Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Találkozók, események    »    Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata    |   << vissza

Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata

2018-01-02 9:52:26
Tocska

Tocska

Posztok: 171
Velünk: 2288 napja

https://www.facebook.com/events/384207142000894/

Ha van kedvetek játszani smile 50-60 fó nevezhet. Kör nincs megadva 9-16 között ami belefér smile Veszprém jan 28 

2017-11-20 23:25:49
Tocska

Tocska

Készítettem egy kis összefoglaló videót az idei viaskodásomról. smile Közvetlen utolsó verseny után csalódott voltam a rontott Bakony kupa mait, de így vissza tekintve fantasztikusan jó év volt smile  
https://www.youtube.com/watch?v=syOYmpPWru0

2017-10-24 8:55:20
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1907
Velünk: 3502 napja

Vége lett a szezonnak, az MMX5 kategóriát Dávid nyerte nagy fölénnyel, gratulálok az új Bajnoknak, újra bebizonyosodott, hogy egy nehéz NC is lehet versenyképes, főleg egy Senshu!
Brankó a két Hungaroringes versenyen elért eredményével jelentkezett be a 2. helyre, amit Kakucsi első győzelmével be is húzott.
Hunya hozta a 3. helyet, szerencséjére Matt idén eggyel több versenyt hagyott ki mint ami egészséges. Idén valahogy nehezebben kapta el a fonalat. Zöld Tündér motorereje már kevés a jó helyezéshez, futóműre is kell áldoznia!
Matt lett a 4. Ehhez kellett egy versenykihagyás a mínuszoson túl, és volt egy Kakucs és Hungaroring is ahol lecsúszott a dobogóról, ami sok pontjába került.
Jordán Peti 5. lett és idén az első Kakucsi versenyen már dobogóra állhatott, megszerezve első kupáját. Jövőre már a rutin hozza az eredményeket.
Kacsa Beni Junior kategóriában az utolsó versenyen csúszott le a bajnoki címről, nagy gratula a szép eredményért, apád büszke lehet rád!

Én idén S4 kategóriában pihentem ki a tavalyi kemény szezont. Itt sok izgalom nem volt, két Lotus között a 2. helyen végeztem a bajnokságban, mert az egyik Lotus csak  év második felében versenyzett.  Jövőre, terveim szerint friss gumikon visszatérek az izgalmasabb MMX5 kategóriába! Találkozunk december 9.-én a díjkiosztón!

Sok sikert a téli Kakucs kupához!

aláírás

Black Sushi

Történet:

Vége lett a szezonnak, az MX5 kategóriát Dávid nyerte nagy fölénnyel, gratulálok az új Bajnoknak, újra bebizonyosodott, hogy egy nehéz NC is lehet versenyképes, főleg egy Senshu!
Brankó a kettő Hungaroringes versenyen elért eredményével jelentkezett be a 2. helyre, amit Kakucsi első győzelmével be is húzott.
Hunya hozta a 3. helyet, szerencséjére Matt idén eggyel több versenyt hagyott ki mint ami egészséges. Idén valahogy nehezebben kapta el a fonalat. Zöld Tündér motor ereje már kevés a jó helyezéshez, futóműre is kell áldoznia!
Matt lett a 4. Ehhez kellett egy versenykihagyás a mínuszoson túl, és volt egy Kakucs és Hungaroring is ahol lecsúszott a dobogóról, ami sok pontjába került.
Jordán Peti 5. lett és idén az első Kakucsi versenyen már dobogóra állhatott, megszerezve első kupáját. Jövőre már a rutin hozza az eredményeket.
Kacsa Beni Junior kategóriában az utolsó versenyen csúszott le a bajnoki címről, nagy gratula a szép eredményért, apád büszke lehet rád!

Én idén S4 kategóriában pihentem ki a tavalyi izgalmas szezont. Itt sok izgalom nem volt, két Lotus között a 2. helyen végeztem a bajnokságban, mert az egyik Lotus csak  év második felében versenyzett.  Jövőre, terveim szerint friss gumikon visszatérek az izgalmasabb MMX5 kategóriába! Találkozunk december 9.-én a díjkiosztón!

