Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Találkozók, események    »    Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata    |   << vissza

Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata

2015-08-31 14:08:09
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5116 napja
szroli, 2015-08-31 13:44:49

Lehet már nevezni Lacházára!

Hunya 1 futamos videója alapján nem is a rajtnál vesztettem sok időt hanem, a sikánban, persze a féktávokon is jobb volt Alex és az elváltásom sem javított a helyzetemen! Wink

Szokásos Roli stílus. Sehol egy odanemvaló mozdulat. Azon az elfelejtett visszaváltáson nagyon sok múlt. Ott már rég kigyorsítani kellett volna, amikor észreveszed és ugye ez kétszer történt meg. Enélkül meg egy kicsit aggresszívabb stílussal meg plusz egy gyakorló körrel szerintem elkented volna számat. Mondjuk nekem ennek az OSZAK-ozásnak a legnagyobb tanulásga, hogy hiába technika, fejben is 100%-on ott kell lenni, ami nekem sem sikerül sokszor. Ebben az idei extrém meleg rendesen közrejátszik szerintem, de nap legalább mindenkinek egyformán süt, szóval erre nem foghatunk semmit. 

Megpróbálok este értelmes videót feltenni. Egyedül az én utolsóm nincs meg.

Hunya: így megnézve azért nem meglepő az 1:24,7. Azzal a keresztbeállással nagyon sok elment.

2015-08-31 13:44:49
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1907
Velünk: 3506 napja

Hunya 1 futamos videója alapján nem is a rajtnál vesztettem sok időt hanem, a sikánban, persze a féktávokon is jobb volt Alex és az elváltásom sem javított a helyzetemen! Wink

aláírás

Black Sushi

Történet:

Hunya 1 futamos videója alapján nem is a rajtnál vesztettem sok, időt hanem, a sikánban, persze a féktávokon is jobb volt Alex és az elváltásom sem javított a helyzetemen! Wink

2015-08-31 13:29:04
Pampalini

Pampalini

Sajnos Matt 1 futamos űrideje nincs meg a saját kamerámon, remélem neki megvan.

Nekem ez  a 3. futamom, saját kamerás felvétele:

https://www.youtube.com/watch?v=Dj0mfPEFF7U&feature=youtu.be

aláírás

Black Sushi

2015-08-31 13:24:13
Hunya

Hunya

Posztok: 5314
Velünk: 4970 napja

Az értekezletre azért csak el kellene küldeni egy pár kérdést, hogy lássuk a jövőt:

Öszeírok ide pár gondolatot:

- Generális kérdés, hogy mennyire akar "amatőr" maradni ez a szakág:

Pl. Hungaroring: nagyon kellett a teljesítmény. Mi a cél? Gyors erős autók slick gumikkal, vagy inkább "Árkád-parkolós szlalom 1-es, kettes". Én meglátásom szerint az a jó pálya, ahol 2-3-at kell használni, és sok benne a kígyó. Nem Hertelend-féle izom kigyorsításos.

Másik oldalról azért ez is nagyon izgalmas, én szeretem. FRT jellegű talán. Lehet hogy pont ez a jó kompromisszum, hogy az FRT és a Veszprém szlalom között van félúton, remélem marad ilyen. De jó lenne tudni.

- Kategóriák kérdése:

Mi tök jól elvagyunk a saját kategóriánkban, de nem látom be (MNASZ ökörségén kívül), hogy miért nem lehet minket értékelni S3, T3, hátsókerekes, satöbbiben is? Ha már ugyanúgy befizettük az 5 rugót...

- Pályák: Kecskemét legyen jövőre is !!!!!

- Szervezés: Nem kell a tücc-tücc üvöltő zene. Kell normális budi, 2 toi-toi lófaszra se elég. Kell VÍZ és árnyék mindenhová. Ne minden futam nyáron legyen.

aláírás May the Fairy be with You!
2015-08-31 13:05:50
Pampalini

Pampalini

Hófehérke nagyon versenyképes volt tegnap, a technikán nem múlott semmi! Túl óvatos vezetésem miatt  a 048-as tapadás határát nem sikerült elérnem, nálam csak az elindulásnál csúszott! Ahogy nőttek a golyóim, úgy lettek jobbak az idők is!

