Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Találkozók, események    »    Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata    |   << vissza

Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata

2018-03-21 13:58:06
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1907
Velünk: 3505 napja

Lehet nevezni az első versenyre: Kiskunlacháza, március 31.

http://www.autoszlalom.hu/nevezes.php

aláírás

Black Sushi

2018-03-04 15:18:52
BCapelluti

BCapelluti

Posztok: 371
Velünk: 1584 napja

Válasz erre: @padregas #128530 

Tisztában vagyok a képességeimmel (szerények), és azzal is, hogy zárt pályán sietve mennyi adrenalin szabadul fel (fülemen is folyik). Tekintettel arra, hogy volt szerencsém az "űzzünkautósportotsajátpénzből" elnevezésű társasjátékhoz, nagyon óvatosan hagynám magamat beszippantani. 

Egy SP rendszámos NB/FL NGT raliautóban viszont szívesen navigálnék, ha úgy alakulna. A homlóglap szerint a csövön kívül nagy variáció nincs az utcaihoz képest: nem lehet megfújatni a motort (ott egy épített N-es motor játszik, vagyis csak simogatni lehet a hengerfejet is), sperr torsen, gátló külső tartály nélkül. Vicces, hogy se szélesítés, se szárny, se semmi, de még egy alapos ültetés sem fér bele (elöl 835, hátul 875 mm). A 2002-es technikai szabályzatot kellene megnézni, hogy váltókiosztásban, végáttételben mit lehet alakítani. Oké, autósport szempontból ez evolúciós zsákutca, de szerintem biztosan szórakoztató volna.

2018-03-03 23:49:09
Hunya

Hunya

Posztok: 5314
Velünk: 4970 napja

Válasz erre: @padregas #128530 

Ha nem télen lenne mennék én is. 

Illetve anno volt nyáron is futam ha nem tévedek. 

aláírás May the Fairy be with You!
2018-03-03 23:38:05
padregas

padregas

Posztok: 265
Velünk: 3510 napja

Válasz erre: @BCapelluti #128468 

A szlalom külön tudomány, órákig lehetne beszélni róla. Ha megtanulod jól csinálni, kapsz egy csomó másodlagos képességet ami kihat az általános vezetésedre, a hegyi csapatástól a városi veretésig. Nem azért mentem oda első alkalommal, hogy nyerjek, csak kíváncsi voltam mit tudok. Szimplán zavart egy ideje, hogy nem ment jól a szlalom -  csak meg akartam tanulni csinálni és hopp lenyomtam az első évet. A KakucsKupa más, sprint verseny. Nincs bóják közti kígyó, max 1 vagy 2 lassító, emiatt gyorsabb, izgalmasabb, szorosabb. Olyan Adrenalin bomba, ami kevésszer adatik meg az MSZBn. Sajnos annyira nem kedvelt a márkatársak közt. Van saját kategóriánk itt is:  A legutóbbi versenyen 4 utcai és 4 rallycross mx5 versenyzett. Itt tényleg bárki bármivel indulhat, kevésbé körülményes, anno ez volt az első versenyem. Röviden a motorsport egy élvezetes visszacsatolás az ember vezetési és az autó műszaki képességről. Tessék szépen kipróbalni. 

Történet:

A szlalom külön tudomány, órákig lehetne beszélni róla. Ha megtanulod jól csinálni, kapsz egy csomó másodlagos képességet ami kihat az általános vezetésedre, a hegyi csapatástól a városi veretésig. Nem azért mentem oda első alkalommal, hogy nyerjek, csak kíváncsi voltam mit tudok. Szimplán zavart egy ideje, hogy nem ment jól a szlalom -  csak meg akartam tanulni csinálni és hopp lenyomtam az első évet. A KakucsKupa más, sprint verseny. Nincs bóják közti kígyó, max 1 vagy 2 lassító, emiatt gyorsabb, izgalmasabb, szorosabb. Olyan Adrenalin bomba, ami kevésszer adodik meg az MSZBn. Sajnos annyira nem kedvelt a márkatársak közt. Van saját kategóriánk itt is:  A legutóbbi versenyen 4 utcai és 4 rallycross mx5 versenyzett. Itt tényleg bárki bármivel indulhat, kevésbé körülményes, anno ez volt az első versenyem. Röviden a motorsport egy élvezetes visszacsatolás az ember vezetési és az autó műszaki képességről. Tessék szépen kipróbalni. 

2018-02-28 15:42:16
Tocska

Tocska

Posztok: 171
Velünk: 2292 napja

Amúgy meg celebek vagytok :D Ez Brankóé azt tudom de egy KSS rendszámú NA is bent volt. smile

2018-02-28 15:40:57
Tocska

Tocska

Posztok: 171
Velünk: 2292 napja

Én más ligában vagyok de így is csak egyet érteni tudok az előttem szólókkal. Baromi jó buli. Menj el egyszer be fog szippantani.
Nekem első bajnokságom volt és sokkal jobb mint hébe hóba menni. Két erős ellenfelem volt egy 4motion húzott pd golf és egy xsara vts. tizedekre mentünk egymástól. Vissza gondolva tudom miért nem lettem bajnok és milyen apróságokból állt össze az eredmény. Az izgalmak a szerelések ötletelések stb. Mikor hogy miként csak még 0,5s-el gyorsabb legyek. Plusz társaság nálunk is jó volt sose unatkoztam. Megismersz érdekes embereket jó sztorikat stb. Egy autó buzinak egy nap mennyország smile Csak buzdítani tudok én is mindenki. 

