Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)    |   << vissza

Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)

2017-04-03 15:54:02
Hunya

Hunya

Posztok: 4952
Velünk: 4159 napja

Kakucsról a széjjelkopott 048-akon gurultam haza, az AD08R-ek fel voltak kötözve a bukócsőhöz.

- Érdekes, hogy nagy huzatot generál ez a megoldás, mert valahogy visszapörgeti a levegőt, gondolom a szélfogó nem véletlenül lyukacsos anyagból van....

- Lehet egyébként így is szépen sztráda tempóban menni, csak kell egy jó sapka

- a megnövekedett szélzaj jól elnyomja a 048-ak búgását, ezt akkor vettem észre, amikor Komáromban leraktam a 4 gumit a "tetőről"

- búgnak, hangosak, katasztrofálisak közútra a rendes pályagumik, nem tudom mit szed aki iylennel jár... :-)

(bár lehet hogy csak ezek vannak félrekopva)

- most otthon parkol a gép, remélem nem fog esni, hogy tudjak jönni vele dolgozni, esőben már eséyltelen, minta nuku

Új JR3-ak úton, gumit viszont sajnos beszoptam, egyetlen oldalon találtam NS2-R-t csak (gumik.hu) ami működött és volt készlet.

(Maxigumi.hu baszott működni, sem kártya sem paypal...hurrá 21. század...)

30/db vazzeg...azt hittem 25 körül megúszom...ez is lett volna ha múlt héten megrendelem. De már ez sincs sehol...AD08R meg pláne.

Na mindegy, ilyen ez a showbusiness...a 180-as indexű lesz, más nem volt. Warlock szereti, akkor nekem is jó lesz falura-hétköznapra.

Holnap megyek a tehermentesítő gyűrűkért.

Aztán várom a 2 postást mint Karácsonykor a Jézuskát, de ott legalább tudod mikor jön... :-)

Ja, és felszereltem elölre is a "bűrszíjakat". Tudom-tudom, barom állat vagyok hogy megfúrtam a kasztnit...de ezt már anyukám is megmondta: ronda önző egoista vagy édesfiam, nem hallgatsz az okosabbakra. Igaza volt. :-)

aláírás May the Fairy be with You!
2017-03-27 12:00:56
Hunya

Hunya

705x528

705x5

Hunya, 2017-03-22 12:35:34

Hunya, 2017-03-20 22:16:15

Kakucsring jó volt, bírta a szekér a 70+ kört. Pedig kapta az ívet, mert ezek a használt A048M-ek mocskosul tapadnak, jó vétel volt.

Annyira puha és meleg volt a gumi, hogy a kavicsok szabályosan beleragadtak a felületbe....tiszta forma 1.

És nem koptak el,szóval Lacházára ezeket kellene odavarázsolnom.

Ellenben annyira tetszik ez a felni (meg könnyebb is mint a 16-os) hogy erősen gondolkodom azon hogy ez lenne a hétköznapi.

Alapból tetszik a ballonos gumi, meg erre a 8,25 szélességre úgyis 205-ös gumi kellene, szóval 205/50 R15-ben gondolkodom....ezzel nem is lenne olyan alacsony, tehát továbbra is használható marad.

Raknék rá vagy egy Nankang NS-2R-t, vagy egy Conti Premiumcontact 2-t, vagy egy Bridgestone Re002-t.

Kb. ez a három gumi van értelmes árban ami nekem tetszik.

Aztán pályára meg vennék ugyanolyat, mint ami most van (Japan racing JR3 bronze), mert ez tudom hogy felmegy a fékekre, csak nem 16x8 ET25 hanem 15x7 ET25.

Előbbi szett jobban "retro-hétköznap", utóbbi jobban "japan-racsing".

Ezen kívül a 7x15 kisebb, könnyebb és jobban illik a 195/50 gumikhoz is.

Év végére úgyis elkopnak a jelenlegi 16-os gumik, a felnit meg majd eladom jópénzért, magas eszmei értékkel. Nemüt-nemráz jeligére.

