Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Találkozók, események    »    Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata    |   << vissza

Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata

2016-03-30 8:54:30
Balage76

Balage76

Posztok: 253
Velünk: 2398 napja

Van valami official infó, hogy mikor-hol lesz a következő?

2016-03-29 15:06:57
Hunya

Hunya

Posztok: 5314
Velünk: 4970 napja

Matt, 2016-03-29 9:12:05

Válasz erre: @Hunya #101205 

Néztem én is a felvételeket. Egyértelműen az elhúzott bójás részeknél látom én is, hogy lassabb vagy. Főleg az első befordítást mintha későn csinálnád és korán adsz gázt talán. Én minimális fékkel nagy lendülettel és kis gázzal próbáltam menni nagyokat ráhúzva a bójára, hogy a következőt minél korábban el tudjam indítani. 

Na jó picsába a tudományoskodással, nekem megint az lett a konklúzió, hogy ahol orrba-szájba csúsztam, határon mentem az lett a gyors, a finom flow-keresés meg nem. Úgyhogy marad, amit a bölcs Driftmadár tanított. "Nem veszed el a gázt!! Há nyomjad már ennek a szarnak!!"

Dávid Fiam, Rolipapa, mi a helyes koncepció?

Egyébként én is a Bird félét preferálom, anno Tökölön amikor mellettem ült akkor voltam a leggyorsabb. :-)

aláírás May the Fairy be with You!
2016-03-29 13:24:31
padregas

padregas

Posztok: 265
Velünk: 3510 napja

Válasz erre: @Matt #101217 

"Nézd má' a mazsolát nyomja neki mint süket a csengőt..." mondtam volna magamról kívülről...

Megnéztem a saját videókat és már nem akarom a gumikra fogni, mert a gáz volt túl sok nálam. Bár tudtam, hogy szűk íveken és szlalomban gyenge vagyok, de jó volt látni, hogy ti ennyivel gyorsabbak vagytok.

Gratula!

Most vadászom az AD08R-eket a neten a következő versenyre, mert a többségnek az volt és lehetőleg azonos körülményekben szeretek megmérettetni. Az eddigi összes 6 perc kígyózást is bővítem legközelebbre, lehet betörök éjszaka egy rutinpályára...

B.

Történet:

Válasz erre: @Matt #101217 

"Nézd má' a mazsolát nyomja neki mint süket a csengőt..." mondtam volna magamról kívülről...

Megnéztem a saját videókat és már nem akarom a gumikra fogni, mert a gáz volt túl sok nálam. Bár tudtam, hogy szűk íveken és szlalomban gyenge vagyok - hisz sosem csináltam mást a pályázáson kívül -, de jó volt látni, hogy ti ennyivel gyorsabbak vagytok.

Gratula!

Most vadászom az AD08R-eket a neten a következő versenyre, mert a többségnek az volt és lehetőleg azonos körülményekben szeretek megmérettetni. Az eddigi összes 6 perc kígyózást is bővítem legközelebbre, lehet betörök éjszaka egy rutinpályára...

B.

2016-03-29 9:12:05
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5116 napja

Néztem én is a felvételeket. Egyértelműen az elhúzott bójás részeknél látom én is, hogy lassabb vagy. Főleg az első befordítást mintha későn csinálnád és korán adsz gázt talán. Én minimális fékkel nagy lendülettel és kis gázzal próbáltam menni nagyokat ráhúzva a bójára, hogy a következőt minél korábban el tudjam indítani. 

Na jó picsába a tudományoskodással, nekem megint az lett a konklúzió, hogy ahol orrba-szájba csúsztam, határon mentem az lett a gyors, a finom flow-keresés meg nem. Úgyhogy marad, amit a bölcs Driftmadár tanított. "Nem veszed el a gázt!! Há nyomjad már ennek a szarnak!!"

Történet:

Na jó picsába a tudományoskodással, nekem megint az lett a konklúzió, hogy ahol orrba-szájba csúsztam, határon mentem az lett a gyors, a finom flow-keresés meg nem. Úgyhogy marad, amit a bölcs Driftmadár tanított. "Nem veszed el a gázt!!!"

2016-03-28 22:10:13
Hunya

Hunya

Hunya, 2016-03-28 21:58:33

Összenéztem a 3 videómat, felbontva a pályát 3 kb. egyforma szektorra.

Mindhárom körömben volt leggyorsabb szektor, nyilván mindháromban 1 db.

Az optimum időm is csak 6 tizeddel lett volna jobb így, ergo mindhárom körben lassú voltam. (1.17.8-0.6 = 1.17.2), ez még mindig Dávid mögött van. Tehát stabilan lassú voltam, de azt konzekvensen.....

Mindjárt összenézem Matyiéval is. Aztán iszom valamit.... :-)

A második kígyó elejéig kapok 5-6 tizedet (lassú vagyok az eltoltban) majd az utolsó kígyó elejéig több mint 1 mp-et (középső rész) az utolsó rész a megfordulóval kb. ugyanaz, max 1 tized mínusz.

(optimum szektorokat hasonlítottam Matt legjobb idejével, nyilván nála is van optimum)

Vagy nagyon 3-szögben kanyarodok a szép szinuszgörbe helyett, vagy lassú a kezem a befordításnál az eltoltban. A kocsim seggét nem kellett gyakrabban megigazítanom mint Mattnek, ezt már ott helyben is beszéltük, hogy tök egyformán viselkednek.

