Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Találkozók, események    »    Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata    |   << vissza

Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata

2014-03-30 9:44:08
Hunya

Hunya

Posztok: 5314
Velünk: 4970 napja

MX-5 class idők:

OSZAK 1. - Lacháza MX-5

aláírás May the Fairy be with You!
2014-03-30 8:24:56
Hunya

Hunya

Igen, én is elfelejtettem bekapcsolni a második futamban a kamerát. :-)

Itt egy video, az utolsó futam, ami 1.52. valamennyi lett.

http://youtu.be/bn80KbcArxc

Tolom fel Doki videóját is, csak lassú a net.

2014-03-30 7:46:57
Ordune

Ordune

Posztok: 7245
Velünk: 4533 napja

Nagyon nagy élmény volt szerintem is, de az egyértelmű, hogy valamiféle agyserkentőt kell majd szedjek a futamok elött, mert így semmi értelme. 

Az első körben sikerült az első szlalomnál az első bólyát rosszul vennem, amiért +20 másodperc büntetés járt. No comment.

A második kört sikerült hibátlanul abszolválnom. Itt egy kicsit úgy döntöttem jobban használom a fékeimet, ami 2-3 alkalommal is gumifüstöléssel egybekötött másodperc vesztésekkel járt, de még így is sikerült 1 másodpercet javulnom az első körhöz képest (ha a büntit nem nézzük természetesen smile ).

A harmadik körre nagyon rákoncentráltam, igyekeztem a szlalomok során az egyenletes sebességre koncentrálni, ami érzésem szerint sikerült is, de annyira, hogy ott ahol vissza kellett volna fordulnom, én még folytattam a szlalomozást, ezzel teljesen lenullázva a körömet.
Hazaérve visszanéztem a videót, és egyszerűen nem is értettem, hogyan ronthattam el... Biztosan az adrenalin...

Valószínüleg az adrenalinnak köszönhető az is, hogy az első körben elfelejtettem bekapcsolni a kamerát, de ha jól emlékszem Hunyi és Mettyú is ugyanígy tett.
A kameráról még annyit, hogy a tapadókoronggal a csomagtartó mögé feltett kamera sokkal jobb, átfogóbb képet ad, mint a bukócsöről, úgyhogy a jövőben ezt a helyet fogom használni. smile

A lényeg, hogy a kocsi nagyon jól bírta. A gumik sajnos fáradnak, meglátszik rajtuk már az a pár pályanap. Néha kicsit orrtolós volt. Lehet, hogy egy Federal GB-ba én is beszállnék. smile

Aminek viszont a legjobban örültem, hogy a verseny előtti teletank után mért fogyasztásom 11,1 lett, amivel multi-maxi módon meg vagyok elégedve. Ráadásul ebben az is benne van, hogy sikerült a tervezettnél fél órával később indulnom, de mégis sikerült pont időben a gyülekezőhelyre érni... smile

Végül is azt a cél, hogy nem én legyek az utolsó nem sikerült elérnem ,de azért alig várom a folytatást! smile

Még egy dolog: 

Szerintem fantasztikus, hogy ez a kis autóbuzi közösség, egy önnálló osztályt volt képes összerántani (külön köszönet érte Zednek!). Azért gondoljatok bele, pl. mennyi Corsa, Astra, Fiesta, Focus, Clio vagy Swift van az országban, és mégis az MX5-nek van csak saját márkakupája! Igazán büszkék lehetünk magunkra! smile  
Azonban amire én a leginkább büszke vagyok az, amilyen egységesen, egymást segítve tudunk versenyezni, azzal a felfogással, hogy elsősorban a részvétel számít nem az eredmény. Szerintem ezek (is) teszik ezt a kis közösséget ilyen nagyszerűvé, és ezért is ilyen jó ide tartozni! 

aláírás

MX-5 KLUB - elnök
NA 1.6 1992

2014-03-29 23:37:35
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1907
Velünk: 3506 napja

