Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Találkozók, események    »    Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata    |   << vissza

Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata

2016-02-01 14:04:27
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5116 napja

Kérünk egy kis élménybeszámolót a hétvégi Kakucs kupáról. Kacsa-család nagyon szépen helyt állt. Dani a 14. lett abszolútban! Gratula nektek! Kezd összeérni a kompis gép?

Látom valaki egy EVO IX-cel eléggé megdádázta a mezőnyt. 

Hogy volt? Mi volt?

Történet:

Kérünk egy kis élménybeszámolót a hétvégi Kakucs kupáról. Kacsa-család nagyon szépen helyt állt. Dani a 14. lett abszolútban! Kezd összeérni a kompis gép?

Látom valaki egy EVO IX-cel eléggé megdádázta a mezőnyt. 

Hogy volt? Mi volt?

2016-01-16 20:09:17
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1907
Velünk: 3506 napja

Előzetesen egyeztetve, végül ezt a levelet küldtem Hegcsinek, amelyre várjuk a választ:

- Minden MX5-tel nevező értékelve legyen az MX5 márkakupában, függetlenül, hogy milyen egyéb kategóriába nevezett

(Pl. ahogy a junior és női kategóriában is értékelik azokat a versenyző társakat akik más kategóriába neveztek)

- Széria, Túra vagy Hátsókerekes kategóriában szeretnénk nevezni (ki melyik kategóriába fér be), hogy idén az abszolútban is tudjunk pontokat gyűjteni.

Ezekben a kategóriákban a nevezésünknek nem lenne akadálya a műszaki és biztonsági feltételek betartása. Ágó Béla elmondása alapján a keménytető és/vagy bukócső megléte elégséges. Itt az és/vagy-on lesz a hangsúly.

Vászontetős MX5 NA és NB, NC esetén létezik gyári keménytető amit viszonylag egyszerűen lehet felszerelni (általában ezt télen használják a kollégák), sőt NC-ben létezik olyan, mint az enyém amelyben a keménytetőt lehet lenyitni.

Biztos, hogy lenne olyan aki csak MX5 márkakupába jelentkezne (pl. nem fér el bukóban a tető alatt) , nekik a 2015-ben lévő szabályok lenének a betartandók (lenyitott tető engedélyezése, stb.) de többségében neveznénk S, T vagy HH-ben az MSZB szabályai alapján, de ebben az esetben mi is értékelve lennénk a márkakupában is.

Amiatt gondoltuk ezeket a változásokat, hogy aki egy átlagos széria autóval indul (90LE, 110LE, 126 LE, 140LE, 160LE, míg a feltöltősek 200Le felett vannak sőt a nyomaték különbség még nagyobb) annak is legyen esélye a széria kategóriákba egy eredményes versenyzésre (mivel a márkakupában az autók teljesítménye között óriási szórás van). A feltöltős márkatársak, akik komolyan (időt és pénzt nem sajnálva) végig versenyeznek egy egész szezont (idén komoly helyezéseket értek el a futamok abszolút eredményeiben) azok a márkakupa dobogós helyezései mellett részt vehessenek (T vagy HH-ban nevezve) az abszolút pontversenyben.

A keménytető és bukócső kérdést kell előre tisztázni, mert akkor látjuk, hogy tényleg lesz-e lehetőségünk nagyobb számban az S, T vagy HH kategóriában neveznünk.

Arra gondoltam, hogy az MX5 márkakupát akkor értékelnétek külön is , ha egy adott versenyben legalább 4db. MX5 típusú autóval nevezetek kategória nevezésektől függetlenül.

aláírás

Black Sushi

2016-01-15 18:30:32
Hunya

Hunya

Posztok: 5314
Velünk: 4970 napja

Ha minden bójahibát és pályatévesztést beírnak, simán beférnénk! :-)

Komolyra fordítva nem szarral gurigáznak ezek ott "Svejcba' ". Szerintem ott akinek nem a legpuhább AVON slick van fent el sem indulhat.

Mondjuk adrenalin biztos van, mert bukótér néha semmi. Olyan Magyarhertelendes, csak x 3 sebességgel.

Megnézem még egyszer.... :-)

aláírás May the Fairy be with You!
2016-01-15 11:50:00
Matt

Matt

kacsa, 2016-01-15 11:23:44

Mi már neveztünk .Harley-Kacsa Team.Wink

Ez egyértelmű volt. smile A kérdés a többieknek szólt. smile

2016-01-15 11:23:44

kacsa

Posztok: 328
Velünk: 3069 napja

Mi már neveztünk .Harley-Kacsa Team.Wink

2016-01-15 9:26:48
Matt

Matt

31-i Kakucsring kupán tervezi valaki a részvételt?

