Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Találkozók, események    »    Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata    |   << vissza

Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata

2016-03-19 16:33:25
Hunya

Hunya

Posztok: 5313
Velünk: 4966 napja

inimum Mx-5-ben indulok, mert van Mx-öm:

- Hunya 

- Matt

- Dömpi

- Kacsa

- Fhiscbed 

- SzRoli

- Félelemnélküli Dávid

- Balage76

- Boogie ???

Ágó Béla hívott, elvileg megvan a támogatás, meg kell várni amíg hivatalosan is megszavazzák. Tehát nagyon valószínű, hogy párhuzamosan is indulhatunk. (Pl.S4 + Mx-5)

További változás, hogy ki fog esni a rakparti szlalomparty, lesz helyette valami más. De lehet hogy csak 1 héttel később, ami nekem meg nem jó (csalási kirándulás). :-(

aláírás May the Fairy be with You!
2016-03-17 21:20:47
Hunya

Hunya

Minimum Mx-5-ben indulok, mert van Mx-öm:

- Hunya 

- Matt

- Dömpi

- Kacsa

- Fhiscbed 

- SzRoli

- Félelemnélküli Dávid

- Boogie akinek addigra lesz autója, mert Lalee nem csak ügyes hanem gyors is, 6 keze van és a többit ne akard tudni

- RAttila, aki ha nem jön, akkor Ancsi indul helyette :-)

- ....

MX-5 kupán kívül is indulnék valahol, mert van bukócsövem, kőkemény tetőm, és nem lógok ki a kasztniból, mint Dennis Rodman a Fiat 500-ból:

Szroli (S4)

- Dávid (S4)

- Hunya (HH / T5 / nemtom)

- Kacsa

- Dömpi

- .....

2016-03-17 21:14:02
Fhiscbed

Fhiscbed

Posztok: 299
Velünk: 2522 napja
Hunya, 2016-03-13 16:13:25

Hunya, 2016-03-10 13:56:32

Mx-5-ben indulok:

- Hunya 

- Matt

- Dömpi

- Kacsa

- Fhiscbed smile

Nem Mx-5 ben indulok, mert abszolútban akarok pontokat gyűjteni:

Szroli (S4)

- Dávid (S4)

Többiek?

aláírás Fhiscbed
2016-03-17 20:53:38
Hunya

Hunya

Újabb diskurzus után Ágó Bélával, a koncepció a következő:

- Mx-5-ben nyilván mindenki indul és indulhat (kivéve slick gumi, tehát az alapkiírás nem változik)

- Mindenki aki megfelel annak, hogy vagy bukócső vagy hardtop értékelődik abszolútban is

- Hogy ezzel párhuzamosan értékelnek-e minket S3/S4/Tx/stb kategóriában is, holnap kiderül

Addig is jó éjt, és gyertek minél többen!

Lányok is!

Ez külön kérés volt, szóval feleségeket / barátnőket / esetleg mások barátnőit ér hozni.

(csak nehogy több kupát kapjanak mint mi...) :-)

2016-03-17 20:13:20
Hunya

Hunya

Balage76, 2016-03-17 18:42:13

A 26-i esemenyre erdemes nezokent kimenni? Leginkabb informacioszerzes miatt, esetleg lehetoseg van versenyen kivuli autozasra is kituzott palyan?

Mindenképpen érdemes, meglátod hogy néz ki az egész. Lacházán nem szokott lenni utólagos autókázás, legalábbis eddig nem volt, ez inkább kakucsra jellemző.

2016-03-17 18:42:13
Balage76

Balage76

Posztok: 253
Velünk: 2395 napja

A 26-i esemenyre erdemes nezokent kimenni? Leginkabb informacioszerzes miatt, esetleg lehetoseg van versenyen kivuli autozasra is kituzott palyan?

2016-03-17 11:31:33
Hunya

Hunya

szroli, 2016-03-13 17:32:12

Pontosítanék a szabályok terén:

Márkakupa, NK, HH, ZK kategóriákat 5 bajnoki nevezés esetén indítanak. (itt a bajnoki az éves nevezést jelenti)

Versenyeken a serlegdíjazásnál már nem számít a kategória résztevőinek a száma, mint korábban. És idei évtől nincs már félpontos értékelés sem! Mindenki teljes pontokat kap függetlenűl az adott kategóriába nevezők számától!

Viszont a versenykiírás rendelkezhet kategória összevonásról is! Például az első verseny (Lacháza) kiírásában az szerepel, hogy ha egy kategóriában négy vagy annál kevesebb nevezés érkezik akkor a versenyzők eggyel magasabb kategóriában kerülnek értékelésre. De a bajnoki pontokat a nevezett kategóriában kapják. Itt az összevonás maximum 2 lökettérfogat szerint lehetséges. pl. S3 és S4 vagy S4 és S5, de pl. S3-at nem vonhatnak össze S5-tel.

Ha pont rajtam fog múlni az MX5 kategória indítása akkor átnevezek az MX5-be!

Nevezzetek bátran ahová akartok, ez ne tartson vissza senkit. tegnap beszéltem Ágó Bélával, ma de legkésőbb holnap kiderül minden nyitott pont, még folynak a szakági egyeztetések.

Lényeg, hogy mindenki azt szeretné, hogy aki megfelel a széria/túra/HH/stb. szabálynak, az OTT IS legyen értékelve, ne csak MX-5-ben. (lásd női / junior példa, ehhez vagy hardtop vagy bukócső kell, nem style bar, rendes bukócső)

Reméljük átmegy!

Aki NEM felel meg ennek (nincs bukócső, nincs hardtop) az marad sima Mx-5-ben, nem nevezhet máshová. De olyan nincs, hogy valaki odamegy, és nem indulhat, szóval no para.

