Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Találkozók, események    »    Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata    |   << vissza

Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata

2018-04-04 10:04:20
BCapelluti

BCapelluti

Posztok: 371
Velünk: 1584 napja

Válasz erre: @Tocska #129395 

Ez nagyon kemény,  olyan régi amatőr ralis, sprintes feelingje van, nekem nem igazán szlalomos.

Erősen gondolkodom, hogy egy-egy alkalomra csatlakozzak az oszakos miata-különítményhez, nagyon tetszett, amit Rolitól láttam Kunmadarason, és azt hiszem sokat segítene a vezetési tudásban is. (Élveztem a szlalomozgatást Kunmadarason, de a teljesítményem egyelőre messze van az értékelhetőtől, és 40 fölött kétséges, hogy mennyit tudok tanulni, ezért habozok még)

2018-04-03 19:28:07
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5116 napja

Válasz erre: @Tocska #129395 

Ez nagyon kemény. Itt vétesz egy közepesebb hibát akkor helló. Már ez önmagában is extra stressz, OSZAK-on ráadásul egy év alatt összesen nincs ennyi néző.

Gratula az eredményhez és a teljesítményhez. Látványosan szebben mész mint az első időkben.

2018-04-02 23:15:42
Tocska

Tocska

Posztok: 171
Velünk: 2292 napja

Sziasztok! 

D.Sz.K is kezdetét vette egy baromi jó kis Szentlászlói pályával. Sajnos második körtől egy evező hasznosabb volt az e slicknél. Elsőbe meg még kicsit a nedves bauxitos sáros aszfalt tréfálkozott de jó kis szezon kezdet. Eredmény nem lett túl jó kat 7.  absz 46 smile De idén az eredmény másodlagos. Most csak élvezzük smile  

https://www.youtube.com/watch?v=U-5thQN183g&feature=youtu.be

2018-04-01 20:23:59
Hunya

Hunya

Posztok: 5314
Velünk: 4970 napja

Miután magamhoz tértem a sokkból, hogy a 4 menetből csak 1 épkézlábat sikerült összeraknom, ami 1.48.410 lett (azaz abban a körben a leggyorsabb Brankótól 4 mp-et kaptam !), összenéztem a videómat Roli ugyanezen körével, ahol is 2,8-at vert rám.

Tehát keresem a 3 mp-emet:

1. szakasz - 2x visszafordulás + 3 db kígyó, a rajttól a zöld mellényes gumi báláig:

Itt a kígyós tempó illetve az ügyes 180 fokok voltak a sarokpontok. Kaptam 1 mp-et, ami elfogadható nagyjából, ennyi van köztünk, kocsitól függetlenül.

2. szakasz - A "folyosó" egészen az utána kezdődő eltolt első piros bójájáig:

Szinte biztos voltam benne, hogy ezt elbuziskodtam, de nem, itt még hoztam is Rolin, gondolom a kompis 2 kigyorsítás miatt. Nem pontos ez a youtube-os mérés, de itt még kb. egyformák lehettünk. Innentől keresem újra a 3 mp-emet.

3. szakasz - Az eltolt a következő kígyó első pirosáig:

Itt kapok 1 mp-et kb....fránya eltoltak már megint. Nem vagyok elég "szinuszos".

4. szakasz - Kígyó + a gumis félkör balos, amit elnevezhetünk "Félelemnélküli Balosnak" a következő kígyó első pirosáig:

Megint kapok egy mp-et, ezt még analizálni fogom, de tuti puha voltam ebben a balosban, és túlfékeztem.

5. szakasz - A hátsó kígyó a visszafordítóval együtt oda vissza az utolsó pirosig:

Megint 1 mp (megvan a három), külön ki kell elemeznem, hogy a fordulásnál dobom el vagy a kígyóban.

6. szakasz - az utolsó eltolt bójasor, az erre való rágyorsítással egészen a célig:

Az eltoltak nem a kedvenceim, de itt. kb. ugyanazt mentük.

A tanulság megint: kurvára ott kell lenni fejben, és akkor nem csak 4-ből 1 sikerül nagyjából jól. De már nagyon sokadszorra mondom ezt....ja és nem kell elbuziskodni a gáznak tűnő kanyarokat, el kell hinni, hogy elfordul. Max hadonászol, mint Dávid az első menetben. :-)

Nagyon várom a Kakucsot!!!!

(Ja meg a kompimat, ami elvileg már BP-en van)

Matyikám egy szokásos excel táblát összedobnál? :-)

aláírás May the Fairy be with You!

