Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)    |   << vissza

Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)

2016-09-17 11:04:21
wolfblind

wolfblind

Posztok: 1825
Velünk: 2517 napja
Hunya, 2016-09-13 10:40:52

EGT VS AFR tábla:

Mostanában nézegettem, eléggé szem előtt van, ha nem akarom akkor is látom a műszert, ami egyébként kiválóan kitakarja a gyalogosokat, majdnem mint egy mai átlagos autó.

Ha nagy fordulaton elvettem a gázt, azonnal felkúszott 900-950-re, amni azt jelenti, hogy kis MAP / nagy RPM tartományban el kellett dúsítanom, hogy hűljön. Nem meglepő módon mind az Anny mind az NC AFR tábla pont ilyen sémát mutat. :-)

Az új tábla most így néz ki, igaz nem mentem le 10,8-ig, majd meglátjuk milyen értékek jönnek.

Most cruising üzemmódban 750-800 körül vagyok, alapjáraton 500, taposva 850.

Emelkedőn, tartott gázon is 850 körül, amennyire a sztrádán próbáltam (M1 Tatabánya).

Cél, hogy sehol ne menjen 850 fölé normál üzemmódban.

Hungaroringen nem nagyon tudtam figyelni, túl sok volt a bója, a célnál néztem rá, de nyilván addigra már elveszed a gázt, ergo nem látod a csúcsértéket.

Ez a tabla relative kozel all az idealishoz, lattam gyari NB tablat az 11,9-ig megy le nagy fordulton(5000 felett) 90-100kpa-nal, elotte 12-12,5-on van WOT-on. Cruising resz nekem is ilyesmi 15.5-15.6. NC AFR tabla azert olyan dus felul, egyreszt a leomloben levo kat vedelme miatt masreszt az Euro 4 miatt(erdekes modon az ND a skyactivval mar nem ennyire dus). Illetve mielott ocsem 1.8NB-je kompresszoros lett volna, direkt mentem a szeriaval meg, szelessavu bent logolva, hogy milyen ertekeken megy alapbol az NB. 10.9-ig nem kell eldusitani ilyen 11.9-12 elegendo. Talan 12,5-nel legjobb a langterjedes. Neked a gyari 62mm-s tarcsa van fent a mini kompresszoron - boost level?
2016-09-16 20:53:08
varga-gabor

varga-gabor

Posztok: 1027
Velünk: 1769 napja

Válasz erre: @Hunya #110026 

Nekem is ilyen van, Gyééétől! : )

aláírás

EUNOS ROADSTER V SPECIAL

2016-09-16 20:47:49
Hunya

Hunya

Posztok: 4936
Velünk: 4131 napja

Eleg fenykepezhetetlen helyen van:

aláírás May the Fairy be with You!
2016-09-16 10:29:08
Hunya

Hunya

Leömlő vs. kardán___igi tapasztalataim:

-         - A gyári leömlővel, amennyiben megvan a hőpajzs, egész elviselhető a dolog még nyáron is

-         - Full bandázs biztosan sokat segít, de túl sokáig nem tartott ki nálam sosem, mindig lefoszlott

-         - Ami jó volt a gyári hőpajzson kívül, az a track-dog hőpajzs (vagy 35 rugó…) de sajnos ez maghalt amikor kilyukadt a leömlőm

-      - A nem gyári 4-2-1 leömlő csöve közelebb van az alagút falához, kevesebb a levegő, sokkal jobban melegít (nem csak az átmérő, hanem a csövek elhelyezkedése miatt is)

-        - A kerámia bevonat biztos segít valamennyit de nem oldja meg a problémát 100%-ban

Most az a trükk jön, hogy oda felkerül valahogy egy hőpajzs (elvileg ma), aztán kiderül, hogy használ-e.

Másik mai tuning elem lesz, hogy mivel a gyári hőpajzs se nem fért el a kompi alatt, se nem volt jó a leömlőre, anno készült oda egy extra típus, ami egész jól ellátta a feladatát eddig, de fél év alatt lágyult annyit az anyag, hogy most már szépen berezeg, főleg kis fordulaton. Egyszerűen hozzáér a kompresszor, így a motor és a kompi rezgése néha egész vad dallamokat csal ki belőle.

Na ez is megoldódik elvileg ma, majd beszámolok. (ezért volt OSZAK-on odatuszmákolva az a bandázs szalag)

A harmadik pedig az, hogy végre felkerül az a fém alsó burkolat, amit a műanyag helyett vettem marha régen még a leömlővel együtt egy MOSS akcióban. Eddig nem volt fent semmi, de szerintem ez nem jó a sem a motor- sem a kardán alagút hűtését tekintve. Nem olvasta utána, csak gondolom nem csak a por miatt van ott a gyári…meg Laller szerint is kell, és neki mindig igaza van. Ha nem, a végén akkor is de, csak akkor többe kerül a dolog. :-)

Szóval remélem ma elhozom a jószágot Balázstól, és akkor majd lesznek képek is, meg tapasztalat, mert elméletben minden megmagyarázható.

Sosehalunkmeg! Jippijáááááááá………..

2016-09-16 10:12:14
Hunya

Hunya

Coming soon: Rear Spats

Tudom-tudom:

- diszkós, de pláza elé parkolni pont jó lesz (Mx5fan)

- plusz súly (SzRoli)

- drága outfit vacak (Matt)

- ezmirejó (mindenki)

- nem MP62 (Gyéé)

de mindig is a logikus és átgondolt döntéseimről voltam híres! Keep building! Jó hétvégét!

:-)

2016-09-15 15:52:39
Hunya

Hunya

Gyéé, 2016-09-15 15:28:25

Figyeld meg hogy egyszer majd ebből fogsz élni.