Felhasználóbarát a rendszer... :-)

Pénteken este még jelentkezem. Addig is gyakoroljátok a bólya (vagy bója?) kerülgetést. Menjen a flow, áradjon a csí....

2016-03-13 17:32:12
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1907
Velünk: 3502 napja

Márkakupa, NK, HH, ZK kategóriákat 5 bajnoki nevezés esetén indítanak. (itt a bajnoki az éves nevezést jelenti)

Versenyeken a serlegdíjazásnál már nem számít a kategória résztevőinek a száma, mint korábban. És idei évtől nincs már félpontos értékelés sem! Mindenki teljes pontokat kap függetlenűl az adott kategóriába nevezők számától!

Viszont a versenykiírás rendelkezhet kategória összevonásról is! Például az első verseny (Lacháza) kiírásában az szerepel, hogy ha egy kategóriában négy vagy annál kevesebb nevezés érkezik akkor a versenyzők eggyel magasabb kategóriában kerülnek értékelésre. De a bajnoki pontokat a nevezett kategóriában kapják. Itt az összevonás maximum 2 lökettérfogat szerint lehetséges. pl. S3 és S4 vagy S4 és S5, de pl. S3-at nem vonhatnak össze S5-tel.

Ha pont rajtam fog múlni az MX5 kategória indítása akkor átnevezek az MX5-be!

aláírás

Black Sushi

Történet:

2016-03-13 16:13:25
Hunya

Hunya

Hunya, 2016-03-10 13:56:32

Mx-5-ben indulok:

- Hunya 

- Matt

- Dömpi

- Kacsa

Nem Mx-5 ben indulok, mert abszolútban akarok pontokat gyűjteni:

Szroli (S4)

- Dávid (S4)

Többiek?

2016-03-13 15:38:17
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5113 napja
Dömpi, 2016-03-13 12:22:40

Utána olvastam. Márkakupához minimum 5 nevező kell. De a hátsókerék kategória is 5 induló esetén van. Kiváncsi vagyok,hogy akkor keménytető vagy bukócső nélkül hova lehet nevezni.

Anélkül sehova nem tudsz nevezni, csak MX5-be. Roli felvilágosított közben, hogy attól még, hogy nincs meg a minimális jelentkező az MX5 kategóriába (ami 4 versenyző és nem 5), akkor is lemérik az időt, de csak fele ponttal számít az a verseny, illetve kupát sem kapunk lehet.

Ez alapján tud mérlegeni mindenki, hogy hol indul. Én maradok az MX5 kategóriánál egyenlőre.

2016-03-13 12:22:40
Dömpi

Dömpi

Posztok: 33
Velünk: 2104 napja

Utána olvastam. Márkakupához minimum 5 nevező kell. De a hátsókerék kategória is 5 induló esetén van. Kiváncsi vagyok,hogy akkor keménytető vagy bukócső nélkül hova lehet nevezni.

2016-03-13 12:04:21
Dömpi

Dömpi

Igazad van! De nekem az is furcsa,hogy ilyen nagy a túljeletkezés az mx-5 kupában.Sajnos.      A márkakupa,ha nem jön össze akkor automatikusan feljebb raknak 1 lépcsővel. Ezt a szabályzatban találtam valahol leírve,így lehet tévedek.  Így szerintem nézni kéne mindenkinek kategóriát és csinálni magunknak valami mx-5 táblázatot és a végén kupát. ínkább,mint úgy versenyezni,hogy a többi 80 ember ideje lényegtelen.  Lehet bennem van a túl sok versenyszellem.

2016-03-13 11:23:34
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5113 napja

Én nem HH-ban megyek Dani, mert oda kéne a hardtop vagy a bukócső. Faterod is azt írta, hogy alapból az MX5-be nevez, ha meg nem vagyunk elegen akkor szériába.

De ha előre gondolkodunk, akkor sok jót nem vetít előre, hogy már márciusban - amikor többen ráérnek - nehezen tudunk 5 autót összeszedni MX5-be akkor mi lesz nyáron? Az szerintem nagyon gáz lenne ha akár csak egy 1 futamot is offolni kellene, mert kevesen vagyunk. Az egész bajnokság úgy kicsit értelmetlenné válik.

Én most azon agyalok, hogy mivel azért szinte mindenki aki eddig érdeklődött a szlalom iránt beférne vagy a széria vagy a HH kategóriába, akkor menjetek inkább oda. Ott tuti lesz értékelés, kaptok abszolút ponot stb.

Az egy fontos kérdés, hogy ha csak 3-an vagyunk mondjuk MX5-be nevezve akkor is elrajtolhatunk-e, lemérik az időnket csak nem lesz értékelve vagy akkor reggel 7-kor közlik, hogy köszi, hogy jöttettek ott a lelátó. Utóbbi esetben én akkor már az első versenynek sem ugranék neki, épp lenne más tök jó elfoglaltságom.

2016-03-13 10:22:42
Dömpi

Dömpi

Sziasztok! Elég kevés jelentkező van az első versenyre,így én is HH ban indulok,ahogy Matt és apám! Telefonon azt az Információt kaptuk,hogy akár OTT is el tudjuk dönteni,hogy melyik kategóriába kívánunk versenyezni.Ez azért is jó mert nálam még az sem biztos,hogy milyen aútóval megyek.Remélem annyi nevezés lesz,hogy legyen Mx-5 Kupa. 

2016-03-10 17:22:30

kacsa

Posztok: 328
Velünk: 3066 napja

Padregas! Mit tervezel jönnél oszakozni???