Vége lett a szezonnak, az MMX5 kategóriát Dávid nyerte nagy fölénnyel, gratulálok az új Bajnoknak, újra bebizonyosodott, hogy egy nehéz NC is lehet versenyképes, főleg egy Senshu!
Brankó a két Hungaroringes versenyen elért eredményével jelentkezett be a 2. helyre, amit Kakucsi első győzelmével be is húzott.
Hunya hozta a 3. helyet, szerencséjére Matt idén eggyel több versenyt hagyott ki mint ami egészséges. Idén valahogy nehezebben kapta el a fonalat. Zöld Tündér motor ereje már kevés a jó helyezéshez, futóműre is kell áldoznia!

Én idén S4 kategóriában pihentem ki a tavalyi izgalmas szezont. Itt sok izgalom nem volt, két Lotus között a 2. helyen végeztem a bajnokságban, mert az egyik Lotus csak  év második felében versenyzett.  Jövőre, terveim szerint friss gumikon visszatérek az izgalmasabb MMX5 kategóriába! Találkozunk december 9.-én a díjkiosztón!

Hunya hozta a 3. helyet, szerencséjére Matt idén eggyel több versenyt hagyott ki mint ami egészséges. Idén valahogy nehezebben kapta el a fonalat. Zöld Tündér motorereje már kevés a jó helyezéshez, futóműre is kell áldoznia!

2017-10-23 18:23:29
Hunya

Hunya

Posztok: 5313
Velünk: 4966 napja

Tündérke megszenvedte ezt a versenyt is, mert az első körben beleért a bal első kerekem a doblemezbe, és olyan hangja volt, mintha leszakadt volna a komplett lökhárítóm.

Ez a balkanyaroknál kicsit visszatartott. :-(

Aztán miután leszereltem, megszűnt a probléma. Folyamatos javulást produkálva épp hogy becsúsztam Matyi elé, aki szerintem direkt hagyta magát, mert rendes. :-)

Próbálom visszanézni a videóimat, de mindnél csak fél menet van meg, mert valami gebasz van a kamerámmal, és file hibát dob ki, majd kilép.

Na de mindegy is, mert a lényeget úgyis tudom:

- a Toyo R888R (hasznélt) nagyon jól tapadt

- az utolsó bójasor bejáratát kúrtam el mindig (meg kellett volna tisztelni ezt az erős jobbost), egyébként nem volt gondom, egyszerű volt a vonalvezetés, az eltoltakban sem voltam gondban most

- Brankóval összenéztem amit tudtam, a rajttól eddig a bójasoring pariban vagyunk, itt kb kapok 1 mp-et, utána meg már nincs adatom

- Matyival is összenéztem amit tudtam, az első körünk elején még a kezünk is egyformán mozog ahogy ellenkormányzunk meg váltunk. :-)

Video:

https://www.youtube.com/watch?v=e9e4UFcQ5nk&feature=youtu.be

Ja, és hazafelé Balázs hozta a kocsit (rendes volt) nyilván alatta akart szétesni a kipuff pont. Megint elégett a leömlő-középcső közötti kis tömítés. Szép hangja lehetett...nem dícsért meg. :-) 

Vacsin találkozunk decemberben!

aláírás May the Fairy be with You!

Történet:

Tündérke megszenvedte ezt a versenyt is, mert az első körben beleért a bal első kerekem a doblemezbe, és olyan hangja volt, mintha leszakadt volna a komplett lökhárítóm.

Ez a balkanyaroknál kicsit visszatartott. :-(

Aztán miután leszereltem, megszűnt a probléma. Folyamatos javulást produkálva épp hogy becsúsztam Matyi elé, aki szerintem direkt hagyta magát, mert rendes. :-)

Próbálom visszanézni a videóimat, de mindnél csak fél menet van meg, mert valami gebasz van a kamerámmal, és file hibát dob ki, majd kilép.

Na de mindegy is, mert a lényeget úgyis tudom:

- a Toyo R888R (hasznélt) nagyon jól tapadt

- az utolsó bójasor bejáratát kúrtam el mindig (meg kellett volna tisztelni ezt az erős jobbost), egyébként nem volt gondom, egyszerű volt a vonalvezetés, az eltoltakban sem voltam gondban most

- Brankóval összenéztem amit tudtam, a rajttól eddig a bójasoring pariban vagyunk, itt kb kapok 1 mp-et, utána meg már nincs adatom

- Matyival is összenéztem amit tudtam, az első körünk elején még a kezünk is egyformán mozog ahogy ellenkormányzunk meg váltunk. :-)

Videót megpróbálom felrakni.