Sajnos az utolsó futamon sokat rontottam, kicsit szétestem fejben, a rajt nagyon szar lett, míg egyszer elfelejtettem 3-ból 2-be kapcsolni, talán a hőség + a fitnesz hiánya!

Ezek ellenére szerintem a rövidebb féktávok miatt mégis ez lett a legjobb időm. Nekem a rajtban és a féktávokon kell keresnem az idővesztésem.

aláírás

Black Sushi

2015-08-31 12:42:18
Matt

Matt

myair, 2015-08-31 11:53:36

Gratulálok az eredményekhez, srácok! Eléggé irígykedek, be kell valljam, hiányzik a verseny hangulata. A szabim sajnos úgy jön ki most is, hogy a hátralévő versenyek alatt pont nem leszek otthon, pedig elmennék azért legalább egyre. Örömmel szétcsapnék a vezető hármas között Cool

@ Matt: nem lehet, hogy csak nem melegedtek be rendesen azok a gumik? Egyharmad kör a ringen szerintem kevés nekik. Én is azt tapasztaltam, hogy hidegen, meg simán utcai autózva csak kábé annyit tudnak, mint bármilyen mezei papucs, de ha elérték az üzemi hőfokot, akkor eléggé ragaszkodnak az aszfalthoz. 

Biztos, hogy ez is benne van, mert az utolsó kanyart is olyan tempóval el lehetett vállalni mint az állat és rendszerint az elején csúszkáltam vele.

Jó lett volna éles bevetés előtt kicsit próbálgatni ezt a gumit, hogy viselkedik. Utcai körülmények között esélytelen ezt rendesen bemelegíteni. Ez ráadásul soft compaund, szóval tuti ragadnia kell mint az állat.

Más:

Lesz egy ilyen:

NYÍLT SZLALOM SZAKÁGi értekezlet! 2015. szeptember 17.

Cím: (MNASZ) Magyar Sport Háza 1146 Budapest, Istvánmezei út 1-3. IV. emeleti, lifttel szembeni tárgyaló.
Érkezés: 17:00-tól.
Megnytó: 17:30.
Zárás: 20:00.
Minden érdeklődőt, már regisztrált vagy leendő versenyzőt, rendezőt, kómálóst, médiást szeretettel várunk!
Téma:
- 2016-os szabályrendszer, javaslatok, kritikák, észrevételek.
- Versenynaptár.
- Minden, ami a szlalom szakágat élhetővé, esetleg jobbá teheti.

Esetleg érdemes lehet nekünk is összeszedni pár gondolatot, hogy mitmivellehetnehogyanmettőlmerremeddig.

2015-08-31 11:53:36
myair

myair

Posztok: 762
Velünk: 5184 napja

Gratulálok az eredményekhez, srácok! Eléggé irígykedek, be kell valljam, hiányzik a verseny hangulata. A szabim sajnos úgy jön ki most is, hogy a hátralévő versenyek alatt pont nem leszek otthon, pedig elmennék azért legalább egyre. Örömmel szétcsapnék a vezető hármas között Cool

@ Matt: nem lehet, hogy csak nem melegedtek be rendesen azok a gumik? Egyharmad kör a ringen szerintem kevés nekik. Én is azt tapasztaltam, hogy hidegen, meg simán utcai autózva csak kábé annyit tudnak, mint bármilyen mezei papucs, de ha elérték az üzemi hőfokot, akkor eléggé ragaszkodnak az aszfalthoz. 

aláírás

Tanga

2015-08-31 11:23:25
Hunya

Hunya

Itt a második köröm, ami tök lassú volt...meg se nézem... :-)

Egy helyen keresztbe álltam, de nem ez volt a fő ok.

https://www.youtube.com/watch?v=hzXPOKzb_u8&feature=youtu.be

Közben összenéztem az első körömet és a harmadikat.

