Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    NB alkatrész    »    NB Tető    |   << vissza

NB Tető

2015-02-03 20:12:28
FlaZol

FlaZol

Posztok: 315
Velünk: 2924 napja

Fogalmam sincs, körbenézek, nem gondoltam valami nagy összegre. Mi lenne az ajánlat? flatsker.z@gmail.com -ra jöhet, ott egyszerűbb szerintem tárgyalnunk, képeket is tudok küldeni.

Ez a fűthető üveges verzió, az üvegnek semmi baja. Szerencsés voltam, kaptam a tetővel érintkező gumikédereket is kompletten (szélvédő tetején lévő gumi, ajtó melletti kéder,stb), meg hardtop tetőhöz az oldalsó fém csatokat is, hátha valakinek épp azok hiányoznak.

2015-02-03 19:43:03
Retro

Retro

Posztok: 526
Velünk: 3060 napja
FlaZol, 2015-02-03 19:23:31

Sziasztok!

Eladó lehet egy NB vinyl tető, most cseréljük szövetre/vászonra a sajátom. Fém szerkezet, minden jár hozzá, csak le kell venni az előzőt, és felrakni ezt. Apró repedések vannak rajta az ablak felett, és 3 helyen foltozva is van (kb. 10-15cm kör alakú vinyldarabbal, a nyitogatásnál pár helyen megrepedt sajnos)- viszont használható. Érdekelhet valakit ilyen?

Hali,
Számomra érdekes lehet. Mennyi lenne az annyi érte?

2015-02-03 19:23:31
FlaZol

FlaZol

Posztok: 315
Velünk: 2924 napja

Sziasztok!

Eladó lehet egy NB vinyl tető, most cseréljük szövetre/vászonra a sajátom. Fém szerkezet, minden jár hozzá, csak le kell venni az előzőt, és felrakni ezt. Apró repedések vannak rajta az ablak felett, és 3 helyen foltozva is van (kb. 10-15cm kör alakú vinyldarabbal, a nyitogatásnál pár helyen megrepedt sajnos)- viszont használható. Érdekelhet valakit ilyen?

2015-01-15 9:12:49

KisAbari

Posztok: 6
Velünk: 2509 napja

Nagyon szépen köszönöm a segítséget és a tanácsot. További szép napot smile

2015-01-12 8:43:46

jazzbanjoman

Posztok: 10
Velünk: 2481 napja

Csak annyi, hogy a szovet/vaszon dragabb mint a vinyl/textilbor. Az igazi vaszon teto az kezelt atazas/beazas ellen. Birja a hideget is. 20 000 Ft az nagyon olcso meg textilborbol muanyag zippzaros ablakkal is. Negy ablakvariaciorol tudok: puha muanyag - az zippzaros; kemeny muanyag (plexi/polikarbonat) az fix; uveg futes nelkul es uveg futessel.

Tetojavitas: kellekek: farmernadrag anyag (pamut), nem-kemenyedo (ez fontos!) poliuretan ragaszto, fekete szilikon tomito, sebbenzin, rgasztoszalag (duck tape)

Lepesek:

1. a szakadasnal, hasitasnal nagyobb farmeranyagot kivagni. Ez belulre kerul, ez fogjs majd a szetvagott reszeket oszetartani, az anyag legalabb 2-3 centivel legyen tul a szakadas szeleitol, vegeitol.

2. A Duck tape-pel KIVUL osszefogni-osszehuzni a szakadt/vagott eleket.

3. Atitatni a farmer anyag foltot ES a textilbor vasznat BELUL a poliuretan ragasztoval es rahelyezni a szakadasra. A farmeranyag foltnak ra kell simulnia a tesztilbor vasznara valamilyen modszerel odanyomni es odanyomva tartani 12-24 orat mig a poliuretan meg nem kot. En egy gyengeden/szuper vekonyan  beolajozott aluminium lemezt hszanaltam mindenfele fondorlatos modon odanyomva tartani a folt anyagot a textilborre. Az olajozas azert kell hogy az esetleg kifolyo, a nyomastol a folt szelein kisajtolt poliuretan ragacs ne ragassza a lemezt a vaszonhoz.  Megegyszer: a poliuretannnak flexibilisnek, gumiszerunek kell maradnia.a megkotes utan.

4. Az osszefogo-osszehuzo duck tape-t kivul levenni, es a szilikonozo teruletet nagyon alaposan zsirtalanitani a sebbenzinnel.