2016-01-15 9:25:55
Matt

Matt

OSZAK svejci módra. Ebben a mezőnyben nem biztos, hogy az első 20-ban lennénk.

https://www.youtube.com/watch?v=p-BoJCP1Vwg

2016-01-14 17:49:46
Pampalini

Pampalini

Ezt már korábban is néztem, hogy márc. 26. a Húsvéti hétvége szombatja. Nekem ezért az necces lesz. Pedig Lacházát szeretem.

aláírás

Black Sushi

2016-01-14 16:06:40
Matt

Matt

Hírmorzsák 2016/01

- Széria csoportban NINCS tiltó gumilista. Az E betűjeles gumik használhatóak ebben a csoportban.

- kategória határok mindkét csoportban:
- 1000 alatt;
- 1001-1400;
- 1401-1600;
- 1601-2000;
- 2001 felett;

- nyolc futamos bajnokság, március 26-i kezdéssel!

- Akik licencet (nem versenyzői kártyát!!!) akarnak váltani, azoknak már MOST időpontot kell foglalni a SPORTORVOSNÁL. NEM elég a háziorvos!!!

Az MNASZ december eleji versenynaptárja szerint így néz ki per pillanat az idei év:

http://mnasz.hu/uplo___lozetes_20151203.pdf

• 03.26. - Kiskunlacháza
  • 04.10. - Rakparti szlalom (ezt nem a Hegcsiék szervezik, de OB futamnak írják)
  • 05.08. - Kecskemét
  • 06.04. - Kecskemét
  • 07.03. - Kakucsring
  • 09.10. - Hungaroring
  • 09.24. - Kiskunlacháza
  • 10.22. - Kakucsring

Történet:

Hírmorzsák 2016/01

- Széria csoportban NINCS tiltó gumilista. Az E betűjeles gumik használhatóak ebben a csoportban.

- kategória határok mindkét csoportban:
- 1000 alatt;
- 1001-1400;
- 1401-1600;
- 1601-2000;
- 2001 felett;

- nyolc futamos bajnokság, március 26-i kezdéssel!

- Akik licencet (nem versenyzői kártyát!!!) akarnak váltani, azoknak már MOST időpontot kell foglalni a SPORTORVOSNÁL. NEM elég a háziorvos!!!

Az MNASZ december eleji versenynatárja szerint így néz ki per pillanat az idei év:

http://mnasz.hu/uploads/documents/22/2016_naptar_elozetes_20151203.pdf

• 03.26. - Kiskunlacháza
  • 04.10. - Rakparti szlalom (ezt nem a Hgcsiék szervezik, de OB futamnak írják)
  • 05.08. - Kecskemét
  • 06.04. - Kecskemét
  • 07.03. - Kakucsring
  • 09.10. - Hungaroring
  • 09.24. - Kiskunlacháza
  • 10.22. - Kakucsring

2015-12-30 20:31:33
Nitzer

Nitzer

Posztok: 1500
Velünk: 4072 napja

Négyen voltunk, három autóval.

Én téli gumival mentem, a többiek nyárival.

Gyakorlatilag nulla volt a tapadás.

Beni ment egy 2.36-os időt. 10 évesen!

Dani 2.25.219-el nyerte volna a miata kupát.

Gábor legjobb ideje 2.29.328 volt.

Én mentem egy 2.29.313-at.

Kiszámoltuk, ez a 15 ezred kb. 31,5 cm-es különbség.

Sajnos csak egy videót tudtam csinálni.

Itt az első szabadedzés:

https://www.youtube.com/watch?v=DzvlBZaX3n8

aláírás

.

2015-12-29 19:59:14
Matt

Matt

Kivártam a végsőkig, de végül nem tudok menni a holnapi versenyre, pedig biztos jó lesz. Be is telt a nevezés. Talán nem lesz annyira csúszós, mint a múltkor, csak rohadt hideg lesz. Levi, Kacsa család, többiek, aki megy: jó versenyzést nektek! Majd kérjük az élménybeszámolót.

2015-12-14 19:55:58
Pampalini

Pampalini

Nitzer, 2015-12-14 18:58:39

Sziasztok!

Tegnap regisztráltam 30-ára.

Nem tudtam az mx-5 kategóriába jelentkezni és még nem kaptam visszaigazolást.

