Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)    |   << vissza

Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)

2016-12-21 19:35:46
Hunya

Hunya

Posztok: 4978
Velünk: 4242 napja

Hideginditas meg mindig: 

- most hogy mar belottem mennyi levegot kell kapnia hogy elinduljon de ne menjen az egekbe a fordulat

- levettem az uzemanyagot annyira hogy ne kopje be a gyertyat

- mar csak az maradt higy telre kicserelem a 8-as overkill gyertyakat 6-os hoertekure (csak NGK, bosch soha tobbet)

aztan majd meglatjuk mit mond reggel a gep. :-)

Egyebkent azt vettem eszre hogy ha 6 fok helyett 4 fokot allitok be inditashoz mint elogyujtas akkor azt jobban szereti.

Alapjarat a gyari 10 fokon van.

Masik oldalrol meg lehet az oninditom sem tokeletes mar nem mindig egyforma sebesseggel teker....

aláírás May the Fairy be with You!
2016-12-13 19:01:54
radics1

radics1

Posztok: 419
Velünk: 2411 napja

Válasz erre: @Hunya #113077 

Jajj de fasza Audi áll a háttérben! :D 

Amúgy én is elszörnyülködtem,hogy átfurattad a szép kasztnidat. Tuti ragasztottam volna inkább. Ha meg el kell látnia a feladatát egyszer,jól meghúzza majd a lemezt,de ne legyen igazam.

aláírás e-mail:radics1@freemail.hu
2016-12-12 23:18:34
Ordune

Ordune

Posztok: 6667
Velünk: 3806 napja

aláírás

ACT: ND 2.0 2016 Revolution Top / NA 1.6 1992
EX: NA 1.6 1990 Supercharged / NC1 2.0 Coupe 2007 

2016-12-12 18:08:02
Hunya

Hunya

Datass:

Állítólag két féle férfi létezik: a mell és a popsi mániás. Azt hiszem az utóbbihoz tartozom...micsoda segg!!!!

Ilyen volt egyébként eredetileg.  

Mivel van küszöb spoiler meg front lip, így szinte kívánta a plasztikát a gép. (a fenti két kép nem adja vissza, de majd jön még kép)

NB-hez egyébként már nem sok helyen van ilyen elem szűk kis kontinensünkön. Mx5Dannak (Fast 5) volt egy próbadarabja, amit Balázs kicsit csiszolgatott/anyázgatott, majd lefestette az ember és fel lett ragasztva. Nem volt sürgős, ez az előző mondat kb. három hónapig tartott.

Kötözz meg te állat!

Mivel megint volt MOSS akció - és pár apróság úgyis kellett - így végre berendeltem 1 párat ebből az "illatosított bűrszíjból" is.

Nem tudtam milyen lesz, ezért nem előre-hátra rendeltem 4-et. De tetszik, szóval jön majd a párja is. Balázs ledobta a láncot, azt hitte viccelek (lehet ezzel jó páran így vagytok) de nem, ez komoly. Viccnek durva lenne.

Szóval anno egyszer Ordune barátomon láttam ilyen bőr dolgokat....ja nem, egyszer régen Ordune barátommal (akinek akkor épp turbó komplexusa volt) voltunk Szlovákiában Sturovónál és ott a megtekintett gépen volt ilyen. Nekem az tetszett legjobban benne...Tominak meg a turbó. Ízlések és pofonok ugye.

Ez pont olyan, mint a tanga: értelmetlen, funkciója nincs, de a kell kategória tipikus esete. Mert jól néz ki. Szerintem. Ha a motorháztetőre tenném -ahová szokták - akkor lenne értelme, de azt túl gyakran nyitogatom, tehát nem oda megy. De attól még kell. Egyébként meg indokolható, mert tartja a lökhárítót, ami meg egy sérülékeny dolog, ezt tudom Visonta Drift és Kakucs Kupa óta. Szóval tulajdonképpen hiánypótló biztonsági intézkedés, ami anyagilag is megtérül. Na ugye...értem én!

Hátulra került az első szett, emigyen áll a Tündérkén (ragtapasz az asszony szerint)

Nem ez eredeti csavarral, hanem lemezcsavarral került fel. Jóval egyszerűbb volt így a művelet.

2016-12-12 17:52:59
Hunya

Hunya

Horvath_G, 2016-12-12 15:28:22

Válasz erre: @Hunya #113073 

Ez teljesen általános az NB-knél szerintem, a tied még elég istenes az enyémhez képest :D

A múltkor én is ránéztem, hogy mi itt a helyzet, mert persze a gyári Panasonic-nak már csak hűlt helye volt az enyémben, az előző tulaj(ok?) meg valami aftermarket sz@rt tett a helyére és a gyári tyúkbél (levegőztető) is csak lafog ott...a lényeg, hogy nálam is szépen megrágta a rozsda ezt a helyet, ha mázlim van, akkor csak felületi...

