Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Találkozók, események    »    Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata    |   << vissza

Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata

2017-05-08 11:19:42
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5113 napja

Videó elemzés meg volt. Sok értelme nincs, mivel Brankónak a gyors köre nincs meg. Azért bedobom.

1.       szektor

2.       szektor

3.       szektor

4.       szektor

Köridő

Roli

30

27

27

23

1:47

Brankó

31

28

27

23

1:49

Hunya

31

27

27

23

1:48

Matyi

30

28

27

24

1:49

Dávid

29

27

26

22

1:44

1. szektor: rajt -> hátsó hosszú balos után az első bója, 2. szektor: a célegyenes elsó bójáig, 3. szektor megint a hátsó első bója, 4. szektor a célig.

Dávid mindenhol rohadt gyors, teljesen máshogy mozog az autója. Végigsuhan a pályán midenféle gépészkedés, gumicsikorgás nélkül, iszonyat tapadása van. Az én autóm vezethetetlennek tűnik ehhez képest meg nyilván én sem vagyok ilyen finomkezű.

Nekem az utolsó szektorban jól látszik a félreváltás meg a megcsúszás a cél előtt. Anélkül talán 1:47 vége meg lett volna.

2017-05-08 9:31:47
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1907
Velünk: 3502 napja

Válasz erre: @Hunya #118894 

Megnéztem! Pl. amikor kipattanok a kocsiból reklamálni, ott hoztok rajtam 6 másodpercet! :-)

aláírás

Black Sushi

2017-05-08 8:44:02
Hunya

Hunya

Posztok: 5313
Velünk: 4966 napja

Amit így első blikkre látok Matyi meg köztem, hogy nekem jobban ment a kijáratnál lévő bójasor, ott tudtam előnyt összeszedni. Pedig én is estem keltem.

Dávid kellene a köröd videója referenciának!

Vagy Roli!

aláírás May the Fairy be with You!
2017-05-08 8:39:17
Matt

Matt

Hunya, 2017-05-08 8:36:48

Matt, 2017-05-08 8:35:38

Király volt a tegnapi nap és egyben kijózanító. Nagyon durván felfejlődött a mezőny. Egy dobogós helyért nagyon össze kell tudni rakni 2 futamot még úgy is, hogy Roli nem értékelik MX-5-ben. 

Én tegnap mindent megpróbáltam, de iszonyatosan hiányoztak a "pályakilóméterek", a tavaly szemptemberi szlalom óta nem kerülgettem a bójákat. Erre még rátett egy lapáttal, hogy az első futamban egy autó végig locsolta olajjal a fél pályát, ami a több fronton is komoly hibákat is elkövető szervezők miatt megint akkor vált teljesen bizonyossá, mikor egy autó érthetetlenül kicsúszik a pályáról. Naná, hogy tegnap ez én voltam. Jól odab...tam az alját a rázókőre és ez kellően el is vette a kedvemet.

Azért szépen sikerült javítgatni az időket, minden futamomon sikerült tolnom egy 2-ből 5.-eket, amivel fél másodpercet vagy többet tutira buktam.

A videókat elemezve nekem az nagyon szembetűnő, hogy én sokkal többet fordítok a kormányon mint pl. Roli. A célegyenesben én bőven többet fordítok mint egy negyed fordulat, ő meg jóval kevesebbet és az rengeteg időveszteség. Amúgy tapadásban én nem éreztem, hogy ne lennék ott. A féktávokat is eléggé megtiszteltem.

Mindenkinek gratula az eredményéhez. Dávid, Brankó és Roli nekem egy kicsit kezd egy másik kategória lenni, amihez per pillanat nem látom a fölzárkózást. Na majd szerdán lövök egy olyan futómű geometriát, hogy minden más lesz. smile

Videó a kicsúszásról az olajon és a leggyorsabb utolsó futamom.

Nincs kedve valakinek összenézni a videókat?