Ez így normális? 

Szia Levi!

Itt nincs MX5 kategória, csak köbcenti utáni besorolás. Email-ben fogsz majd kapni visszaigazolást a verseny előtti napokban. Jó versenyzést!Laughing

aláírás

Black Sushi

2015-12-14 18:58:39
Nitzer

Nitzer

Posztok: 1500
Velünk: 4072 napja

Sziasztok!

Tegnap regisztráltam 30-ára.

Nem tudtam az mx-5 kategóriába jelentkezni és még nem kaptam visszaigazolást.

Ez így normális? 

aláírás

.

2015-12-07 17:54:59
Hunya

Hunya

Posztok: 5314
Velünk: 4970 napja

Magyar MX-5 Márkakupa a Zöld Tündér nevű japán ló szemszögéből:

Első verseny – Kakucsring - III. hely:

A gazdám jó fej, bírom, mert a szezon előtt elvitt egy Balázs nevű orvoshoz, aki kivizsgált, kicserélt rajtam sok mindent, főleg a szilentjeimet, úgy éreztem magam mint csikó koromban! Ami miatt viszont buta szegényke, hogy vadi új patkóval nem tudok rögtön az elején gyors lenni, kell egy kis idő mire megszokom mind gyorsításnál, mind fékezésnél. Próbált ügyesen terelgetni – 2 mp-eket fejlődött futamonként - de még szokatlan voltam neki így új állapotomban. A végére egész jól összeszoktunk megfutottam a leggyorsabb vágtámat a japán lovak között. Bár a hátsóm nagyon rakoncátlan volt. Harmadikak lettünk, és minden t megpróbáltam, de a gazdi fejben nem volt még teljesen ott.

Második verseny – Visonta (Brezova) -III. hely:

Nagyon melegem volt. Izzadtam mint egy ló végig. Ráadásul valami haverját is beszervezte, ketten lovagoltak felváltva, pihenőt sem tartva. Meg is sínylettem, olyan melegek lettek a talpaim, hogy estem keltem, pörögtem a pályán. Ráadásul technikai hibák is voltak, hol előttem forogtak meg, és újra kellett menni, hol az időt nem tudták lemérni, emiatt is újra kellett menni. Ezek a patkók nem bírják az árnyékban 35 fokot, ami az aszfalton már 50-60 fok, pláne ezzel a túlkormányzott beállítással. Ez meg csak nyomta, mint süket a csengőt. Éppen befért a harmadik helyre, mázlija volt.

Harmadik verseny - Kecskeméti Gokartpálya - II. hely:

Gazdám okos, tanult Visontából, vitt magával patahűtő kerti permetezőt. Mert persze ugyanolyan dög meleg volt, mint az előző versenyen, sőt! Persze a főnökök csak ücsörögtek a klimatizált hotelben, míg mi egymás mellett olvadtunk  napon. Teregetett rám valami lepedőket, de nem sokat segített. Egy kevés hűtővizet meg is ittam talán…de nem volt vészes. A versenypálya nagyon meleg volt, 3 kört kellett menni, a patkók 1,5 körig bírták, utána átmentem jégtáncos lóba. Nyilván az sem segített, hogy itt sem működött az időmérő, így az utolsó kört forró gumikon kellett újrafutni. Ebben a melegben még inkább csúszott a seggem, aminek ez a majom vígan örült, hogy húúúú, az ám a tempó, pedig nem. Mondtam neki nem lesz ez így jó, de csak csavargatta a kantárt, sarkantyúzott, aztán meg lesett, hogy épp második lett, ha-ha leelőzte egy pécsi póni!

Negyedik verseny – Kakucsring - III. hely:

Gazdám örült, mert a pécsi póni nem jött el, így csak a szokásos ménessel kellett megküzdenünk. Egy fehér gebe verseny előtt megadta magát, gazdám meg ismét kölcsönadott, hát mi vagyok én bérlő, izé bérló? De kicsesztem vele, mert az új lovast, a határozott kezűt is gyorsabban vittem körbe, mint őt! Ezt már Visontán is eljátszottam, de nem tanult belőle. Lassan fogja fel a dolgokat, ezért itt már kicsit csipegettem az olajat. Azért kezdtük megint élvezni az együtt létet, bár az első körben folyton a féket nyomta, a végére egész belejött megint. Igaz megint kiszúrtak vele, mert az utolsó körben rossz helyre raktak le egy bóját, így ismét (immáron harmadszorra az évben) újra kellett futni, de addigra elkezdett csöpögni. Így szegény gazdám lecsúszott a második helyről, de megérdemli, minek ad kölcsön? Bár mondjuk azért nem volt rossz, ügyesek ezek az idegen lovasok.