Ja, és hazafelé Balázs hozta a kocsit (rendes volt) nyilván alatta akart szétesni a kipuff pont. Megint elégett a leömlő-középcső közötti kis tömítés. Szép hangja lehetett...nem dícsért meg. :-) 

Vacsin találkozunk decemberben!

2017-10-23 10:03:49
Tocska

Tocska

A tegnapi bakonyszentlászlói versennyel véget ért a Dunántúli Szlalom Kupa és a Bakony kupa. Bakonyba nagy harc volt 4-ünk között a dobogó 2. 3. fokáért. Pálya nekem kedvezett de megint vissza tért pontatlanságom és ez a dobogóba került. Jó köröm nem volt és csak 1 et vettem fel erről videót csatolom.  DSzK-ban viszont sikerült megcsípni a kategória ( Széria 1500ccm felett) 2. helyet . Sajnos bajnoki cím nem sikerült de nem lehet okom a panaszra mert nagy előre lépés volt az idei év. Tavaly absz. 50 felett tanyáztam és kategória 4-5 hely környékén. Idén Absz 20-35 között és 8 DSzK futamból 6 dobogó (1db 1. hely 2db 2.hely 3db 3.hely). Legnagyobb tanulság, hogy rengeteget hibázok, ezen úszott el a bajnoki cím, de hát állandóan siettetik az embert smile Jövőre célom a Bakony kupa S1 legfelső foka lesz ott 2 mért kör számít a 3-ból muszáj lesz megtanulni, hogy nem hibázunk . 

https://www.youtube.com/watch?v=kf_3iHXFBMM

2017-10-23 9:49:23
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5113 napja

Élménybeszámoló a hétvégéről:

Kakucson ért véget az idei szezon. Vártuk már nagyon, bár az MX-5 csoport első helye már lefutott volt. Brankó és Hunya még versenyben volt, hogy ki hova áll majd a dobogón, illetve nekem is lett volna matemataikai esélyem még egy 3. helyre. Inkább Dávid versenykörülmények közötti megregulázására készültünk többen, ami végül sikerült is.

A pálya könnyű volt, leszámítva, hogy iszonyatosan csúszott az eleje. Hunyával le is néztünk kicsit a fűre az edzésen mert nem fordult el az autó. Gyanús, hogy a még a múltkori őstehetség klubtársunk munkáját élvezhettük ki és az olajtól volt ilyen.

Dávid bekezdett, de Brankó hamar megmutatta, hogy ő Mr. Kakucs. Nagyot csatáztak és végül Brankó bő egytizeddel nyert. Nagyon durva, hogy megint egy motorháztatőnyi különbség volt csak. Sokat elárul, hogy Dávid rutinból a legfelső fokára állt a dobogónak az átadón. El van szokva tőle, hogy nem ő nyer. smile  

Mi Hunyával 2.5 mp-et kaptunk tőlük, én elóvatoskodtam a végét és Gábor 3 tizeddel letolt a dobogóról a végén, ami lelkileg megint jól esett, de már elengedtem ezt az évet.

Jorpet lett az 5., de a közönség díjat ő nyerte olyanokat sederintett, csak időben nem volt annyira gyors, hiába minden körre új gumikat szerzett. smile

Beni és Ádám is nagyot versenyzett, végül Ádám éppen megelőzte a legkisebb Kacsát.

Roli ugye csak szériában értékelt, magas lázzal full rottyon versenyzett egész nap. Az időin ez látszott rendesen. A végére már a bóják kerülgették őt olyanokat halucinált. smile

Király volt ez az év is, Dávid nyomasztó fölénye talán így a végére csökkent valamelyest, ami bíztató lehet jövőre.

Ez lett az idei OSZAK MX-5 csoport végeredménye:

1. Dávid 58
2. Brankó 46
3. Hunya 39
4. Matyi 32
5. Jorpet 29
6. Beni 13
6. Dani 12
8. Püspök Ádám 12
9. Laci 6
10. Kacsa 4
11. Myair 0

Jövőre jó lenne új tehetségeket látni, hogy még nagyobbak legyenek az izgalmak. 