A durva, hogy a sikánban dobok el kb 1 mp-et, majd az utolsó eltolt bójasoron a maradék felet.

A többi kb ugyanaz.

2015-08-31 11:02:13
Hunya

Hunya

Itt az első köröm, ez volt a leggyorsabb, kivéve, hogy az utolsó bóját elvittem. Nem is tudom azt hogyan sikerült, már azt néztem hol a cél...ezen (is), vagy inkább ennyin múlik egy első helyezés.

https://www.youtube.com/watch?v=j5Li92tpfFs&feature=youtu.be

Érzésre egyébként a harmadik kör volt az, amire azt mondtam, hogy nem volt benne hiba, és messze jobb mint az első. Aztán tessék, van köztük 1,5 mp.

2015-08-31 9:47:53
Hunya

Hunya

https://www.youtube.com/watch?v=khJ_j1NpUA4&feature=youtu.be

Itt a harmadik köröm.

2015-08-31 9:10:22
Matt

Matt

Egy rövid, viszonylag tényszerű beszámoló, aztán Robák Robi majd hozza a háttérinfókat a Szívósor magazinban:

A pálya szinte ugyanaz volt, mint tavaly, csak most az ellenkező irányból mentünk a Mansell-kanyar utáni balos közepéről indítva. Így tavalyhoz képest ugyan enyhébb, de szinte a pálya 3/4-éig konstans emelkedőn kellett menni, utána az Alesi-től meg jó kis lejtőn. A Lotus kanyar után még volt egy elhúzott bójasor és aztán cél. A szakaszidők jó 12-13 mp-cel csökkentek tavalyhoz képest, szóval jóval tempósabb, rövidebb volt.

Az edző körön kicsit beszarattam Roli-t, legalábbis ezt nyilatkozta a jobb1-ről, majd feltolom a vidót. A Yellowstuff betét a kör végére ért össze a tárcsával, alig bírtam megállni a lejtő alján, onnantól mint egy oroszlán úgy harapott a fék.

Hunyával mentünk egy-egy űűűűridőt az elején, de mindketten elcsaptunk egy bóját. Roli még szokta a Hófehérkét és a bójahibákkal is előtte maradtunk. Dávid szokás szerint tapadt ránk, de itt a power nagy előny volt.

A 2. 3. körben mindenki jobbnak érezte az előzőnél, de Hunyával mi sokka lassabbak voltunk, amit kicsit hitetlenkedve fogadtunk, de majd videón kielemzi a csapat. Roli tudott gyorsulni, Dávid meg szokás szerint megtalálta azt a 2-3 tizedet amit az első körökben bent szokott hagyni. smile  

A vége az lett, hogy 0,7-el megelőztem Hunyát, aki szintén 0,7-tel Rolit. Dávid 2,5-lel maradt le Rolitól. Gleris, Boogie, Kacsa, Kálmán volt a további sorrend.

Amúgy k. meleg volt, nekem már elég volt idénre a 37 fokon aszalódásból meg versenyzésből. A technika szépen bírta, a víz szokás szerint kicsit melegedett, de ennyi. Ja és a gumi. Annyira nem éreztem az über-brutál különbséget az Ad048-on az Ad08-hoz képest, nyilván ha ez is zsír új lenne jobban tapadna. Azért jó kis gumi és Hunya Federaljaihoz képest ezzel nekem nagy előnyöm volt.

Két hét múlva Kiskunlacháza, ami miatt sajnos nekünk ugrik a mecseki vidámkodás. Képek, videók coming soon.

Történet:

Egy rövid, viszonylag tényszerű beszámoló:

A pálya szinte ugyanaz volt, mint tavaly, csak most csak az ellenkező irányból mentünk a Mansell-kanyar utáni balos közepéről indítva. Így tavalyhoz képest ugyan enyhébb, de szinte a pálya 3/4-éig konstans emelkedőn kellett menni, utána az Alesi-től meg jó kis lejtőn. A Lotus kanyar után még volt egy elhúzott bójasor és aztán cél. A szakaszidők jó 12-13 mp-cel csökkentek tavalyhoz képest, szóval jó val tempósabb, rövidebb volt.