Történet:

Miután magamhoz tértem a sokkból, hogy a 4 menetből csak 1 épkézlábat sikerült összeraknom, ami 1.48.410 lett (azaz abban a körben a leggyorsabb Brankótól 4 mp-et kaptam !), összenéztem a videómat Roli ugyanezen körével, ahol is 2,8-at vert rám.

Tehát keresem a 3 mp-emet:

1. szakasz - 2x visszafordulás + 3 db kígyó, a rajttól a zöld mellényes gumi báláig:

Itt a kígyós tempó illetve az ügyes 180 fokok voltak a sarokpontok. Kaptam 1 mp-et, ami elfogadható nagyjából, ennyi van köztünk, kocsitól függetlenül.

2. szakasz - A "folyosó" egészen az utána kezdődő eltolt első piros bójájáig:

Szinte biztos voltam benne, hogy ezt elbuziskodtam, de nem, itt még hoztam is Rolin, gondolom a kompis 2 kigyorsítás miatt. Nem pontos ez a youtube-os mérés, de itt még kb. egyformák lehettünk. Innentől keresem újra a 3 mp-emet.

3. szakasz - Az eltolt a következő kígyó első pirosáig:

Itt kapok 1 mp-et kb....fránya eltoltak már megint. Nem vagyok elég "szinuszos".

4. szakasz - Kígyó + a gumis félkör balos, amit elnevezhetünk "Félelemnélküli Balosnak" a következő kígyó első pirosáig:

Megint kapok egy mp-et, ezt még analizálni fogom, de tuti puha voltam ebben a balosban, és túlfékeztem.

5. szakasz - A hátsó kígyó a visszafordítóval együtt oda vissza az utolsó pirosig:

Megint 1 mp (megvan a három), külön ki kell elemeznem, hogy a fordulásnál dobom el vagy a kígyóban.

6. szakasz - az utolsó eltolt bójasor, az erre való rágyorsítással egészen a célig:

Az eltoltak nem a kedvenceim, de itt. kb. ugyanazt mentük.

A tanulság megint: kurvára ott kell lenni fejben, és akkor nem csak 4-ből 1 sikerül nagyjából jól. De már nagyon sokadszorra mondom ezt....ja és nem kell elbuziskodni a gáznak tűnő kanyarokat, el kell hinni, hogy elfordul. Max hadonászol, mint Dávid az első menetben. :-)

Nagyon várom a Kakucsot!!!!

(Ja meg a kompimat, ami elvileg már BP-en van)

Matyikám egy szokásos excel táblát összedobnál? :-)

A videóm most megy fel.

2018-04-01 13:40:41
padregas

padregas

Posztok: 265
Velünk: 3510 napja

Esküszöm - nem nyerni mentem oda, sőt a pálya bejárása után a dobogó is távolodni tűnt, annyi kigyorsítás volt benne. Lacházát nem is szeretem,  két éve még Matyi 2:31-es idővel abszolút 6. lett én csak 2:49-es időmmel 41. Tavaly pedig Roli s4-be igazolásának és Matyi távollétének köszönhettem csak a dobogót, nem volt igazi sikerélmény úgy.

A tegnap eredmény is egy kicsit az ölembe hullott, mert olyan nincs hogy a Dávid kétszer is hibázni fog. 

Ment a matek ezerrel a végső futam előtt, én örültem a tuti dobogómnak és menten nyugiban egy biztos vizes futamot, megtisztelve a bójákat. Többen hibát kiáltottak , de vak lárma volt, ami csak az eredményhirdetés előtti percekben derült ki.

Íme a videó a leggyorsabb körömről:

2018-04-01 13:39:35
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1907
Velünk: 3506 napja

Válasz erre: @Hunya #129352 

Hétkor? Hétkor már a pályán kellene lennie.... :-)

aláírás

Black Sushi

2018-04-01 12:59:02
Hunya

Hunya

Marcello, 2018-04-01 10:41:18

A szezonnyitón annyira megjött a kedvem ehhez a szlalom mókához, hogy bár egy ideje ígérgetem a következőre tényleg menni fogok smile Ha addigra működik a kompi és az autót is megismerem, akkor remélem, hogy nem leszek kellemetlenül lassú :D 

Hétkor kell majd felkelned. Menni fog? :-)

2018-04-01 11:49:43
Pampalini

Pampalini

és az esős futam, bekapcsolt klímával!
Esőérzékelős ablaktörlőhöz szokva....

