Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Találkozók, események    »    Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata    |   << vissza

Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata

2015-12-06 11:44:39

kacsa

Posztok: 328
Velünk: 3066 napja

Gratulálok/lunk/ mindenkinek a szép eredményekhezSmile Szroli köszi az infokat nagyon jól gondolod a jövö évet keménytetőt kölcsön is lehet kérni aki éppen nem indul én a versenyen is oda adom csak legyen idő átszerelni,mindent meglehet oldaniCool

2015-12-06 10:28:02
Hunya

Hunya

Posztok: 5313
Velünk: 4966 napja

Elso korben az latszik hogy lesz 2 Kecskemet 2 Kakucs 1Hungaroring 1 Lachaza Ha hol neztem Szoval ha valaki szereti a Kakucs fele palyakat akkor jo szezont varhat. En mar nagyon varom. Remelem jo sokan leszunk es ujra tizedek fognak donteni.

aláírás May the Fairy be with You!
2015-12-06 10:09:28
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1907
Velünk: 3502 napja

Sziasztok!

Tegnap a MSZB díjkiosztóján több érdekes és fontos információt kaptunk.

A jövő évi versenynaptár tervezet letölthető. Újra lesz minuszolás és szériában nem lesz gumitiltó lista, minden E számos gumi használható lesz. Nem lesz félpontos értékelés kevés nevező esetén.

MX5:
Jövőre azt szeretnénk elérni, hogy továbbra is legyen MX5 márkakupa, úgy mint idén, vagyis itt nem kell felhúzni a tetőt, nem kell bukócső, stb. Itt lesz kupa díjazás, bajnoki értékelés, ellenben az abszolút összetettben nincs pontgyűjtés.

Abban az esetben, ha a kocsi megfelel az alábbi MNASZ biztonsági követelményeknek, akkor az eredmény értékelésre kerül az autónak megfelelő másik kategóriában is (pl. Túra, Hátsókerekes vagy Széria). Itt már gyűjthet pontokat a versenyző az abszolút értékelésben is.

MNASZ követelmények:
- bukócső és (esetleg vagy) keménytető használata
(a részleteket az elkövetkezendő hetekben kell majd egyeztetni.)

Egy biztos, hogy a vászontető felhúzása nem lesz elég, ha az MX5 márkakupa mellett más kategóriában is akartok értékelést.

Nekem az a véleményem, hogy legyen újra MX5 márkakupa, mint idén és akinek a kocsija a fenti követelményeknek megfelel az értékelhető legyen más kategóriában is.

Végezetűl szeretnék gratulálni a versenyző klubtársaknak az idei évben való eredményéhez! Remélem jövőre is minnél többen találkozunk a versenyeken!

aláírás

Black Sushi

2015-12-02 20:20:13

kacsa

Posztok: 328
Velünk: 3066 napja

Már neveztünk,csak még kérdés Beni tudja izomból tekerni a szervó mentes mx5 t Lea már másé szürkéböl sötétkék ezentúl a kedvenc szinem.Ha valaki esetleg látna LFW 850 az uj számomSmile 

2015-12-02 17:51:58
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5113 napja

Már lehet is nevezni a következő Kakucs-futamra, ami 12.30-án lesz. 

http://www.autoszlalom.hu/nevezes.php

2015-12-02 11:23:04
Matt

Matt

wolfblind, 2015-12-02 10:38:28

szroli, 2015-11-30 14:12:35

Este ültem egy pohár Rosé-val a kezembe és sokat gondolkodtam, én már baromira óvatos lettem. Féltem a vasat, nem merem bevállalni azt, amit a fiatalok bevállaltak tegnap.

Hetek óta azon agyalok, hogy az NC-re még ráköltök 1,5Millát (komplett kipufogó csere és ultra könnyű felni, stb.),de ez rossz irány, inkább kellene vennem ezen az összegen egy olcsó NB 1.8-at, amit nem féltenék ennyire. De akkor már vennem kellene egy műhely garázst is...
Inkább lehet, hogy befizetem magam egy csapatba.

Egy jo kis picit hegyezett szivo 170-180lovas NB kene nekedCool, abbol a 1,5-bol ki is jonne, ez az ncfl coupe tul draga ide, hogy osszetord.

