Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Találkozók, események    »    Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata    |   << vissza

Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata

2015-08-18 21:31:59
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1907
Velünk: 3506 napja
Hunya, 2015-08-18 14:37:54

Na de mi lesz Hringen, ha Szroli elveri SomKitty-t a kis fehérrel? Bunyó megint! Gyerekek, egyre durvább ez az OSZAK! :-)

Amióta SomKitty a tombolán megnyert eredeti és hitelesített Sparco (Schumacher által használt) alsógatyában versenyzik, azóta nem hibázik, és most már elhiszi, hogy autóversenyzőnek született, szóval 2015. SomKitty éve!

Most jut eszembe, hogy nekem meg a vitrinben van egy fehér Senna zoknim (ebben terelgette a Honda NSX-et Suzukában), azzal lehet, hogy lesz valami kis esélyem....Wink

Videó, benne a legendás fehér zokni:

https://www.youtube.com/watch?t=39&v=JUVkVB3SUf4

aláírás

Black Sushi

Történet:

Na de mi lesz Hringen, ha Szroli elveri SomKitty-t a kis fehérrel? Bunyó megint! Gyerekek, egyre durvább ez az OSZAK! :-)

Amióta SomKitty a tombolán megnyert eredeti és hitelesített Sparco (Schumacher által használt) alsógatyában versenyzik, azóta nem hibázik, és most már elhiszi, hogy autóversenyzőnek született, szóval 2015. SomKitty éve!

Most jut eszembe, hogy nekem meg a vitrinben van egy fehér Senna zoknim (ebben terelgette a Honda NSX-et Suzukában), azzal lehet, hogy lesz valami kis esélyem....Wink

https://www.youtube.com/watch?v=Lo5wDmJGYGo

https://www.youtube.com/watch?v=Lo5wDmJGYGo

2015-08-18 14:46:28
Hunya

Hunya

Posztok: 5314
Velünk: 4970 napja

Robák Róbert, Boxutca-Bulvár" rovata jelenti:

A következő, Hungaroringi futamon élesben vezetik be az új esőztető rendszert, ami a Kakucsringen már tesztelésre került.

A licenszet Berry E. Kleston-tól vették állítólag, mert ő mégsem használta, reumára nem jó abban a korban már.

A rendszer véletlenszerűen indul és a pálya bizonyos pontjait locsolja fel, több-kevesebb vizet locsolva az ideális ívre:

Esőztető rendszer

Annyival lesz az eredeti elgondolásnál komplikáltabb a rendszer, hogy összekötik a handycap szisztémával, így a bajnokságban előbbre lévőknél gyakrabban indul be, és/vagy több vizet locsol az ívre.

Sajnos arról nincs információnk, hogy ki örül/nem örül/fizet a rendszer "kiszámíthattalan és előre nem látható" működésének. Érted!? ;-)

aláírás May the Fairy be with You!
2015-08-18 14:37:54
Hunya

Hunya

Hunya, 2015-08-04 16:15:57

Belezizzentem egy exceltáblába, és orvosságként összenéztem Matt leggyorsabb körét (1:43:188) az enyémmel (1.43.563).

4 tizeddel püfölt el a Mátyás gyerek.... szomorú, de igazságtalan. :-)

Ami viszont tök érdekes, és ezt láttam már a bemelegítő körben is, hogy Mattnek nagyon ment az első sikán utáni kombináció (ez volt egyébként a legtrükkösebb rész, mert: nagyfék, vissza 2-be, bója, még fék, befordít). Itt kaptam tőle egyértelműen, én itt estem-keltem.

Ahol talán lett volna még potenciál Mattnek, az a hátsó hosszú balos, ahol ráfordul a kígyóra. Én nagyobb íven vettem, ő szűkebben. Majd roliéval összenézem, mert nem tudom, hogy melyik az ideális, de a videó alapján ott egy picit visszahoztam az időn.

Kéne valami jó progi amivel össze lehet rakni a 2 videót.....bár a céges laptopra semmi sem megy fel...