Talán kicsit veszélyesebb. De ad neki egy kis plusz borsot. Ácson azért úgy venni a lassítót ha elúszol 1,5m-ert esel lefele. Vagy szentlászlón ahol van mire feltekeredni és dobtam el azért jó kört mert annak örültem hogy nem fogtam meg a kerítést csak a stopba felejtettem el megállni a mentő akció miatt. :D

2018-02-28 14:34:04
Pampalini

Pampalini

Válasz erre: @kreszan #128475 

A társaság és a siker, amíg ezek megvannak addig nehéz abbahagyni. Idén lehet, hogy a siker hiányozni fog..... :-)

aláírás

Black Sushi

2018-02-28 13:50:47
Hunya

Hunya

kreszan, 2018-02-28 13:21:22

Válasz erre: @Pampalini #128467 

És miért lehet hogy az utolsó ?

Évek óta az utolsó neki. Vagy három éve mondja. 

De annyira jó fej társaság vagyunk hogy nem bír otthon maradni. :-)

2018-02-28 13:21:22
kreszan

kreszan

Posztok: 329
Velünk: 2830 napja

És miért lehet hogy az utolsó ?

aláírás

INSTA

2018-02-28 12:59:52
Pampalini

Pampalini

Azért írtam, hogy ha kipróbálod akkor ne vegye el a kedvedet ha rögtön nem kupával mész haza.... egyszer ki kell próbálni és ha egy kicsit is tetszik akkor érdemes jobban  belemerülnöd és akkor a siker is megjön majd előbb-utóbb!

aláírás

Black Sushi

2018-02-28 11:18:21
Hunya

Hunya

Nyiri, 2018-02-27 14:16:10

Na idén megjött a kedvem, hogy beneveznék egyre, de már el is ment :D

Nem kell elhinni mindent az internetnek. 

Eljössz megnézed kipróbálod. Aztán vagy bejön vagy nem. 

A költséget meg eldöntöd hogy belefér-e. 

Egyszerű dolog ez. Az elsőre még szuper gumiszettet sem kell hozni. 

Ne parázzatok már mindentől. Nézzétek optimistán. És csináljátok. Jön a jó idő  

Volt aki eljött, megnézte kiszámolta ft/percre az autózható időt és más mellett döntött. 

Nincs ezzel semmi gond. 

De ne szubjektív vélemény alapján döntsetek!

Lesz komoly szlalom pálya kígyókkal és eltolt bójákkal Kunmadarason. 

Akinek az bejön az jöjjön MSZB-re is. 

2018-02-28 11:17:23
BCapelluti

BCapelluti

Ez egy új belépő szempontjából nem hangzik túl jól, pedig már érdemben törtem a fejem, hogy rá kellene mozdulni a szlalomra, a stock NC-mmel. (Mondjuk a kedvemet a szlalomos belsők kezdték elvenni...) Majd inkább néha elmegyek megnézni az Ászainkat.

2018-02-28 11:10:15
Pampalini

Pampalini

Azzal még nem lenne probléma, ha emelik a nevezési díjat, mert remélhetőleg a versenybírók napi fizetésére és a technikai fejlesztésekre költik majd. Jó lenne, ha pl. beszereznének egy tartalék dízel aggregátot, hogy ne kelljen félórákat várni amikor az egyetlen áramfejlesztőjük bedöglik.

Még mindig szerintem ez a legolcsóbb autóversenyzési forma, főleg ha azt is beleszámolod, hogy egy FRT-n mit kap a kocsi. Tocska Videói alapján, ott is durvának tűnik nekem a pálya, ami szvsz jobban megterheli a kocsit, mint egy MSZB futam....

Idén én már az 5. versenyszezonomat kezdem és lehet, hogy az utolsót. MX5 a legszínesebb kategória ahol a 200+ Le kocsik együtt versenyeznek a 90Le NA-kal is, ezért itt a kocsi döntően befolyásolja az eredményt, persze láttunk már rá ellenpéldát is. A dobogós eredmények is nagyon szorosak és már kicsi rá az esély arra, hogy ha jön egy "újonc" egy versenyképes kocsival akkor rögtön a dobogón végezzen, mert már a szlalom tapasztalat sokat számít. Itt van pl. Brankó akinek nagy esélye van, hogy idén végre bajnok legyen. Egy született autóversenyző, rengetek pályázási gyakorlattal is kellett neki 2 év szlalom rutin és komoly gumi, autó fejlesztés, hogy felérhessen a csúcsra! Izgalom garantált, a gyors siker már egyre kevésbé! Sok sikert a régi és a leendő versenytársaknak! Jöjjenek az újoncok és cáfoljanak meg, bízok benne, hogy  rákattannak mint mi 4 évvel ezelőtt!

aláírás

Black Sushi

2018-02-27 15:01:22
adrlasvegas

adrlasvegas

Posztok: 77
Velünk: 2163 napja
BCapelluti, 2018-02-27 14:32:05

adrlasvegas, 2018-02-27 11:29:07
Varga Cigi Zoli ezt szajkózza már vagy 10 éve, ő ezért jár inkább külföldre. Pénzlehúzás az egész.
Hova jár? Vadvizezni, meg nézni, de nem igen láthattad versenyezni külföldön sem. Az, hogy a tavalyi ORB-s élmezőny nagyja nem itthon megy idén, az viszont tény.

Csak youtubeos videókból idéztem, de azok is már jó pár évesek smile

2018-02-27 14:32:05
BCapelluti

BCapelluti

adrlasvegas, 2018-02-27 11:29:07
Varga Cigi Zoli ezt szajkózza már vagy 10 éve, ő ezért jár inkább külföldre. Pénzlehúzás az egész.
Hova jár? Vadvizezni, meg nézni, de nem igen láthattad versenyezni külföldön sem. Az, hogy a tavalyi ORB-s élmezőny nagyja nem itthon megy idén, az viszont tény.