Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Találkozók, események    »    Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata    |   << vissza

Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata

2015-08-04 17:59:38
tourist

tourist

Posztok: 403
Velünk: 2591 napja

Ahaaa! Látszott a videókon, mindegyikőtők használta rendesen a rázóköveket. Ezt igy odatenni, meglepő lehetett.

@Dragu: "Mikor lejött a pályáról elkezdett zuhogni az eső, ami gyorsan elállt, de a pálya már csúszott nagyon a javító körén, így az még lassabb lett neki."

Történet:

Ahaaa! Látszott a videókon, mindegyikőtők használta rendesen a rázóköveket. Ezt igy odatenni, meglepő lehetett.

@Dragu: utána vizes lett a pálya.

2015-08-04 17:54:24
Dragunov66

Dragunov66

Posztok: 1611
Velünk: 2612 napja
Hunya, 2015-08-04 17:50:03

Ha nincs ez a gebasz akkor is szar lett volna a kör, szóval így utólag megnézve első hely eleve esélytelen. A második TALÁN meglett volna enélkül, de ez nem vígasztal ez a menetem nagyon szar volt, majd felrakom ezt is ha eljutok odáig.

Itt a bójatrükk: A kispiros ott jobbra, a jobb oldali kép a normális, a bal a vicces.

Itt a bójatrükk

A kocsi ugyanúgy áll a pályán, látszik, hogy "útban volt". Nem voltam elég kemény, kikerültem... :-)

ilyenkor a szervezők nem kellene adjanak még 1 kört neked?

aláírás "Gumid kopjon,ne a lelked!"
2015-08-04 17:50:03
Hunya

Hunya

Posztok: 5314
Velünk: 4970 napja

Ha nincs ez a gebasz akkor is szar lett volna a kör, szóval így utólag megnézve első hely eleve esélytelen. A második TALÁN meglett volna enélkül, de ez nem vígasztal ez a menetem nagyon szar volt, majd felrakom ezt is ha eljutok odáig.

Itt a bójatrükk: A kispiros ott jobbra, a jobb oldali kép a normális, a bal a vicces.

Itt a bójatrükk

A kocsi ugyanúgy áll a pályán, látszik, hogy "útban volt". Nem voltam elég kemény, kikerültem... :-)

aláírás May the Fairy be with You!
2015-08-04 17:33:13
tourist

tourist

Posztok: 403
Velünk: 2591 napja

Szerintem dron kellene ami a gps koordinátát megjegyzi és képes ott fixen maradni illetve ugyan oda visszaálni, videót rögzíteni, utána egymásra vetítve lehetne elemezni ki milyen íven stb...ezekkel a szerkezetekkel lehetne találkozókon is iszonyat jó videókat keszíteni. Lehet bérelni, de nem jártam a dolgok után. Gonzit kérdeztem, (mégiscsak a film iparban dolgozik) de konkrétum nem született.

Arról a bojáról nincs videó ami Gábort ˝megtréfálta˝?

2015-08-04 16:18:26
WarLock

WarLock

Posztok: 1088
Velünk: 3985 napja

Ezt szerintem Racechronoval lehetne szépen elemezgetni smile Azzal elég fincsin össze lehet hasonlítgatni így a köröket.

2015-08-04 16:15:57
Hunya

Hunya

Belezizzentem egy exceltáblába, és orvosságként összenéztem Matt leggyorsabb körét (1:43:188) az enyémmel (1.43.563).

4 tizeddel püfölt el a Mátyás gyerek.... szomorú, de igazságtalan. :-)

Ami viszont tök érdekes, és ezt láttam már a bemelegítő körben is, hogy Mattnek nagyon ment az első sikán utáni kombináció (ez volt egyébként a legtrükkösebb rész, mert: nagyfék, vissza 2-be, bója, még fék, befordít). Itt kaptam tőle egyértelműen, én itt estem-keltem.