Így kellene kinéznie a gyárinak:

Ettől még ne ugorj a Dunába!

Inkább szólj Lalee-nak, hogy lenne egy "kis" munka :D

Köszi, tudom, de nem vagyok hajlandó 60 ezerért gyári panasonic aksit venni... :-)

2016-12-12 15:28:22
Horvath_G

Horvath_G

Posztok: 104
Velünk: 1574 napja

Ez teljesen általános az NB-knél szerintem, a tied még elég istenes az enyémhez képest :D

A múltkor én is ránéztem, hogy mi itt a helyzet, mert persze a gyári Panasonic-nak már csak hűlt helye volt az enyémben, az előző tulaj(ok?) meg valami aftermarket sz@rt tett a helyére és a gyári tyúkbél (levegőztető) is csak lafog ott...a lényeg, hogy nálam is szépen megrágta a rozsda ezt a helyet, ha mázlim van, akkor csak felületi...

Így kellene kinéznie a gyárinak:

Történet:

2016-12-12 14:25:52
Hunya

Hunya

Tanksapka (helyett akkutálca): Baj van baaaaj.....baj van baaaaj:

Az akkumulátor alatt nekem nem túl fényes a helyzet...mondjuk nem is gyári az akksi, hanem egy sima gondozásmentes Varta, vagy nemtommi.

De a gond inkább az lehetett, hogy egy gumitálca volt az akku alatt, gondolom azért, hogy ne zörögjön. és szerintem ott megállt a pára, vagy víz folyhatott oda.

Ez mennyire általános probléma? Legyek emiatt öngyilkos? Vagy óvatosan (esetleg egy közepesnél nagyobb összeg megvillantásával) jelezzem Lajosmester felé, hogy ide bizony be kell önteni egy kis neoluxot.

Vagy fúrjam ki "....ami befolyik az rögtön kifolyik...." Beatrice-elven?

?

2016-11-19 7:34:09
Gyéé

Gyéé

Posztok: 8732
Velünk: 4764 napja

Pedig már kezdtem örülni....már korábban is akartam mondani, hogy nagyon vigyázz magadra! Nézz körül többször is mielőtt átmész az úton, élj egészségesen, most még ne kezdj el basejumpingolni, a cápaketrecre ne is gondolj! Hiszen dolgod van az életben, ott a feleséged, gyerekeid, jó lenne az unokáidat lovalgoltatni egyszer majd a térdeden! ............meg az én paripámat is be kell még lőnöd mert nélküled abból nem lesz semmi vazze!

aláírás DrasticPlastic Driver
2016-11-18 20:16:02
Hunya

Hunya

Hidegindítás vs. MS2:

Most, hogy végre van egy jól működő lambda szondám, és lassan megint hideg lesz, előkerül újra a régi lemez.

Hogy indul hidegen?

A mai mért referencia értékek, sok sok utánaolvasás, beállítás próba után:

21 és 87 fok coolant temp (CLT) között jelenleg  1,5 sec telik el, amíg 0 rpm-ről felugrik 1.000 rpm-re.

Ez elég jó, ezt próbálom majd megközelíteni a hidegebb időben is.

Alapból mocskos dús volt az egész (cranking PW %, ASE % és ASE taper is), gondolom a kicsit nagyobb injektorok sem a szegényebb irányba vitték. Most ezeket próbálom annyira levinni, hogy még el is elinduljon, ne nyesztessen ( ez az indítózás szakneve) sokat, de ne is köpje be a gyertyát mint anno.

Gyertyakulcs, drótkefe, féktisztító a dús esetekre, illetve akkutöltő, csereaksi a túl szegény esetekre bekészítve. 

Hát biztos fogok még kurvaanyázni meg agyfaszt kapni mire belövöm. Néha Orsi nem érti miért vigyorgok vagy sírok miután 5 percre kimentem a garázsba aztán 3x - 4x elindítottam a gépet.

Holnap ha ilyen szép idő lesz lehet megyek egy kicsit méregetni, játszani az előgyújtással. De egyelőre még gyerekfüggő.

Gyéé, ne örülj, heteket fogunk sátrazni télen a garázsotokban, hogy a kis piros is jó legyen!!! :-)

2016-11-10 11:56:51
Hunya

Hunya

Szélessávú lambda szonda

Három hét híján pont 3 éve futok feltöltött üzemmódban, ezalatt kb. 30.000 km-t ment a gép. Hol kímélő, hol pálya üzemmódban.