Mondtam neki, ha elver, elverem. Így is történt. :-)

Ha elver, elverem...a sértett: Somkitty M.

És még örült is neki!

(Csak Dezsőke ne győzzön, ő ellene nincs esélyünk!)

2015-08-12 17:38:03
Dezsoeke

Dezsoeke

Posztok: 367
Velünk: 3160 napja

Az jó, mert ha valaki el akarja dobni az autót, akkor nagyobb eséllyel áll meg a bukótérben, mint a korláton. Tavaly láttunk ilyet

2015-08-12 16:50:07
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5116 napja
szroli, 2015-08-12 16:32:32

Matt, 2015-08-12 16:29:03

Nyitva van a nevezés a 30-ai Hungaroringes futamra.

A tavalyihoz képest most a másik - a normál menetirány szerint lesz a futam, szerintem rövidebb távon az 5-től a 13-as kanyarig.

Örömmel olvastam, hogy gyakorlatilag a belépő ára benne van a nevezési díjban, mert annyivel csökkent az utóbbi.

Matyi ezen a térképén rossz a számozás, emailen elküldtem a hivatalosat.

Akkor helyesbítek és a fenti gagyi térkép szerint a 7-es kanyartól megyünk a 15-ig, tehát ugyanaz mint tavaly, csak ellenkező irány.

2015-08-12 16:32:32
Pampalini

Pampalini

Matt, 2015-08-12 16:29:03

A tavalyihoz képest most a másik - a normál menetirány szerint lesz a futam, szerintem rövidebb távon az 5-től a 13-as kanyarig.

Örömmel olvastam, hogy gyakorlatilag a belépő ára benne van a nevezési díjban, mert annyivel csökkent az utóbbi.

Matyi ezen a térképén rossz a számozás, emailen elküldtem a hivatalosat.

aláírás

Black Sushi

2015-08-12 16:29:03
Matt

Matt

2015-08-05 15:16:41
Matt

Matt

OSZAK beszámoló volt a Nimfórádión hétfőn. 9:00-tól előtte csak amatőr szakágak ERC ilyenekről van szó. smile

http://inforadio.hu/___a%2B1.%2Br%25E9sz&l=

2015-08-05 14:19:21
boogie84

boogie84

Posztok: 1327
Velünk: 3011 napja
Imre, 2015-08-05 9:55:17

Hunya, 2015-08-05 8:42:50

Matt, 2015-08-03 8:59:15

Imre megdöntötte a kocsi alatti bójacipelés kakucsi rekerordját. smile

Imre kemény volt, mert nem állt félre, elcsapta, rövidet gondolkodott, aztán tolta neki tovább. :-)

Egyébként csak sima bójahiba lett, nem pályatévesztés, szóval nem vették zokon.

Nehogy már mindenféle bójákkal feltartsanak. Megyek amerre akarok. :-)

A kis pirosak ártalmatlanok, a nagy sárgáknak állítólag foguk is van. Laughing

Történet:

Imre, 2015-08-05 9:55:17

Imre megdöntötte a kocsi alatti bójacipelés kakucsi rekerordját. :)

Imre kemény volt, mert nem állt félre, elcsapta, rövidet gondolkodott, aztán tolta neki tovább. :-)

A kis pirosak ártalmatlanok, a nagy sárgágnak állítólag foguk is van. Laughing

2015-08-05 9:55:17
Imre

Imre

Posztok: 384
Velünk: 2962 napja

aláírás New project.
2015-08-05 9:21:53
Matt

Matt

szroli, 2015-08-04 18:15:02

Matyi 3. futamában még állt, az én felvételemen már el volt dőlve, aztán valamikor a Gábor előtt rossz helyre rakták vissza.

Lehet, hogy pont Matyi lökte fel? Wink

Sajnos az óvási idő 15 perc, nem 15 nap. wink

2015-08-05 8:42:50
Hunya

Hunya

2015-08-04 18:30:14
Z_Marci

Z_Marci

Posztok: 205
Velünk: 2515 napja

Írok akkor én egy hosszabb beszámolót. Tegnap eldőltem mint egy zsák krumpli délután és reggel tértem magamhoz. 