Ahol talán lett volna még potenciál Mattnek, az a hátsó hosszú balos, ahol ráfordul a kígyóra. Én nagyobb íven vettem, ő szűkebben. Majd roliéval összenézem, mert nem tudom, hogy melyik az ideális, de a videó alapján ott egy picit visszahoztam az időn.

Kéne valami jó progi amivel össze lehet rakni a 2 videót.....bár a céges laptopra semmi sem megy fel...

2015-08-04 15:16:22
Hunya

Hunya

Red Sun Service, 2015-08-04 15:13:30

szroli, 2015-08-04 11:28:15

Ezek a felvételek nagyon jók és hasznosak, hogy utólag kielemezhető legyen a verseny.

A rajttól első bójáig kapok a Matyitól 1,5s-ot míg a Gábortól 1s-ot. Aztán ez a pályán hol csökken és hol nő, de a lényeg, hogy a végére ez sajnos megmarad.

Rajtom még mindig pocsék és a kigyorsításoknál is nagyon nehezen pörög fel motor, ECUTEK-es rajtautomatika valahogy még nem működik, ha beállítom nagyobb fordulatra, akkor nagyon kipörög a kerék, kisebb fordulaton meg mindig van egy torpanás az elindulás után. Ha lesz időm, akkor ezeket próbálgatnom kell valami lezárt útszakaszon. A rajton és a kigyorsításon a nagy 17" kerék a nehéz Federállal biztos sokat ront, lehet, hogy jövőre egy könnyű 16"-os garnitúrát kell majd beszereznem.

Másik dolog az a buzis fékem, ezt fingom sincs, hogy mi okozza. Múltkor Lalee lelégtelenítette és utána jó volt kb. 30 km-en keresztül aztán megint szar lett. Valahol fel tud levegősödni? Fékezéskor először fog valami keveset, aztán hirtelen nagyon fog, tök szar mert így nem lehet normális féktávot venni vele.

Szerintem az normális, hogy egy kompresszoros könnyebb NB-től rosszabbul gyorsul az autód. Dobjunk rá egy leömlőt, kipufogórendszert, tengelyeket, intake-t, igazítunk a programon, és akkor lehet már eltűnik a különbség smile

Nem kell az a Rolinak.... :-)

2015-08-04 15:13:30
Red Sun Service

Red Sun Service

Posztok: 972
Velünk: 2839 napja
szroli, 2015-08-04 11:28:15

Ezek a felvételek nagyon jók és hasznosak, hogy utólag kielemezhető legyen a verseny.

A rajttól első bójáig kapok a Matyitól 1,5s-ot míg a Gábortól 1s-ot. Aztán ez a pályán hol csökken és hol nő, de a lényeg, hogy a végére ez sajnos megmarad.

Rajtom még mindig pocsék és a kigyorsításoknál is nagyon nehezen pörög fel motor, ECUTEK-es rajtautomatika valahogy még nem működik, ha beállítom nagyobb fordulatra, akkor nagyon kipörög a kerék, kisebb fordulaton meg mindig van egy torpanás az elindulás után. Ha lesz időm, akkor ezeket próbálgatnom kell valami lezárt útszakaszon. A rajton és a kigyorsításon a nagy 17" kerék a nehéz Federállal biztos sokat ront, lehet, hogy jövőre egy könnyű 16"-os garnitúrát kell majd beszereznem.

Másik dolog az a buzis fékem, ezt fingom sincs, hogy mi okozza. Múltkor Lalee lelégtelenítette és utána jó volt kb. 30 km-en keresztül aztán megint szar lett. Valahol fel tud levegősödni? Fékezéskor először fog valami keveset, aztán hirtelen nagyon fog, tök szar mert így nem lehet normális féktávot venni vele.

Szerintem az normális, hogy egy kompresszoros könnyebb NB-től rosszabbul gyorsul az autód. Dobjunk rá egy leömlőt, kipufogórendszert, tengelyeket, intake-t, igazítunk a programon, és akkor lehet már eltűnik a különbség smile

aláírás Japán autókra specializálódott szerviz és tuningműhely. Felnik, fékek, futóművek, alkatrészek stb.
2015-08-04 11:28:15
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1907
Velünk: 3505 napja

aláírás

Black Sushi

2015-08-04 11:02:06
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5116 napja

Hehe, az első videón kerestem az övön, hogy lehet meghúzni, mert totál ki volt engedve, de olyan mintha  sisakomba okádnék egyfolytában.

