Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Találkozók, események    »    Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata    |   << vissza

Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata

2013-10-22 11:19:36
zed1

zed1

Posztok: 935
Velünk: 4099 napja

Ha lesz sorozat, simán. Az aktuális verseny és az éves versenysorozat értékelése a mostani kategóriáknál is külön fut. Egyébként most is úgy van, hogy lehet egy versenyt "eldobni", de pl. ha nevez valaki a sorozatra, de mondjuk két-három versenyen nem tud indulni, azt attól még számolják a sorozathoz. Így pl. simán előfordulhat, hogy előbbre végez az, aki esetleg két-három versenyt kihagyott, mint aki mindegyiken indult.

2013-10-22 11:05:58
SPety

SPety

Posztok: 401
Velünk: 3577 napja

Lehet évközben is benevezni egy két versenyre?? Mert szívesen mennék de nem tudom, hogy itthon leszek minden futamon. Undecided

2013-10-22 8:21:50
Ordune

Ordune

Posztok: 7241
Velünk: 4528 napja
  1. Zed
  2. Cabriosdoki
  3. Ordune

Ez a külön kupasorozat annyira jó ötlet, hogy még a feleségemnek is tetszik! smilesmilesmile

aláírás

MX-5 KLUB - elnök
NA 1.6 1992

2013-10-22 8:18:29
cabriosdoki

cabriosdoki

Posztok: 392
Velünk: 3085 napja

1)Zed 2)cabriosdoki

2013-10-22 0:50:18
zed1

zed1

Örülök, hogy ennyiőtöket érdekel a dolog. A versenyek késő tavasszal és kora ősszel vannak, így a nyári szabadságba nem nyúlik bele a versenyzés.

Attila: A pályák szerencsére valamely autópálya közvetlen közelében vannak az ország közepén, bár tény, hogy bejárásra odaérni nem könnyű, ha két órát kell előtte utazni.

Gabesz: Garantálni nem tudom, de gyere ki most 26-án Kakucsra és meg tudod nézni milyen a dolog. Euroring szerintem jóval parásabb volt.

Ordune: Mivel főleg a sofőr/futómű/gumi szentháromságon (ebből is inkább az elsőn) múlik a dolog és nem hiszem, hogy 30-40-en akarnánk indulni, ezért szerintem felesleges kategóriákra szedni a dolgot. Max annyi kikötés érdemes, hogy rendszámos, utcai közlekedésre alkalmas az autó. 

Roli: Van, de ha bármi baj történik, akkor eskü alatt kell vallanod a biztosítónak hogy ez egy keménytetős verzió volt és csak az ütközés során lett vászontetős.Wink

András: Ha nagyon beindulunk, csinálunk Speedster szakágat is.Smile 26.-án egyébként mégiscsak megyünk Kakucsra.

Alább összeszedem milyen szabályokat lenne érdemes Csabiéknak javasolni, ha bármi javaslat van, ne kíméljetek.

Tervezett "class miata" specifikus szabályok:

- Bármely utcai rendszámmal rendelkező, utcai közlekedésre alkalmas miata indulhat a miata osztályban (azaz az összes technikai megkötés csak annyi, hogy ne belezett versenygép legyen)

- Nyitott autóval lehessen menni a "kilógó" kollégáknak (nyilván ennek mikéntjéről és feltételeiről Csabiék fognak dönteni)

- Csak 'E' jelű gumi engedélyezett (tehát bármely utcai vagy "fél-slick", pl. rsr, rs-2, rs-3, ad08, de slick nem, még akkor sem ha MNASZ engedélyezte - Matador vesenygumiknak van ilyen speciális engedélyük egyébként, ha jól értelmezem a a szabályokat

- Felni/gumi méretében nincs megkötés

- Egy autóval több versenyző is indulhat

- Amennyiben a versenyző az autójával nem tudja befejezni az adott futamot, másik, nevezett class miata autóval megteheti (azért, hogy ne kelljen versenyt nullázni, ha éppen a parkolóban kapott kettős defektet az ember és lenne jófej (mondjuk csak ilyen vanCool) cartárs, aki kölcsönadná az autóját a maradék futamokra)

- Autók szezon közbeni módosítása engedélyezett, amennyiben a módosítások után is utcai közlekedésre (és utcai rendszám megszerzésére) alkalmas marad

Végül a várhatóan nevezők listája (kérlek csak akkor jelentkezz, ha komolyan gondolod, ha többen leszünk végül, az nem baj): 

1) Zed

2013-10-21 20:51:14

igorov007

Posztok: 77
Velünk: 3833 napja

Ez engem is érdekelne.

