Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Találkozók, események    »    Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata    |   << vissza

Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata

2015-11-24 9:17:57
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5116 napja

Most nézem a hétvégi Kakucs kupa nevezési listát. http://hegcsi.freeweb.hu/oszak/pdf15/kr01nevezesek.pdf

Abba a csoportba ahova én neveztem összesen 4-en vagyunk. Két bömös, meg egy Ascona. Meg kell próbálni elcsípni a dobogót. smile Kis szépsghiba, hogy lehet sajnos munkaügyek miatt ignorálni leszek kénytelen a versenyt, de majd kiderül. Jó sokan leszünk és talán megússzuk szárazon az előrejelzés szerint.

2015-11-18 20:17:22
Ordune

Ordune

Posztok: 7245
Velünk: 4533 napja

Jövőre tervezem az újraindulgatást, de engem leginkább az egy külön kategória vonzott, még úgy is, hogy feltöltötten sem értem soha a dobogó közelébe.

Csukott tetővel én sem férek be bukóstul. 

aláírás

MX-5 KLUB - elnök
NA 1.6 1992

Történet:

Jövőre tervezem az újraindulgatást, de nekem a leginkább az egy kategória vonzott, még úgy is, hogy feltöltötten sem értem soha a dobogó közelébe.

Csukott tetővel én sem férek be bukóstul. 

2015-11-17 17:55:25
Hunya

Hunya

Posztok: 5314
Velünk: 4970 napja

Széria kategóriában azért nem indult eddig senki, mert a gumi miatt nem fért bele. De ez szerintem változni fog, szóval ezzel a setuppal elég jó helyen lennél Doki!

És mi az, hogy a fele????????

aláírás May the Fairy be with You!
2015-11-17 17:33:45
cabriosdoki

cabriosdoki

Posztok: 392
Velünk: 3090 napja

Sziasztok! Szerintem óvatosan a módosításokkal nehogy a fagyi visszanyaljon. Pl ha nem lesz mx5 kategória akkor majd elkezdődik a csukott tetőzés. Széria kategória mondjuk mindenhol vicc de nem hiszem hogy beleférne a csapat fele ( inkább proto) Szóval szerintem az se baj ha marad minden a régiben. Mondjuk én kb teljesen gyári 1.6 Na-val gyari futóművel semisclik gumival indulok az esélytelenek nyugalmával. Es kb a futamok felén tudok ott lenni.

2015-11-17 16:43:23
boogie84

boogie84

Posztok: 1327
Velünk: 3011 napja
szroli, 2015-11-15 16:43:59

Sziasztok!

Pár napja hívott Csabi és a jövő évi bajnokságról beszélgettünk. Érdeklődött, hogy mi az elképzelésünk és mit kellene változtatni, hogy rendszeresen többen nevezzünk.

Véleményem szerint a tavalyi évben a sok nyári (forró) verseny miatt is kevesebb volt az érdeklődés.

Másik ok az eltérő teljesítményű autók. Egy gyári Miatával nincs sok esély az eredményes szereplésre azonos MX5 kategóriában, a feltöltős autók nagy előnyben vannak.

Harmadik ok, hogy sok embernek nem éri meg a 3 futam + 1 gyakorló miatt kifizetni a nevezési díjat és egy teljes napot rááldozni a versenyre.

Az első ok az átgondolt verseny naptárral megoldódik. Csabiék jövőre Júniusban egy, majd Július első hétvégéjére szerveznek csak futamot, majd ezt követően szeptemberben lesz a következő verseny. Itt azért jelezném Csabinak, hogy jó lenne minél előbb megismerni a versenyek időpontjait, hogy a magán programokat ezek alapján tudjuk megtervezni a jövő évben.

Az eltérő teljesítményű autók problematikája. Szerintem itt két megoldás jöhet szóba.

1. Mindenki nevez az autójának megfelelő kategóriába (pl. S2, S3, T2, T3, HH, stb.) és abban értékelnek minket, ha van rá igény, akkor ezen eredményeket lehetne egy MX5 kategóriában is értékelni, de az már plusz költséggel járna.

Ennek egy hátránya van: ebben az esetben elképzelhető, hogy ragaszkodni fognak a csukott tetővel való versenyzéshez.