Ötödik verseny – Hungaroring - II. hely:

Vígan nyargaltunk hajnalok hajnalán a kedvenc pályánkra. Csikó koromban, még a pacemaker előtt sokat jártunk ide legelni. Most végre nem adott oda senkinek, csak egymással voltunk elfoglalva. Na meg a kígyókkal. Sok a kígyó ezen a pályán, gazdám meg fél tőlük. Én tudom, hogy végig tudok siklani köztük anélkül, hogy megmarjanak, de nem hiszi el. Második lett, de meglehetett volna az első hely, ha nem fél a kígyóktól. Gyakorolnunk kell. Na meg dokihoz is kéne menni, mert olajra van szükségem, már észrevette, hogy túl sokat eszem, lehet pajzsmirigy vagy valami ilyesmi. De fingok is tőle, feketét, büdöset. Ciki, mert sokan észrevették. Remélem nincs nagy bajom…

Hatodik verseny – Lacháza - IV. hely:

A verseny előtti napon elvitt egy élményparkba. Itt volt jó sok japán ló, meg lehetett vágtázni amennyit csak bírtam. Nagyon élveztem, csak kicsit hányingerem lett, mert sok benzint kiköpködtem, de nem vették észre…elfáradtunk, lenulláztuk az agyunkat, nem igazán a versenyre való felkészülés jegyében zajlott a dolog, de kutya bánja. Ló biztos nem.

Másnap a versenyen nagyon jó volt a hangulat, megint eljött a pécsi póni, és most nem csak a gazdámat előzte le, de minden más japán lovat is. Nehéz volt a pályát fejben tartani, ez a félvak rontott is egyet a háromból, vagy megint megijedt a kígyóktól, vagy csak simán „hüje”. Pontos jével. Mert ilyet nem lehet elrontani, biztos beborította az agyát az adrenalin. Megérdemelte, hogy csak negyedik lett. Majd észhez tér legközelebb, aztán odafigyel arra amit csinál. Kúl dán, mondta egyszer egy amerikai csődör. Viszont egyre rosszabbul érzem magam, már nagyon füstölök, és nem szeretek reggel hidegben elindulni. Néha melegben sem. Szóljak neki vajon, vagy látja, csak valamiben reménykedik? Olyan bizonytalan vagyok, nincs is már kedvem versenyezni, hagyjatok aludni.

Utolsó verseny – Tököl – III. hely:

Na ez előtt a verseny előtt már jól tele volt a…leömlőm olajjal, de ez a süket csak-csak elindult velem versenyezni hajnalok hajnalán még úgy is, hogy jól telefüstöltem az udvarát. Tatáig szótlanul tűrtem, ott beadtam a kulcsot, elkezdtem ordítani  a leömlőn keresztül, hogy ha nem visz el plasztikai sebészhez, akkor szétesek! Hallgatott rám, mert hazavitt, aztán átült abba a buta kövér fehér buszba amit úgy utálok, és elnyargalt.

Azt hallottam mégis odaért, valami fehér lovat hajtott, na, még egy fehér – állítólag személyesen Mátyás király adta oda neki – de nem villantott nagyot, harmadik lett a versenyen is, meg összetettben is.

Ha költött volna rám rendesen, most nem a dobogó aljáról nézegetne felfelé sóhajtozva a kis sóher… de majd jövőre megnevelem, aztán lesz nemulass! Költ rám még pár 100 eurót, és Hondákat fogok enni reggelire, BMW-ket meg uzsonnára. Reméljük a doktor bácsi, akihez elhozott még mindig ügyes ügyes, és nem fog nagyon fájni a szívműtét….

aláírás May the Fairy be with You!
2015-12-06 19:22:26
Ordune

Ordune

Posztok: 7245
Velünk: 4533 napja
kacsa, 2015-12-02 20:20:13

Már neveztünk,csak még kérdés Beni tudja izomból tekerni a szervó mentes mx5 t Lea már másé szürkéböl sötétkék ezentúl a kedvenc szinem.Ha valaki esetleg látna LFW 850 az uj számomSmile 

Gratula Harley, nagyon jól néz ki az új verda! 

A felniket meg külön iriglyem! smile

aláírás

MX-5 KLUB - elnök
NA 1.6 1992