2013-10-21 20:43:05

bandris11

Posztok: 259
Velünk: 3434 napja

Most, hogy már nincs Miatám lesz külön kupa nekik??? Szuper kezdeményezés, csak éppen lecsúsztam róla.

...esetleg beengedtek egy Passattal vagy Opellel? smile

Remélem összejön Nektek egy egész szezon!

2013-10-21 20:19:03
Hunya

Hunya

Posztok: 5312
Velünk: 4965 napja

Én a fakormányoskategóriában szeretnék majd indulni! naná, hogy érdekel!

aláírás May the Fairy be with You!
2013-10-21 20:11:12
cabriosdoki

cabriosdoki

Posztok: 392
Velünk: 3085 napja

Sziasztok!

Nagyon jó kezdeményezés.

Igazi családias, veszélytelen, de mégis adrenalin szint emelő muri.

Tavasszal gumit veszek smile

2013-10-21 19:03:34
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1907
Velünk: 3501 napja

Ez lehetséges, hogy engem is érdekelne! Laughing

Pláne, hogy:

- Egy autóval többen indulnánk, lehetséges?
Nyilván ha lesz rá igény, akkor meg lehet majd beszélni, most is gyakori.

Gabesz és Zed bivalyerős kocsiját már úgy is ismerem, természetesen üzemanyagba beszállok! Ezeken úgy is van casco, ugye?Tongue outWinkLaughing

aláírás

Black Sushi

2013-10-21 16:50:06
Ordune

Ordune

"De felmerül a következő kérdés: ki lehet versenyző? A versenyekre tulajdonképpen bárki nevezhet, aki elég bátorságot és elhivatottságot érez magában arra, hogy összevesse a saját maga és autója tudását a versenyzőtársakéval. S a teljesítményeket mérni, feldolgozni és értekelni is kell. Erre szolgálnak a különböző kategóriák. A kategóriák lehetnek a versenyautó vagy a versenyzők szempontjából fontosak. Hiszen a kategóriameghatározások lehetnek az autó felkészítési fokától függően széria (utcai) vagy túra (épített, tuningolt) jellegűeg, ezen belül a hengerűrtartalomtól függő (pl.: 1300-1600 cm3 közötti). De vannak márkakupa jellegű (Toyota Kupa), nemtől függő (női kategória), és életkortól függő (junior, senior) kategóriák is. Illetve van a mindent eldöntő Abszolút kategória, ahol csak az elért időeredmény számít. Az időeredmények mérésére egy ezredmásodperc pontosságú időmérő szoftvert készítettünk, automatikus kiértékelő rendszerrel. A versenyzők futamonként és az éves pontgyűjtő rendszer szerint év végén kerülnek díjazásra."

A kérdés az, hogy ha lesz márka kupa, akkor az épített és a széria Miaták indulhatnak 1 kategóriában?

Ha igen, akkor szerintem én benevezek. Laleeval már beszéltem, elvállalta a csapatfőnökséget! smilesmilesmile
Már csak vezetni kellene megtanulnom... Embarassed 

aláírás

MX-5 KLUB - elnök
NA 1.6 1992

2013-10-21 15:19:19
Ordune

Ordune

Csak gyári autó indulhat?

aláírás

MX-5 KLUB - elnök
NA 1.6 1992

2013-10-21 15:13:23
Gabeszpapa

Gabeszpapa

Posztok: 1063
Velünk: 4326 napja

Ez nem lenne hülyeség smile

mennyire biztonságos? tuti nem töröm össze a kocsit?Cool

2013-10-21 14:57:56
meszattila

meszattila

Posztok: 509
Velünk: 4322 napja

A motorerő szerintem sem számít annyit, mint a gumi. Egy normál utcai gumival esélytelen megfogni már egy "E" jeles fél slickes autót. Az ötlet remek! Kár, hogy nem a közelben lakom. Frown

2013-10-21 23:39:29
zed1

zed1

Sziasztok!

Bár van külön autószlalom topik, de ez azt hiszem megérdemli a saját topikot.Laughing

Szóval, most beszéltem Hegedűs Csabival (OSZAK versenyek rendezője) és nyitottak arra, hogy elindítsanak egy márkakupát a szlalombajnokság keretein belül. Azaz először a miata.hu (de talán bármely más hazai márka klub újkori) történetében lehetőség lenne szervezett és főleg biztonságos körülmények között egymással versenyezni, kipróbálva autónk és főleg saját magunk képességeit.

