Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Találkozók, események    »    Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata    |   << vissza

Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata

2017-04-02 8:12:35
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5116 napja
Hunya, 2017-04-01 21:01:55

Kiskunlacháza – 2017 / 1. MSZB futam:

Tegnap este 11-kor mindent beraktam a kocsiba: GoPro, sisak, kaja-pia, emelő, szerszámok, napolaj, stb.

Reggel 5-kor keltem. Csipa-kibányászás, tejeskávé-banán, macskakergetés, fél 6-kor el is tudtam indulni.

Kakucs volt az első állomás, mert ott kellett felvennem a „jáccós” kerekeket. Elég hűvös volt, 7-re értem oda. Gyorsan felkötöztem a 4 kereket a bukócsőhöz, majd irány Lacháza. Ez kb. fél óra út.

8 előtt érkeztem, még volt fél óra a pályabejárásra. Brankóval végigsétáltuk, szerintem nem volt túl bonyolult a vonalvezetés, de már akkor éreztem, hogy trükkösebb, mint ahogy kinéz.

Roli (vagy Dávid?) fogalmazta meg jól: a 3 visszafordítón fog múlni.

A pozitív meglepetések:

1. a széjjelkopott Advan A048M-ek nagyon szépen viselkedtek, kiszámíthatóak voltak

2. a kocsim a lacházi aszfalton sokkal kevésbé volt túlkormányozott mint szokott (lehet, hogy ennek köze van ahhoz, hogy egy számmal kisebb és szélesebb felnivel megyek?)

3. A kígyókat egész ritmusosan tudtam venni

4. Az eltolt bóják sem basztak ki velem ma, a nagy tempójú elfordulásokban sem úszott meg a gép segge

Jót tett a kakucsi gyakorlás Brankóval.

Ami nem ment:

1. A két első visszafordító: tolta az elejét mint állat, próbáltam óvatos lenni de akkor is. Mire a hátsóhoz értem már megmelegedett annyira a gumi, hogy azok egész jók voltak

2. elindulás: minden rajtnál totál elkapartam, pedig igyekeztem nagyon pici fordulatról indulni, szerintem kb. 2000 ha lehetett

Az első köröm lett a legjobb (ezek szerint idén is hozom ezt a „jó” szokásomat). Pedig volt benne tartalék bőven, majd kíváncsi vagyok a videókra.

A második körömben az első rész gyenge lett, utána jól sikerült. Erről sajna nincs videó, mert lemerült az akku. (Utána kaptam kölcsön akkut Brankótól, köszi!!!) De ez 4 tizeddel rosszabb lett.

A harmadik körben valamiért nagyon ment keresztbe az autó kigyorsításoknál, lehet megadták már magukat a gumik...élveztem mint állat de 1 tizeddel rosszabb lett mint az első kör.

Összességében:

1. Nagyon durván erősödik a banda, jönnek fel a fiatalok mint a talajvíz! És ez nem udvarias dicséret, tényleg össze kell szednem magam Kakucsra, ott már nincs rutin előnyöm, azt már mindenki ismeri.

2. Tetszett a dinamikusra kirakott pálya, és szerencsém is volt, mert pont nem kellett sehol 3-ast kapcsolnom. Akinek 6-os váltója volt annak most munkásabb volt a dolog.

3. Az összes Emix nagyon szépen mozgott a kígyókban, jó volt nézni őket, ég és föld volt nagyon sok más autóhoz képest.

4. Tíz Mx-5 volt kint a 71 autóból, nagyon szép sort alkottunk. Azért Matyit hiányoltuk.

5. Dávid és Roli megint más ligában játszottak….Dávid 12. lett összetettben (!!!)

6. Már alig várom a következő futamot…addigra megjön a másik felni, felkerül rá az AR-1 amit remélem lesz időm majd bekoptatni.

Videók:

https://www.youtube.com/watch?v=4PH8QgKrpa8&feature=youtu.be

https://youtu.be/8P9hGDNIrzc

https://youtu.be/YgzgvclD-zw

Az utolsó képben benne van az egész futam (vagy a szezon?). Zseniális. Az öntödés pretyekárok. smile

2017-04-01 21:01:55
Hunya

Hunya

Posztok: 5314
Velünk: 4970 napja

Tegnap este 11-kor mindent beraktam a kocsiba: GoPro, sisak, kaja-pia, emelő, szerszámok, napolaj, stb.

Reggel 5-kor keltem. Csipa-kibányászás, tejeskávé-banán, macskakergetés, fél 6-kor el is tudtam indulni.