aláírás

Black Sushi

2018-04-01 11:14:12
Pampalini

Pampalini

Visszagondolva a tegnapi versenyre, hát a végén meglepett a 2 .hely, főleg úgy, hogy még az első hely sem volt messze!
Brankó nagyon szépen ment szárazon, de vizes körülmények között majdnem sikerült befognom a végén.
Dávid 1. futama a hiba nélkül 2,2 mp-el volt gyorsabb az én legjobb időmnél, ez az elején elég lehangoló volt. Aztán a végére a két bójahibája miatt csak 3. lett. Most szerencsém volt, hogy 4 futamos volt a verseny, mert az utolsó 4. futamon, ahol vizes volt a pálya sikerült felzárkóznom.
Brankó 5:19-es össz idejétől 0,9sec maradtam le és mögöttem Dávid 0,7sec-el, ez így tényleg elég szoros volt.

Következik Kakucsring, ami pedig nekem akkora mumus, mint Hunyának Lacháza! Ráadásul ha tegnap nem tudtuk elkapni Mr. Kakucsot, akkor Kakucson szinte lehetetlen lesz, esetleg ha Dávid új gumival jön és bevállalós lesz mint tegnap, akkor neki talán lesz esélye!

Az alábbi videón a 2. futam a legjobb időmmel és közvetlenül utána a 4. futamom a vizes pályán, ami meg a legélvezetesebb volt, mert itt már nem mentem talán annyira óvatosan a körülményekhez képest!

aláírás

Black Sushi

2018-04-01 10:41:18
Marcello

Marcello

Posztok: 600
Velünk: 2766 napja

A szezonnyitón annyira megjött a kedvem ehhez a szlalom mókához, hogy bár egy ideje ígérgetem a következőre tényleg menni fogok smile Ha addigra működik a kompi és az autót is megismerem, akkor remélem, hogy nem leszek kellemetlenül lassú :D 

2018-04-01 10:03:35
Hunya

Hunya

Nagyon jó és változatos verseny volt! Volt hogy tető fölé fröccsent a víz. 

De nagyrészt megúsztuk, mert az igazán durva eső hazafelé volt az M0-on. 

Köszi a Hófehérkét, nagyon jó az új futómű!

Lassú voltam nagyon de ez a Lacháza nekem régóta mumus. :-(

Viszont azt nem csodálom, hogy már HH-ban sem indulhatunk....vitte volna három emix a dobogót. De S4-ben sőt T5-ben is ott kettetek volna 

Na ez a durva. :-)

2018-04-01 9:50:34
Matt

Matt

Jó kis szezonkezdet volt a tegnapi. Volt minden. Napsütés, özönvíz, szél, de a taft végig tartott.

Igazából nem sok minden változott a világ rendjében. Dávid, Brankó és Roli egy külön ligát kezd el képezni. Zavarba ejtő időket mennek. Tegnap az döntött, hogy többet ki döntött mármint bóját. Ez Dávidnak ment a legjobban, ezért hiába ment űridőket végül lecsúszott a 3. helyre. Brankó végig durván ment, de ő is hibázott, de még így is behúzta Roli előtt 0,9 mp-cel. Roli volt a legkonstansabb.

Jómagam próbáltam fölvenni a kesztyűt ezekkel az őrültekkel, de 2 gyors futamomba is belebójáztam így már egy tisztes közel 6 mp-ces távolságból néztem a dobogót. Hunyadi Úr szépen terelgette a Hófehérkét csak épp gyors nem volt úh +10-re tőlem. Az újoncok szépen helyt álltak, szerintem élvezték, remélem jönnek a többire is.

Én az autót nagyon jónak éreztem, a ritmussal viszont komoly gondok vannak, remélem sikerül egy kicsit jobban ráérezni és akkor lehet álmodoznom a bronz helyről.

Ja és Brankó abszolút 8., Roli 10. lett. Egy Lotus tudott bemenni eléjük a viszonylag széria autók közül. Durva.

Az MX-5 kategória állása (a versenyeket nem biztos, hogy jól írtam, mert még mindig nem fix az összes, de sok városi verseny lesz idén):

Kiskunlacháza Kakucsring Kalocsa Eger Nagyatád Kiskunlacháza Kakucs Összetett
1. Brankó 10             10
2. Roli 8             8
3. Dávid 6             6
4. Matyi 5             5
5. Hunya 4             4
6. Gulyás Peti 3             3
7. Fogarasi Laci 2             2

Történet:

Jó kis szezonkezdet volt a tegnapi. Volt minden. Napsütés, özönvíz, szél, de taft végig tartott.

