Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Találkozók, események    »    Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata    |   << vissza

Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata

2016-08-08 11:46:10
Hunya

Hunya

Posztok: 5314
Velünk: 4970 napja
szroli, 2016-08-08 11:19:21

Válasz erre: @Hunya #108285 

Na, itt a 3. futamban már jó a célegyenes síkán utáni balos, a hátsó síkán utáni balos kicsit még mindig szűk (szerintem) ezért szűken esel be az utána lévő jobbosba és csúszol a célegyenesre ráfordító balosban.Ezek csak nüanszok, a lényeges időt a lassítók túlzott megtisztelésében veszted el, amin nem is csodálkozom, főleg az első futamos csók után . Én is ezekben véreztem volna el!

Kevesebb mint egy másodpercre volt csak a dobogó!  

Sajnos a slick gumisok élvezték a meleg előnyét. Egyébként elég durva mezőny jött össze, sok szekis váltós kicsi pályaautó volt. Swift, C2, Astra, stb. Sok FRT-s is volt szerintem.

aláírás May the Fairy be with You!
2016-08-08 11:19:21
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1907
Velünk: 3506 napja

Válasz erre: @Hunya #108285 

Na, itt a 3. futamban már jó a célegyenes síkán utáni balos, a hátsó síkán utáni balos kicsit még mindig szűk (szerintem) ezért szűken esel be az utána lévő jobbosba és csúszol a célegyenesre ráfordító balosban.Ezek csak nüanszok, a lényeges időt a lassítók túlzott megtisztelésében veszted el, amin nem is csodálkozom, főleg az első futamos csók után . Én is ezekben véreztem volna el!

Kevesebb mint egy másodpercre volt csak a dobogó!  

aláírás

Black Sushi

2016-08-08 11:08:15
Hunya

Hunya

Hunya, 2016-08-08 10:21:24

Hunya, 2016-08-08 10:06:11

Gumilassító-killer első mért köröm:

https://www.youtube.com/watch?v=uJwLz4pPkb0&feature=youtu.be

Második gyakorló köröm, ami elvileg a leggyorsabb köröm volt. De ugye ez nem számít....

https://www.youtube.com/watch?v=nCH6luwNgkI&feature=youtu.be

Második futamom: 1.14.9 (ez lett a hivatalosan legjobb időm)

https://www.youtube.com/watch?v=_wzpIObaqaA&feature=youtu.be

Harmadik futamom:    1.15.1 (ezt éreztem legösszeszedettebnek, leggyorsabbnak)

https://www.youtube.com/watch?v=xTuPxbmaUf0&feature=youtu.be

2016-08-08 11:07:28
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1907
Velünk: 3506 napja

Gratulálok mindenkinek nagyon ügyesek voltatok! Bátran toltátok át a lassítókon, le (a lökőssel) a kalappal. Úgy gondoltam én nem nevezek csak kinézek szurkolni, de ez szar ötlet volt. Tegnap megfogadtam, ha legközelebb nem akarok vagy tudok versenyezni akkor nem megyek ki nézelődni, mert rögtön bizsergett a talpam és nagyon megbántam, hogy nem neveztem.

Hunya hozta az elvárható szintet! :-) Bár KáR6-ban a 3. hely elérhető magasságban volt :-) Új, kis kormány, stb. Nem mondták neked, hogy nőt nem verünk? Miért kellett így orrba vágni Tündérkét, nagyon riszálta a seggét? :-) Kár azért az első lökhárítóéért, de 100 Euro-ért biztosan meg lehet javítani. Lelátóról könnyű okosnak lenni ezért írom, hogy a célegyenes síkán utáni balos még mindig nagyon szűk és utána a jobbos előtt kell csak visszaváltani! :-)

Brankó: Kb. ezt tudja egy szívó 1.8, gratulálok. Nem csodálkoznék, ha a Hungaroringen mögötted végeznék! Matyi sajnos nem jön és Dávid megközelítésig hasonló kocsival fog versenyezni mint én, itt komoly esélyed lesz a dobogóra és a kupára ami annyira motivál. Bár nem lepődnék meh, ha Myair és Robuss vagy Dani belepiszkálna az egészbe. A Ring mindig is az erős kocsiknak feküdt.