Így visszanézve annyira nem is volt borzalmas az első futamom (3. videó), leszámítva persze a miss-shiftet. Nagyon nem vettem el amikor elindult a segge. smile Azt néztem, hogy a hátsó hosszú balosban és a sikán utáni rövid balosban totál más íven megyünk. A kígyót szerintem te jobban veszed, én azt nem érzem annyira. 

2015-08-04 10:41:25
Hunya

Hunya

Na megvan pár videnyó. Nem mindenhol indult el a kamera, Matt első és harmadik köre valamint az én második köröm itt látható:

https://www.youtube.com/watch?v=TiKVsXBqI28

https://www.youtube.com/watch?v=J0O-89ULTJg

https://www.youtube.com/watch?v=WQITVLhrK0I

2015-08-04 9:01:06
Hunya

Hunya

szroli, 2015-08-03 11:44:47

Ez volt a 3. futamom:

https://www.youtube.com/watch?v=9WsadIiKqtg&feature=youtu.be

Nem volt benne hiba, Roli fiam, ötös, ülj le! :-)

Nekem tegnap behalt a gépem meg rohanás is volt, ma már megy a technika, úgyhogy majd tolok fel videókat a youtubera.

Addig is a bójahiba legyen veletek a következő versenyen, már csak ez a remény maradt... :-)

2015-08-03 11:44:47
Pampalini

Pampalini

Ez volt a 3. futamom:

https://www.youtube.com/watch?v=9WsadIiKqtg&feature=youtu.be

aláírás

Black Sushi

Történet:

2015-08-03 8:59:15
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5116 napja

Írok akkor én egy hosszabb beszámolót. Tegnap eldőltem mint egy zsák krumpli délután és reggel tértem magamhoz. 

Izgalmas kis futam volt szokás szerint. Elég trükkösre rakták Hegcsiék a pályát, kicsit a tavaly augusztusi MX-5 napira hasonlított. Két komolyabb kigyorsítás volt, ahol a póver sokat számított, de egyébként meg technikás.

Kevesen voltunk és nagyon jól pörgették a mezőnyt, ezért két gyakorló kör is belefért délelőtt, ami nagyon jó volt főleg nekem, mert egy métert nem mentem előtte pályán a ZőldTündérrel. Aztán jött a nyakleves az első mért futamon. Kb. fél órát tűzött a nap és teljesen más lett a pálya. Össze-vissza csúszkált mindenki, én majdnem keresztbe álltam, kapcsoltam egy 5-iket a 3. helyett (erről speciel nem a nap tehetett) és így is egész jó idő lett. Hunya elóvatoskodta az első kört és lemaradt 2,5 mp-cel. Roli stabil időket ment, de az NC itt szerintem ennyit tudott. Kb. 1-1,5 mp-cel lassabb.

A második nekem nagyon jól ment, de "csak" fél mp-t tudtam javítani az első vandál körhöz képest amin megint meglepődtem, de mivel elcsaptam egy bóját így ez lett a legrosszabb köröm. Hunya beerősített és az utolsó kör előtt a bütivel együtt volt 1 mp előnyöm.

Aztán a 3. körben mentem egy jót, Hunyával szokás szerint kibaszott az élet és beraktak a pálya közepére neki egy plusz bóját, ami miatt kuka lett a köre. Mikor lejött a pályáról elkezdett zuhogni az eső, ami gyorsan elállt, de a pálya már csúszott nagyon a javító körén, így az még lassabb lett neki. Roli így meg századokkal elé fért.