Roli-Matt én köröm? Kíváncsi vagyok hol kaptam sokat.

De szerintem mindenhol keveset.

Majd ha lesz egy kis időm akkor számolok szektroidőket. Én tuti, hogy a elhúzottaknál és a féktávokon kaptam, mert mire a következő bójasorhoz értem minding elfogyott bőven a 2-es tehát kigyorsításokkal nincs baj. Ja meg a miss-shift-ek sem tesznek jót a köridőnek állítólag. smile

2017-05-08 8:36:48
Hunya

Hunya

Matt, 2017-05-08 8:35:38

Király volt a tegnapi nap és egyben kijózanító. Nagyon durván felfejlődött a mezőny. Egy dobogós helyért nagyon össze kell tudni rakni 2 futamot még úgy is, hogy Roli nem értékelik MX-5-ben. 

Én tegnap mindent megpróbáltam, de iszonyatosan hiányoztak a "pályakilóméterek", a tavaly szemptemberi szlalom óta nem kerülgettem a bójákat. Erre még rátett egy lapáttal, hogy az első futamban egy autó végig locsolta olajjal a fél pályát, ami a több fronton is komoly hibákat is elkövető szervezők miatt megint akkor vált teljesen bizonyossá, mikor egy autó érthetetlenül kicsúszik a pályáról. Naná, hogy tegnap ez én voltam. Jól odab...tam az alját a rázókőre és ez kellően el is vette a kedvemet.

Azért szépen sikerült javítgatni az időket, minden futamomon sikerült tolnom egy 2-ből 5.-eket, amivel fél másodpercet vagy többet tutira buktam.

A videókat elemezve nekem az nagyon szembetűnő, hogy én sokkal többet fordítok a kormányon mint pl. Roli. A célegyenesben én bőven többet fordítok mint egy negyed fordulat, ő meg jóval kevesebbet és az rengeteg időveszteség. Amúgy tapadásban én nem éreztem, hogy ne lennék ott. A féktávokat is eléggé megtiszteltem.

Mindenkinek gratula az eredményéhez. Dávid, Brankó és Roli nekem egy kicsit kezd egy másik kategória lenni, amihez per pillanat nem látom a fölzárkózást. Na majd szerdán lövök egy olyan futómű geometriát, hogy minden más lesz. smile

Nincs kedve valakinek összenézni a videókat?

Roli-Matt én köröm? Kíváncsi vagyok hol kaptam sokat.

De szerintem mindenhol keveset.

2017-05-08 8:34:53
Padam

Padam

Posztok: 117
Velünk: 2125 napja

Válasz erre: @Nyiri #118887 

Szia. Van napi licensz is, de az éves az jobban megéri (6000ft). Különösebb feltétel nincs. Az autoszlalom.hu-n lehet nevezni. A nevezés indítása kb a verseny előtt két héttel szokott kezdődni. Jó móka nagyon. 

aláírás

Tiszakécske

2017-05-08 8:36:25
Matt

Matt

Én tegnap mindent megpróbáltam, de iszonyatosan hiányoztak a "pályakilóméterek", a tavaly szemptemberi szlalom óta nem kerülgettem a bójákat. Erre még rátett egy lapáttal, hogy az első futamban egy autó végig locsolta olajjal a fél pályát, ami a több fronton is komoly hibákat elkövető szervezők miatt megint akkor vált teljesen bizonyossá, mikor egy autó érthetetlenül kicsúszik a pályáról. Naná, hogy tegnap ez én voltam. Jól odab...tam az alját a rázókőre és ez kellően el is vette a kedvemet.

Történet:

Mindenkinek gratula az eredményéhez. Dávid, Brankó és Roli nekem egy kicsit kezd egy másik kategória lenni, amihez per pillanat nem látom a fölzárkózást. Na majd szerdán lövök egy olyan futómű geometriát, hogy minden más lesz. :)

2017-05-08 8:30:18
boogie84

boogie84

Posztok: 1327
Velünk: 3007 napja

Válasz erre: @Nyiri #118887 

A topik címe arra utal, hogy amatőr, de vannak itt profik! 