Az edző körön kicsit beszarattam Roli-t, legalábbis ezt nyilatkozta a jobb1-ről, majd feltolom a vidót. A Yellowstuff betét a kör végére ért össze a tárcsával, alig bírtam megállni a lejtő alján, onnantól mint egy oroszlán úg harapott a fék.

Hunyával mentünk egy-egy űűűűridőt az elején, de mindketten elcsptunk egy bóját. Roli még szokta a Hófehérkét és a bójahibákkal is előtte maradtunk. Dávid szkás szerint tapadt ránk, de itt a power nagy előny volt.

A 2. 3. körben mindenki jobbnak érezte az előzőnél, de Hunyával mi sokka lassabbak voltunk, amit kicsit hitetlenkedve fogadtunk, de majd videón kielemzi a csapat. Roli tudott gyorsulni, Dávid meg szokás szerint megtalálta azt a 2-3 tizedet amit az első körökben bent szokott hagyni. :) 

A vége az lett, hogy 0,7-el megelőztem Hunyát, aki szintén 0,7-tel Rolit. Dávid 2,5-lel maradt le Rolitól. Gleris, Boogie, Kacsa, Kálmán volt a további sorrend.

Amúgy k. meleg volt, nekem már elég volt idénre a 37 fokon aszalódásból meg versenyzésből. A technika szépen bírta, a víz szokás szerint kicsit melegedett, de ennyi.

Két hét múlva Kiskunlacháza, ami miatt sajnos nekünk ugrik a mecseki vidámkodás. Képek, videók coming soon.

Egy rövid, viszonylag tényszerű beszámoló, aztán Robák Robi majd hozza a háttérinfókat a Szívósor magazinban:

A pálya szinte ugyanaz volt, mint tavaly, csak most csak az ellenkező irányból mentünk a Mansell-kanyar utáni balos közepéről indítva. Így tavalyhoz képest ugyan enyhébb, de szinte a pálya 3/4-éig konstans emelkedőn kellett menni, utána az Alesi-től meg jó kis lejtőn. A Lotus kanyar után még volt egy elhúzott bójasor és aztán cél. A szakaszidők jó 12-13 mp-cel csökkentek tavalyhoz képest, szóval jó val tempósabb, rövidebb volt.

Az edző körön kicsit beszarattam Roli-t, legalábbis ezt nyilatkozta a jobb1-ről, majd feltolom a vidót. A Yellowstuff betét a kör végére ért össze a tárcsával, alig bírtam megállni a lejtő alján, onnantól mint egy oroszlán úg harapott a fék.

Hunyával mentünk egy-egy űűűűridőt az elején, de mindketten elcsptunk egy bóját. Roli még szokta a Hófehérkét és a bójahibákkal is előtte maradtunk. Dávid szkás szerint tapadt ránk, de itt a power nagy előny volt.

A 2. 3. körben mindenki jobbnak érezte az előzőnél, de Hunyával mi sokka lassabbak voltunk, amit kicsit hitetlenkedve fogadtunk, de majd videón kielemzi a csapat. Roli tudott gyorsulni, Dávid meg szokás szerint megtalálta azt a 2-3 tizedet amit az első körökben bent szokott hagyni. :) 

Amúgy k. meleg volt, nekem már elég volt idénre a 37 fokon aszalódásból meg versenyzésből. A technika szépen bírta, a víz szokás szerint kicsit melegedett, de ennyi.

A pálya szinte ugyanaz volt, mint tavaly, csak most az ellenkező irányból mentünk a Mansell-kanyar utáni balos közepéről indítva. Így tavalyhoz képest ugyan enyhébb, de szinte a pálya 3/4-éig konstans emelkedőn kellett menni, utána az Alesi-től meg jó kis lejtőn. A Lotus kanyar után még volt egy elhúzott bójasor és aztán cél. A szakaszidők jó 12-13 mp-cel csökkentek tavalyhoz képest, szóval jó val tempósabb, rövidebb volt.

