Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)    |   << vissza

Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)

2013-09-10 14:26:42
Hunya

Hunya

Posztok: 4972
Velünk: 4188 napja

Ha Lalee bevállalja, és nem komplikált, akkor jó lenne a reroute, és közös ágba a szenzort, valamivel kisebb hőmérsékletre állítva.

Ha nem lesz reroute, és odafér, akkor 4. henger. Meglássuk.

aláírás May the Fairy be with You!
2013-09-10 14:06:02
Gyéé

Gyéé

Posztok: 8695
Velünk: 4710 napja

Ha nem lesz reroute én tutira a 4. henger ágába tenném a szenzort. Számomra egyértelmű, hogy mindíg ott a legforróbb a helyzet. Ha lesz, akkor talán inkább a közös szakaszra, bár ott tutira hidegebbet mér, vagy nem?

aláírás DrasticPlastic Driver
2013-09-10 13:38:13
Hunya

Hunya

Miata coolant reroute:

http://949racing.com/miata-coolant-reroute-system.aspx

Van itt egy jó rajz!

2013-09-10 13:35:58
Hunya

Hunya

mx5fan, 2013-09-10 11:58:45

Hunya, 2013-09-10 9:34:10

EGT (Exhaust Gas Temperature) szenzor

juhu! wink

elvileg 4. henger lehet a legmelegebb, de volt itt korábban szó coolant rerouting -ról abból talán tudományosabban meg lehet tudni, hogy ténylegesen melyik a legmelegebb henger!

Beszéltem Kulinpapával, azt mondta mindegy hová rakjuk be, akár még a leömlő közös ágába is mehet. A kérdés inkább az, hogyan alakul a hőmérséklet, és mi az a max amit megengedünk.

2013-09-10 12:30:13
Gyéé

Gyéé

m3ss, 2013-09-10 11:18:22

amugy ha ennyire "ki akarjatok maxolni" miert nem nagyobb kompresszor? vagy mp45 is eleg lesz 200le fole menni? 

Nem akarok itt szemetelni, de valamit tisztázni kell úgy érzem. Mp62-est nem azért nem vesz az ember, mert nincs kedve, hanem mert moderált igényeknek kiválóan megfelel a 45-ös és mert kb tizedannyit adhattak el belőle annó - tehát használtan marha ritka és drága - és újonan kb másfélszer annyiba került mint az kicsi, bőven 1M fölött volt mindíg, de már nincs egyáltalán. Használtan jelenleg a 62-es kit-ek ilyen-olyan előélettel 1500 font körül bukkannak fel, igaz általában már upgrade-elt formában. Az ideszállítva közel 600k. Ez szerintem nem lenne annyira sok érte, de mégiscsak használtról van szó és aki manapság kompizásra adja a fejét az hisz benne hogy 2-300k-ból meg van a hardver és hurrá, szóval nem vonzó az Mp62. Persze később kiderül hogy NEM LEHET OLCSÓN, és utólag már lehet, hogy fáj az ember szíve, hogy nem a nagyobbikat választotta, főleg, ha elfelejti hogy nem volt ilyen opció mert fél évente bukkan fel egy kit.

2013-09-10 11:58:45
mx5fan

mx5fan

Posztok: 1432
Velünk: 4373 napja

juhu! wink

elvileg 4. henger lehet a legmelegebb, de volt itt korábban szó coolant rerouting -ról abból talán tudományosabban meg lehet tudni, hogy ténylegesen melyik a legmelegebb henger!

2013-09-10 11:27:24
Hunya

Hunya

m3ss, 2013-09-10 11:18:22

jo ez a topic, jo hogy igy reszletesen leirsz mindent...kivancsi vagyok mi lesz a vegeredmeny. te autod amugy hany kg, merted mar?

Nem, de nagyon érdekel hogy mennyi. Majd keresek valami helyet ahol - ha kész minden - beméretem, még ha nem is lesz ingyen.

amugy ha ennyire "ki akarjatok maxolni" miert nem nagyobb kompresszor? vagy mp45 is eleg lesz 200le fole menni?

