Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Találkozók, események    »    Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata    |   << vissza

Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata

2016-04-26 22:03:29
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1907
Velünk: 3506 napja

tourist, 2016-04-26 19:32:28

Hunya kiötlötte már, rákérdeztem annó és azt mondta bevált.

Már kezdtem berezelni hogy nevezel! Mostanában mindent megnyersz!

aláírás

Black Sushi

2016-04-26 19:32:28
tourist

tourist

Posztok: 403
Velünk: 2591 napja

Hunya kiötlötte már, rákérdeztem annó és azt mondta bevált.

2016-04-26 19:19:01
kovandor

kovandor

Posztok: 848
Velünk: 3194 napja

JDM knee pad NA-hoz.
OSZAKra vmi hasonló időnként jól jöhet! ;-)

aláírás "Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away."

Történet:

JDM knee pad NA-hoz.
OSZAKra vmi hasonló időnként jól jöhet! ;-)

2016-04-19 21:44:32
Dömpi

Dömpi

Posztok: 33
Velünk: 2107 napja

Válasz erre: @szroli #102587 

A kék járművem sajna darabokba van, festésre vár. A szürke paripa meg építési területté minősült. Került bele Lalee-nár sperr és nagyobb kuplung. Még szerettem volna gyorsan egy kis tuningot,de 2 szék közül a pad alá estem. Csak haragudni tudok magamra,mivel tündér mesék csak Hunyánál vannak. Legközelebb tuningot csak szakira bízom.

2016-04-19 20:49:19
Pampalini

Pampalini

Dömpi, 2016-04-19 20:29:22

Gratulálok mindenkinek a versenyeredményekhez! Remélhetőleg csatlakozhatok a következő versenyhez én is, és növelem a sereghajtók táborát!  Még egyszer Gratula!!!

Sajnáljuk, hogy nem tudtál jönni! Mi történt? Nem fejted ki?

aláírás

Black Sushi

2016-04-19 20:29:22
Dömpi

Dömpi

Posztok: 33
Velünk: 2107 napja

Gratulálok mindenkinek a versenyeredményekhez! Remélhetőleg csatlakozhatok a következő versenyhez én is, és növelem a sereghajtók táborát!  Még egyszer Gratula!!!

2016-04-18 20:53:50
Dávid85

Dávid85

Posztok: 31
Velünk: 2752 napja

Izgalmakkal teli szuper verseny volt ez a vasárnapi futam, próbáltam az erőhiányt intenzív rázókő használattal kompenzálni, meglepően jól tapadtak a kopott federal gumik, néhol magam sem hittem el, hogy még befordul smile

A verseny végén volt lehetőségem kipróbálni Roli nc-jét szlalom körülmények között, erőhiányt nem éreztem, viszont az elnyújtott szlalom részen érezhető volt a nehezebb önsúly, nem véletlenül hívják egyesek "öntödének", már értem miért smile

Következzen a második körömről a videó, a bójahibát leszámítva ez sikerült a legjobban, az a fránya teniszlabda maradhatott volna fent smile fel is szisszentem amikor a tükörben láttam, hogy leesik a labda, pont a cél bemenet előtti utolsó jobbos bójáról. 

Történet:

Izgalmakkal teli szuper verseny volt ez a vasárnapi futam, próbáltam az erőhiányt intenzív rázókő használattal kompenzálni, meglepően jól tapadtak a kopott federal gumik, néhol magam sem hittem el, hogy még befordul :)

A verseny végén volt lehetőségem kipróbálni Roli nc-jét szlalom körülmények között, erőhiányt nem éreztem, viszont az elnyújtott szlalom részen érezhető volt a nehezebb önsúly, nem véletlenül hívják egyesek "öntödének", már értem miért :)

Következzen a második körömről a videó, a bójahibát leszámítva ez sikerült a legjobban, az a fránya teniszlabda maradhatott volna fent :) fel is szisszentem amikor a tükörben láttam, hogy leesik a labda, pont a cél bemenet előtti utolsó jobbos bójáról. 

Izgalmakkal teli szuper verseny volt ez a vasárnapi futam, próbáltam az erőhiányt intenzív rázókő használattal kompenzálni, meglepően jól tapadtak a kopott federal gumik, néhol magam sem hittem el, hogy még befordul :)

A verseny végén volt lehetőségem kipróbálni Roli nc-jét szlalom körülmények között, erőhiányt nem éreztem, viszont az elnyújtott szlalom részen érezhető volt a nehezebb önsúly, nem véletlenül hívják egyesek "öntödének", már értem miért :)

Következzen a második körömről a videó, a bójahibát leszámítva ez sikerült a legjobban, az a fránya teniszlabda maradhatott volna fent :) fel is szisszentem amikor a tükörben láttam, hogy leesik a labda, pont a cél bemenet előtti utolsó jobbos bójáról. 