A pálya szinte ugyanaz volt, mint tavaly, csak most az ellenkező irányból mentünk a Mansell-kanyar utáni balos közepéről indítva. Így tavalyhoz képest ugyan enyhébb, de szinte a pálya 3/4-éig konstans emelkedőn kellett menni, utána az Alesi-től meg jó kis lejtőn. A Lotus kanyar után még volt egy elhúzott bójasor és aztán cél. A szakaszidők jó 12-13 mp-cel csökkentek tavalyhoz képest, szóval jóval tempósabb, rövidebb volt.

Az edző körön kicsit beszarattam Roli-t, legalábbis ezt nyilatkozta a jobb1-ről, majd feltolom a vidót. A Yellowstuff betét a kör végére ért össze a tárcsával, alig bírtam megállni a lejtő alján, onnantól mint egy oroszlán úgy harapott a fék.

2015-08-31 9:00:41
Hunya

Hunya

Matyi idejei:

01:23,578 ( 2 ) 01:23,031 ( 0 ) 01:23,250 ( 0 )

Saját időim:

01:23,765 ( 2 ) 01:24,750 ( 0 ) 01:23,218

Az első körben mindketten vittünk el bóját, a harmadikban meg pont egyformát autóztunk.

Mennek fel a videók, majd ezt a két kört akarom összehasonlítani. Nagyon kíváncsi vagyok mi sül ki belőle.

Illetve még ami majd érdekes lesz, a reakcióidők!

Jó buli volt!

2015-08-31 8:44:37
Hunya

Hunya

A bajnokság aktuális állása:

2015 OSZAK Bajnokság   Verseny / Pontszámok
Pretyekárok Autó Kakucsring Visonta Kecskemét Kakucs Hungaroring Lacháza Tököl Vác Total
Somkitty "Pretyekár" Mátyás NA 8 10 6 10 10       44
Szíjgyártó Bottasz NC 10 8 5 8 6       37
Hunya Di Alex NB 6 6 8 6 8       34
Félelemnélküli Dávid NB 5 5 10   5       25
Dr. Radmacher NC 4     5         9
Dr. Csoday Neova NB   4 4           8
Duck Harley NA / NB 1 2 3   2       8
Nagytegra-Dezső NA 3     4         7
Boogie Wunderland NB 2       3       5
Zed Zoltán NC   3             3
Jimmy Tailor NB       3         3
Kistegra "Rückverc" GaborNA NA                 0
Gondatlan Gleris NB         4       4
PéKálmán NA         1       1
                    0

Valamint a "márkakupa":

2015 OSZAK Bajnokság   Verseny / Pontszámok
Versenyző Autó Kakucsring Visonta Kecskemét Kakucs Hungaroring Lacháza Tököl Vác Total
NA   12 12 3 4 17       48
NB   13 23 22 19 22       99
NC   14 3 11 13 0       41

Még 3 verseny van hátra, ha Bottasz mindhármat nyeri, és Somkitty "Bahama" Mettyú csak harmadik, akkor Bottaszé a bajnokság.

A Ferrari Feri-Team méltán világhírű versenyzője DiAlex csapatfőnöke úgy döntött innentől már a következő évre koncentrál a fejlesztésekkel. Alex beletörödve vette ezt tudomásul, de megfogadta, idén még egyszer mindenképp elkeni a Pretyekár száját! :-)

2015-08-30 22:07:16
Pampalini

Pampalini

1. Matt   2. Hunya   3. Szroli   4. CsDavid

Matyinak nagy köszönet a Hófehérkéért, élveztem nagyon, de most ennyi volt bennem! Dávid szivóval nagyot ment megint, pedig itt az erő sokat számított!

aláírás

Black Sushi

2015-08-30 18:22:38
boogie84

boogie84

Posztok: 1327
Velünk: 3011 napja

Gratula a nyerteseknek!

Beni elso versenyen a dobogon!!!