5. Rakenni a fekete szilikont, hogy a szakadas/vagas felett vastagabb legyen. En direkt autohoz valo fekete szilikon tomitot hasznaltam ("automotive silicone"). Tubusban aruljak.

Ezzel a megoldassal en egy kb. 4,5 - 5 centis hasadast javitottam 8 eve. Jol olvastad, tobb mint 8 eve, mostmar lassan 8 es fel. Meg mindig tart, es kivul volt parkolva, habar telen ritkan volt hasznalva, es az utobbi 5 ev alatt telenkent ponyva alatt, es ket evig el sem volt inditva. Mult telen meg ponyva alatt sem volt, mert az elozo nyaron a  ponyvat egy vihar szettepte. (Van egy NC-m is, szoval nem igazan kellett hasznalnom). Sajnos a javitas mar nem sokaig fog tartani, mert a poliuretan bekemenyedett az elmult evek alatt; meg mindig van valami flexibilitasa, de kozel sem annyi mint az elso harom-negy evben a javitas utan.

Történet:

Csak annyi, hogy a szovet/vaszon dragabb mint a vinyl/textilbor. Az igazi vaszon teto az kezelt atazas/beazas ellen. Birja a hideget is. 20 000 Ft az nagyon olcso meg textilborbol muanyag zippzaros ablakkal is. Negy ablakvariaciorol tudok: puha muanyag - az zippzaros; kemeny muanyag (plexi/polikarbonat) az fix; uveg futes nelkul es uveg futessel.

Tetojavitas: kellekek: farmernadrag anyag (pamut), nem-kemenyedo (ez fontos!) poliuretan ragaszto, fekete szilikon tomito, sebbenzin, rgasztoszalag (duck tape)

Lepesek:

1. a szakadasnal, hasitasnal nagyobb farmeranyagot kivagni. Ez belulre kerul, ez fogjs majd a szetvagott reszeket oszetartani, az anyag legalabb 2-3 centivel legyen tul a szakadas szeleitol, vegeitol.

2. A Duck tape-pel KIVUL osszefogni-osszehuzni a szakadt/vagott eleket.

3. Atitatni a farmer anyag foltot ES a textilbor vasznat BELUL a poliuretan ragasztoval es rahelyezni a szakadasra. A farmeranyag foltnak ra kell simulnia a tesztilbor vasznara valamilyen modszerel odanyomni es odanyomva tartani 12-24 orat mig a poliuretan meg nem kot. En egy gyengeden/szuper vekonyan  beolajozott aluminium lemezt hszanaltam mindenfele fondorlatos modon odanyomva tartani a folt anyagot a textilborre. Az olajozas azert kell hogy az esetleg kifolyo, a nyomastol a folt szelein kisajtolt poliuretan ragacs ne ragassza a lemezt a vaszonhoz.  Megegyszer: a poliuretannnak flexibilisnek, gumiszerunek kell maradnia.a megkotes utan.

4. Az osszefogo-osszehuzo duck tape-t kivul levenni, es a szilikonozo teruletet nagyon alaposan zsirtalanitani a sebbenzinnel.

5. Rakenni a fekete szilikont, hogy a szakadas/vagas felett vastagabb legyen. En direkt autohoz valo szilikon tomitot hasznaltam ("automotive silicone"). Tubusban aruljak.

Ezzel a megoldassal en egy kb. 4,5 - 5 centis hasadast javitottam 8 eve. Jol olvastad, tobb mint 8 eve, mostmar lassan 8 es fel. Meg mindig tart, es kivul volt parkolva, habar telen ritkan volt hasznalva, es az utobbi 5 ev alatt telenkent ponyva alatt, es ket evig el sem volt inditva. Mult telen meg ponyva alatt sem volt, mert az elozo nyaron a  ponyvat egy vihar szettepte. (Van egy NC-m is, szoval nem igazan kellett hasznalnom). Sajnos a javitas mar nem sokaig fog tartani, mert a poliuretan bekemenyedett az elmult evek alatt; meg mindig van valami flexibilitasa, de kozel sem annyi mint az elso harom-negy evben a javitas utan.

2014-12-14 8:31:35

KisAbari

Posztok: 6
Velünk: 2509 napja

Sziasztok,

Nem rég regisztráltam az oldalra, mivel vettem kb 1 hete németből egy NB-s 1.6 MX-et, úgy terveztem volna, hogy eladásra ment volna, de mire hazaértem vele a terv szertefoszlott és nincs szívem aladni smile . A kérdésem ott kezdődik, hogy sajnos a tetőm beázik a B oszlopnál ahol van rajta két elég nagy lyuk. Az autót sajna nem tudom garázsban tartani, így a telet kint kell hogy töltse. Nézegettem, hozzá tetőt, de nem tudom, hogy milyet kellene venni. Jelenleg PVC szerű tető van rajta üveg hátsó ablakkal. Láttam ebayen japánban 20 000 Ft körül elég gyáriasnak nézett ki, de szerintem valami szövet. Ezek sem áznak be vagy csak árnyékot adnak. Ha van valakinek új tetője érdekelhet.