A jelentkezők száma minimálisan 5 fő, hogy külön kategóriát indítsanak (és díjjazanak) egy versenyen. A sorozatban nem kell minden versenyen ott lenni, lehet minuszolni is versenyeket (ha jól emlékszem két darabot, de ennek még utána nézek egy versenyt lehet minuszolni, akkor ha hét versenynél több kerül megrendezésre, idén 8 verseny volt). A versenyek vasárnap (néha szombaton) kerülnek megrendezésre.

Az eddigi tapasztalatokból kiindulva (Tökölön, illetve szlalom versenyeken mért idők, Euroring, Kakucs, stb.) hatalmas különbség az autóink között szlalompályán nincs (Myair gépétől kezdve egy teljesen alap 1.6NA-ig bezárólag), sokkal inkább múlik a sofőrön. (Egy 11x/14x lovas NB-től is sikerült simán kikapnom a 160 lovas NC-vel, szóval tényleg nem ezen múlik.)

Ha érdekel titeket a lehetőség kérlek jelezzétek itt és elég jelentkező estén jövőre el tud indulni az OSZAK Class Miata.Cool

Végül egy kis GYIK:

- Mi az autószlalom?

A létező legolcsóbb és legbiztonságosabb autóversenyzési forma, ahol akár utcai autóval is részt lehet venni. A verseny során egy kijelölt pályát kell időre teljesíteni egyedül, azaz nincs más az ember közelében a pályán akire veszélyesek lennénk vagy aki veszélyes lenne ránk. A pályák kanyargósak, technikásak, így a legnagyobb sebesség is alacsony. A pálya kijelölése bójákkal vagy ritkább esetben gumikkal történik, emiatt és az alacsony sebesség miatt a sérülés veszélye minimális.

- Mi az az OSZAK?

Országos Szlalom Amatőr Kupa. Néhány éve már hivatalos MNASZ rendezvény, melynek szabályait egy-az-egyben átveszi szinte az összes más autószlalom rendezvény.

- Hol találom meg, hogy mikor és hol rendeznek szlalomversenyt?

Itt.

- Mennyibe kerül egy szlalomversenyen való indulás?

A versenyekre a nevezési díj átlagban 5-10eFt körül van, amiért meghatározott számú mért kört (2-4 általában) tehetünk meg a kijelölt pályán. Ezen kívül szükségünk van egy E jelű bukósisakra. Ebből egy olcsóbb már 10eFt-ért beszerezhető. Nyilván a biztonság ez első, ezért ha szeretnénk FIA homológ sisakot venni, akkor a legolcsóbb lehetőség egy RRS sisak beszerzése. Egy kör pár perc alatt teljesíthető, így lényeges gumikopással nem kell számolni. Ehhez jönne még a OSZAK nevezés ára, ami néhány ezer ötezer forint egyszeri költséget jelent.

- Vihetek utast?

Igen.

- Egy autóval többen indulnánk, lehetséges?

Nyilván ha lesz rá igény, akkor meg lehet majd beszélni, most is gyakori.

- Milyen biztonsági felszerelések szükségesek?

Alapesetben az OSZAK szabályai az iránymutatóak, azaz zárt karosszéria, zárt cipő és E jelű bukósisak szükséges (ez utóbbi az utasnak is).

- Nem férek be az autómba sisakkal, ha fent van a tető. Mit tehetek?

Az OSZAK szabályai szerint az zárt autó az előírt, nyilván ha lesz saját osztály, akkor a zárt autó kritériumot át fogják gondolni, mivel néhányunk számára reménytelen így beférni sisakban az autóba.

- Soha nem indultam még autóversenyen, nem fognak "kinézni"?

Nem és valahol mindig el kell kezdeni. Erre pedig autóversenyzés szempontjából jobb és olcsóbb megoldás jelenleg itthon nem létezik.

- Minek saját kategória ha egyébként is lehet indulni?

Egyrészt, hogy klubtagokkal lehessen versenyezni. Másrészt az mx-5 a széria kategória felső két osztályába tartozik alapból ahol jóval erősebb gépekkel kéne versenyezni, illetve sokunk gépén már olyan módosítás van, ami miatt túra kategóriába kerül az autó a versenygépek közé.

- Voltam/láttam szlalom versenyen/versenyt ami teli volt rally autókkal és az mx-5 számára teljesen alkalmatlan minőségű pályán zajlott. Most akkor hogy van ez?

Az OSZAK futamok jó minőségű aszfalton zajlanak (pl. Kakucs, Hungaroring, kiskunlacházi reptér, stb.), illetve szinte csak erre épített autók, illetve széria autók futnak.

- Van más külön kategória is vagy mi lennénk együd?

Van. Ilyen pl. a Trabant és Hátsókerék Hajtás kategória is, de tényleges "modern" márkakupaként mi lennénk az elsők.Smile