@Matt a srac akit irtal kulonben befutott kint mennyire vagy nem?

Dec 30-an en is akarok menni, mikor otthon vagyok kivancsi vagyok milyen.

Szerintem az a NASCAR-os karrier nem jött úgy össze neki. Legutóbb a BMW 325i kupában veresenyzett a WTCC betétfutamaként, de az se most volt, korábban megnyerte a Clio-kupát, szóval nem egy fakezű srác.

OSZAK-on is több komoly rally múlttal rendelkező pilóta van amúgy.

2015-12-02 10:38:28
wolfblind

wolfblind

Posztok: 1825
Velünk: 3353 napja

Este ültem egy pohár Rosé-val a kezembe és sokat gondolkodtam, én már baromira óvatos lettem. Féltem a vasat, nem merem bevállalni azt, amit a fiatalok bevállaltak tegnap.

Hetek óta azon agyalok, hogy az NC-re még ráköltök 1,5Millát (komplett kipufogó csere és ultra könnyű felni, stb.),de ez rossz irány, inkább kellene vennem ezen az összegen egy olcsó NB 1.8-at, amit nem féltenék ennyire. De akkor már vennem kellene egy műhely garázst is...

Egy jo kis picit hegyezett szivo 170-180lovas NB kene nekedCool, abbol a 1,5-bol ki is jonne, ez az ncfl coupe tul draga ide, hogy osszetord.

@Matt a srac akit irtal kulonben befutott kint mennyire vagy nem?

Dec 30-an en is akarok menni, mikor otthon vagyok kivancsi vagyok milyen.

2015-12-02 10:00:57
pke1977

pke1977

Posztok: 578
Velünk: 3735 napja
Dávid85, 2015-11-30 10:36:41

Íme az én legjobb köröm, tele is lett a gatya :-)

Hujujuj!!! Ezt nézni is szédítő! Dávid, ez nagyon gyors volt!

Még szerencséd, hogy az én mindenkori eredményeimet nem veszélyezteted! :-D

2015-11-30 14:45:05
Hunya

Hunya

Matt, 2015-11-30 14:24:08

Most látom csak, hogy tettél fel videót. Összenéztem az enyémmel és az alábbiakra jutottam:

Valószínűleg optikailag sokat csal a sisakra szerelt kamera, ettől függetlenül én úgy megyek mint aki fél, hogy befosik. Még a második lassító utáni sikánban sem toltam át padlón. 

Dávid meg úgy megy, mintha nem lenne holnap. Nagyon durva, a végén még el is drifteltél pár tizedet talán. Én puha vagyok ehhez bevallom férfiasan.

Összenéztem és elég egyenletes köröket megyünk,

Dávid: 0:52, 0:45, 0:41 = 2,18 (valójában 2,17 közepe)

Matt: 0:52, 0:46, 0:41 = 2,19

A következtetést levontam. Egy nagy here olyan 25-30 lóerő lehet, Dávidnak kettő van így hiába erősebb az autóm kb. 50 lóval, de neki jobb a súly-lőerő-here aránya.

Ez nem a GumBall, hanem annak a keleteurópai változata, a BigBall!

Úgy éreztem a videó alatt, hogy Dávidnak szinte fájt mikor fékezni kellett, mert fékezni rossz. :-)

A végén meg az a drift azért durva, mert közben elképzelem, ahogy olyan Kimisen nyújtózkodik.

Ja, meg az a torokköszörülés is jó, hogy khmm, ja már vége? Megyek eszem egy fagyit...

És nézzétek csak mit találtam a Szívósor magazin legfrisseb számában! A verseny utáni nyilatkozat amit Félelemnélküli "BigBalls" Dávid a Nascar News-nak adott arról, hogy halad a 3 éves felkészülési ciklusa, mielőtt 2017-ben tényleg elindul a Nascar-ban:

„A harmadik helyen célba érni sosem túl jó, de persze a korábbi nehézségek után elfogadom. Ha nem állhatsz a dobogó felső fokára, mindig többre vágysz, de ma ez volt a maximum. Különösen örülök annak, hogy bár 2014-ben nagyon nehéz évem volt, már a télen egyértelművé vált, hogy idén jobbak leszünk. A szezonunk nem alakult ideálisan (McDonalds), de ez része a zabálásnak. Tavalyhoz képest már így is nagyot léptünk előre, most erre kell építkeznünk, hogy a következő évben elkaphassuk a Matt-et.”