Robuss ideje is nagyon frankó volt, szinte azonos a Brankó idejével. Remek kocsi és sofőr, OSZAKON a helyed!

Dani, egyre gyorsabb és a dobogóra is esélyes lehet a Hungaroringen.

Balázs: Nagyon jól mentél, szerintem kiautóztad az NC-t, max. csak annyit mint Gábornak: a célegyenes síkán utáni balos nagyon szűken veszed és ráérsz a jobbos előtt ketteseb váltani.

Bugár úr és Mr. Harley és kis Beni is ügyesen ment büszkék lehettek az időeredményekre.

A durva az, hogy tavaly novemberben Dávid úgy ment itt 2:17-et, hogy volt még egy lassító!
Egyre biztosabb vagyok benne, hogy nem kell felfúrnom az újabb polcot a kupáimnak.

aláírás

Black Sushi

Történet:

Gratulálok mindenkinek nagyon ügyesek voltatok! Bátran toltátok át a lassítókon, le (a lökőssel) a kalappal. Úgy gondoltam én nem nevezek csak kinézek szurkolni, de ez szar ötlet volt. Tegnap megfogattam, ha legközelebb nem akarok vagy tudok versenyezni akkor nem megyek ki nézelődni, mert rögtön bizsergett a talpam és nagyon megbántam, hogy nem neveztem.

Hunya hozta az elvárható szintet! :-) Bár KáR6-ban a 3. hely elérhető magasságban volt :-) Új, kis kormány, stb. Nem mondták neked, hogy nőt nem verünk? Miért kellett így orrba vágni Tündérkét, nagyon riszálta a seggét? :-) Kár azért az első lökhárítóéért, de 100 Euro-ért biztosan meg lehet javítani. Lelátóról könnyű okosnak lenni ezért írom, hogy a célegyenes síkán utáni balos még mindig nagyon szűk és utána a jobbos előtt kell csak visszaváltani! :-)

Brankó: Kb. ezt tudja egy szívó 1.8, gratulálok. Nem csodálkoznék, ha a Hungaroringen mögötted végeznék! Matyi sajnos nem jön és Dávid megközelítésig hasonló kocsival fog versenyezni mint én, itt komoly esélyed lesz a dobogóra és a kupára ami annyira motivál. Bár nem lepődnék meh, ha Myair és Robuss vagy Dani belepiszkálna az egészbe. A Ring mindig is az erős kocsiknak feküdt.

Robuss ideje is nagyon frankó volt, szinte azonos a Brankó idejével. Remek kocsi és sofőr, OSZAKON a helyed!

Dani, egyre gyorsabb és a dobogóra is esélyes lehet a Hungaroringen.

Balázs: Nagyon jól mentél, szerintem kiautóztad az NC-t, max. csak annyit mint Gábornak: a célegyenes síkán utáni balos nagyon szűken veszed és ráérsz a jobbos előtt ketteseb váltani.

Bugár úr és Mr. Harley és kis Beni is ügyesen ment büszkék lehettek az időeredményekre.

A durva az, hogy tavaly novemberben Dávid úgy ment itt 2:17-et, hogy volt még egy lassító!
Egyre biztosabb vagyok benne, hogy nem kell felfúrnom az újabb polcot a kupáimnak.

2016-08-08 10:21:24
Hunya

Hunya

Hunya, 2016-08-08 10:06:11

Második gyakorló köröm, ami elvileg a leggyorsabb köröm volt. De ugye ez nem számít....

https://www.youtube.com/watch?v=nCH6luwNgkI&feature=youtu.be

2016-08-08 10:06:11
Hunya

Hunya

2016-08-08 10:03:59
Hunya

Hunya

Matt, 2016-08-08 8:49:16

Ejha. Brankó igen kemény tempóban ment, ha nem tudnám azt mondanám, hogy Cs.Dávid MX5000-es prototípus ült a volánnál. Komoly volt a sikán vétel.