Nem akarom nagyon kimaxolni, legalabbis ami a max motorfordulatot illeti. Remelem a 200 ló meglesz, a fölé nem muszály menni, inkább a nyomaték érdekel. Nagyobb kompi meg azért nem, mert ehhez van TR Lane cucc (bár nem túl jó minőség) gyártatni meg nem akartam.

anyoson is 4pontos ov lesz meg mas ules? rollbar hany cm-re van a fejtamlatol? en tovabbra is attol felek, hogy megfejelnem a rollbart ha belemjonnek mondjuk...bar kopinal most ultem egy nbfl ulesben, es ugy tunik mintha az magasabb lenne, vagy legalabbis mas kialakitasu a fejtamla resz mint na-n, lehet ott nem annyira konnyu megfejelni a rollbart...Foot in mouth

Igen, 1 párat sikerült vennem 90 EUR-ért, de még valahol úton van a cucc. Ülések maradnak, nekem a fejtámla felér a fejemig, úgyhogy remélem ez nem lesz probléma. Majd beépítés után rakok fel fotókat.

2013-09-10 11:18:22
m3ss

m3ss

Posztok: 1173
Velünk: 4128 napja

jo ez a topic, jo hogy igy reszletesen leirsz mindent...kivancsi vagyok mi lesz a vegeredmeny. te autod amugy hany kg, merted mar? amugy ha ennyire "ki akarjatok maxolni" miert nem nagyobb kompresszor? vagy mp45 is eleg lesz 200le fole menni? 

anyoson is 4pontos ov lesz meg mas ules? rollbar hany cm-re van a fejtamlatol? en tovabbra is attol felek, hogy megfejelnem a rollbart ha belemjonnek mondjuk...bar kopinal most ultem egy nbfl ulesben, es ugy tunik mintha az magasabb lenne, vagy legalabbis mas kialakitasu a fejtamla resz mint na-n, lehet ott nem annyira konnyu megfejelni a rollbart...Foot in mouth

2013-09-10 11:03:03
Gyéé

Gyéé

Kérdés, hogy legyen-e EGT szenzor, azaz ami méri a blokkból kilépő gázok hőmérsékletét, ami egy nagyon korrekt támpont főként a programozáskor. Maga a szenzor nem egy nagyon drága dolog, bőven 100 EUR alatt van. J

Max 900, de inkább 850 fok lesz a cél. Olyan szenzor kell tehát, ami minimum 1000 fokig mér. VEMS vagy Greddy ami itthon is elérhető. A VEMS jóval olcsóbb, jók vele a tapasztalatok és 1 nap alatt kiszállítják.

VEMS EGT szenzor

Mivel a jó kis leömlőm úgyis ugrott, a gyári miatt nem meg fáj a szívem, Lalee szépen megfúrja, berakja, kész. MS2-nek van EGT bemenete, szóval a rendszer látni fogja. Ez az elmélet, a gyakorlatot meg majd meglátjuk!

Ezt a 4. henger ágába rakjátok?

2013-09-10 10:07:09
Hunya

Hunya

Lefújószelep

Lefújószelepet mindenképpen szerettem volna, ez nálam biztosan valami perverzió. Vagy kompenzálok. De végül is tökmindegy, ha nincs valami olyan technikai akadálya amit most még nem látunk, akkor lesz és kész.

Rengeteg féle kapható a piacon (Blitz, Greddy, Forge, HKS, stb.), amire figyelni kell, hogy a pl. a „HKS Style” és a „Genuine HKS” nem ugyanaz. Ez egyébként az áron is világosan látszik. Sajnos a jó minőséget itt nagyon meg kell fizetni. Nem mondom, hogy nem jók a koppintott cuccok, de én inkább az eredetinél maradok. Nem akarom, hogy ez legyen a gyenge láncszem a kocsiban.

Megrendeltem Ausztráliából, 1 hét alatt megjött, de Japánból. I love globalizáció! De legalább tuti made in Japan. Igaz a vámolás még 1 hétig tartott, majd a végén a postás néni úgy átadta a csomagot a páromnak, hogy elfelejtette kifizettetni. Én meg becsületesen bementem a postára, és utólag kifizettem. Egy kis faluban ez így megy. Azt hiszem innentől protekciós vagyok náluk. Vámot egyébként nem kellett fizetni, csak ÁFÁ-t.

Fél kézzel tudtam kibontani, mert a kislányom épp a vállamon próbált aludni, így a képek nem lettek túl jók, de a lényeg az, hogy a KAVS pulley után erre is azt mondhatom, hogy igazi kis „masterpiece”. Van súlya, szép kidolgozása, igazi profi termék. Jó volt kézbe fogni.