Kakucs volt az első állomás, mert ott kellett felvennem a „jáccós” kerekeket. Elég hűvös volt, 7-re értem oda. Gyorsan felkötöztem a 4 kereket a bukócsőhöz, majd irány Lacháza. Ez kb. fél óra út.

8 előtt érkeztem, még volt fél óra a pályabejárásra. Brankóval végigsétáltuk, szerintem nem volt túl bonyolult a vonalvezetés, de már akkor éreztem, hogy trükkösebb, mint ahogy kinéz.

A pozitív meglepetések:

1. a széjjelkopott Advan A048M-ek nagyon szépen viselkedtek, kiszámíthatóak voltak

2. a kocsim a lacházi aszfalton sokkal kevésbé volt túlkormányozott mint szokott (lehet, hogy ennek köze van ahhoz, hogy egy számmal kisebb és szélesebb felnivel megyek?)

4. Az eltolt bóják sem basztak ki velem ma, a nagy tempójú elfordulásokban sem úszott meg a gép segge

Ami nem ment:

1. A két első visszafordító: tolta az elejét mint állat, próbáltam óvatos lenni de akkor is. Mire a hátsóhoz értem már megmelegedett annyira a gumi, hogy azok egész jók voltak

2. elindulás: minden rajtnál totál elkapartam, pedig igyekeztem nagyon pici fordulatról indulni, szerintem kb. 2000 ha lehetett

Az első köröm lett a legjobb (ezek szerint idén is hozom ezt a „jó” szokásomat). Pedig volt benne tartalék bőven, majd kíváncsi vagyok a videókra.

A második körömben az első rész gyenge lett, utána jól sikerült. Erről sajna nincs videó, mert lemerült az akku. (Utána kaptam kölcsön akkut Brankótól, köszi!!!) De ez 4 tizeddel rosszabb lett.

A harmadik körben valamiért nagyon ment keresztbe az autó kigyorsításoknál, lehet megadták már magukat a gumik...élveztem mint állat de 1 tizeddel rosszabb lett mint az első kör.

Összességében:

1. Nagyon durván erősödik a banda, jönnek fel a fiatalok mint a talajvíz! És ez nem udvarias dicséret, tényleg össze kell szednem magam Kakucsra, ott már nincs rutin előnyöm, azt már mindenki ismeri.

2. Tetszett a dinamikusra kirakott pálya, és szerencsém is volt, mert pont nem kellett sehol 3-ast kapcsolnom. Akinek 6-os váltója volt annak most munkásabb volt a dolog.

3. Az összes Emix nagyon szépen mozgott a kígyókban, jó volt nézni őket, ég és föld volt nagyon sok más autóhoz képest.

4. Tíz Mx-5 volt kint a 71 autóból, nagyon szép sort alkottunk. Azért Matyit hiányoltuk.

5. Dávid és Roli megint más ligában játszottak….Dávid 12. lett összetettben (!!!)

6. Már alig várom a következő futamot…addigra megjön a másik felni, felkerül rá az AR-1 amit remélem lesz időm majd bekoptatni.

Videók:

aláírás May the Fairy be with You!

Történet:

A pozitív meglepetések:

Ami nem ment:

Összességében:

Videók:

2017-03-29 15:05:59
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1907
Velünk: 3506 napja

FRISS HÍR!! Családja hiába kereste, de Robák Robi megtalálta!

Hetekkel ezelőtt eltűnt Becsiccsen "Padlógáz" Brankó, hiába keresték, sehol sem találták. Robák Robi is csak véletlenül akadt rá.
- Szia Padlógáz! Ha jól látom lesátoroztál itt a Kakucsringen?
- Hello! 2 hete, hogy kiköltöztem és köszi nagyon jól érzem itt magam.
- Mivel töltöd a napjaid?
- Őzikéket nézegetek, pályacsúcsokat döntögetek, videókat készítek, és mentális felkészülés gyanánt gyomlálom a zöld területeket.
- Nem hiányzik a családod?
- Nagyon hiányoznak, de most a szlalom szezon a legfontosabb, idén muszáj bajnoknak lennem, mert jövőre már más terveim vannak.
- Hogy készülsz a versenyre?
- Próbálgatom mind a 8 garnitúra gumimat. Van gyenge esőre, van erős esőre, van hidegre, van melegre, van érdes szfaltra és van sima aszfaltra, és még van téli gumim is. Lacházán tavaly nem tudtam megmutatni mire vagyok képes mert szar gumikon versenyeztem, idén odab@szok mint a téli Kakucs kupán, ahol kategória bajnok lettem!
- Az kemény! Mit vársz Lacházától?
- Minimum 3 sec-es előnnyel való győzelem! Abszolút 10-ben szeretnék lenni és viszem az új szép táskámat, hogy telepakoljam kupákkal!
- Szép táska, Hajrá!