Ez volt a leggyorsabb köröm:

2017-10-22 19:14:18
Padam

Padam

Posztok: 117
Velünk: 2125 napja

aláírás

Tiszakécske

2017-10-22 16:17:42
padregas

padregas

Posztok: 265
Velünk: 3507 napja

2017-10-22 17:43:29
Pampalini

Pampalini

Szép napos, száraz idő volt, de annyira csúszott, hogy majdnem kiálltam, hogy defektem van! Minden szezonra kell az új garnitúra gumi mert a profi versenytársakkal már nem lehet 3 éves gumival felvenni a versenyt! :-)

aláírás

Black Sushi

Történet:

Szép napos, száraz idő volt, de annyira csúszott (mint egy nedves PirosNA), hogy majdnem kiálltam, hogy defektem van! Minden szezonra kell az új garnitúra gumi mert a profi versenytársakkal már nem lehet 3 éves gumival felvenni a versenyt! :-)

2017-10-02 20:39:27
Hunya

Hunya

Posztok: 5313
Velünk: 4966 napja
Sztif, 2017-10-02 20:13:20

Válasz erre: @padregas #123807 

A vége szép volt :D Nem biztos ,hogy gyors de látványos :D

Eléggé esélytelen volt csúszkálás nélkül vezetni. Ez a videó még nem is igazán "Brankós". Nagyon durván csúszott az aszfalt. Mi meg szegények vagyunk, nem melegített slickekkel indulunk...

aláírás May the Fairy be with You!
2017-10-02 20:13:20
Sztif

Sztif

Posztok: 301
Velünk: 1579 napja

Válasz erre: @padregas #123807 

A vége szép volt :D Nem biztos ,hogy gyors de látványos :D

aláírás

94 NA 1.8 130Le

Touge Runnerz

2017-10-02 17:40:10
padregas

padregas

Posztok: 265
Velünk: 3507 napja

A küzdelmem Tündérrel:

2017-10-02 13:48:17
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5113 napja

Élménybeszámoló a tegnapi versenyről:

Na ki találja ki, hogy ki nyert? Bingóóóó, megint a Dávid. smile Kezd kicsit Schumacher-szerűvé válni a csávó. Eddig 6 versenyből 5-öt nyert, a kimaradt 1-en nem is állt rajthoz, tehát éles versenyben eddig idén senki nem fogta meg.

Múltkor Brankó nagyon-nagyon közel volt, most meg én puskáztam el a lehetőséget.

A Lacházi pályákat sokan szeretjük, az Mx-ek (visonta mellett) itt szokták rendszerint a legjobb eredményeket hozni. 

A mostani pálya szerintem nagyon fun volt. Kialakítottak egy új kis részt a szervezők, nem volt annyi visszafordító, amiket én rühellek és végig tempós volt az egész.

A tapadás nagyon szar itt ezen a rücskös laza betonon, de hát ez mindenkinek adott.

Dávid kiváló első időt ment, de láttuk ahogy leröpült egy teniszlabda az elején. Nekem az első köröm jó lett így elé kerültem. A 2. kör egyikünknek sem lett igazán jó, a 3.-ban pedig Dávid olyat csinált mint még soha. Pályát tévesztett az MX-5000-es prototípus, újra kell programozni, mert maradt még hiba a szoftverében. 

Nekem csak egy közepes időt kellett volna mennem és meg van a győzelem. De elizgultam és az lett a legrosszabb futamom. 

Dávid tehát még így bójahibával is nyert megint. Én lettem a 2., nagyon csalódott voltam. Nem a 2. hely miatt hanem hogy egyre szarabb időket autóztam a nap folyamán. Ez mutatja mennyi közöm van az autóveresenyzéshez  Roli nagyon szépen ment egész nap - ő lett volna a 3. de ő ugye nem indul idén MX-5-ben -; Brankó hatalmasat küzdött a Tündérrel (saját verdája legöthödött) és bejött a 3. helyre. Jorpet 4.

Hunya Úr az F1-et nézte telón, ezért csak 5. lett. Beni 2. lett a juniorok között, Ádám pedig a szokásos töretlen lelkesedéssel küzdött végig,

Dávidtól már matematikailag sem lehet elvenni az idei bajnoki címet. A dobogón is inkább Brankó és Hunya fog nagyot meccselni a záró versenyen. Nekem matematikai esélyem van ugyan a dobogó 3. fokára, de Kakucsot nem szeretjük a Hófehérkével (meg nekem egy versennyel kevesebb jutott idén).

Dávidnak, Rolinak és Brankónak még a széria értékelésben is helyt kell állniuk.

