Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)    |   << vissza

Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)

2016-06-14 10:42:25
Hunya

Hunya

Posztok: 4976
Velünk: 4219 napja

Amiket még lehetne buherálni a szekéren:

-          Egy tanga top fél állapotban fekszik a padláson, már szétflexeltem, sőt van már csat is hozzá, foglalkozni kéne vele, leginkább elvinni az egészet egy bőröshöz

-          A szélfogó végleges keretét le kellene hajlítani, majd elvinni egy bőröshöz (anyag megvan rég, fekszik a garázsban)

-          Csomagtér világítás kapcsolót meg kellene reparálni, eltört benne egy műanyag anno

-          Ablakok lassan mennek fel, le kellene szedni a kárpitot és jól kipucolni-megkenni

-          Van egy fém “Engine shield” Balázsnál a műhelyben, csak azért nem került felrakásra, még, mert 1-2-3-4 csavart ki kell fúrni (beletört az eredeti) ami tartan fogja. Majd he levesszük az első lököst…

-          Amiből ugye még a visontai banzáj után kiesett a bal első ködlámpa, plusz 1-2 fül belül biztosan el van törve

-          Fék munkahenger támaszt is vissza kellene rakni (elmaradt a motorszétszedéskor)

-          Check engine light bekötése a műszerfalba, MS2 tudja, vezetékelni kell + tesztelni

-          El kéne menni egy Dyno padra méricskélni, most nagyjából összeállt 2 gyújtástábla, egy konzervatívabb, egy kihegyezett (2-3 fok különbség van köztük, gondoltam jó lesz ha valahol csak 95-öt tudok tankolni)

-          Küszöbök rozsdátlanítása (3 éve foglalok egy téli időpontot Laleenál)

-          Esetleg ezután egy komplett alvázvédelem

-          Majd a múlt évben vásárolt Boss Frog hosszmerevítő felrakása

-          AEM EGT műszer megrendelése, bekötése (tartó már megvan hozzá), gőzöm sincs milyen EGT-vel megyek…

Szóval nem alszik a topik, csak idén már nem akarok rá költeni. Majd télen, vagy tavasszal. Lehet, hogy az apróságokkal tudok foglalkozni nyáron. Buherni mindíg kell valamit!

Nyilván minden csak idő és pénz kérdése. Ileltve pontosabban csak pénz, mert ugye az idő pénz…. :-)

aláírás May the Fairy be with You!
2016-06-06 11:33:39
Hunya

Hunya

Kecskemetrol hazafele a sztradan jottunk. Ma reggel kivancsisagbol teletankoltam. 9.6 liter lett a fogyasztas.

120-140 kozott felhuzott tetovel.

2016-05-18 10:31:25
Hunya

Hunya

Matt, 2016-05-18 10:03:33
unya, 2016-05-18 9:54:01

Hunya, 2016-05-09 8:45:29

Hunya, 2016-05-06 11:56:21

Mivel eddig nem hozta a kísérletezés az erdményeket (talán mert képtelen vagyok egyszerre 1 paramétert változtatni?) megpróbálom Mr.Slow beállításait, és csak a PID-el fogok játszani ha nem tökéletes.

http://www.mx5nutz.com/forum/index.php?showtopic=46823

Na úgy néz ki ezek a Mr Slow beállítások jók lesznek!

Amit biztosan még testre kell szabni, az az ASE taper + Closed loop idle initial value tábla (köszi Ricsi az infókat!)

Ezt még tesztelgetni kell, de mát most is 80%-ban jó.

Teszteltem. kurva jó! :-)

Köszi Ricsi a segítséget.

ASE taper kicsit több kellett, a MegalogViewerHD segítségével sikerült beállítani az "idle valve inital values" táblát is.

Kicsit vettem el a cranking pulseból, így nem durrog már vissza, illetve a cranking duty-ból is, így nem szalad fel az alapjárat.

Szóval most jó.

Ma kivételesen nem ezzel jöttem dolgozni, hanem a Passattal, de már bánom.

Igaz a passat csak a felét fogyasztja, de akkor is.

A tündérke még csak 17, de a teste mint egy 20 évesé!

Jól mozog na! :-)

Na kíváncsi vagyok, hogy fogyasztásban hogy alakulnak a dolgok. Referenciaként nem tudok nem elbüszkélkedni Hófehérke 7végi Balatonfelvidéki túrán elért 8,16-os átlagával, amivel némileg kontrasztban áll, hogy így is sikerült valószínűleg szert tenni egy 60ropis gyorshajtás bírságra. Így jár az ember ha nem nézi meg hol vannak az új csoda trafik.

Na de ON. Lalihoz beugrok most már valamikor és ezeket az értékeket ki logolom majd az EMU-ból, hogy össze tudjuk nézni.

Nekem a büdös életben nem fog lemenni 10 alá...városban meg pláne. Az osztrák 10,5-11 es átlag megint nem mérvadó, mert nem volt beállítva baro korrekció, és mivel nem győri légnyomáson mentünk, hanem bőven kisebben, dús volt végig. Korrigálgatta az EGO control de nem tudom mennyire volt sikeres.