2014-12-02 17:01:20
creep

creep

Posztok: 290
Velünk: 2960 napja
EndreMan, 2014-12-02 14:54:09

Sziasztok! 

Egy roppant kedves fiatalember úgy gondolta, hogy a távollétemben is be szeretne jutni a kocsiba és felvágta a tetejét...

Budapesten van valami bejáratott hely ahol foglalkoznak tető javítással vagy teljesen új tető beszerzéssel, cserével, beszereléssel?

Köszi.

E.

Érdeklődj nála, hátha bevállalja: 20 harmincöt 17 kilencnegyvenhét - Nagy Mihály

2014-12-02 15:20:52

zsoltrs2

Posztok: 246
Velünk: 2548 napja
EndreMan, 2014-12-02 14:54:09

Sziasztok! 

Egy roppant kedves fiatalember úgy gondolta, hogy a távollétemben is be szeretne jutni a kocsiba és felvágta a tetejét...

Budapesten van valami bejáratott hely ahol foglalkoznak tető javítással vagy teljesen új tető beszerzéssel, cserével, beszereléssel?

Köszi.

E.

Szemét emberek, ilyennek az újját vágnám le.

2014-12-02 14:54:09

EndreMan

Posztok: 1
Velünk: 2520 napja

Sziasztok! 

Köszi.

E.

2014-09-23 9:54:32
james

james

Posztok: 163
Velünk: 2746 napja
meszattila, 2014-09-23 9:51:15

Az ablaknak biztos nem lesz baja, de a vinyl tető anyaga könnyen "repedhet" hidegben.

Bár azt sem tudom hogy az ablak műa. e vagy üveg, de én is jobban tartok a tetővinyltől...

2014-09-23 9:51:15
meszattila

meszattila

Posztok: 509
Velünk: 4285 napja

Az ablaknak biztos nem lesz baja, de a vinyl tető anyaga könnyen "repedhet" hidegben.

2014-09-23 9:44:24
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5075 napja
james, 2014-09-23 9:41:57

rocksteady, 2014-09-23 9:23:12

Én azt vettem észre, hogy 20 fok körül már rideg a vinyl az enyémen, én akkörül már nemnagyon szeretem nyitogatni, de sztem max 15°C, bár ez saját tapasztalat, nem tudom más hogy van ezzel smile

Tegnap már bőven bekúsztunk 15°C alá sad de én még élvezni akarom a tetőtlenséget smile Ám ha az az általános tapasztalat, hogy X°C alatt nem ajánlott csikicsukizni, lezárom a járgányt tavaszig... fájó szívvel

5 Celsius alatt nem szabad a plexi ablakos tetőt nyitogatni mert ott már annyira rideg az anyag, hogy egy pillanat alatt végigreped. Akinek üvegablakos teteje van az nyissa -10-ben is ha olyanja van, nem lesz baja.

2014-09-23 9:41:57
james

james

rocksteady, 2014-09-23 9:23:12

Én azt vettem észre, hogy 20 fok körül már rideg a vinyl az enyémen, én akkörül már nemnagyon szeretem nyitogatni, de sztem max 15°C, bár ez saját tapasztalat, nem tudom más hogy van ezzel smile

Tegnap már bőven bekúsztunk 15°C alá sad de én még élvezni akarom a tetőtlenséget smile Ám ha az az általános tapasztalat, hogy X°C alatt nem ajánlott csikicsukizni, lezárom a járgányt tavaszig... fájó szívvel

2014-09-23 9:23:12
rocksteady

rocksteady

Posztok: 247
Velünk: 3011 napja

2014-09-23 7:30:42
james

james

Mi az íratlan szabálya a tetőnyitogatásnak, hány fok alatt nem ajánlatos már nyitogatni a tetőt? Alapesetben ha nem esik, ameddig csak lehet szeretnék nyitott tetővel közlekedni (be is szereztem e célból egy usánkát). De nem mindenáron...azt nem szeretném, hogy a vinyl merevedése ridegsége miatt megtöredezzen ha nyektetem. Nos, vélemények, tanácsok?