Az AEM szélessávú lambda szonda 2 hete teljesen megadta magát. Semmit nem mért, hibát jelzett a műszer. Ha megráztad a szondát magát, csörgött. És az nem az alátét volt…

Az előfűtése halt be szerintem, mert abszolút nem melegedett, és a műszeren is villogott a piros hiba lámpa, ami elvileg ezt jelzi.

Az előfűtés biztosítéka természetesen jó volt. Nyilván az sem tett neki jót, hogy amikor a motorom zabálta az olajat, akkor az ő mind megkapta az arcába.

Szóval szonda csere (reméltük maga a műszer jó).

Ez az analóg AEM műszer Bosch LSU 4.2-es szondát használ (a digitálisak azt hiszem 4.9-est, pl. Danié), de a csatlakozója nem a standard ovális OEM féle, hanem egy szögletes AEM saját. Mindkettő 6 vezetékes, ergo csereszabatosnak kellene lennie a csatlakozó átforrasztása után. Vigyázat, a szonda csatiját nem lehet piszkálni, ott az ellenállás érték nem változhat, különben rossz értéket fog jelezni! Csak a műszer felőli részt szabad cserélni!

E-bayen van original AEM replacement sensor: 30-200 cikkszámon fut:

Végül nem ezt rendeltem meg, hanem ezt: Bosch LSU4.2 szélessávú lambdaszonda 0 258 007 057 / 058

http://www.tuningaru___SU+4.2&id_category=0

Ez a megoldás jó pár ezer Ft-al olcsóbb volt, ha gond van mégis csak egy magyar cég, ráadásul ez a szonda hosszabb (70 cm-es) hővédős vezeték résszel rendelkezik mint az AEM, azaz jobban el lehet vezetni.

Profi kiszolgálás, gyors szállítás, ajánlom! Füreden vannak egyébként, onnan postáznak. Rendelés utáni első munkanap délután érkezett, utánvéttel. Csatlakozót is kértem hozzá pluszban. Így egyszerű volt berakni. Autó felemel, kicsavar-becsavar, madzagot átfűz, krimpelés, forrasztás, kábel rögzítése, próba.

Jelentem minden működik, melegít, mér, azonos értéket mutat a műszer és az ECU, ergo az analóg műszer is jó!

Örömbódottááááá.

2016-10-24 14:01:41
Hunya

Hunya

Track set: Kopott, de nem vágott 25-30e Ft körül pl. Racing bazáron vásárolható Yokohama Advan A048, 195/50 R15,  M-es keménységű:

Hétvégén a Kakucsringen mind vizes mind száraz aszfalton kipróbálásra került az új track szett. Fontos infó, hogy a futófelület inkább 205 mint 195 mm széles. Azaz pont ugyanakkora mint a másik szettem, ami 205/45 R16.

A felni úgy néz ki nem ért bele sehol a kerékjárati ívbe, igaz hátul majd 17 mm-t nyertünk a peremek behajtogatásával.

Elöl volt kérdéses, de se nem éreztem se nem hallottam hogy beleért volna.

Optika:

Figyeltem az embereket, nagyon sokan megálltak mellette (és nem csak a gyerekek), többen meg is dicsérték. Szóval akkor optikailag rendben van az új felni. Egyébként szerintem is jól áll a gépnek ez a kicsit 80-as 90-es évek japán design, kicsi felni bumszli kövér gumival jó szélesen.

Köridők:

A kopott Advan  048 vizes és száraz aszfalton ebben a hűvös időben kb. ugyanazt tudja mint az Advan A08R. Legalábbis rosszabb nem volt. Melegben elvileg még jobb is lehet, szóval akkor ezzel fogok versenyezni jövőre. Ha meg szakad az eső akkor marad az A08R.

Esős videó: https://www.youtube.com/watch?v=gh12VPW2wi8&feature=youtu.be

Száraz videó: https://www.youtube.com/watch?v=6r3rYQ7bzGs

Majd ha meglesz Brankó best of Ad08R videója (az 1.50.8) akkor azzal megpróbálom összehasonlítani.

Guminyomás:

Először 1.9-re fújtam, de aztán le lett engedve egészen 1.6-ig. Érzetre jobb volt, de sajnos annyira „e voltam foglalva” hogy elfelejtettem menni az utóautózáskor egy 1.9 baros összehasonlító kört…sorry. Na majd a következő tesztnapon.

