Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Találkozók, események    »    Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata    |   << vissza

Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata

2016-08-11 8:09:09
Tocska

Tocska

Posztok: 171
Velünk: 2292 napja

Ahhoz hogy nevezzek egy oszak futamra kell igenyelnem napi liszenszet vagy eleg csak a futamra valo nevezes? 

Nagyon gagyi a rajtszam matrica? Magnes lap miatt kerdezem. 

Oszakra kell valami plusz cucc? Gondolok pl szonyeg hasonlok. Dszkra semmit nem szoktam vinni. Nem akarok poruljarni hogy valamim ne legyen ott ami kellene. 

Bocsanat a hulye kerdesekert csak nem akarok semmi miatt lemaradni a Hungaroringi futamrol. Mar most be vagyok sozva :D 

2016-08-10 0:50:59
Balage76

Balage76

Posztok: 253
Velünk: 2398 napja

Natehát, akkor kezeket fel, ki szeretne ilyesmit?

Számításaim szerint 2db 25x30centis lap lenne 1200 Ft körül. Ez az A4-es méretnél egy picit nagyobb.

Ápdét:  61,5 cm széles a csík és 1méteres darabokban adják, tehát az alábbi felosztásokban lehet/érdemes vágni:

- 250x307mm

- 205x333mm

- 200x307mm.

1, Balage76
2, Boogie84
3, Szroli ( a mostani 205x300, vastagsága 0,9mm /vékonyabb hamar megtörik amikor nincs felrakva/ és még sosem lógott le a rajtszám)
4, Padregas
5,

2016-08-09 20:47:00
padregas

padregas

Posztok: 265
Velünk: 3510 napja

Válasz erre: @szroli #108350 

+1

2016-08-09 20:35:49
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1907
Velünk: 3505 napja

Natehát, akkor kezeket fel, ki szeretne ilyesmit?

Számításaim szerint 2db 25x30centis lap lenne 1200 Ft körül. Ez az A4-es méretnél egy picit nagyobb.

1, Balage76
2, Boogie84
3, Szroli ( a mostani 205x300, vastagsága 0,9mm /vékonyabb hamar megtörik amikor nincs felrakva/ és még sosem lógott le a rajtszám)
4,

aláírás

Black Sushi

2016-08-09 19:59:27
padregas

padregas

Válasz erre: @Matt #108344 

Ott én sem engedtem ki annyira, mert a hátsó sikánra jobb volt egyenesen beesni. A két sikánon lehetett a legtöbb időt bukni vagy nyerni.

2016-08-09 14:44:08
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5116 napja

Válasz erre: @boogie84 #108341 

Ami a legszembetűnőbb talán a hátsó hosszú balos a 2. sikán előtt. Ott ki kell engedni jobbra a szélére úgy lesz jó a kigyorsítás, most ezt meg is lehetett tenni, mert messze volt a sikán addig bőven volt idő behúzódni balra.

A célegyenes utáni sikán utáni balost (ahol a visszaváltós féktávot veszed) szerintem te is túl szűken kezded, mint Hunya és ezért fura ívben érkezel a jobbosba.

A célegyenesre ráfordítót is túl sokáig bent tartod szűken, aztán volt amikor jó lett, akkor majdnem kavicságy lett belőle, de az volt a jó irány. Oda kell megérkezni nagyjából szépen kigyorsítva.   smile

2016-08-09 14:22:23
boogie84

boogie84

Posztok: 1327
Velünk: 3011 napja

Válasz erre: @Matt #108338 

Első körben koszos még a gumi (valószínűleg ezt érzem rosszul, mert kb az célegyenes utáni első balosra már jók, így elóvatoskodom )...

Rossz ívek? Melyikre gondolsz? Ebből is tanulok azt hiszem.

Visszaváltás: teljesen jól látod, ott többet is fékezek mint kellene, utána meg gyorsíthatok rá. Nem tudom megítélni helyesen a kanyarbejárati még biztonságos sebességet.

Köszönöm a segítséget! 

Történet:

Válasz erre: @Matt #108338 

Első körben koszos még a gumi (valószínűleg ezt érzem rosszul, mert kb az célegyenes utáni első balosra már jók, így elóvatoskodom )...

Rossz ívek? Melyikre gondolsz? Ebből is tanulok azt hiszem.

Visszaváltás: teljesen jól látod, ott többet is fékezek mint kellene, utána meg gyorsíthatok rá. Nem tudom megítélni helyesen a kanyarbejárati még biztonságos sebességet.