2015-11-30 14:24:08
Matt

Matt

Most látom csak, hogy tettél fel videót. Összenéztem az enyémmel és az alábbiakra jutottam:

Valószínűleg optikailag sokat csal a sisakra szerelt kamera, ettől függetlenül én úgy megyek mint aki fél, hogy befosik. Még a második lassító utáni sikánban sem toltam át padlón. 

Dávid meg úgy megy, mintha nem lenne holnap. Nagyon durva, a végén még el is drifteltél pár tizedet talán. Én puha vagyok ehhez bevallom férfiasan.

Összenéztem és elég egyenletes köröket megyünk,

Dávid: 0:52, 0:45, 0:41 = 2,18 (valójában 2,17 közepe)

Matt: 0:52, 0:46, 0:41 = 2,19

A következtetést levontam. Egy nagy here olyan 25-30 lóerő lehet, Dávidnak kettő van így hiába erősebb az autóm kb. 50 lóval, de neki jobb a súly-lőerő-here aránya.

2015-11-30 14:23:54
Hunya

Hunya

Csapatvezetőnek? :-)

Vagy lehetnél riporter, mint Coulthard.... :-)

Papa, nem való ez már neked. Nézd inkább sztrímelve a közvetítést ahogy Dávid nyeri a Nascar futamokat, Matt rallycrossozik, esetleg benevezhetnél valami Olaystation 4 - Granturismo kupába, ahhoz csak ülés meg kormány kell.

Nyilván én is ezt fogom tenni, mert amennyibe lesz a vas a végére, én sem fogom odatenni 1 centire a gumiktól.

Ne kockáztass, 40 felett már minden nap ajándék! :-)

2015-11-30 14:12:35
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1907
Velünk: 3502 napja

aláírás

Black Sushi

2015-11-30 11:06:42
Hunya

Hunya

Matt, 2015-11-30 10:49:05

Tegnap kicsit le voltam döbbenve. volt egy srác, aki még Dávidot is 2 ms-sel megverte egy viszonylag gyárinak tűnő régi Seat Ibizával. Roli faggatta a srácot, aki mondta, hogy 100 svájci frankért vett a kocsit, coilover, meg tapadós gumi van rajta és nem Cupra meg ilyenek. 

Nekem ismerős volt a srác fizimiskája. Ő volt az: http://totalcar.hu/magazin/sport/NASCARteszt/

Nincs több kérdésem, kapcsolja ki kérem.

Akkor Dávid még egy kicsit gyakorol, és 2017-ben már indulhat a GP2-ben! :-)

2015-11-30 10:49:05
Matt

Matt

Tegnap kicsit le voltam döbbenve. volt egy srác, aki még Dávidot is 2 ms-sel megverte egy viszonylag gyárinak tűnő régi Seat Ibizával. Roli faggatta a srácot, aki mondta, hogy 100 svájci frankért vett a kocsit, coilover, meg tapadós gumi van rajta és nem Cupra meg ilyenek. 

Nekem ismerős volt a srác fizimiskája. Ő volt az: http://totalcar.hu/magazin/sport/NASCARteszt/

Nincs több kérdésem, kapcsolja ki kérem.

2015-11-30 10:38:01
Matt

Matt

Hunya, 2015-11-30 10:23:31

Matt, 2015-11-29 21:27:38

Én így értem körbe a leggyorsabban. A titok egyértelműen az volt, hogy nem szabas 2-est kapcsolni, végig 3-ban a leggyorsabb. Rajtnál, féktávon vesztek sokat szerintem Dávidtól.

https://www.youtube.com/watch?v=MWYWRp2yhlM&feature=youtu.be

Szerintem is a féktáv.

Ja így utólag visszanézve nevetséges féktávokat vettem főleg a hátsó sikán utáni balos előtt, de ennek egyértelműen a rakoncátlan ABS volt az oka. Nem annyira mókás ha az előző kanyarban volt most meg nincs, mert abból nagy perec lesz. 

Rá kéne jönni mi a pöcs baja van annak relének...