Majd megyek egy olyan kanyart valamikor amikor nem város, hanem normál országúti tempó, aztán kiderül.

Nekem mondjuk nem struccom van mint neked, nekem ECU van nem EMU, lehet az EMU kevesebbet eszik, de nem dugja néha aszfaltba a fejét? :-)

Várom a tudományt, előre is üdvözlöm Lallert.

2016-05-18 10:26:26
Hunya

Hunya

b_ricsi, 2016-05-18 9:59:36

Válasz erre: @Hunya #104187 

végül a mért pontos értékeket írtad be az initial value táblába, vagy kicsit fölé mentél?

6-7%-al fölötte vagyok, de mivel minden lognál picit más értékek jönnek ki így nem pontos.

Finomítani fogok még rajta, szerintem 90 foknál kevesebb plusz kell, mint mondjuk 10 foknál.

Elindulok +4%-al aztán meglátjuk jobb lesz-e?

Egyébként már most is minimálisat ugrál csak. Emiatt a PID faktorokat is lejjebb vettem. Kezd gyárias lenni.

2016-05-18 10:10:05
WarLock

WarLock

Posztok: 1088
Velünk: 3234 napja

Válasz erre: @Matt #104191 

A Balatonfelvidéki túrák ilyenek... Szerintem ott nagyon otthonosan érezheti magát ez a fajta jármű, a múltkor csapatós tempóban 7,14-et sikerült kihozni ott úgy, hogy az utóbbi közel 1 évben 10 alatt szinte soha nem jártam...

Történet:

Válasz erre: @Matt #104191 

A Balatonfelvidéki túrák ilyenek... Szerintem ott nagyon otthonosan érezheti magát ez a fajta jármű, a múltkor csapatós tempóban 7,14-et sikerült kihozni úgy, hogy az utóbbi közel 1 évben 10 alatt szinte soha nem jártam...

2016-05-18 10:03:33
Matt

Matt

Posztok: 2678
Velünk: 4366 napja

Hunya, 2016-05-18 9:54:01

Mivel eddig nem hozta a kísérletezés az erdményeket (talán mert képtelen vagyok egyszerre 1 paramétert változtatni?) megpróbálom Mr.Slow beállításait, és csak a PID-el fogok játszani ha nem tökéletes.

Amit biztosan még testre kell szabni, az az ASE taper + Closed loop idle initial value tábla (köszi Ricsi az infókat!)

ASE taper kicsit több kellett, a MegalogViewerHD segítségével sikerült beállítani az "idle valve inital values" táblát is.

Kicsit vettem el a cranking pulseból, így nem durrog már vissza, illetve a cranking duty-ból is, így nem szalad fel az alapjárat.

Szóval most jó.

Na kíváncsi vagyok, hogy fogyasztásban hogy alakulnak a dolgok. Referenciaként nem tudok nem elbüszkélkedni Hófehérke 7végi Balatonfelvidéki túrán elért 8,16-os átlagával, amivel némileg kontrasztban áll, hogy így is sikerült valószínűleg szert tenni egy 60ropis gyorshajtás bírságra. Így jár az ember ha nem nézi meg hol vannak az új csoda trafik.

Na de ON. Lalihoz beugrok most már valamikor és ezeket az értékeket ki logolom majd az EMU-ból, hogy össze tudjuk nézni.

2016-05-18 9:59:36
b_ricsi

b_ricsi

Posztok: 283
Velünk: 2118 napja

Válasz erre: @Hunya #104187 

végül a mért pontos értékeket írtad be az initial value táblába, vagy kicsit fölé mentél?

2016-05-18 9:54:01
Hunya

Hunya

Szóval most jó.

2016-05-09 8:45:29
Hunya

Hunya

2016-05-06 11:56:21
Hunya

Hunya

2016-05-05 14:43:28
Hunya

Hunya

Tovább megy a buzulás hidegindítás / alapjárat témakörben.

Találtam egy egész jó leírást hozzá.

Egyelőre csak próbálgatom az értékeket, senki se vegye referenciának.

Aktuális problémám, hogy szépen indul, de aztán behal. Majd újra indul, és onnantól jó.

De van hogy 2x is behal.

Ha megmelegszik, akkor már minden tökéletes, tehát nem az alapjárattal, hanem a hidegindítással van még mindig problémám.

Closed-Loop Idle Valve and PID Settings

Idle Valve Closed Duty – the duty cycle which the rpm stops decreasing. This can be found by using the idle valve test mode located under the CANbus>Testmodes menu. Using the test run position lower the duty value down until the engine rpm does not get any lower. This is your closed duty value.
Used value: 64.8 %

Idle Valve Open Duty – Follow the same steps for the closed duty value but instead the value to be found is when the engine rpm stops rising. This can also be set at the maximum rpm you wish to idle at.

Used value:    19.9 %

Dashpot Adder – Increases the duty cycle when the throttle is lifted.
Used value: 3.5 %

Dashpot Decay Factor – How long till the dashpot adder reaches 0
Used value: 2

Use Last Value or Table – Use the last duty value when in closed loop or use a duty value from a table. I suggest setting this to “Use initial value table”, as it will give a more consistent idle.
Used: Use initial value table / Coolant (CLT)

Van egy alap tábla, de nem tudom mennyire jó….