Igazából nem sok minden változott a világ rendjében. Dávid, Brankó és Roli egy külön ligát kezd el képezni. Zavarba ejtő időket mennek. Tegnap az döntött, hogy többet ki döntött mármint bóját. Ez Dávidnak ment a legjobban, ezért hiába ment űridőket végül lecsúszott a 3. helyre. Brankó végig durván ment, de ő is hibázott, de még így is behúzta Roli előtt 0,9 mp-cel. Roli volt legkonstansabb.

Jómagam próbáltam fölvenni a kesztyűt ezekkel az őrültekkel, de 2 gyors futamomba is belebójáztam így már egy tisztes közel 6 mp-ces távolságból néztem a dobogót. Hunyadi Úr szépen terelgette a Hófehérkét csak épp gyors nem volt úh +10-re tőlem. Az újoncok szépen helyt álltak, szerintem élvezték, remélem jönnek a többire is.

Én az autót nagyon jónak éreztem, a ritmussal viszont komoly gondok vannak, remélem sikerül egy kicsit jobban ráérezni és akkor lehet álmodoznom a bronz helyről.

Ja és Brankó abszolút 8., Roli 10. lett. Egy Lotus tudott bemenni eléjük a viszonylag széria autók közül. Durva.

Az MX-5 kategória állása (a versenyeket nem biztos, hogy jól írtam, mert még mindig nem fix az összes, de sok városi verseny lesz idén):

Kiskunlacháza Kakucsring Kalocsa Eger Nagyatád Kiskunlacháza Kakucs Összetett
1. Brankó 10             10
2. Roli 8             8
3. Dávid 6             6
4. Matyi 5             5
5. Hunya 4             4
6. Gulyás Peti 3             3
7. Fogarasi Laci 2             2
2018-03-30 21:23:27
Hunya

Hunya

Igazoltan hiányzik Boogie, Rigóhattyú, Los Vamos és Jorpet. 

Szóval leszünk annyian hogy pont is alig jut majd mindenkinek. 

Szerintem ez a szezon lesz az ami a legtöbb emix indulót fogja hozni, még ha nem is mindenki kinden versenyen. 

Szurkoljatok, lesz online eredmény. Remélem pörgünk forgunk vigyorgunk majd. 

Fél hatkor kelek, de nem baj mert már nagyon bizsereg a nunim, ahogy egy klasszikus filmben mondták anno. 

2018-03-30 20:14:19
Pampalini

Pampalini

Válasz erre: @Matt #129297 

Hunya az én autómmal versenyez amíg hekkelik a kompresszorát, már beállítottam mindent, hogy nála padlón is csak félig nyisson a pillangó. wink

Matt lehet, hogy pont ez lesz a nyerő az időjárás miatt! :-)

Sokan hiányozni fognak! Remélhetőleg izgalmas lesz végig és az időjárásnak köszönhetően egyikünk sem tesz szert behozhatatlan előnyre!
Hajrá!

aláírás

Black Sushi

2018-03-30 19:05:50
Matt

Matt

Kicsit elsikkadt itt a szezon kezdet közeledése, de holnap útjára indul a 2018-as OSZAK szezon.

A szokásoshoz képest is vicces az idei rajt, mivel még mindig nincs a szakágnak hivatalos versenynaptára, de amit tudunk azok legalább jó hülye időpontokban vannak lásd a mostani hosszúhétvégét. Mind1 ezeken túl kell lépni.

A legfontosabb változás talán, hogy idén - amennyiben az időkeret megengedi - nem 3 hanem 4 mért futamból fog állni egy verseny és a 3 legjobb időt adják majd össze és értékelik. Szerintem ez egyrészt jó mert többet megyünk, másrészt meg elvesz kicsit majd az izgalomból, mert több lehetőség van hibázni. Meglátjuk majd kinek mi jön be. Dávid nagyon konstans szokott lenni, már az elején brutál időket megy és azt farigcsálja tizedekkel, neki talán kisebb így a plusz potenciál, mi emberek meg majd meglátjuk mennyit tudunk javítani a nap végére így.

Holnap tehát Kiskunlacháza. Jó szar időt ígérnek, ami totál megkavarhatja az erősorrendet. 7-en indulunk az MX-5 márkakupában, 4 korábbi bajnok (Hunya, Matt, Roli, Dávid) + Mr Kakucs & Friends. smile Jó pár korábbi versenyzőtárs hiányzik (Jorpet, Kacsáék, Ádám, Laci stb.) Reméljük velük és további újoncokkal bővül majd év közben a mezőny.

Hunya az én autómmal versenyez amíg hekkelik a kompresszorát, már beállítottam mindent, hogy nála padlón is csak félig nyisson a pillangó. wink