2016-08-09 13:00:40
Matt

Matt

Válasz erre: @boogie84 #108302 

Hát, én most megnéztem mind3 videódat. Ami nekem leginkább szembetűnő:

- az első körökben olyan mintha más vezetné az autót, mint a 2. és 3.-ban. Egyszerűen lassan mész, fura íveken. A rajt után simán át tudnál menni padlón ez első sikánban pl.

- az íveid néha teljesen falsok szerintem. fölöslegesen szűken fordulsz, emiatt nem jók a kigyorsítások, ott megy el a sok idő.

- visszaváltás: nekem úgy tűnik, hogy kinyomott kuplunggal veszed a féktávot és mikor kb. meg van, akkor lelépsz a kupplungról. Ezzel a motorféket gyakorlatilag teljesen ignorálod, anélkül meg nehéz jót fékezni, ráadásul a későn felengedett kuplung nagyon meg tud tréfálni, ha már kicsit benne vagy a kanyarban úgy kivágja alólad az autót mint macskát szarni.

Na de befejezem az okoskodást, kíváncsi lennék én mit alkotnék le egy szívó autóval most. Lehet, hogy sírna a szám. smile  

2016-08-09 12:45:30
Matt

Matt

Én nagyjából ebben a sorrendben látom a gyorsaság elsajátítását megvalósítani:

1. Tisztában lenni az autó viselkedésével, kanyarsebességével, tapadáshatáron történő mozgásával. 

2. Megtanulni optimálisan kigyorsítani egy viszonylag határhoz közeli tempóban. Ezen múlik szerintem a legtöbb, szlalomnál biztosan.

3. Megtanulni rövid féktávokat venni úgy, hogy határhoz közeli tempót sikerüljön a kanyarban felvenni, majd onnan kigyorsítani. Ez főleg bója nélküli, gyors pályán számít rengeteget.

4. Nüanszok keresése, tapadós oldal, rázókő minősége, aszfaltok közötti különbség stb.

A Racechrono+onboard kamera kombó baromi hasznos tud lenni, mert vissza tudod nézni, hogy mikor voltál gyors és akkor mit csináltál másképp mint amikor nem voltál.

Ezenfelül a legtöbbet egy gyorsnak tartott pilóta mindkét oldala mellett töltött idő segíthet (tehát amikor ő vezet és figyelsz, meg amikor te vezetsz és ő kritizál).

Ezután jöhet a hereönvizsgálat a méret megállapítására, a tehetség minimális esetleg nagyfokú meglétének vagy teljes hiányának beismerése, autó és saját tikszaros életünk féltése stb.

Történet:

Én nagyjából ebbe a sorrendben látom a gyorsaság elsajátítását megvalósítani:

1. Tisztában lenni az autó viselkedésével, kanyarsebességével, tapadáshatáron történő mozgásával. 

2. Megtanulni optimálisan kigyorsítani egy viszonylag határhoz közeli tempóban. Ezen múlik szerintem a legtöbb, szlalomnál biztosan.

3. Megtanulni rövid féktávokat venni úgy, hogy határhoz közeli tempót sikerüljön a kanyarban felvenni, majd onnan kigyorsítani. Ez főleg bója nélküli, gyors pályán számít rengeteget.

4. Nüanszok keresése, tapadós oldal, rázókő minősége, aszfaltok közötti különbség stb.

A Racechrono+onboard kamera kombó baromi hasznos tud lenni, mert vissza tudod nézni, hogy mikor voltál gyors és akkor mit csináltál másképp mint amikor nem voltál.

Ezenfelül a legtöbbet egy gyorsnak tartott pilóta mindkét oldala mellett, töltött idő segíthet (tehát amikor ő vezet és figyelsz, meg amikor te vezetsz és ő kritizál).

Ezután jöhet a hereönvizsgálat a méret megállapítására, a tehetség minimális esetleg nagyfokú meglétének vagy teljes hiányának beismerése, autó féltése stb.

Ezenfelül a legtöbbet egy gyorsnak tartott pilóta mindkét oldala mellett, töltött idő segíthet (tehát amikor ő vezet és figyelsz, meg amikor te vezetsz és ő kritizál).

Ezután jöhet a hereönvizsgálat a méret megállapítására, a tehetség minimális esetleg nagyfokú meglétének vagy teljes hiányának beismerése, autó féltése stb.

Ezenfelül a legtöbbet egy gyorsnak tartott pilóta mindkét oldala mellett töltött idő segíthet (tehát amikor ő vezet és figyelsz, meg amikor te vezetsz és ő kritizál).