Gumik is ugyanazok idén, ezért is hozzá nézem magam.

Mondjuk nem is éreztem, hogy az eleje megcsúszott volna...na majd gyakorlok a szaggatott vonalakon reggelente aztán jaj nektek. :-)

Majd még a reakcióidős táblázat lesz érdekes!

2016-03-28 21:58:33
Hunya

Hunya

Összenéztem a 3 videómat, felbontva a pályát 3 kb. egyforma szektorra.

Mindhárom körömben volt leggyorsabb szektor, nyilván mindháromban 1 db.

Az optimum időm is csak 6 tizeddel lett volna jobb így, ergo mindhárom körben lassú voltam. (1.17.8-0.6 = 1.17.2), ez még mindig Dávid mögött van. Tehát stabilan lassú voltam, de azt konzekvensen.....

Mindjárt összenézem Matyiéval is. Aztán iszom valamit.... :-)

2016-03-28 21:09:36
Hunya

Hunya

Hunya, 2016-03-28 20:46:23

Első futamom, ez volt a leggyorsabb. Persze ez relatív. Felrakom a másodikat is, abban ugye volt 3 bójahiba, de gyorsabb volt 2 tizeddel.

https://www.youtube.com/watch?v=Snh-XI7Glg4&feature=youtu.be

A harmadik meg lassabb, pedig belülről gyorsabbnak tűnt. De abban is volt 1 bójahiba.

A második menet belülről:

https://www.youtube.com/watch?v=U6rfh7wwZ9U&feature=youtu.be

És első szélvédő tövében ülve:

https://www.youtube.com/watch?v=Rqe9je6qHSk&feature=youtu.be

2016-03-28 20:46:23
Hunya

Hunya

Első futamom, ez volt a leggyorsabb. Persze ez relatív. Felrakom a másodikat is, abban ugye volt 3 bójahiba, de gyorsabb volt 2 tizeddel.

https://www.youtube.com/watch?v=Snh-XI7Glg4&feature=youtu.be

A harmadik meg lassabb, pedig belülről gyorsabbnak tűnt. De abban is volt 1 bójahiba.

2016-03-28 20:44:19
Hunya

Hunya

Így rajtolnak a nagyok:

https://www.youtube.com/watch?v=x31m1oU5Xeo&feature=youtu.be

2016-03-27 23:19:56
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1907
Velünk: 3505 napja

Válasz erre: @Dömpi #101106 

Kis Kacsával!

aláírás

Black Sushi

2016-03-27 23:00:30
Hunya

Hunya

Itthonról nem megy a youtube, folyton leakad. Grrrrrr............ :-(

Amit eddig láttam, az az, hogy Matyi a nagy félkör gumibálás balos ívig ad nekem majd 2 mp-et, onnantól 2-3 tizeddel gyorsabb csak. Jellemzően az eltolt szlalomok nem mennek, pedig a kígyókban szoktam bénázni.

Megnyugodtam, az autó jó. :-)

Saját 3 videómat párhuzamosan futtatva (mindhárom időm kb. egyforma volt) oda-vissza előzöm magam. :-)

Az "optimális időm" biztos jó lett volna, de ez csak elméletben létezik, nem adnak érte pontot.

Szóval van hová fejlődni.

2016-03-27 22:08:22
Hunya

Hunya

Mivel Roli előttem indult, sikerült felvenni egy rajtját.

Látszik, hogy ezzel mindenki megszenvedett....volt kerékpörgetés rendesen.

Én a végén már 2400-ról próbáltam, de annyira poros meg dzsuvás volt, hogy lehet inkább szép lassan alapjáratról kellett volna.. :-)

Roli belső videóján látszik is ahogyan a váltókar "ugrál", kapott a hajtáslánc rendesen!

https://www.youtube.com/watch?v=9lnWzzHURw8&feature=youtu.be

2016-03-27 21:36:56
Hunya

Hunya

Balage76, 2016-03-27 20:46:32

Hunya, 2016-03-27 16:27:02

A lachazi verseny tanulsaga: ha nincs tehetseged alakits csapatot!

Don Ferrione ezuton alakitja meg  a FairyTutti Racing Teamet . :-)

Ugyanitt fizetos versenyzok jelentkezeset varjak! :-)

Signore Tutti, ez a narancsos bukósisak a racsing team új felszereléséhez tartozik? Melyik neves milánói divatház terméke?

Lampa di Bura. 

Kisszerias, nagyon exkluzív. :-)

2016-03-27 20:46:32
Balage76

Balage76

Posztok: 253
Velünk: 2398 napja

Hunya, 2016-03-27 16:27:02

A lachazi verseny tanulsaga: ha nincs tehetseged alakits csapatot!

Don Ferrione ezuton alakitja meg  a FairyTutti Racing Teamet . :-)

Ugyanitt fizetos versenyzok jelentkezeset varjak! :-)

Signore Tutti, ez a narancsos bukósisak a racsing team új felszereléséhez tartozik? Melyik neves milánói divatház terméke?

2016-03-27 16:53:52
Hunya

Hunya

Mas versenyzok a hires lachazai Kanyarfűvel probalkoztak de lehet nem volt eleg friss az áru mert nem kerult dobogora Gleris, ki elso a Gondak kozott ezen a neven.

A balos visszafordito miatt jobb hatso kerekre ajanlotta Bugi Wunderbaum, aki elzarkozik attol hogy kinai hamisitvany lenne a termek  

szerinte a narancs felnik blokkoltak a csí aramlasat