1. Az MX5 kategóriát szétszedjük két vagy három csoportra (pl. széria és tuning, 1,6 1,8, stb.)

Itt minden maradna a régi, csak azt kell figyelembe venni, hogy csoportonként 5-5 nevezővel van csak serlegdíjazás.

Én az első variációra szavazok, mert szerintem nagyon nehéz 2 vagy 3 csoportra osztani (hogy mi alapján?) a MX5 kategóriát és nem biztos, hogy minden csoportban lenne elég nevező.

A harmadik ok, az sajnos ilyen: a verseny megrendezése nem olcsó és a nevezési díj szerintem elfogadható egy egész napos versenyen való részvételre. Vezetéstechnikai tréningnek is elmegy és a versenyzés izgalma és a társaság is remek, sőt ha egy 1.6 NA, NB -vel elkenitek az S2-ben a raceboy-okat akkor nagy vigyorgás lesz!

Ezek mind a személyes véleményeim és elképzeléseim, kérlek titeket (régi versenyzők és leendő versenyzők vagy érdeklődő klubtagok), hogy írjátok le a véleményeiteket vagy elképzelésiteket, hogy mit próbáljunk elérni, hogy minél többen jöjjetek versenyezni.

Köszönöm!

Mindenki nevez az autójának megfelelő kategóriába (pl. S2, S3, T2, T3, HH, stb.) és abban értékelnek minket, ha van rá igény, akkor ezen eredményeket lehetne egy MX5 kategóriában is értékelni, de az már plusz költséggel járna.

Erre már idén gondoltam, hisz sok esélyünk nincs megfogni az élmezőnyt, Kacsával beszélgettünk is, hogy nem csak erről szól. Ahogy írtad is vezetéstechnika, szórakozás, jó társaság!

sőt ha egy 1.6 NA, NB -vel elkenitek az S2-ben a raceboy-okat akkor nagy vigyorgás lesz!

Ez lenne a kitűzött reális cél! Cool

Történet:

Sziasztok!

Pár napja hívott Csabi és a jövő évi bajnokságról beszélgettünk. Érdeklődött, hogy mi az elképzelésünk és mit kellene változtatni, hogy rendszeresen többen nevezzünk.

Véleményem szerint a tavalyi évben a sok nyári (forró) verseny miatt is kevesebb volt az érdeklődés.

Másik ok az eltérő teljesítményű autók. Egy gyári Miatával nincs sok esély az eredményes szereplésre azonos MX5 kategóriában, a feltöltős autók nagy előnyben vannak.

Harmadik ok, hogy sok embernek nem éri meg a 3 futam + 1 gyakorló miatt kifizetni a nevezési díjat és egy teljes napot rááldozni a versenyre.

Az első ok az átgondolt verseny naptárral megoldódik. Csabiék jövőre Júniusban egy, majd Július első hétvégéjére szerveznek csak futamot, majd ezt követően szeptemberben lesz a következő verseny. Itt azért jelezném Csabinak, hogy jó lenne minél előbb megismerni a versenyek időpontjait, hogy a magán programokat ezek alapján tudjuk megtervezni a jövő évben.

Az eltérő teljesítményű autók problematikája. Szerintem itt két megoldás jöhet szóba.

1. Mindenki nevez az autójának megfelelő kategóriába (pl. S2, S3, T2, T3, HH, stb.) és abban értékelnek minket, ha van rá igény, akkor ezen eredményeket lehetne egy MX5 kategóriában is értékelni, de az már plusz költséggel járna.

Ennek egy hátránya van: ebben az esetben elképzelhető, hogy ragaszkodni fognak a csukott tetővel való versenyzéshez.

1. Az MX5 kategóriát szétszedjük két vagy három csoportra (pl. széria és tuning, 1,6 1,8, stb.)

Itt minden maradna a régi, csak azt kell figyelembe venni, hogy csoportonként 5-5 nevezővel van csak serlegdíjazás.

Én az első variációra szavazok, mert szerintem nagyon nehéz 2 vagy 3 csoportra osztani (hogy mi alapján?) a MX5 kategóriát és nem biztos, hogy minden csoportban lenne elég nevező.

A harmadik ok, az sajnos ilyen: a verseny megrendezése nem olcsó és a nevezési díj szerintem elfogadható egy egész napos versenyen való részvételre. Vezetéstechnikai tréningnek is elmegy és a versenyzés izgalma és a társaság is remek, sőt ha egy 1.6 NA, NB -vel elkenitek az S2-ben a raceboy-okat akkor nagy vigyorgás lesz!