Közúton:

Ami a nem szórakoztató része volt, hogy ezekkel a kerekekkel kellet megtennem a Győr-Kakucs távot. Ami legálisnak legális, mert E jeles a gumi, sőt még minta is van rajta, de ugye pályán használták, ergo tele volt beleégett gumicafatkákkal. Messze volt a sima egyenletes felülettől.

Emiatt aztán 2-t nem is centíroztattam ki, lehet a másik kettő is felesleges volt.

Néha rázta a kormányt de durván, néha nem, aztán miután (kisimult) már csak 120 felett volt vibráció. De mire odaértem vele már használhatónak ítéltem meg.

Állapotától függetlenül viszont elmondhatom, hogy aki ilyennel jár hátköznap az mazochista:

-          búg de nagyon, huppog, hangos

-          marha kemény, semmit nem nyel el az oldalfala

-          ellenben a nyomvályúk úgy dobálják mint állat

Aki megteheti, hogy hoz csere felni garnitúrát, de nem akar sokat költeni pályagumira, annak ajánlom!

2016-10-21 9:55:05
Hunya

Hunya

Ultralite UL12 15x8,25 ET20:

Tegnap felraktuk a 4 új kereket, a 195/50-es Yoko Advan A08 elég széles, kb 205 mm. De ugye a kisebb ET miatt kiljebb van. Ezért kérdés volt, hogy elfér-e?

Nyilván a tegnapi vizes takony pont ideális volt ezek majdnem slick gumik tesztelésére, de Balázs elég barom ahhoz, hogy rábeszéljen. 

Egyébként olyan mint Lalee, vitatkozhatsz vele, de attól még igaza van...

Szóval felraktuk, és mentünk egy kisebb kört, hogy beleér-e elöl-hátul.

Mentünk egyenesen, képzeletbeli bóják között rángatva jobbra-balra, volt derékszögű kerszteződés, helyben forgás, körforgalom rajzolás, satufék, úgy néz ki nem ér bele sehol. LOL

2 személlyel ügyködtünk, de az igazi teszt majd a Kakucs szlalom lesz holnap.

Azért elviszem a normális kerekeket is, nehogy baj legyen. Ezeken a fos gumikon akarok odamenni (nem lesz eső), hogy kopjon le róla minden beleégett gumicafat. Igaz csak kettő lett centírozva, de eddig nem rázott.

Elöl nem volt semmi mókolás, hátul a peremek vissza lettek hajtogatva,így nyertünk kb 17 mm-t. A festék kibírta.

Szóval most örülés van.

A - viszonylag kevés mintával rendelkező - A048 egyébként meglepően tapadt a vizes úton. Nyilván nem 3 cm víz volt, csak vizes volt. De tényleg meglepő. Hangosnak viszont nyilván kurva hangos.

A kipuff is meg lett csinálva, csak 1 csavar esett ki/tört el a középcső/leömlő találkozásánál a kettőből, így ott fújt ki.

Normális csavar lett belerakva, a gagyi ami benne volt (adták hozzá) szerintem az 1 év alatt ellágyult. Vagy hibás volt.

Most ismét normális hangja van. Alig várom a holnapot!!!!

2016-10-21 9:25:09
Hunya

Hunya

Pontosítás következik:

Yokohama Advan AD08R 205/45 R16      9,1 kg (félig kopott) ez az infó nem volt helyes a neten, ez kevesebb mint 8,5 kg!

Japan Racing JR3 16x8 ET25                     7,5 kg

Összesen 16,0 KG.

vs.

Yokohama A048 195/50 R15                     7,3 kg (nagyon kopott)

Ultralite UL12 15x8,25 ET20                       6,8 kg

Összesen 14,4 KG.

A keréksúlyok, központosító gyűrű mindkét esetben benne van, így mértem le pontosan egymás mellett a két komplett kerék szettet (ráadásul 2-2 kerékkel, egyformák voltak).

Szóval a nyereség nincs 2 kg, csak 1,6. De ez is jó, mert ha veszek rá jövőre nem szétkopott normális pályagumit, ami minimum 9 kg, akkor sem leszek nehezebb az eredeti szettnél.

2016-10-19 14:09:28
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1891
Velünk: 2778 napja

Válasz erre: @Hunya #111395 

Nálam pl.  ez 17kg/gar. Nagyon jó a 14kg.

aláírás

Black Sushi

2016-10-19 14:05:26
Hunya

Hunya

Az A048+UL12 combo konyhakesz sulya tehermentesitovel es centirozo kereksulyokkal egyutt 14.4 kg.

Rattila ugyanilyen gumija a JR3 15x7 felnivel 13.7 kg  

Ezek szerintem nem rossz ertekek!