Mazsola vagyok én még ebben a témában, olyan igazi kontár! De legalább csak a sajátomat baszhatom el...na meg a tiédet! :-)

2016-09-15 15:28:25
Gyéé

Gyéé

Posztok: 8672
Velünk: 4652 napja

Figyeld meg hogy egyszer majd ebből fogsz élni.

aláírás DrasticPlastic Driver
2016-09-15 14:27:49
Hunya

Hunya

Hunya, 2016-09-13 10:40:52

EGT VS AFR tábla:

Mostanában nézegettem, eléggé szem előtt van, ha nem akarom akkor is látom a műszert, ami egyébként kiválóan kitakarja a gyalogosokat, majdnem mint egy mai átlagos autó.

Ha nagy fordulaton elvettem a gázt, azonnal felkúszott 900-950-re, amni azt jelenti, hogy kis MAP / nagy RPM tartományban el kellett dúsítanom, hogy hűljön. Nem meglepő módon mind az Anny mind az NC AFR tábla pont ilyen sémát mutat. :-)

Az új tábla most így néz ki, igaz nem mentem le 10,8-ig, majd meglátjuk milyen értékek jönnek.

Emelkedőn, tartott gázon is 850 körül, amennyire a sztrádán próbáltam (M1 Tatabánya).

Hungaroringen nem nagyon tudtam figyelni, túl sok volt a bója, a célnál néztem rá, de nyilván addigra már elveszed a gázt, ergo nem látod a csúcsértéket.

Viszont rájöttem, hogy a belső videón látszik a mutató (igaz néha rásüt a nap), most megnéztem: nem igazán ment 800 fok fölé a Hungaroringen, szóval jók vagyunk!!!! :-)

2016-09-13 10:40:52
Hunya

Hunya

EGT VS AFR tábla:

2016-09-02 13:17:07
Hunya

Hunya

Felraktam 2 videót, hogy mennyire jó vagy rossz az autó indítása MS2-vel (ezt mondják egyébként hátrányának).

Ma meg tegnap reggeli. Nyilván nincs még -10 de majd arról is készítek remélhetőleg jó sokára... :-)

Coolant = 18 fok:

https://www.youtube.com/watch?v=LqO9lVKFlNs

Coolant = 75 fok:

https://www.youtube.com/watch?v=EuOUzZFJW4c

2016-09-01 16:05:25
Hunya

Hunya

Hunya, 2016-08-27 19:55:41

Hunya, 2016-08-26 20:17:01

Érdekes ez az EGT történet. Nálam a szenzor a tűzfal felőli leömlőágba van bedugva, ott ahol még ugye a 4 külön megy.

Ha a gyújtás 14 fokon van, akkor 550 fokot mutat, ha 10-en akkor csak 500-at.

Ez cruising üzemmódban felmegy 700 körülre. Hajtani még nem hajtottam, csak hazagurultam vele Balázstól.

De mivel sikeresen elkúrtam az MS2 firmware frissítést, holnap nem is fogok...hacsak nem sikerül vissszaállítani, elvileg minden infó megvan Reveranttól hozzá.

(az alap problema az az, hogy nem megy automatikusan a Reverant félére a frissítés, mert nem standard MS2)

Na egy kis (pár óra) online Reverant konzultáció valamint az ECU szétszedése után visszaállt az eredeti állapot.

Azt hiszem ezt a firmware frissítést örökre elfelejtem....nemhiába mondják az IT-sok, hogy: Működik? Akkor ne nyúlj hozzá...

Hát én nem ez a típus vagyok. Orsi nem volt hálás érte ma délután. De azért még szeret. Azsszem. :-)

Gyerekek lefektetése után még visszarakom az ECU-t a házába, meg a helyére, és hálából holnap lemosom és pasztázom a kocsit.

Ja, és mellékesen megragasztottam a letört olajnívó pálca fejet a drift napon vásárolt csoda-ragasztóval. Majd dobok fel képet.

És itt a kép az olajnívó pálcáról:

Megragasztottam, eddig még nem esett le. :-)

És így néz ki az MS2 "bele":

2016-08-31 22:18:26
mx5fan

mx5fan

Posztok: 1432
Velünk: 4316 napja

legyen teljes akkor a kép, itt a 2.0 NC gyújtása is

2016-08-31 19:52:38
Gyéé

Gyéé

Posztok: 8672
Velünk: 4652 napja

Tök meglepő ez a dús felső tartomány.

aláírás DrasticPlastic Driver
2016-08-31 19:11:35

PublicEnemy

Posztok: 192
Velünk: 1871 napja

Válasz erre: @Hunya #109291 

Már régen mentettem le és persze nem írtam oda pontosan mi ez, csak annyit, hogy  gyári , de ha jól emlékszem ez egy Anniversary. 

Történet:

Már régen mentettem le és persze nem írtam oda pontosan mi ez, de ha jól emlékszem ez egy Anniversary. 

Már régen mentettem le és persze nem írtam oda pontosan mi ez, csak annyir OEM, de ha jól emlékszem ez egy Anniversary. 

Már régen mentettem le és persze nem írtam oda pontosan mi ez, csak annyit OEM, de ha jól emlékszem ez egy Anniversary. 

2016-08-31 16:25:26
Hunya

Hunya

mx5fan, 2016-08-31 14:40:15

csak úgy bedobom ide az NC gyári AFR tábláját, hátha kiokoskodtok belöle valamit magatoknak
- ok, közel van a kat. a leömlöben, féltik is nagyon ezért ömlik be a benya
- a 14,7 meg ugye azért kell, hogy jól tudjon dolgozni a katalizátor

NB-re nem tudsz szerezni? :-)