Nagyon sajnáltam, hogy nem tudtam menni, mert ezt most valahogy jobban vártam mint a szlalomot, cserébe a Hungaroringre sem megyek. smile  

Annyit azért áruljatok már el, hogy Hunya Di Alex miért kapott 2 mp büntetést. Leköpte az egyik sportbírót, vagy átugratott az egyik sikán felett?

Fentről a tribünről jól látszottak az ívek, meg a célegyenes lassító. Szépen ment mindenki, jók voltak az ívek, dícséret a csapatnak.

Nagyon nagy a fejlődés amióta szlalomozik a brigád.

Brankót kiemelném mert nagyon nagy időt ment. Robussra is oda kell majd figyelni ha nekiáll OSZAK-ozni.

Boogie-ban szerencsére nincs több lóerő, és még mindig kíméli a technikát, de nagyon szépen kultúráltan ment, nem "baszatta". Jó volt nézni.

Dani is feljött a végére egészen (most is szépeket driftelt), és még ugye ez nem a kompresszoros modell. Beni lassan utléri Kacsát, lesz itt még verés, bármilyen formában is. Pályán, vagy pályán kívül este otthon. Esetleg mindkettő.

Volt vendégjátékos is, Bandris a Sosekopel Geschwindigkeitsterrel. Szerencsére óvatos duhaj volt, de Brankót riogatta rendesen, volt köztük talán pár század a végére. :-)

Jó volt ez a lényeg, a verseny is meg a banda is. Na megyek políroztatni....ja nem, kéne egy új lökös... ez már eléggé karcos. :-)

2016-08-08 9:34:08
Hunya

Hunya

Videók mennek fel ma a "rencerbe". Brutál meleg volt, madj nézek logot, de az tuti, hogy minden hőmérséklet a maximumon volt.

Kettes-hármas végig, tiltásig. Brutál volt. A két gyakorlásig volt jó az aszfalt, utána már túl meleg lett. Aki nem slicken volt nem is nagyon javított. Majd a harmadik menet volt megint talán emberi hőmérsékletű.

Jó móka volt, de ezekkel a k@va lassítókkal tényleg vigyázni kell. :-)

Érdekes, hogy szinte mindegy volt, hogy 2-ben vagy 3-ban nyomom végig, minimális volt a különbség.

Na de a rövid lényeg:

Első gyakorló menet:

A harmadik kör közepén utolértem egy autót, aki lassan ment, mert utolért egy másikat. Itt nincs idő. De élveztem mint állat.

Második gyakorló menet:

A másodikban az elsőhöz viszonyítva az első körben 1 mp-el gyorsabb voltam, a másodikban kb. egyforma, a harmadik ugye az utolérés miatt nem hasonlítható.

Idő 2:14 eleje volt, talán itt volt a legjobb a gumi és aszfalt hőmérséklet.

Első futam:

Eltrafáltam a hátsó lassítóban az autó bal elejével a gumibálát, de durván, videón nem jön át, de ellöktem jó pár méterre. Így kaptam 2 mp büntit. Én voltam azt hiszem az egyetlen akinek ez sikerült….így 2:14.9 + 2mp lett.

Lúúúzer!

Csúsztam négy keréken, valamiért nem volt ABS-em, nem fordult az autó. Nem tudom miért. Eddig sosem volt ilyen.

Második futam:

A második futam első körében fél mp-el jobb voltam, mint a gyakorlóban, majd ezt 1-2 ellenkormányzós kigyorsítással el is dobtam, a vége tök ugyanannyi lett, mint az első menet igaz itt nem vittem el a bálát, csak a jobb elejével pöcköltem meg, de nem járt érte bünti.

Ellenben látszik a lökösön, meg a kerék felett.

Harmadik futam:

Érzésre vagy 2 mp-el volt jobb, mert nem kellett annyit korrigálni, meg szebbek voltak az ívek is. Alapjában sokkal összeszedettebb volt mint bármelyik kör előtte. Mégis rosszabb lett 2 tizeddel. Szerintem nem mentem határon, egy jó 95%-os kör volt, így utólag.

