Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Találkozók, események    »    Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata    |   << vissza

Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata

2016-06-07 10:46:45
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5113 napja

Na kikockáztam a videókat, erre jutottam.

Roli: 56 - 51 ! - 21: 2:08 mit csináltál a 2. körben?

Dávid: 55 - 52 - 20: 2:07 a valóságban 2:06 vége

Hunya: 56 - 52 - 20: 2:08 első körben volt valami, lehet szar a rajtod

Brankó: 56 - 52 -21 2:08 ha az utolsó fél kör kicsit erősebb...

Matt: 55 - 51 - 20 2:06 ha nem bójáznék...

2016-06-07 10:32:14
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5113 napja

Itt van az én 1. és 3. köröm. Az 1. 2:06 eleje de egy amatőr bójahibával az utolsó körben a célegyenes első bójájára ráhúztam nagyon. A 3. kör 2:08. 

Visszanézve egyértelműen a 2. körben ment el az egész. A hosszú balosban elúszott a segge és ettől teljesen szétestem. Lassú lett utána mindkét kígyó és a balos visszafordítóban megint elmászott a valaga. Ez 2 másodperc, amúgy 2:06-os idő lett volna a köridők szerint.

1. futam: 55mp - 51mp - 20mp: 2:06

3. futam: 55mp - 53mp - 20mp: 2:08

A 2. futamban nem tudom mit csináltam, az éhségtől nem láttam már jól, az ilyen lett: 56mp - 53mp - 20mp: 2:09

Na mingyá megelemzem a többiek videóját.

2016-06-06 23:27:16
boogie84

boogie84

Posztok: 1327
Velünk: 3007 napja

Válasz erre: @Dávid85 #105386 

Második körtől (elsőben még óvatos voltam) ugyan ezeket az íveket autóztam mint te, de nagyon érezhető a lóerők hiánya. Sajnos ezzel együtt kell h éljek. 

Jó lenne az enyémbe egy 1.8-as motor. Bőven elég lenne pályára.

2016-06-06 22:42:11
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1907
Velünk: 3502 napja

Emlékezetes rádióbeszélgetések a kecskeméti futamról:

Davide von Sophiane: " P1-P1 gratulalunk! Ohhhh, hamarabb kijottem b@sszameg! Nem nem, ennyire gyors voltál!

Somkitty: Űridő, kár a bójáért! Mi a lóf@sz? Komoly? Igen igen! Kapcsold red-re a heating switch-et! Hol állok? Eddig P2!

Hunya di Alex: Nincs fűst hátul, nyomjad! Füstől hátul? B@sszameg akkor visszaveszek! Nem nem füst nincs, nyomjad!

Bottasz: Davide faster than you! Nincs tapadás hatul, baromira nincs tapadas! Ecutek 2 kapcsolj ecutek 2re! Mondtam mar hogy bojasorban ne beszelj hozzam!

Watereast: Kurv@ eletbe! Pics@ba, f@szomba, hogy a budos eletbe mar megint elottem van egy tanulovezeto! B@ssza meg utolernek a mazdasok! Csabbbiiii!

aláírás

Black Sushi

Történet:

Emlékezetes rádióbeszélgetések a kecskeméti futamról:

Davide von Sophiane: " P1-P1 gratulalunk! Ohhhh, hamarabb kijottem b@sszameg! Nem nem, ennyire gyors voltál!

Somkitty: Űridő, kár a bójáért! Mi a lóf@sz? Komoly? Igen igen! Kapcsold red-re a heating switch-et! Hol állok? Eddig P2!

Hunya di Alex: Nincs fűst hátul, nyomjad! Füstől hátul? B@sszameg akkor visszaveszek! Nem nem füst nincs, nyomjad!

Bottasz: Davide gyorsabb nalad! Nincs tapadás hatul, baromira nincs tapadas! Ecutek 2 kapcsolj ecutek 2re! Mondtam mar hogy bojasorban ne beszelj hozzam!

Watereast: Kurv@ eletbe! Pics@ba, f@szomba, hogy a budos eletbe mar megint elottem van egy tanulovezeto! B@ssza meg utolernek a mazdasok! Csabbbiiii!