2017-05-07 23:35:58

Nyiri

Posztok: 652
Velünk: 1815 napja

Nagyon jó videók. Kell valami licenc az induláshoz vagy ez ilyen amatőr bajnokság?

2017-05-07 22:47:44
padregas

padregas

Posztok: 265
Velünk: 3507 napja

A harmadik futamot babonából nem rögzítettem és meg is hozta a kategória leggyorsabb idejét:

http://szlalom.rally___/gyors-SS3/kupa-MMx5

Viszont felvettem az olajos futamot, amiről a videó bár nem is adja vissza igazán, de tele volt a gatyám a végére:

2017-05-07 20:56:30
Hunya

Hunya

Dávidot ki fogják tiltani, vagy megóvják, vagy nyilvánosan lelövik, de valami biztos lesz.

Tuti hogy ufó. :-) Kéremkapcsoljaki...

Roli végigsírta az egészet, hogy téligumival jött, meg esni fog...Vámosz (a'la playa) meg 5 percenként megjegyezte, hogy 12 perc múlva esni fog. De szerintem olyan másnapos volt azt se tudta mit beszél...

Brankevicsnek bejött a gyakorlás, már csukott szemmel ment körbe. Neki sikerült ma a leggyorsabbnak lennie. Még Dávidnak is adott azt hiszem 4 tizedet? De ő nem robot, szóval neki ez csak 3-ból 1x sikerült. Dávidnak 2,7-szer.

Jorpet meg nagyon megérdemli azt a kupát, amikor kellett nagyot ment.

Beni is ügyes volt, kapott kupát is loholt érte rendesen!

Na de ellentétben ezzel a sok fiatal nyegle bohóccal a nagy öregek (Matt és én) megint taroltunk....ja nem. :-)

Matt majd leírja ha akarja, hogy ő hogy látta, de szerintem még a bolognai utóhatásait nyögi.

Részemről egyszerű:

- zavarnak a bólyák

- zavar ha váltani kell, nem technikailag, mert az megy, de néha elfelejtem visszarakni kettőbe, majd a bójasor közepén eszmélve visszaváltok :-)

- Az AR-1-ek majd biztos jók lesznek egyszer, de ez a 250 km közút még édeskevés volt nekik

- Az első és a harmadik kör között 2 mp-et javultak. Nem én, hanem a gumik

- A második futamomat nem is említem, az a nézőknek volt. I am the drift king...ja nem, az a Dani!:-)

- Jorpeti kb 0,3 %-al volt ma gyorsabb mint én, kb. 7 tized a 3,5 percen. Ilyen ez a showbusiness...

2. futam ( a mókás): https://www.youtube.com/watch?v=uRQspIlv19Y

3. futam: https://www.youtube.com/watch?v=yPeI1IyxOr4

Jó volt, jól éreztem magam, bandáztunk, dumáltunk, sírtunk-nevettünk. Lajosmizsén találkozunk, addig is meg menjünk edzeni!!!!

2017-05-07 20:13:59
Pampalini

Pampalini

Jó verseny volt! Az olajos pálya az elején sokunkat megtréfálta! :-)

Hajnalban az eső miatt utcai gumira váltottam, de sajnos az eső elkerülte a pályát. Azért Pilot Sport 4-el is élvezetes volt, de az AD08R jobb lett volna! Gratulálok a dobogósoknak, különösen Petinek az első kupájáért! 

aláírás

Black Sushi

2017-05-07 17:47:00
Pampalini

Pampalini

Válasz erre: @Padam #118863 

Sajnos csak pár csepp volt! :-)

aláírás

Black Sushi

2017-05-07 9:23:41