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/Moyz8oYK0G0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

2016-04-20 8:10:35
Pampalini

Pampalini

Robák Robi interjúja a bajnok és címvédő Matthias Somkitty-vel:

R.: Gratulálok, remek évkezdés az első 2 versenyen nem találtál legyőzőre és már 20 ponttal állsz a bajnokság élén. Az irigyek a kocsidra mutogatnak, pedig az 1-szeres OSZAK bajnok HunyaDi Alex szerint egy erős kocsi sokkal lassabb mint egy gyenge! Mi a titkod, miért vagy ilyen gyors és koncentrált a futamokon?

S.: Köszi Robi! Tény, hogy a kocsim nagyon versenyképes ezt nem tagadom. De, úgy érzem én világ életemben ilyen gyors voltam csak az első szezonomban nem találtam a ritmust. Sok buli, haverok, pia, nők, kutyák, munka, stb. elterelte a figyelmem. Most, hogy kezdek révbe érni és családot alapítani így már tudok koncentrálni az igazán fontos dolgokra. Nagyon büszke vagyok, hogy az abszolútban is egyre előkelőbb helyezéseket érek el. Tavalyi sikeremnek köszönhetően a KIFLI idén velem kötött szponzori szerződést és ez is nagyban hozzájárul, hogy csak a versenyekre kelljen koncentrálnom! Az irigyekkel pedig nem foglalkozom!

R.: Ez az év egy egyszerű bajnoki címvédésnek tűnik?

S.: Nem, nem! NoFear David nagyon közel volt az elmúlt versenyen és szerintem, ha valaki le tud győzni akkor Ő lesz az. Nagyon motivált és gyors, állítólag Bottasz képezte ki egy elhagyatott volt Szovjet gokartpályán valahol a Mecsekben! Következő futamon már Ő is Neovákon fog versenyezni és tavaly is jól szerepelt Kecskeméten! A korábbi nagy ellenfelem HunyaDi Alex elvesztette a ritmust, sőt egy futamot kihagyva csak 5 pontja van, Bottasz motivált, de kezd belassulni. Daniel Duck, Herr Göller Gontha és az újoncok Becsiccsen "PadlóGáz" Bdákó, LeCoq Balage és Leslie Zoller  egyre közelebb érnek, de idén még nem jelentenek komoly veszélyt számomra. Szóval a figyelmem Davidon, csak miatta forgolódok álmatlanul a versenyek előtt!

R. Köszi, hogy időt szakítottál itt a VIP rendezvényen, sok sikert a bajnokságban! Még egy utolsó kérdés bajnok, hogy hívják ezt a csöppséget itt a kedvesed ölében?

S. A kutyimutyinkat Bördikének hívják, puszipá Robika!

aláírás

Black Sushi

Történet:

Robák Robi interjúja a bajnok és címvédő Matthias Somkitty-vel:

R.: Gratulálok, remek évkezdés az első 2 versenyen nem találtál legyőzőre és már 20 ponttal állsz a bajnokság élén. Az irigyek a kocsidra mutogatnak, pedig az 1-szeres OSZAK bajnok HunyaDi Alex szerint egy erős kocsi sokkal lassabb mint egy gyenge! Mi a titkod, miért vagy ilyen gyors és koncentrált a futamokon?

S.: Köszi Robi! Tény, hogy a kocsim nagyon versenyképes ezt nem tagadom. De, úgy érzem én világ életemben ilyen gyors voltam csak az első szezonomban nem találtam a ritmust. Sok buli, haverok, pia, nők, kutyák, munka, stb. elterelte a figyelmem. Most, hogy kezdek révbe érni és családot alapítani így már tudok koncentrálni az igazán fontos dolgokra. Nagyon büszke vagyok, hogy az abszolútban is egyre előkelőbb helyezéseket érek el. Tavalyi sikeremnek köszönhetően a KIFLI idén velem kötött szponzori szerződést és ez is nagyban hozzájárul, hogy csak a versenyekre kelljen koncentrálnom! Az irigyekkel pedig nem foglalkozom!

R.: Ez az év egy egyszerű bajnoki címvédésnek tűnik?

S.: Nem, nem! NoFear David nagyon közel volt az elmúlt versenyen és szerintem, ha valaki le tud győzni akkor Ő lesz az. Nagyon motivált és gyors, állítólag Bottasz képezte ki egy elhagyatott volt Szovjet gokartpályán valahol a Mecsekben! Következő futamon már Ő is Neovákon fog versenyezni és tavaly is jól szerepelt Kecskeméten! A korábbi nagy ellenfelem HunyaDi Alex elvesztette a ritmust, sőt egy futamot kihagyva csak 5 pontja van, Bottasz motivált, de kezd belassulni. Daniel Duck, Herr Göller Gontha és az újoncok Becsiccsen "PatkaGáz" Bdákó, LeCoq Balage és Leslie Zoller  egyre közelebb érnek, de idén még nem jelentenek komoly veszélyt számomra. Szóval a figyelmem Davidon, csak miatta forgolódok álmatlanul a versenyek előtt!