Bajnokság állás az MX-5 kategóriában:

Kiskunlacháza Kakucsring Lajosmizse Hungaroring Hungaroring Kiskunlacháza Kakucsring Összetett
1. Dávid 10 10 minuszolás 10 10 10   50
2. Brankó minuszolás 8 6 8 8 6   36
3. Hunya 8 5 8 6 6 minuszolás   33
4. Matyi - 4 10 5 - 8   27
5. Jorpet 5 6 minuszolás 4 5 5   25
6. Dani 4 3 5 - - -   12
7. Beni minuszolás 1 1 3 3 3   11
8. Püspök Ádám 3 - 0 - 4 2   9
9. Laci 2 2 2 - - -   6
10. Kacsa 1 - 3 - - -   4
11. Myair 0 - - - - -   0

Szezonzáró Október 21-én Kakucson. Versenytársakat, szurkolókat egyaránt szívesen látunk. 

Stay tuned.

Ja és videó az első gyors körömről:

Történet:

Élménybeszámoló a tegnapi versenyről:

Na ki találja ki, hogy ki nyert? Bingóóóó, megint a Dávid. :) Kezd kicsit Schumacher-szerűvé válni a csávó. Eddig 6 versenyből 5-öt nyert, a kimaradt 1-en nem is állt rajthoz, tehát éles versenyben eddig idén senki nem fogta meg.

Múltkor Brankó nagyon-nagyon közel volt, most meg én puskáztam el a lehetőséget.

A Lacházi pályákat sokan szeretjük, az Mx-ek (visonta mellett) itt szokták rendszerint a legjobb eredményeket hozni. 

A mostani pálya szerintem nagyon fun volt. Kialakítottak egy új kis részt a szervezők, nem volt annyi visszafordító, amiket én rühellek és végig tempós volt az egész.

A tapadás nagyon szar itt ezen a rücskös laza betonon, de hát ez mindenkinek adott.

Dávid kiváló első időt ment, de láttuk ahogy leröpült egy teniszlabda az elején. Nekem az első köröm jó lett így elé kerültem. A 2. kör egyikünknek sem lett igazán jó, a 3.-ban pedig Dávid olyat csinált mint még soha. Pályát tévesztett az MX-5000-es prototípus, újra kell programozni, mert maradt még hiba a szoftverében. 

Nekem csak egy közepesen időt kellett volna mennem és meg van a győzelem. De elizgultam és az lett a legrosszabb futamom. 

Dávid tehát még így bójahibával is nyert megint. Én lettem a 2., nagyon csalódott voltam. Nem a 2. hely miatt hanem hogy egyre szarabb időket autóztam. Ez mutatja mennyi közöm van az autóveresenyzéshez  Roli nagyon szépen ment egész nap - ő lett volna a 3. de ő ugye nem indul idén MX-5-ben -; Brankó hatalmasat küzdött a Tündérrel (saját verdája legöthödött) és bejött a 3. helyre. Jorpet 4.

Hunya Úr az F1-et nézte telón, ezért csak 5. lett. Beni 2. lett a juniorok között, Ádám pedig a szokásos töretlen lelkesedéssel küzdött végig,

Dávidtól már matematikailag sem lehet elvenni az idei bajnoki címet. A dobogón is inkább Barnkó és Hunya fog nagyot meccselni a záró versenyen. Nekem matematikai esélyem van ugyan, de Kakucsot nem szeretjük a Hófehérkével (meg nekem egy versennyel kevesebb jutott idén).

Dávidnak, Rolinak és Brankónak még a széria értékelésben is helyt kell állniuk. 

Szezonzáró Október 21-én Kakucson. Versenytársakat, szurkolókat egyaránt szívesen látunk. 

Stay tuned.

Ja és videó az első gyors körömről:

2017-09-18 9:35:10
Pampalini

Pampalini

Lehet nevezni a Lacházai versenyre.
http://www.autoszlalom.hu/nevezes.php

Találkozón sok gyors, tehetséges Miatás volt, gyertek versenyezni!
Ilyenre lehet számítani:

aláírás

Black Sushi

2017-09-17 16:59:37

atomin

Posztok: 2354
Velünk: 3000 napja
Hunya, 2017-09-17 16:18:24

Racerendereztem kicsit a hétvégén, egész jó progi.

Tudja kezelni a Trackaddict adatokat is és az MS logot is, a Trackaddict Androidon meg végre felismeri a 10Hz-es Garmin GPS-t, szóval innentől mindenről ilyen videót tudok majd készíteni. Főleg ha lesz időm rá. :-)

https://www.youtube.com/watch?v=Y0L32zpkUYc&feature=youtu.be

Most így, ezzel a videóval sikerült a 20db fehér számlapos mutató álomhatárt átlépned!