Vélemény, észosztásm kritika, szponzoráció?

Ki-Mit gondol?

Ugyanitt magas eszmei erteku 16x8 ET25 JR3 felni elado!!!!! :-)

Nemutnemrazkivaloan kanyarodik. . 
A kérdés eldőlt, 16 --> 15 coll váltás "status ongoing".

1-2 hét és meglesz az új gumi-felni szett.

Az UL-12 felni (a sok küllős) jön vissza hétköznapinak, megy rá valami jó 205/50 gumi (AD08R vagy NS-2R) az új JR3 15x7 meg megy Kakucsra a garázsba és felkerülnek rá a 195/50-es Nankang AR-1-ek.

Már alig várom....

2017-03-22 12:35:34
Hunya

Hunya

Hunya, 2017-03-20 22:16:15

Kakucsring jó volt, bírta a szekér a 70+ kört. Pedig kapta az ívet, mert ezek a használt A048M-ek mocskosul tapadnak, jó vétel volt.

Annyira puha és meleg volt a gumi, hogy a kavicsok szabályosan beleragadtak a felületbe....tiszta forma 1.

Ellenben annyira tetszik ez a felni (meg könnyebb is mint a 16-os) hogy erősen gondolkodom azon hogy ez lenne a hétköznapi.

Alapból tetszik a ballonos gumi, meg erre a 8,25 szélességre úgyis 205-ös gumi kellene, szóval 205/50 R15-ben gondolkodom....ezzel nem is lenne olyan alacsony, tehát továbbra is használható marad.

Raknék rá vagy egy Nankang NS-2R-t, vagy egy Conti Premiumcontact 2-t, vagy egy Bridgestone Re002-t.

Aztán pályára meg vennék ugyanolyat, mint ami most van (Japan racing JR3 bronze), mert ez tudom hogy felmegy a fékekre, csak nem 16x8 ET25 hanem 15x7 ET25.

Év végére úgyis elkopnak a jelenlegi 16-os gumik, a felnit meg majd eladom jópénzért, magas eszmei értékkel. Nemüt-nemráz jeligére.

Ki-Mit gondol?

Ugyanitt magas eszmei erteku 16x8 ET25 JR3 felni elado!!!!! :-)

Nemutnemrazkivaloan kanyarodik. . 

2017-03-20 22:56:45
WarLock

WarLock

Posztok: 1088
Velünk: 3174 napja

Válasz erre: @Hunya #116673 

Ha nem is szponzoráció, de az NS-2R-ről majd azért tudok bővebb megjegyzéseket tenni, amnt a hétvégétől melegebb és hosszabb utakon is teljesített :D

2017-03-20 22:23:21
Hunya

Hunya

atomin, 2017-03-20 22:20:47

És marad a terepjáró magasság smile ?

Amugy sokáig agyatlan ezen a felnin, eBay akció volt sokáig, de szerencsére lemaradtam. Nem azért mert nem tetszik, hanem mert mar tele a polc..... Bejovos

A kép kerékcsere után készült, még nem ült vissza a kasztni.

2017-03-20 22:20:47
atomin

atomin

Posztok: 2349
Velünk: 2193 napja

És marad a terepjáró magasság smile ?

Amugy sokáig agyatlan ezen a felnin, eBay akció volt sokáig, de szerencsére lemaradtam. Nem azért mert nem tetszik, hanem mert mar tele a polc..... Bejovos

2017-03-20 22:16:15
Hunya

Hunya

Ki-Mit gondol?

2017-03-17 12:24:32
Hunya

Hunya

Visszakaptam Roadsterszervíz-Laleemágustól a szekeret múlt héten.

Mindkét küszöb - illetve a hozzá tartozó kerékívek - restaurálva lettek. Sajnos nincs fotó a rozsdakupac állapotról, de azért volt már baja.