Kép csak illusztráció!

aláírás

Black Sushi

2017-03-28 13:18:47
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5116 napja

Hunya, 2017-03-28 11:07:30

Ne feledjétek, szombaton futam Lacházán!

Eddig ha jól látom 9 nevező van MX-5 kategóriában.

http://hegcsi.freeweb.hu/oszak/pdf17/mszb01nevezesek.pdf

Matyikám legyél már 10. !!!

No way sajnos. Ha nem lenne elég a költözés, dupla szülinapozás akkor Lillafüred óta olyan hangja van a kormányművemnek, hogy arrébb ugranának a bóják ha rálegyezek.

Kaptok egy kis pontelőnyt. smile

Történet:

Hunya, 2017-03-28 11:07:30

No way sajnos. Ha nem lenne elég a költözés, dupla szülianpozás akkor Lillafüred óta olyan hangja van a kormányművemnek, hogy arrébb ugranának a bóják ha rálegyezek.

Kaptok egy kis pontelőnyt. :)

2017-03-28 11:07:30
Hunya

Hunya

2017-03-23 9:28:15
Tocska

Tocska

Posztok: 171
Velünk: 2292 napja

Sziasztok! 

Egy kis állapot jelentés a Dunántúlról. Felkerült az idei verseny naptár, ha esetleg van kedvetek beugrani valamelyik futamra. Annyi változás történt, hogy Veszprém kikerül a DSZK sorozatból. Veszprém szlalom Napló kupa néven fut tovább. Ápr. 16 (már lehet nevezni) Júni 11 Szept 17 Dec 20

Nevezés elvileg mindenhol 7000Ft Versenyekről a szervezők oldalán tudtok meg többet. 

2017-03-19 17:32:39
Padam

Padam

Posztok: 117
Velünk: 2129 napja

Válasz erre: @padregas #116587 

Amatőr versenyzői igazolványt? 

Már januárban, de azóta se kaptam a számlán kívűl semmit.

aláírás

Tiszakécske

Történet:

Válasz erre: @padregas #116587 

Amatőr versenyzői igazolványt? 

Már januárban, de azóta se kaptam semmit. 

2017-03-19 15:23:00
padregas

padregas

Posztok: 265
Velünk: 3510 napja

Ti utaltatok már?

2017-03-18 21:57:11
Hunya

Hunya

szroli, 2017-03-18 21:49:54

Lehet nevezni Lacházára! :-)

Kicsit sok az mx-kategoria de az egyikbe neveztem. Meg HH-ba is. 

2017-03-18 21:49:54
Pampalini

Pampalini

Lehet nevezni Lacházára! :-)

aláírás

Black Sushi

2017-02-13 14:02:21
Hunya

Hunya

Kalap, 2017-02-13 11:20:25

Na, és ki milyen titkos szuperfegyverrel készül a szezonra? Ideje lerántani a lepleket!

A boltban azt mondták, hogy ez a ChupaChups-os bukó 4-7mp relatív gyorsulást is okozhat, mivel megzavarja az ellenfeleket a koncentrációban.

Szép! Fiúban nem volt? Megelőzve Roli kérdését... .-)

Birdtől kaptad? :-)

2017-02-13 11:47:02
Gergo13

Gergo13

Posztok: 115
Velünk: 1908 napja

Válasz erre: @Kalap #115125 

ezt hol vetted és mennyiért? készülök bukót venni smile

2017-02-13 11:20:25
Kalap

Kalap

Posztok: 1610
Velünk: 5297 napja

Na, és ki milyen titkos szuperfegyverrel készül a szezonra? Ideje lerántani a lepleket!

A boltban azt mondták, hogy ez a ChupaChups-os bukó 4-7mp relatív gyorsulást is okozhat, mivel megzavarja az ellenfeleket a koncentrációban.

aláírás

Fun is not a straight line

Történet:

Na, és ki milyen titkos szoperfegyverrel készül a szezonra? Ideje lerántani a lepleket!

Na, és ki milyen titkos szoperfegyverrel készül a szezonra? Ideje lerántani a lepleket!

2017-01-30 18:14:04
Pampalini

Pampalini

Válasz erre: @Padam #114646 

Igen, eddig mindig együtt volt a Dragracing versennyel.

aláírás

Black Sushi

2017-01-30 18:04:26
Padam

Padam

Posztok: 117
Velünk: 2129 napja

Válasz erre: @Liszt #114645 

Úgy értem a szlalom bajnokság nyitó futama együtt lesz vajon ezzel a rendezvénnyel? Vagy minden évben így szokott lenni?

aláírás

Tiszakécske