Ezek mind a személyes véleményeim és elképzeléseim, kérlek titeket (régi versenyzők és leendő versenyzők vagy érdeklődő klubtagok), hogy írjátok le a véleményeiteket vagy elképzelésiteket, hogy mit próbáljunk elérni, hogy minél többen jöjjetek versenyezni.

Köszönöm!

Mindenki nevez az autójának megfelelő kategóriába (pl. S2, S3, T2, T3, HH, stb.) és abban értékelnek minket, ha van rá igény, akkor ezen eredményeket lehetne egy MX5 kategóriában is értékelni, de az már plusz költséggel járna.

Erre már idén gondoltam, hisz sok esélyünk nincs megfogni az élmezőnyt, Kacsával beszélgettünk is, hogy nem csak erről szól. Ahogy írtad is vezetéstechnika, szórakozás, jó társaság!

2015-11-17 11:09:58
Matt

Matt

Kalap, 2015-11-17 9:15:09

Vaaagy, mindenki megy valakinek az autójával, és kész. smile

Felmerül ez a dolog időről-időre. Most találtam egy kicsit meredek projekt lehetőséget, de az ötlet nagyon tetszik.

Srác fogta és kicsit megkaszabolt egy kis NA-t, a végére kb. 800 kilóra sikerült lesoványítani úgy, hogy elég komolyan ki lett merevítve a csövezéssel. Így is kicsit szarul megy a videók alapján, de pl. szlalomautónak tök jó lehet. Az egész projektet kb. 1.000 fontból abszolválta. 

Nem mondom, kinézetre nem egy Caterham, vagy Atom, de jópofa, lehet ütni-vágni, kell alá egy TA-Technix meg tapadós gumi. 

http://www.mx5nutz.c___wtopic=216681&page=4

2015-11-17 9:36:21
Hunya

Hunya

Hőség:

-       Ha nem lesz 35 fokban futam, akkor át kell gondolnom a 2016-os gumiválasztásomat, de komolyra fordítva ez azt jelenti, hogy csökken a gumik miatti különbség, azaz jót tesz a komplett mezőnynek, nem csak MX-5 kupára gondolok

-       Jópofák voltak az izzadós futamok, de tényleg nyírta a technikát, akkor inkább egy csöpögő esős tavaszi-őszi móka, az is keveri a kártyákat

Csoportok:

-       szerintem a normál kategóriákon nem fognak változtatni (S1-S2-S3, T1-T2-T3, stb.)

-       A gépátvétel eléggé nagyvonalú

-       Én mondjuk pont leszarom hol indulok, én Matyival, Rolival, meg a többiekkel akarok harcolni

-       Pontozhatunk magunknak is, ha nem akarunk külön MX-5 kupát plusz pénzért

-       Mondjuk a móka akkor lenne teljes, ha beszerveznénk a Honda klubot (S2000 / Civic) és lenne JDM bajnokság. J Roli?

-       Részemről rendben van az MX-5 szívó és feltöltött csoport is, de ahhoz jelenleg kevesen vagyunk

-       3 db Mx-5 csoport baromság

-       Szóval legyünk széria, túra, vagy hátsókerekes, és harcoljunk bárkivel! Egymással is.

Anyagiak:

-       A verseny díja nem kevés, ha percre számolod, egy kakucsi nap biztos kevesebbe kerül, de nem összehasonlítható! Alma, körte. Mindkettő jó, de tök más.

-       Bp környékiek nyilván előnyben, nekem az oda-visszaút többe kerül mint maga a verseny….lehet inkább bélyeget kéne gyűjteni. Pillangósat vagy hercegnőset…

Általánosságban

-       Tavaly indultunk először, gumielőnyömből fogva többször nyertem, jó volt

-       Idén - McDonalds rejtett szponzoromnak köszönhetően – harmadik lettem (Dávid előtt, mert ő kihagyott egy versenyt)

-       És mégis jobban élveztem az idei szezont, mert nagyon nagyon szorosak voltak a futamok

-       Küzdöttünk a tizedekért, vittük el a bójákat mert izgultunk, pályát tévesztettünk, megforogtunk, ha az F1 ilyen lenne nem picsogna senki

