Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    NB alkatrész    »    NB Tető    |   << vissza

NB Tető

2016-03-04 17:31:26

KoBa(k)

Posztok: 12
Velünk: 2432 napja

Köszönöm! Jelentősen olcsóbb megoldásra ezek szerint nem nagyon van esély? sad

2016-03-02 15:57:38

kutyak

Posztok: 6
Velünk: 2080 napja

Szia!

Én 3 éve a http://www.carhoodsdirect.co.uk/ -nél csináltattam a tetőt, szállítással együtt úgy emlékszem kb. 140 ezer volt (fűthető üveg, vinyl). Bár nekem kellett felszerelni.

Üdv, k.

2016-03-01 11:47:43

KoBa(k)

Posztok: 12
Velünk: 2432 napja

Sziasztok!

Sajnos az évek alatt összezsugorodott a vinyl tetőm, így cserére szorul. A Baross utcában Katona Kálmán 160 ezerért csinálna műanyagból új huzatot a meglévő váz és ablak köré. Kókányolni nem akarok, de ha van korrekt megoldás olcsóbban, az igencsak jól jönne!

Nézegettem eBay-en, hogy 80 ezer körül már kapni komplett tetőt, nektek melyik vált be? Szállítással, beszereléssel együtt mennyire jön ki összesen?

Illetve ha van bárkinek megbízható kárpitos kontaktja Pesten, aki olcsóbban vállalná, azt is nagyon megköszönném.

Balázs

2016-02-16 13:11:20

dnaganaa

Posztok: 45
Velünk: 2336 napja

Sziasztok!
Aki keres ponyvatetőt, nekem van eladó!

Egy vágás van az oldalán de szerintem egy jó kárpitos olcsón meg tudja csinálni. Az ablak rajta fűthető üvegablak. Több info: hodmezoslam@gmail.com (ezt állandóan olvasom a fórumot nem.)

http://www.jofogas.h___yvateto_42270663.htm

András 

Történet:

Aki keres ponyvatetőt, nekem van eladó!
Egy vágás van az oldalán de szerintem egy jó kárpitos olcsón meg tudja csinálni. Az ablak rajta fűthető üvegablak. Több info: hodmezoslam@gmail.com (ezt állandóan olvasom a fórumot nem.)

http://www.jofogas.hu/csongrad/Mazda_Mx5_Miata_ponyvateto_42270663.htm

András 

2016-01-02 20:04:59
WarLock

WarLock

Posztok: 1088
Velünk: 3943 napja

Egyébként majd nyárra készülj fel egy pár órás mulatságra, mire visszahajtod a puhatetőt, hajszárítóval meg miegymás melegítési akcióval. Ne akard rögtön feltépni, különben nem lesz jó vége smile Gondoltam jobb, ha előre szólok.

2016-01-02 17:30:46
tourist

tourist

Posztok: 403
Velünk: 2550 napja
Berza, 2016-01-02 17:07:34

Sziasztok! 

Egy hónapja ismerkedünk 2001-es 1.6 nb All Season Miatammal.

Keménytetővel használom azóta, kapufeljárókon, ahol egyenletlen a talaj és nagy döccenőkön van egy kis hangja a tetőnek, ahogy gondolom egyik oldala jobban ráfeszül a kasztnira.Egyébként masszív, nem mozog, de vannak olyan útegyenletségek amik dobbanásra bírják.

Ez normális, vagy a bilincsek állításával totál fixre be lehet lőni, hogy tényleg sosem szólal meg? 

Vagy mivel ez nem a kasztni része ne legyenek illúzióim a kis mozgásával kapcsolatban? 

Más.

A lehajtott ponyvatető anyaga hátul nem nyiszorog nektek?Tettem oda egy plédet, hogy az összeérő részek ne feszüljenek egymásnak,  de kicsit tartok tőle mi lesz nyáron, bevallom zavarnak az effajta zajok egyenlőre. 

Köszönöm,  ha megosztjátok a tapasztalatotokat.

Teljesen normális ha tekeredik a kaszni nyekereg a tető ez a típus sajátossága. Ha csak annyira mint írod az szinte normális. Lehet állítani hátúl a frankeinstein csavaroknál, illetve a 4 leszorító patentnél (vízszintes helyen állj az autóval). Az se jó ha túl feszes az se ha laza.

2016-01-02 17:13:23
Steel

Steel

Posztok: 1055
Velünk: 2887 napja
Berza, 2016-01-02 17:07:34

Sziasztok! 

Keménytetővel használom azóta, kapufeljárókon, ahol egyenletlen a talaj és nagy döccenőkön van egy kis hangja a tetőnek, ahogy gondolom egyik oldala jobban ráfeszül a kasztnira.Egyébként masszív, nem mozog, de vannak olyan útegyenletségek amik dobbanásra bírják.

Ez normális, vagy a bilincsek állításával totál fixre be lehet lőni, hogy tényleg sosem szólal meg? 

Vagy mivel ez nem a kasztni része ne legyenek illúzióim a kis mozgásával kapcsolatban? 

Más.

A lehajtott ponyvatető anyaga hátul nem nyiszorog nektek?Tettem oda egy plédet, hogy az összeérő részek ne feszüljenek egymásnak,  de kicsit tartok tőle mi lesz nyáron, bevallom zavarnak az effajta zajok egyenlőre. 