Akkor jó volt csak rövid? Mentek legközelebb is? Várom a videot, hogy milyen volt a pálya!

aláírás

Black Sushi

2014-03-29 22:19:47
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5116 napja

Nagyon nagy élmény volt, igazi adrenalin fröccs. Azért Hunya előnye sokkoló volt. 14sec hátránnyal lettem 2. mögötte az MX-5 kategóriában. A 2. futamban eldurvultam és lett egy megforgás ami miatt a 3.-ban a biztosra mentem, ezért az első mért köröm volt a leggyorsabb aminek nem örültem. Nagy móka ez a házi versengés, csak most azon agyalok hogy ha én is körbeFederaloznám az én autóm az mennyit hozna. smile

2014-03-29 22:08:48
Hunya

Hunya

Hát ez egy állat jó buli volt, még ha csak 4 x 2 percet töltöttünk is a pályán. Fél 10-re értem haza, hulla vagyok, de jó buli volt.

Video van, majd feltolom a youtube-ra.

Az autó jól vizsgázott, a 15-el kisebb ET nem rontotta el sem a semleges viselkedést, sem a kormányvisszatérítő erőt. Meg vagyok vele elégedve.

A Federalok ismét bebizonyították, hogy jók.

Folyamatosan sikerült fejlődnöm, az első futam után 2 mp-et, a második után 1 mp-et. Kár, hogy nem volt több futam...

Féltem a pályatévesztéstől, de sikerült megúszni.

Összesítésben 18. lettek, kb 67 autóból, ennek nagyon örülök!

2014-03-29 21:59:14
zed1

zed1

Posztok: 935
Velünk: 4104 napja

Jó kép. smile Meg sem merem kérdezni, mikor készült. Megyek is inkább borogatom tovább a leégett kopasz fejemet.Laughing

2014-03-29 21:31:21
cabriosdoki

cabriosdoki

Posztok: 392
Velünk: 3090 napja

2014-03-29 21:29:59
cabriosdoki

cabriosdoki

2014-03-29 21:19:42
cabriosdoki

cabriosdoki

2014-03-28 21:51:31
Csaba

Csaba

Posztok: 194
Velünk: 3168 napja
SPety, 2014-03-28 19:48:35

Elküldtem csütörtök reggel Csabinak a jelentkezési lapom és most nézem nem vagyok rajta a listán :-( Ezért kocsikáztam fel Pestre 230 km-t. Valakinek valami ötlete mi tévő legyek??????

Én már kedden elküldtem, és én sem vagyok rajta. De így legalább nem kell lemondanom, mert végül nem tudok elmenni smile  

2014-03-28 21:41:24
Hunya

Hunya

SPety: mindentől függetlenül csak simán gyere oda, majd helyben nevezel.

2014-03-28 20:15:19
cabriosdoki

cabriosdoki

@Spety. a jelentkezes 2 részből állt.1 pdf aláirt kitöltött lap emailben, 2 a honlapon regisztrálni.Ezekhez nem kell utazni, mit hagytál ki, vagy mi nem ment el?

@pke szó szerint műszaki! Lejárt a műszaki vizsga, es csütörtökre igérték hogy meglesz, es nem lett....

2014-03-28 19:48:35
SPety

SPety

Posztok: 401
Velünk: 3582 napja

Elküldtem csütörtök reggel Csabinak a jelentkezési lapom és most nézem nem vagyok rajta a listán :-( Ezért kocsikáztam fel Pestre 230 km-t. Valakinek valami ötlete mi tévő legyek??????

2014-03-28 19:41:40
zed1

zed1

Posztok: 935
Velünk: 4104 napja

1/2 8-cal teljesen jók leszünk bejárásra még szvsz. Majd azzal kezdünk. Ha ilyen kevés nevező lesz (70) akkor a gépátvételnél sem kell sokat várakozni.

Egyébként felkerültek a kategória nevezések is oszak-ra.Smile