Mivel az ajtókat le kellett szedni (Lalee ennek külön örült) és visszarakni a festők miatt, ezért rendesen be lett állítva, most nagyon finoman csukódnak, mert nyilván sok agyfaszba került, de az eredmény magáért beszél. KÖSZI MESTER!!!!

Ezen kívül mind az alsó (7 éves) mind a felső (2 éves !!!) munkahenger cserés volt. Most viszont a kuplung mint a vaj.

Ezek szerint nem bírták a kemény-kuplung/versenypálya kombinációt.

Fentiek örömére ma egy kicsit mentem vele, már el is felejtettem mennyire megy. :-)

60-120 5.9 lett, nyilván ennél gyorsabban nem mentem, ezért arról nincsenek adatok. :-)

(amikor hideg a gumi még 3-ban is mozog a segge)

Vasárnap Kakucsring, szezon előtti teszt.

2017-03-03 18:59:09
Hunya

Hunya

Megmértem a gumit, 8.9 kg  

Enyhén kopott  195/50 R15  mondjuk a szélessége valahol 205-210 mm között van.

2017-03-01 18:19:31
Hunya

Hunya

Jogos.

Az enyemnek az elejen is volt valami.

De nem is  a large verzio.  Szoval nemtom mi volt de mar nincs rajta.

Pedig szerettem. Bruhahaaaa..... :-(

2017-03-01 17:11:19
Smith

Smith

Posztok: 356
Velünk: 1901 napja

Válasz erre: @Hunya #115861 

Megtartva a topic informatív jellegét, illetve meggátolva a dezinformáció terjesztését szeretném közölni az olvasókkal, hogy a Tündéren nem "OEM small side skirt" található, mert az így néz ki:

aláírás Speed... for those who cannot cruise with style
2017-03-01 15:33:30
Hunya

Hunya

Régen írtam, pedig vannak történések:

- Kocsi elment Laleehoz küszöbjavításra, szokásos történet, hátsó kerekek előtt javítani kell, ez ugye optikailag nem látszott mert a műanyag küszöbborítás szépen takarta (művésznevén OEM side skirt small type)

- Természetesen a szélvédőragasztóval évtizedekkel előtt felrakott küszöb (a gyári az patentos asszem) atomokban jött le, pedig Lalee még a hajszárítóját is kiszedte a saját autójából a művelethez (respekt!)

- Tehát rendeltem egy kiváló litván gyártmányt pont 100 EUR értékben (ja nem), valahol úton a nagy logisztikai ökoszisztémában

- Állítólag több MSZB tag is dolgozik azon, hogy ne érjen ide, de nem lesz gond

- Szóval megérkezik, Lalee közepesen sok agyfasz kapása után valahogy felrakja (ígérete szerint több nadrágszíj csatot is be fog áldozni)

- Embörök letüsszentik valami "metánződ" festékkel

- Közben remélhetőleg bekerül egy Gyéétől elkobzott bal első kerékcsapágy is, mert a régi kicsit lóg

- Lalee visszatuszmákolja a kiesett abakemelő kapcsolómat

- Időközben megálmodja mitől melegedett/ment ? el a kuplung hidraulikám (pontosabban mitől esett be a pedál) az autópályán ahol nem is váltottam egyet sem és remélhetőleg meg is javítja kevesebb mint 100 EUR-ért

Szóval csak alapszintű tavaszi szezon előtti mosás, semmi komoly. Már aggódtam, hogy idén mit költök rá...de megoldódott magától. Még jó, hogy nem az első verseny második körében.

2017-03-01 9:11:06
Hunya

Hunya

Kéretik nem offolni az informatív topicomat! :-)

2017-03-01 8:14:29
GmajaG

GmajaG

Posztok: 130
Velünk: 1043 napja

Válasz erre: @WarLock #115830

Szerencsére nem tetszik az NA annyira.

aláírás

Mazda MX-5 1.6i NBFL - Open Air - Komplett klíma szettet keresek

2017-03-01 7:58:35
WarLock