Use CLT or MAT in Table Lookup – Use coolant or intake temp in the lookup table. More on the table setup later.

Closed-Loop Idle Initial Values
This table will set the idle valve duty cycle before closed-loop idle is activated. Either coolant temperature or intake temperature can be used for the Y axis of this table. The X axis is your target rpm values. The values should be set to give you an rpm slightly above your target rpm. To set these values you can use the idle valve test mode located under CANbus/Testmodes>Output Test Mode – Idle Valve. Find out what duty cycle gives you what rpm and enter that value into the table. For example to set the value when the intake temperature is 50 and the target rpm is 800, you would find the duty cycle that would result in a rpm of 900-1000 and enter that into the cell.

PID Delay(s) – How long before entering closed-loop once all the conditions are met. Set this to around 4-5 seconds.
Used value: 3 sec

Crank to Run Taper(s) – How long the idle valve stays in cranking position after starting the engine. Set to around 5-9 seconds.
Used value: 5 sec

PID Ramp to Target Time(s) – How long after entering closed loop it will take to match the target rpm value. Setting this value low will result in the rpm matching the target very fast, however it may overshoot.
Used value: 4 sec

PID Control Interval(ms) – How often the close-loop algorithm runs. 50-100ms usually works well.

Used value: 80 ms

Closed-Loop Idle PID Lockout Detection

RPMdot Threshold(rpm/sec) – The RPMdot (change in rpm per second) threshold value that disables close-loop idle. This value needs to be set just above the max RPMdot value seen at idle so that closed loop idle does not activate when not at idle.
Used value: 100

Max Decel Load(%) – Set this value to just below the load seen at idle. For example if you’re using the speed density control algorithm and at idle the manifold pressure is 32kpa, then this value should be set to around 25-28kPa.

Used value: 25.0

Close-Loop Idle PID parameters

Proportional Gain – Reacts to immediate changes in rpm
Used value: 25

Integral Gain – Reacts to sustained difference between rpm and target rpm.
Used value: 25

Derivative Gain – Reacts to rate of change in rpm. Used to slow down the change in idle valve duty cycle as it approaches the target.

All of these settings will need to be tested and there can be a bit of trial and error in getting them correct. When setting up the PID gains make sure to test that the algorithm works correctly under both heavy and light load conditions.

Used value: 50

2016-05-05 14:20:54
Hunya

Hunya

Hunya, 2016-04-29 20:25:17

Múlt hét óta furcsa változás állt be a kuplungomban, mert eddig ha túl finoman indultam el előre vagy hátra, akkor finoman berázta a hajtásláncot.

Ezt mind a régi, mind a vadi új lendkerékkel csinálta.

Majd most ez majdnem teljesen eltűnt.

Összekopott volna a tárcsa meg a lendkerék végre, vagy mi történt? 

Összekopott. Tök jó lett! Semmi rángatás egyesben vagy "lükvercben" induláskor. Szépen finoman fog. Jippijááááá!

2016-04-29 20:25:17
Hunya

Hunya

Múlt hét óta furcsa változás állt be a kuplungomban, mert eddig ha túl finoman indultam el előre vagy hátra, akkor finoman berázta a hajtásláncot.

Ezt mind a régi, mind a vadi új lendkerékkel csinálta.

Majd most ez majdnem teljesen eltűnt.

Összekopott volna a tárcsa meg a lendkerék végre, vagy mi történt? 

2016-04-05 17:03:07
Hunya

Hunya

Húúú, de régen írkáltam ide!

Na szóval pár hete levakartam a kipuff végződéséről a sok kormot, nem mondom hogy tökéletes lett, de látszott a fém.

Azóta azért mentem vele, és úgy néz ki nem feketedik vissza. Eddig legalábbis.

Még azért nézegetem azokat a VE táblákat, így hogy bent van az Android tök egyszerű logolni! :-)

2016-03-18 14:11:57
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1891
Velünk: 2755 napja
Hunya, 2016-03-17 20:13:53

pke1977, 2016-03-17 17:36:13

Hunya, 2016-03-17 12:06:50

Robák Róbert jelenti Kiskunmelbörnházáról:

Lassan indul a szezon, a csapatok már nagyon készülnek az első megmérettetésre, de igen nagy a titkolózás. Még azt sem tudjuk ki milyen autóval indul, de egyvalami már kiszivárgott:

ÁLLÍTÓLAG a Green Fairy csapat új szponzort kapott, és Fairy Bee-re keresztelik. Ennek első jele, hogy a színvilág változik fekete sárgára:

Fairy Bee

A hír nem megerősített forrásból származik, kezeljék fenntartással!

Ne halgass a károgókra! Ez körönként legalább 1,5 mp minusz! :-)

Cipőnként! :-)

De csak a gyalogos pályabejáráson leszel gyorsabb ezzekkel! Wink

aláírás

Black Sushi