Izgalmas kis futam volt szokás szerint. Elég trükkösre rakták Hegcsiék a pályát, kicsit a tavaly augusztusi MX-5 napira hasonlított. Két komolyabb kigyorsítás volt, ahol a póver sokat számított, de egyébként meg technikás.

Kevesen voltunk és nagyon jól pörgették a mezőnyt, ezért két gyakorló kör is belefért délelőtt, ami nagyon jó volt főleg nekem, mert egy métert nem mentem előtte pályán a ZőldTündérrel. Aztán jött a nyakleves az első mért futamon. Kb. fél órát tűzött a nap és teljesen más lett a pálya. Össze-vissza csúszkált mindenki, én majdnem keresztbe álltam, kapcsoltam egy 5-iket a 3. helyett (erről speciel nem a nap tehetett) és így is egész jó idő lett. Hunya elóvatoskodta az első kört és lemaradt 2,5 mp-cel. Roli stabil időket ment, de az NC itt szerintem ennyit tudott. Kb. 1-1,5 mp-cel lassabb.

A második nekem nagyon jól ment, de "csak" fél mp-t tudtam javítani az első vandál körhöz képest amin megint meglepődtem, de mivel elcsaptam egy bóját így ez lett a legrosszabb köröm. Hunya beerősített és az utolsó kör előtt a bütivel együtt volt 1 mp előnyöm.

Aztán a 3. körben mentem egy jót, Hunyával szokás szerint kibaszott az élet és beraktak a pálya közepére neki egy plusz bóját, ami miatt kuka lett a köre. Mikor lejött a pályáról elkezdett zuhogni az eső, ami gyorsan elállt, de a pálya már csúszott nagyon a javító körén, így az még lassabb lett neki. Roli így meg századokkal elé fért.

Mákom volt na, de leginkább azzal, hogy ilyen arcok vannak itt a klubban, hogy odaadják a féltve nevelt gépsárkányukat. Köszi Gábor még egyszer. Nagyon jó kis gép a Tündér, egy kicsit talán még mindig rakoncátlan a fara nekem, de gyors, mint az állat. A kagyló ülés + 4-pontos öv meg egészen mássá teszi a versenyzést. Sokkal jobban érezni az autó rezdüléseit.

Cs.Dávid-ot szegényt leverte valami nyavaja és nem tudott sajnos jönni, Dezsőke, Doki, Imre jókat mentek. Nem is emlékszem mi lett köztük a sorrend, annyira nem voltam képben már a végén.

Jól összefoglaltad az eseményeket, minden lényeges benne van. Gratulálok a résztvevőknek, jó volt nézni is ahogy mentek. smile

Ha az internetem is úgy akarja, hamarosan küldök linket az általam készített képekhez... Bár egyelőre a feltöltési sebességem a 2000-es évek elejét idézi. :D

2015-08-04 18:15:02
Pampalini

Pampalini

Matyi 3. futamában még állt, az én felvételemen már el volt dőlve, aztán valamikor a Gábor előtt rossz helyre rakták vissza.

Lehet, hogy pont Matyi lökte fel? Wink

aláírás

Black Sushi

2015-08-04 18:11:05
boogie84

boogie84

Posztok: 1327
Velünk: 3011 napja
Hunya, 2015-08-04 17:50:03

Ha nincs ez a gebasz akkor is szar lett volna a kör, szóval így utólag megnézve első hely eleve esélytelen. A második TALÁN meglett volna enélkül, de ez nem vígasztal ez a menetem nagyon szar volt, majd felrakom ezt is ha eljutok odáig.

Itt a bójatrükk: A kispiros ott jobbra, a jobb oldali kép a normális, a bal a vicces.

Itt a bójatrükk

A kocsi ugyanúgy áll a pályán, látszik, hogy "útban volt". Nem voltam elég kemény, kikerültem... :-)

Az ott öntudatra ébredt és arrébb mászott?