2016-08-09 12:05:05
Balage76

Balage76

Posztok: 253
Velünk: 2398 napja

Hunya, 2016-08-09 10:56:30

Köszi Balázs az elemzést, levonom a tanulságaimat, és felírom a füzetbe Roli tanácsai mellé:

- Kisebb gázzal kell elrajtolnom, túlságosan kipörögnek a kerekek

- A nagy hátsó balost kívülről kell kezdeni, a legkisebb drift is elbassza az egészet, inkább kiengedni jobbra teljesen

- A hátsó lassítóba lassabban kell bemenni (így óvom a kocsi elejét) mert a kigyorsítás sokkal többet hoz a balkanyarig

- a célegyenesre balost nagyon kívülről kell kezdeni, majd fék és gázelvétel nélkül áttolni a lassítón (golyszi needed!)

- A szűk balos a sikán után kívülről, de még harmadik, és ahogy Roli mondta csak a jobbos előtt rakni a kettőt (nekem ott lehet elmegy 3-ban is, 3.500-ról)

Zsír, mindent tudok. De legközelebb nem megyek 35 fokban versenyezni. Most is örültem, hogy csak 27-et írt. Nem találták el... :-(

Összehasonlítottam reggel Brankó körét a sajátommal és kevésbé részletesen kielemezve erre jutottam:

- A starttól a célegyenes utáni első balos gumiig gyakorlatilag képkockára azonos időt mentünk. Ez reális, kb azonos a két autó, csak állunk a pedálon és kapcsolgatunk felfelé.

- A balos-jobbos-balosban, én túl sokat fékezek a megérkezéskor ezért a az első balosban még vissza is gyorsítok, Brankó meg szépen lassulva gurul, talán picit fékez. Na itt bukok el sokat. Ez alapvetően igaz minden kanyarra, kanyarkezdésre. El kell hinni hogy picit gyorsabban is be tudom venni a kanyart...

- A kigyorsítás megint ok, ha jó az ív, nekem nem megy el a háta, de ez egyben azt is jelenti, hogy lassabban veszem a kanyart mint lehetne, mert gázra el kellene indulni a hátának, lehet hogy ez inkább beállítás kérdése. Összességében olyan érzésem van, hogy kanyarban gázra még mindíg inkább az orrát tolja, mint a hátát dobja ki... 

- Mit érnek a lóerők ha nem tudom uralni! Előbb meg kell tanulnom rendesen kanyarodni és utána jöhet bármi más, esetleg. 

2016-08-09 10:56:30
Hunya

Hunya

Posztok: 5314
Velünk: 4970 napja

Köszi Balázs az elemzést, levonom a tanulságaimat, és felírom a füzetbe Roli tanácsai mellé:

- Kisebb gázzal kell elrajtolnom, túlságosan kipörögnek a kerekek

- A nagy hátsó balost kívülről kell kezdeni, a legkisebb drift is elbassza az egészet, inkább kiengedni jobbra teljesen

- A hátsó lassítóba lassabban kell bemenni (így óvom a kocsi elejét) mert a kigyorsítás sokkal többet hoz a balkanyarig

- a célegyenesre balost nagyon kívülről kell kezdeni, majd fék és gázelvétel nélkül áttolni a lassítón (golyszi needed!)

- A szűk balos a sikán után kívülről, de még harmadik, és ahogy Roli mondta csak a jobbos előtt rakni a kettőt (nekem ott lehet elmegy 3-ban is, 3.500-ról)

Zsír, mindent tudok. De legközelebb nem megyek 35 fokban versenyezni. Most is örültem, hogy csak 27-et írt. Nem találták el... :-(

aláírás May the Fairy be with You!
2016-08-09 10:53:01
Hunya

Hunya

Posztok: 5314
Velünk: 4970 napja

Balage76, 2016-08-08 23:19:44

Jónapot kívánok, ez itt a versenyelemzés, avagy hol úsznak el a másodpercek rovat 

A videószerkesztő programban képkockára lassítva néztem mindent, szóval "kipróbáltam hogy önöknek ne kelljen"...