2016-06-06 21:42:16
padregas

padregas

Posztok: 265
Velünk: 3507 napja

Válasz erre: @Hunya #105400 

A tegnapi elégedett mosoly lehullott a képemről amikor visszanéztem a videót. Jól látszik, hogy az első kőrben - amikor a bíró szalad pályán - hiányzott egy bója. Akkor ott ez nem tűnt fel, csak a második körön látszik valami bizonytalanság a kormányon. Az eredmény hivatalos, de kupára még várni kell.

Videó:

https://vimeo.com/169592960

2016-06-06 21:20:40
Hunya

Hunya

Posztok: 5313
Velünk: 4966 napja

Balázs! Tud olyat a drón, hogy felveszi Dávid körét, majd amiko én rajtolok elém vetíti ghost-carnak?

Nem, nyilván nincs rá szükségem...csak a tudományos érdeklődés vezet, hogy jobbá tegyem a világot.

:-)

aláírás May the Fairy be with You!
2016-06-06 21:16:28
Hunya

Hunya

szroli, 2016-06-06 20:07:44

Tanulságos ezeket a felvételeket megnézni és összehasonlítani. Egy biztos, hogy 4:16-os idők esetén az egy-két másodperc különbség az 0,4-0,8%!! Az egy tized amivel Matyi mögém került azt jelenti, hogy 70 cm különbség volt köztünk a képzeletbeli célvonalon. Ezért nagyon nehéz pontosan észrevenni, hogy ki hol nyert vagy veszített, a lényeg hogy a két felvételnél tizeden belül kell szinkronban indítani a rajtot.

Hunya és köztem sok különbség nem volt, de a nagy megcsúszásomnál a kis előnyöm tova szállt, de a balosban és az azt követő két bója soron hoztam Gáboron. Osztom Matyi és a te véleményedet is, hogy az első bójasor után a 3. bójasorig vesztettél időt. Felvétel alapján a kocsid jól tapadt és a szűk kanyarokban is hoztál rajtam.

Dávid a kocsid tapadására nem lehet panaszod, minimális túlkormányzás volt, főleg a végére kezdett kicsit elmelegedni az új Federálod. A végén a célegyenesben lévő bójasornál közel volt az első a megcsúszásod miatt, de időben minimálist veszítettél a bójasor bejáratában, szerencsétlenségemre én pont a végét csesztem el ahol már a leggyorsabb részre kellett volna kigyorsítanom, veled összevetve a megcsúszásom idővesztesége még jobban látszik és utána pont az a rész jött amiben te voltál a gyorsabb a célig. De azért volt egy két kanyar, ahol kicsit faragtam hozzád képest. Leellenőriztem többször is és meglepetésemre a rajtom egyértelműen jobb volt, kb. 1 másodperc előnyöm volt a 2. bójasorig és ezt az első kör végére faragtad le. Nehéz Sushi kezd begyorsulni, csak azzal a hátsó tapadással kell valamit kezdenem.  

Majd egy szoftver upgrade megoldja Dávid problémáját. kijön a Kakucs 3.0 verzió, rátölti Mr. Rooster B. pikk-pakk kész.

Ez már tartalmazza a frissített closed loop oversteer management modult, ami megszünteti a körönkén 1 tized mp-es buktát, ami egy-egy ellenkormányzás miatt a régi programban még mint veszteség volt található.

A régi programozó azóta már drónra kötve lengedezik valahol az Antaktiszon, bekamerázva persze, tanulságként az újnak.

Hiába kérem, itt életek nem csak kupák múlnak 06-08 %-os tartalékokon! :-)

2016-06-06 21:11:46
Hunya

Hunya

Asszem meg kellett volna innom még egy meggyes Sauska limonádét, akkor bemehettem volna 2.07 alá....

A hátsó tapadásoddal majd kezdünk valamit, mondjuk odaadjuk azoknak a szegényeknek, akiknek nincs. Neked már úgysem kell....ebben a korban. :-)

2016-06-06 20:07:44
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1907
Velünk: 3502 napja

Tanulságos ezeket a felvételeket megnézni és összehasonlítani. Egy biztos, hogy 4:16-os idők esetén az egy-két másodperc különbség az 0,4-0,8%!! Az egy tized amivel Matyi mögém került azt jelenti, hogy 70 cm különbség volt köztünk a képzeletbeli célvonalon. Ezért nagyon nehéz pontosan észrevenni, hogy ki hol nyert vagy veszített, a lényeg hogy a két felvételnél tizeden belül kell szinkronban indítani a rajtot.