Mákom volt na, de leginkább azzal, hogy ilyen arcok vannak itt a klubban, hogy odaadják a féltve nevelt gépsárkányukat. Köszi Gábor még egyszer. Nagyon jó kis gép a Tündér, egy kicsit talán még mindig rakoncátlan a fara nekem, de gyors, mint az állat. A kagyló ülés + 4-pontos öv meg egészen mássá teszi a versenyzést. Sokkal jobban érezni az autó rezdüléseit.

Cs.Dávid-ot szegényt leverte valami nyavaja és nem tudott sajnos jönni, Dezsőke, Doki, Imre jókat mentek. Nem is emlékszem mi lett köztük a sorrend, annyira nem voltam képben már a végén.

Imre megdöntötte a kocsi alatti bójacipelés kakucsi rekerordját. smile

Történet:

Írok akkor én egy hosszabb beszámolót. Tegnap eldőltem mint egy zsák krumpli délután és reggel tértem magamhoz. 

Izgalmas kis futam volt szokás szerint. Elég trükkösre rakták Hegcsiék a pályát, kicsit a tavaly augusztusi MX-5 napira hasonlított. Két komolyabb kigyorsítás volt, ahol a póver sokat számított, de egyébként meg technikás.

Kevesen voltunk és nagyon jól pörgették a mezőnyt, ezért két gyakorló kör is belefért délelőtt, ami nagyon jó volt főleg nekem, mert egy métert nem mentem előtte pályán a ZőldTündérrel. Aztán jött a nyakleves az első mért futamon. Kb. fél órát tűzött a nap és teljesen más lett a pálya. Össze-vissza csúszkált mindenki, én majdnem keresztbe álltam, kapcsoltam egy 5-iket a 3. helyett (erről speciel nem a nap tehetett) és így is egész jó idő lett. Hunya elóvatoskodta az első kört és lemaradt 2,5 mp-sel. Roli stabil időket ment, de az NC itt szerintem ennyit tudott. Kb. 1-1,5 mp-sel lassabb.

A második nekem nagyon jól ment, de "csak" fél ms-t tudtam javítani az első vandál körhöz képest amin megint meglepődtem, de mivel elcsaptam egy bóját így ez lett a legrosszabb köröm. Hunya beerősített és az utolsó kör előtt a bütivel együtt volt 1 mp előnyöm.

Aztán a 3. körben mentem egy jót, Hunyával szokás szerint kibaszott az élet és beraktak a pálya közepére neki egy plusz bóját, ami miatt kuka lett a köre. Mikor lejött a pályáról elkezdett zuhogni az eső, ami gyorsan elállt, de a pálya már csúszott nagyon a javító körén, így az még lassabb lett neki. Roli így meg századokkal elé fért.

Mákom volt na, de leginkább azzal, hogy ilyen arcok vannak itt a klubban, hogy odaadják a féltve nevelt gépsárkányukat. Köszi Gábor még egyszer. Nagyon jó kis gép a Tündér, egy kicsit talán még mindig rakoncátlan a fara nekem, de gyors, mint az állat. A kagyló ülés + 4-pontos öv meg egészen mássá teszi a versenyzést. Sokkal jobban érezni az autó rezdüléseit.

Cs.Dávid-ot szegényt leverte valami nyavaja és nem tudott sajnos jönni, Dezsőke, Doki, Imre jókat mentek. Nem is emlékszem mi lett köztük a sorrend, annyira nem voltam képben már a végén.

Imre megdöntötte a kocsi alatti bójacipelés kakucsi rekerordját. :)

2015-08-02 20:11:22
Pampalini

Pampalini

tourist, 2015-08-02 18:30:12

Gratula nektek! Majd jöhetnek élménybeszámolók.

(...milyen kellemetlen lehet ha az embert a saját autójával előzik meg...booocs, mondom ezt úgy hogy nem is tudom, mi történt, csak azt, hogy Matyi,  Hunya autójával indult.)

Sajnos, Gábor egy rossz helyen lévő bója miatt nem tudott jót menni a végén, majd a megismételt  etapján már esős, nedves pályán ment, így még a biztos 2. helyről is lecsúszott! Frown

aláírás

Black Sushi