(zárójelben a részidő az előző ponthoz képest)

Start: 02.5 másodpercnél

Első sikán, első bója:

Hunya: 8.7 mp (6.2)

Balázs: 8.8 mp (6.3)

Boogie: 9.4 mp (6.9)

Célegyes jobb-bal utolsó gumi:

Hunya: 12.7mp (4.0)

Balázs: 12.9mp (4.1)

Boogie: 14.0mp (4.6)

Célegyenes utáni balos belső gumi:

Hunya: 17.2mp (4.5)

Balázs: 17.9mp (5)

Boogie: 19.1mp (5.1)

Hátsó egyenesre ráforduló utáni utolsó gumi:

Hunya: 25.6mp (8.4)

Balázs: 27.0mp (9.1)

Boogie: 28.2mp (9.1)

Hátsó sikán második bója:

Hunya: 31.9mp (6.3)

Balázs: 33.1mp (6.1)

Boogie: 34.4mp (6.2)

Hátsó első nagy bal kanyar bal gumi:

Hunya: 39.0mp (7.1)

Balázs: 40.9mp (7.8)

Boogie: 42.0mp (7.6)

Célegyenes előtti bal kanyar utolsó gumi:

Hunya: 48.9mp (9.9)

Balázs: 51.1mp (10.2)

Boogie: 52.5mp (10.5)

Első kör vége, első sikán, első bója:

Hunya: 53.3 mp (4.2)

Balázs: 56.0 mp (4.9)

Boogie: 57.2 mp (4.7)

Első kör teljes köridő:

Hunya: 50.8 mp

Balázs: 53.5 mp

Boogie: 54.7 mp

Én még mindíg azt gondolom, hogy továbbra is a "be fog tapadni a kanyarba ha nem fékezek akkor is" és a "ha csúszik a segge, akkor mókás, de lassú" leckéket kell megtanulni.

Igény esetén tovább számolom a másodperceket, vagy második/harmadik körnél újra összeállítom a képet... Brankó ha valahogy elküldöd a tiédet akkor belekombinálom azt is.

Szerintem max kettőt rakj össze, a hármat nehéz követni.

Illetve szakaszonként kellene "kiegyenlíteni".

Egyébként roppant TUTI!!!!!!!!!!!!! 

Kössz!

aláírás May the Fairy be with You!
2016-08-09 7:02:10
padregas

padregas

Válasz erre: @boogie84 #108323 

Lehet jobb lenne, ha a teljes mezőnyből néznél ki magadnak támpontnak támpontnak egy-egy versenyzőt. A másodpercek ott vannak a pályán, most már te is látod. Kár lenne a fejlődés elején abbahagyni, inkább még többet kellene gyakorolni.

2016-08-09 0:13:08
boogie84

boogie84

Posztok: 1327
Velünk: 3011 napja

Válasz erre: @Balage76 #108318 

Micsoda elemzés!! Ez igen!!  Köszönöm!  

Ha jól értem az első bójáig kapok 0,6-ot tőled, így jön a többi a célegyenesben még 0,5. Ergo fostam a lassítótól és kevés az NBFL 1.6 110LE.

Ami viszont tetszik, h a második lassítót ugyan olyan jól teljesítettem mint te. 

A hátsó hosszú balos jobbos kombináció az valahogy nekem nem tetszik. Ott megint kapok 0,3-at, viszont ez el is tűnik kb a célegyenesben lévő első lassító bójáig. Ergo itt jobban gyorsítottam ki. Ha jól értem.

1mp-et kapok tőled csak a célegyenesben körönként -> Következtetés:  elbuziskodtam az első lassítót. 

( megnyugodott a lelkem, hogy a kanyarsebességed nem nagyobb mint az enyém, videókon úgy tűnik )

Gábor idejét azért nem néztem mert totál nem vagyunk versenytársak, veled viszont lehettem volna. 

Történet:

Micsoda elemzés!! Ez igen!!  Köszönöm!  

Ha jól értem az első bójáig kapok 0,6-ot tőled, így jön a többi a célegyenesben még 0,5. Ergo fostam a lassítótól és kevés az NBFL 1.6 110LE.

Ami viszont tetszik, h a második lassítót ugyan olyan jól teljesítettem mint te. 

A hátsó hosszú balos jobbos kombináció az valahogy nekem nem tetszik. Ott megint kapok 0,3-at, viszont ez el is tűnik kb a célegyenesben lévő első lassító bójáig. Ergo itt jobban gyorsítottam ki. Ha jól értem.

1mp-et kapok tőled csak a célegyenesben körönként -> Következtetés:  elbuziskodtam az első lassítót. 

( megnyugodott a lelkem, hogy a kanyarsebességed nem nagyobb mint az enyém, videókon úgy tűnik )

2016-08-08 23:29:02
padregas

padregas

https://vimeo.com/177930351

a videó alatt ott a download és klikk után még felbontást is tudsz választani