Hunya és köztem sok különbség nem volt, de a nagy megcsúszásomnál a kis előnyöm tova szállt, de a balosban és az azt követő két bója soron hoztam Gáboron. Osztom Matyi és a te véleményedet is, hogy az első bójasor után a 3. bójasorig vesztettél időt. Felvétel alapján a kocsid jól tapadt és a szűk kanyarokban is hoztál rajtam.

Dávid a kocsid tapadására nem lehet panaszod, minimális túlkormányzás volt, főleg a végére kezdett kicsit elmelegedni az új Federálod. A végén a célegyenesben lévő bójasornál közel volt az első a megcsúszásod miatt, de időben minimálist veszítettél a bójasor bejáratában, szerencsétlenségemre én pont a végét csesztem el ahol már a leggyorsabb részre kellett volna kigyorsítanom, veled összevetve a megcsúszásom idővesztesége még jobban látszik és utána pont az a rész jött amiben te voltál a gyorsabb a célig. De azért volt egy két kanyar, ahol kicsit faragtam hozzád képest. Leellenőriztem többször is és meglepetésemre a rajtom egyértelműen jobb volt, kb. 1 másodperc előnyöm volt a 2. bójasorig és ezt az első kör végére faragtad le. Nehéz Sushi kezd begyorsulni, csak azzal a hátsó tapadással kell valamit kezdenem.  

aláírás

Black Sushi

2016-06-06 19:10:50
pke1977

pke1977

Posztok: 578
Velünk: 3735 napja

Válasz erre: @Dávid85 #105386 

Mint a villám!  

2016-06-06 17:49:48
Dávid85

Dávid85

Posztok: 31
Velünk: 2749 napja

Miután fény derült mindenre Robák Úrnak köszönhetően, nézzük is meg azt a lelátóról irányított 02:06,782-es kört smile

Történet:

Miután fény derült mindenre Robák Úrnak köszönhetően, nézzük is meg azt a lelátóról irányított 02:06,782-es kört :)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/m6jwQkVhxFE" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

2016-06-06 17:19:25
padregas

padregas

Posztok: 265
Velünk: 3507 napja

2016-06-06 16:46:23
Balage76

Balage76

Posztok: 253
Velünk: 2394 napja

Válasz erre: @Hunya #105370 

Dávid tiltakozz! <Enter>

2016-06-06 15:22:27
Hunya

Hunya

Figyelem, Bulvár!!!

Robák Robi hobbija a drónok, ezért gyakran írogat a Drónok Harca magazinba is kisebb cikkeket.

Nem fogjátok kitalálni mibe futott bele….nagggyon durva. 

Rájött. Megoldotta! Pulitzer díjat érdemel!

Félelemnélküli Dávid azért félelemnélküli, mert ő valójában nem ember, hanem egy GÉP!!!

Élő szövet a fém vázon. Egy k…..ott DRÓN!

Az is kiderült ki irányítja: Rooster Balage, a SUNSANG kínai vállalat beépített embere, aki XXII. századi titkos katonai fejlesztéseket tesztel élőben.

A köridős tapasztalatok alapján működik a dolog, még erősen változó időjárási körülmények között is.

Az embereknek nem marad helyük az autósportban, 2-3 év és már csak drónok indulnak elektromos autókkal.

Véged van kompresszor, véged van lefújó, nem lesz híre hamva sem a versenybenzinnek, viszlát Szepessy-BMW, viszlát durrógós LADA….sír a szemem, de mint utolsó Mohikán még harcolunk a drónokkal, mint John Connor! Keep on Fighting MX-5 cup!

2016-06-06 15:20:07
MateAndor

MateAndor

Posztok: 55
Velünk: 2434 napja

Válasz erre: @kacsa #105365 

Beni volt nekem az egyik legnagyobb meglepetés, az egesz nap! Amikor reggel beültem melle...haaaat azt mondtam magamban, hogy en biztosan nem fogok igy menni :D (főleg esőben)

Nagyon ügyes! Le a kalappal!