Szóval a gyakorló körömben voltam a leggyorsabb. Lassan ez már rossz szokásommá válik. J

2016-08-08 9:29:00
b_ricsi

b_ricsi

Posztok: 283
Velünk: 2869 napja

Válasz erre: @Matt #108273 

meg nem erősített információk szerint teljesen ártatlan a kolléga, egy ádáz bója próbálta útját állni amelyen ő átverekedte magát. Ezt a bírók dicső 2 másodperccel jutalmazták.

2016-08-08 8:49:16
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5116 napja

Ejha. Brankó igen kemény tempóban ment, ha nem tudnám azt mondanám, hogy Cs.Dávid MX5000-es prototípus ült a volánnál. Komoly volt a sikán vétel.

Nagyon sajnáltam, hogy nem tudtam menni, mert ezt most valahogy jobban vártam mint a szlalomot, cserébe a Hungaroringre sem megyek. smile  

Annyit azért áruljatok már el, hogy Hunya Di Alex miért kapott 2 mp büntetést. Leköpte az egyik sportbírót, vagy átugratott az egyik sikán felett?

2016-08-07 22:54:39
Balage76

Balage76

Posztok: 253
Velünk: 2398 napja

Második futamom.  (füzetbe felírni, hogy nem a kanyar közepén és nem a bója előtt kell visszaváltani....)

2016-08-07 22:34:19
Dezsoeke

Dezsoeke

Posztok: 367
Velünk: 3160 napja

Válasz erre: @padregas #108260 

A bólyákat elfelejtették kitenni?

2016-08-07 22:04:02
Balage76

Balage76

Posztok: 253
Velünk: 2398 napja

Robák Bobi jelentkezik!

Ma esti OSZAK Plusz műsorunkban a hétvége legnagyobb hazai autós eseményéről hoztam fontos híreket, érdekességeket…

Igazoltan hiányzott az eseményről Dávid, aki jelenleg nemi identitásának változtatásán dolgozik. Állítólag ez már sikerült is, mindannyian nagyon kíváncsian várjuk a végeredményt. Vajon fekete lesz? Talán felkerül egy diszkrét pirosas csík is… ki tudja?! wink Állítólag a sportos fiatalemberből pocakos öntödei munkás válik nagy, nehéz bakancsokkal…?

Szintén igazoltan hiányzott az eseményről Mátyás a bójakergető. Bizonyára egy apró kis pótkerék elkészítésén fáradozott egész nap, reméljük a hungaroringi versenyre azért kap majd eltávot….

Hamár a két favorit nem versenyzett akkor Sushi-san is pihentette a biciklit, esélyt adva a többieknek. Verseny helyett elhozta a jövő versenynemzedékét, akik leginkább a csajokat stírölték, de mindenesetre borzasztó tudományosan megszakértettek mindent. Jó lesz rájuk figyelni, vadul fogják csapatni, amikor mi már kettesbe se merünk majd felváltani! 

Robi-Ricsi Garázs megmutatta, hogy tudnak ők szépen is íven menni, nem csak kilinccsel előre. Ráprogramoztak még 50 paripát a verdára és egyből meglett a 2:16 alatti idő! Remélhetőleg ez azt jelenti hogy a Hungaroringen is látjuk őket! Volt itt minden: fújtatás, prüszkölés, durrogás, lángok és füst…. lehet hogy az alkatrészek mind a kínai ebayről jöttek és kaptak egy sárkányt is free-shippinggel?!

A mezőny vegyes volt, kiemelném a full-széria kategóriában induló sárga suzukit: rendszám nuku, ellenben szekvenciális váltó és olyan bukókeret volt benne, amit inkább bukóketrecnek kellene hívni… állítólag volt olyan aki látta, hogy a kanyarban dőlt is, de őt még keressük…

A nap mondása (szerintem): „Jólvan, láttam nem buziskodtad el az első sikánt!” 

2016-08-07 21:27:37

bandris11

Posztok: 259
Velünk: 3439 napja

Válasz erre: @padregas #108260 

Nagyon szép!
Nekem a sikán utáni hosszúbalos volt a mumus, Te azt sokkal jobban csináltad...!

2016-08-07 20:47:49
padregas

padregas

Posztok: 265
Velünk: 3510 napja

Íme a 2:15,969

https://vimeo.com/177930351