet.”

Ena Gábor ,a fiatal tehetség:

„Mondta az Öreg, hogy kell neki a kocsim, odaadtam neki, nem gáz, addigra már úgyis kitapostam a belét. Valamit vartyogtak a csapatrádión is, hogy a fényképezőm akkuja leszívja a KERS-et, de épp a második visszafordítóban akkor álltam meg fényképezni, és nem hallottam. Az idő, meg az enyém is folyamatosan javult, nagyon addiktív voltam. Fiatal vagyok,gyorsan tanulok. Rá kell vennem a szponzoromat egy fejlesztési csomagra, az új ECU sokat hozhat a következő szezonban. Ja, és a Cone-Killer matricám is hozott vagy 2 mp-et!”

A végére hagytuk a bajnoki esélyest, aki nagyon nyíltan és őszintén nyilatkozott nekünk:

Hunya Alex, a Grinferi SE versenyzője:

-          Hogy érezted magad a mai napon, nem volt rajtad nagy nyomás?

-          Természetesen volt, és ezúton is köszönet a családomnak a támogatásért, hogy mégis itt lehettem.

-          Na de hajnalban kelni, végignyomni egy versenyt, majd elutazni a tengerhez, részt venni egy lakodalomban, hajnalig támasztani a bárpultot, hellyel közzel bedobni magad a lányok gyűrűjébe igazán embert próbáló feladat!

-          Igen-igen,de az én sziklaszilárd szervezetemnek ez meg sem kottyan!

-          Térjünk vissza a futamokra, a bemelegítéskor nagyon egyedien értelmezted a pályarajzot.

-          Nem az én hibám volt, a mitfárer fordítva fogta az itinert. Utána már nem engedtem beülni.

-          A futóművet végül is sikerült beállítani?

-          A kakucsi versenyen nem vettem észre, hogy jobb hátul elromlott a tekerő,így az teljesen puha maradt, a másik meg kemény volt. Egy fogóval megoldottuk.

-          Az első körödben sokat csúszkáltál.

-          Az időjárás nem volt kegyes hozzánk, az első 2 futamon nagyon finoman lehetett csak gázt adni, mindenhol ment keresztbe az autó.

-          Ha jól tudom 5 mp-et javultál a második körödben.

-          Igen, azt közvetlenül az első után futottuk, jól sikerült, de taktikai hiba volt kint maradni. Várni kellet volna,de a management nem akart kockáztatni.

-          Tiéd lett a legjobb idő, bár csak 1 tizeddel.

-          Igen-igen az utolsó menet nagyjából jól összeállt,bár 1-2 keresztbeállás még maradt benne, valamint az utolsó kanyarba sikerült 4 kerékkel keresztben becsúszni, kicsit aggódtam a fotocella miatt. Botasz ma nagyon jó formában volt, nem akarok rosszindulatú lenni, de én bevizsgáltatnám azt a kiflit!

-          A visszafordítókat ha jól láttam te kettesben vetted,miért?

-          Elnézést, most mennem kell….

Köszönet minden versenyzőnek az interjúkért! Nagyon izgalmas hétvége áll mögöttünk,a mezőny összerázódott, még jó párat kell aludni a következő futamig, ahol is ismét ott leszünk, ellesni a műhelytitkokat!”