1. Én még csak olyan hardtopot láttam, ami a leírtak szerint nyekegett.

2 A jó minőségű softtop lehajtva nem nyöszörög.

2016-01-02 17:07:34

Berza

Posztok: 17
Velünk: 2164 napja

Sziasztok! 

Más.

2016-01-02 16:18:03

smallpaul

Posztok: 6
Velünk: 2309 napja

Szia,  Én pár hete csináltam meg magam. Ha van pár szerszámod és egy napod rá, akkor simán megcsinálod magad is. Ha érdekel, tudok pár hasznos tanácssal is szolgálni.

Üdv

2015-11-09 17:20:44
Nitzer

Nitzer

Posztok: 1500
Velünk: 4030 napja
germuc, 2015-11-09 9:02:10

Sziasztok!

Tud valaki ajanlani egy megbizhato mühelyt ahol lattak mar mx-5öt es az ebayen megvett tetöt fel tujdak tenni? Safa tetöt fogok valoszinu venni mert sajna a vinyl tetöm elegge megadta magat es telre szeretnem kicsereltetni szövetre.

Minden lehetöseg erdekel de föleg BPen / Kecskemeten!

köszi elöre is!

germuc 

Beszélj Lallee-val

aláírás

.

2015-11-09 9:02:10
germuc

germuc

Posztok: 74
Velünk: 2755 napja

Sziasztok!

Tud valaki ajanlani egy megbizhato mühelyt ahol lattak mar mx-5öt es az ebayen megvett tetöt fel tujdak tenni? Safa tetöt fogok valoszinu venni mert sajna a vinyl tetöm elegge megadta magat es telre szeretnem kicsereltetni szövetre.

Minden lehetöseg erdekel de föleg BPen / Kecskemeten!

köszi elöre is!

germuc 

aláírás http://startstoptaste.blogspot.de/
2015-10-15 15:36:15

TOGO

Posztok: 57
Velünk: 2416 napja

Köszi a választ! Atomin ezzel kapcsolatos hozzászólását nem találom. A különböző sorrendben történő aplikáláson pedig már túlvagyok. Nem lehet valahogy ezeket hézagolni, vagy vmi felújító kitt?

Köszönöm.

2015-10-14 18:53:04
csabihal

csabihal

Posztok: 1852
Velünk: 2829 napja
TOGO, 2015-10-14 18:42:02

Sziasztok! Remélem jo helyen kerdezek... NBn kemény tetőm van. Kopog. A ponyvatető hatul osszecsukva. A 6lap feszítők maxon. A 2 első még csak-csak feszìt, de a hatsok nem. Én ugy hallom, hogy az alu illesztő csapok kopognak a lyukjukban, (a feszítők alatt lévők) de minden áldott kis zöttyenőnél. Mifaszt lehet vele csinálni?

Hálás köszönet a valaszokert!

lazísd fel a kallantyúkat, majd hátulról kezd az illesztést, először a frankeinstein csavaroknál

vagy megtalálod vhol Atomin hasonló kérdését az elmúlt 1 hétből

vagy beszélsz Lalee-val és ha már úgyis Pesten jársz megkéred szépen, h beállítaná-e...

jobb ötletem nincs 

aláírás Ernő hozzám képest száguld ;)
2015-10-14 18:42:02

TOGO

Posztok: 57
Velünk: 2416 napja

Sziasztok! Remélem jo helyen kerdezek... NBn kemény tetőm van. Kopog. A ponyvatető hatul osszecsukva. A 6lap feszítők maxon. A 2 első még csak-csak feszìt, de a hatsok nem. Én ugy hallom, hogy az alu illesztő csapok kopognak a lyukjukban, (a feszítők alatt lévők) de minden áldott kis zöttyenőnél. Mifaszt lehet vele csinálni?

Hálás köszönet a valaszokert!

2015-02-23 19:56:01
radics1

radics1

Posztok: 421
Velünk: 3097 napja
Poti, 2015-02-23 16:23:48

radics1, 2015-02-20 7:22:36

Dragrider, 2015-02-20 6:32:03

radics1, 2015-02-09 17:34:30

Én is most vettem,német ebay-ről,fűthető üveg + szövet anyag. 422 € postával,kicsit alkudtam

Szia, Új tető felkerült már? Meg lehet nézni, hogy milyen a Safa? Én is most rendelnék, csak még nem tudom honnan. Túl nagy a kinálat ;-) Kossz, B

Még nem raktam fel,mert egyéb munkák voltak a kocsival és nem akartam összekoszolni. Egyelőre szerintem még a dobozban marad. Hidegben amúgy sem célszerű a felszerelése.

Helló! Látom Te is veszprémi vagy, nekem van egy bontott nb tetőm ,ha esetleg kellene segítségnek a vászon felrakásához szívesen megmutatom, vagy ha bármi kérdésed van , nyugodtan keress, tavaly az egész autó szét volt borítva tudok segíteni bármiben. üdv . 

Köszi,még kicsit odébb van a tető felrakása,hideg van hozzá,meg van más munka még a kocsin. Majt tavasszal ütközhetünk,ha kirepülnek az MX-ek!

aláírás e-mail:radics1@freemail.hu