-       Röhögtünk, szivattuk egymást, cikkeket írtunk, jó kis banda kovácsolódott össze (kivéve Dávid, őt kiközösítettük…nem csak mi, a T3 és prototípus kategória is J )

-       Valamint az is megkavarta a dolgokat, hogy hol Mattnek, hol nekem, hol Szrolinak nem volt kocsija.Mentünk egymáséval. (ezt egyébként azóta a nagyok is átvették)

-       2014-es videókat és eredményeket nézve még estünk-keltünk bohóckodtunk, idén meg már komoly időeredmények kerültek az asztalra

-       És ez nem csak azért van, mert pl. Matt kocsija szuperturbós (lásd Dávid esetei), hanem azért, mert ezt is meg kell tanulni, és nagyon sokat tanultunk belőle

-       Szóval gyertek sokan, tényleg megéri!

2015-11-17 9:15:09
Kalap

Kalap

Posztok: 1610
Velünk: 5297 napja

A kis türelmetlen. smile

Jó lenne elkerülni, hogy csukni kelljen a tetőt; én sisakban nem férek be alá, igy ha ez a szabály lesz, nem fogok tudni részt venni...

Hogyha a szériában kell menni, akkor viszont a szabályok is fognak szogorodni ránk nézve vajon? (gépátvétel, tudomisén..) Aztán meg nehogy elkezdjenek minket óvogatni a buburusok, mikor elkenődik a szájuk.. smile A felfújtak egyel feljebb kategorizálása megoldja szerintem is a teljesítménykülönbség problémáját. Vaaagy, mindenki megy valakinek az autójával, és kész. smile

aláírás

Fun is not a straight line

2015-11-17 9:00:40
Hunya

Hunya

szroli, 2015-11-17 7:15:33

Eddig csak Matt reagált! Többiek?

jóvanna ne sürgessémááá!

Maj minyá írok.

2015-11-17 7:15:33
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1907
Velünk: 3505 napja

Eddig csak Matt reagált! Többiek?

aláírás

Black Sushi

2015-11-15 18:42:33
Matt

Matt

Sziasztok!

Köszönöm!

Én mindenképp az első verzió felé hajlanék, de egyértelmű állásfoglalást kellene Csabiéknak adnia a tető felhúzást illetően, illetve abban, hogy bukócső kell, nem kell. Illetve, hogy pl. az utólagosan feltöltött, de abszolút utcai autóval hova kellene nevezni? Elvileg ugye Túrába, de azért érezzük, hogy egy kicsit fura lenne tréleren hozott full célszerszám versenyautók ellen odatenni Hunya vagy az én autómat.

Én amit a legjobbnak tartanék, az, hogy mindenki menjen szériában, de a feltöltősök is szériában legyenek, természetesen köbcenti + 1 kategória oké. Emellett azt mondom, hogy ha Csabiéknak belefér, hogy adminisztrálnak minket egy külön MX-5 kategóriában anélkül, hogy külön díjaznák az fasza lenne. Én túl sok plusz pénzt ezért nem tartanék indokoltank, minimális plusz munkát jelentene nekik. Ha nem megy, akkor az amúgy is kicsit leült MX-5 OSZAK honlapon vagy itt mi magunknak vezethetjük a csoportot.

2015-11-15 16:43:59
Pampalini

Pampalini

Sziasztok!

Köszönöm!

aláírás

Black Sushi

2015-11-12 13:40:24

kacsa

Posztok: 328
Velünk: 3069 napja

Mi neveztünk.Beni mx5 kategoriában/Leával/.

2015-11-12 11:19:25
Matt

Matt

szroli, 2015-11-11 19:28:26

Most akkor neveztek?

Én neveztem, aztán meglátom milyen lesz a helyzet, kedv a hó végén. Ha nagyon spártaiak a körülmények akkor kihagyom, 9 kört jégkorcsolyázni picit drága, meg abból lett már baj nálam egyszer.

Itt egy másik tavalyi videó:

https://www.youtube.com/watch?v=ANoaKBpR41w

Vizes pályán a gázpedált gyakorlatilag el kell felejteni.

2015-11-11 19:28:26
Pampalini

Pampalini

Most akkor neveztek?

aláírás

Black Sushi