Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    NC2 6s váltó kiugrik 4-esből    |   << vissza

NC2 6s váltó kiugrik 4-esből

2013-04-29 9:26:15
zed1

zed1

Posztok: 934
Velünk: 3382 napja

Jó, hogy minden rendben.Smile

A kettes kapcsán érdemes még kipróbálni az mx5fan által javasolt Ford olajat (1 045 737), Csergőnél olcsó és tenyleg segít. Amit még tehetsz, hogy cseréled a fékfojadékot - ha régen volt cserélve - és a kuplung munkahengernél is légtelenítesz.

2013-04-29 7:30:53
mx5fan

mx5fan

Posztok: 1434
Velünk: 4433 napja

na ez nagyon jó hír!!
reméljük így is marad!

ui.: ezt a beállítást tényleg nagyon ajánlott ellenörízni! amikor elkezdi kidobálni az már lehet késö...

2013-04-28 23:44:17
varron

varron

Posztok: 39
Velünk: 2605 napja

Meglátogattam LaleeKirályt a palotában.

A valahol lejjebb idézett link szerint jártunk el. (köszönöm mx5fannak!)

Leszedtük a váltó borítását. Szemre a 3. fokozat 1,5mm-re lehetett a váltó öntvényétől kapcsolt, de nyugalmi állásban.

Ugyanez a 4. fokozatban kb 2,5mm. Tehát a villa beljebb is tarthatta volna a körmöskapcsolót, az áttétel miatt 1-2 mm-rel, de nem tette.

Beállítás: én fent voltam az emelőn és váltogattam 3-4 között, Lalee alul tekerte az excenter anyát. Így nem születtek fényképek. Elmondása szerint pár fokot kellett tekerni az óramutató irányában. Az elmozdulás a váltóbotnál 1mm-en belül volt.

Ezután próbaút következett, kb 25km az M0-áson. Egyszer sem esett ki sebességből és azóta sem! Bónuszként a kuplungon is állított, így feljebb fog és jobb lett érzésre a kapcsolás is. (Bár reggelente így is kűzdelmes a 2-est betenni)

A probléma úgy tűnik megoldódott, Lalee pedig megérdemli a nevét! Köszönet érte!

Költségek: a másik két opció a váltócsere és váltónagyjavítás volt. A beállítás ehhez képest 0,5%, illetve 1,5% költségű volt, de még ha kipréseltem volna a garanciát, akkor is 4%, ill 10%, a macerát nem számítva, úgyhogy mindenkinek ajánlom smile )

2013-04-17 15:15:01
varron

varron

Köszönöm szépen a segítőkészségeteket!!

Felhívom Laleet és kérek egy időpontot. Jelzem majd privátban, mikor megyek, szívesen fogadok minden szakértői segítséget!

A közösségnek pedig majd beszámolok az eredményességről.

Májusban tervezünk Z4-es kollégámmal egy Prágáig-mellékutakon túrát, addigra meg kell oldani...

2013-04-17 11:45:20
mx5fan

mx5fan

infók az állításhoz:

-utastérben a kulisszát ki kell bontani, hogy odajuss a részhez amit a kép is mutogat. (ellenörizni a játékot)

- a váltón a nagy állítócsvar mellett a kicsi csavart, meg kell lazítani egy kicsit utána mozdul a nagy. az elején lehet elég nehezen. kiindulási pozíciót mindenképp feljelölni!

-kb. 3-4 mm-t kell ide-oda állítani, magyarul alig kell állítani azon a nagy csavaron. speckó a feje de asszem 19-es csillag vagy ilyesmi megfogja és állítható vele.

ptr622 kukac gmail com

írj, vagy adok számot hívhatsz is! akár ott helyben Laleenál állítás közben is...
már csináltam, ha esetleg kérdés lenne szívesen segítek! 

2013-04-17 5:40:43
Ordune

Ordune

Posztok: 6667
Velünk: 3812 napja
varron, 2013-04-16 23:40:23

Egyedül nem próbálom meg, nincs emelőm sem. Itt az idő megismerkedni Laleekirállyal... hogy érem el? Nem találok, csak postokat link nélkül. Segítenél?

Köszönöm!  N

Úgy éred el, hogy belelapozol a topikjába, és megkeresed benne a telefonszámát, amit korábban már több tucatszor megadott.

Pl. itt:

http://www.miata.hu/forum/?tid=3547&page=24

aláírás

ACT: ND 2.0 2016 Revolution Top / NA 1.6 1992
EX: NA 1.6 1990 Supercharged / NC1 2.0 Coupe 2007 

2013-04-16 23:40:23
varron

varron

Ajaj bizony sad

Hálás köszönet a linkért, nagyon szabatos a leírás!

Egyedül nem próbálom meg, nincs emelőm sem. Itt az idő megismerkedni Laleekirállyal... hogy érem el? Nem találok, csak postokat link nélkül. Segítenél?

Köszönöm!  N

2013-04-16 9:21:09
mx5fan

mx5fan

ajaj sad

itt van a 3/4 kapcsolóvilla beállítási procedúrája:

http://forum.miata.net/vb/showthread.php?t=237737

ezt a beállítást kéne ellenörizni egy precíz emberrel. (saját magad vagy Laleekirály)  márkaszervíz nem feltétlenül alkalmas a feladatra.
ha el van állítódva akkor, beállítást korrigálni és reménykedni, hogy ez megoldja.

ha továbbra is megmarad a probléma akkor khm... minimum 3/4 szinkronagy csere. elvileg böven garanciális az autód, ki kellene harcolnod egy komplett váltó cserét! (lehet ezzel is kezdhetsz rögtön a márkaszervízben! ott erröl az állítócsavarról NEM tudnak! nincs benne a leírásban és én nem is mondanám nekik!) 

sok sikert!

ui.: ezt a beállítást érdemes minden 6os NC váltón ellenörizni, mert ha rossz akkor egy idö után elkezdödik a fokozat kidobálás és lehet már késö lesz beállítani.

2013-04-15 21:58:22
varron

varron

Találkozott-e más valamelyikőtök ezzel a gonddal?

50e km-es a váltó. sima menetben kiugrik a 4-es fokozatból. Random módon, de 10 p-enként biztosan. Nem tudom, hogy a rázkódástól-e, Budapesten nincs egy sima szakasz, hogy kipróbálhatnám sad

Kicsit aggályoskodom a váltó szétszereltetésétől. Esetleg ha erre ajánlana valaki szakembert, megköszönném. N