R. Köszi, hogy időt szakítottál itt a VIP rendezvényen, sok sikert a bajnokságban! Még egy utolsó kérdés bajnok, hogy hívják ezt a csöppséget itt a kedvesed ölében?

S. A kutyimutyinkat Bördikének hívják, puszipá Robika!

2016-04-18 15:36:58
Pampalini

Pampalini

Hunya, 2016-04-18 14:39:55
Sok hibát nem látni benne....talán csak egy jó kis zenei aláfestés kellene, hogy megturbózza a gondolatokat...mondjuk a my heart will go on... ebben a korban az már másodperceket jelent! :-)
Arra gondolsz, hogy ideje lenne visszavonulnom Herbertke?

aláírás

Black Sushi

2016-04-18 14:41:44
Hunya

Hunya

Posztok: 5314
Velünk: 4970 napja

Azért én kurvára megnéznék egy futamot így a magasból, főleg a kígyók íveit mondjuk Dáviddal össszehasonlítva.

Worst case utóautózásnál lehetne ilyet nyomni ha versenyen nem is.

Kecskemétre mindenképpen hozd el légyszi!

Roli megkérdezed Hegcsit mit szólna hozzá? Reklámnak sem utolsó.

aláírás May the Fairy be with You!
2016-04-18 14:39:55
Hunya

Hunya

Posztok: 5314
Velünk: 4970 napja
szroli, 2016-04-18 12:38:53

Sok hibát nem látni benne....talán csak egy jó kis zenei aláfestés kellene, hogy megturbózza a gondolatokat...mondjuk a my heart will go on... ebben a korban az már másodperceket jelent! :-)

aláírás May the Fairy be with You!
2016-04-18 12:38:53
Pampalini

Pampalini

aláírás

Black Sushi

Történet:

https://youtu.be/Y7K1VW-sIDc

https://youtu.be/Y7K1VW-sIDc

2016-04-18 11:04:09
Balage76

Balage76

Posztok: 253
Velünk: 2398 napja

Válasz erre: @Matt #102477 

Reggel még majdnem szélcsend volt, így lehetett vele menni. Különben is a harmadik repülésem volt, szóval még van mit gyakorolni vele. smile Sajnos egyből szóltak hogy verseny közben nincs repkedés, pedig nagyon állat képeket lehetne csinálni. Mondjuk lehet hogy előbb beszélni kellett volna a szervezőkkel és utána repülni, nem pedig fordítva... smile

Természetesen viszem legközelebb is! Addigra igyekszem némi irányítási rutint szerezni és persze jó lenne megdumálni a szervezőket is... Beszélgettük, hogy legközelebb lehetne valami minigrill a kajához + unaloműzőnek. A vége az lesz, hogy a napernyő alól körbekergetjük a drónt a pálya felett, kolbászt sütögetünk reggelire, közben meg Roli és Matt magyarázza hogy hol kell fékezni (mert ugye Dávidtól ilyen megjegyzést hiába is várnánk): Pályabejárás like a Boss smile Ja és Hunya szedi a belépőt az arra tévedőktől.

Igen, a gumikat beszéltük. Ezek szépen kopnak, júniusra meglesz a hely az AD08-aknak wink Ahogy nézem sajnos a 205/50 R16 mostanában 37 körül van, a /55 és a /45 is jóval olcsóbb... Kellene valami akció valahol...

2016-04-18 10:19:40
Pampalini

Pampalini

Tegnap sok minden nem volt számomra ideális, ezért öröm volt felugrani a dobogó legalsó fokára. Az utóautozáson sikerült egy 1:55:00-át menni, a poros és emiatt csúszósabb pályán. Sajnos még mindig a 3 db.-os bójasoron vagyok lassú, annyira megtisztelem ezeket mint a hosszabb sorokat. Sajnos az utóautozáson elfelejtettem felvételt készíteni, de a versenyről majd én is töltök fel videót.

Matyi kupája átmenetileg nálam van:

aláírás

Black Sushi

2016-04-18 9:41:24
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5116 napja

Válasz erre: @Balage76 #102473 

Balázs ez a drón felvétel iszonyatosan király. Ezentúl Hunya kocsijában ülve fogunk pályát bejárni, nem kell koptatni a lábunkat. smile

Egyébként tényleg nagyon jól mész a felvételen. Egyértelmű, hogy a gumik az autódon nem erre valók, nagyon kelletlenül fordul. A rázókövekre meg durván föl kell dobálni a gépet. Egy jó gumival körönként 3-4 másodperc is simán meg lenne neked.