Genuine HKS SSQ 4 BOV

Adtak hozzá szépen minden kis fittinget, zéger gyűrűt, amit külön kellett megrendelni az a felhegeszthető talp, ebbe „ül bele” a lefújó szelep. A talp egyébként simán landolt a postaládában, mert mintaként küldték, semmi vám, ÁFA, mondjuk az értéke sem volt jelentős.

Weld on steel adapter flange for HKS BOV

Beépítésről, működésről infó később, Lalee tollából.

2013-09-10 9:34:10
Hunya

Hunya

Kérdés, hogy legyen-e EGT szenzor, azaz ami méri a blokkból kilépő gázok hőmérsékletét, ami egy nagyon korrekt támpont főként a programozáskor. Maga a szenzor nem egy nagyon drága dolog, bőven 100 EUR alatt van. J

Max 900, de inkább 850 fok lesz a cél. Olyan szenzor kell tehát, ami minimum 1000 fokig mér. VEMS vagy Greddy ami itthon is elérhető. A VEMS jóval olcsóbb, jók vele a tapasztalatok és 1 nap alatt kiszállítják.

VEMS EGT szenzor

Mivel a jó kis leömlőm úgyis ugrott, a gyári miatt nem meg fáj a szívem, Lalee szépen megfúrja, berakja, kész. MS2-nek van EGT bemenete, szóval a rendszer látni fogja. Ez az elmélet, a gyakorlatot meg majd meglátjuk!

2013-09-09 16:36:13
Hunya

Hunya

Roll bar, harness bar, 4 pontos öv

A roll bar szép magyarul bukócső, de nem keverendő a design barral, amit magyarul szintén így hívunk. A különbség annyi, hogy a design bar 2 ponton rögzül, a rendes bukócső pedig 4 vagy 6. Nyilván az előbbi is nagyon szép - volt is az autómban egy króm kivitelű, imádtam - az utóbbi viszont véd is és merevíti is a kasztnit.

A piacon nagyon sok kivitel van: Track Dog, TR Lane, és sok egyéb gyártó. 4 ponton, 6 ponton támaszkodó, sárga, fekete, króm, minden mi szem szájnak ingere.

Használtat nem feltétlenül akartam. A króm szép, de eszméletlen drága. Így maradt a fekete, abból meg, ha a szállítást is hozzáadom, akkor a TR Lane féle a legolcsóbb. Plusz nagyon tetszik az aszimmetrikus kivitel, amiben haránt megy a merevítés. GPD néven fut, ebből a D a diagonal-t jelenti.

TR Lane GBD roll bar

Ha már lúd, legyen kövér, rendelek hozzá harness bar-t is, ami nem más, mint a hátad mögött keresztben egy vascső, ez tartja, vezeti meg a 4 pontos övet, amit mindenképpen szeretnék, hogy ne essek ki az ablakon minden erősebb kanyarban a pályanapokon.

TR Lane harness bar

Mivel TR Lane-től úgyis kellett rendelnem alkatrészeket a kompresszorhoz, megrendeltem egyben mindent. Gondoltam nagy tételben olcsóbb. Hát nem. Tim papa érdekes figura, plusz tudja, hogy nincs konkurenciája. Szóval nem a kommunikáció bajnoka.

Anno beszereztem egy CG Lock-ot, ami szuperül működik, szépen megfogja az ember csípőjét. De attól még a vállam leng össze-vissza a kanyarokban.

CG lock

Sajnos az NB és az NC ülés között jelentős akülönbség, az NB ülés vállban abszolút nem tart. Tehát vagy üléscsere, vagy 4 pontos öv. A biztonsági övnél az volt a szempont, hogy gyorsan berakható-kivehető legyen, hétköznapra nem szeretném, arra egyszerűbb a gyári. Van ilyen megoldás, Schroth quick fit asm-nek hívják.

Ez a rögzítés logikája. Ja, hogy nincs hátsó ülés? Ez talán megoldható probléma.

Schroth quickfit asm rögzítés

Vettem is gyorsan egy használt párat jóárasítva az e-bay-en. Semmi extra design, sima fekete.

Schroth quickfit asm

Majd megírom a tapasztalatokat Tököl után. Optimista vagyok! :-)

2013-09-09 12:39:40
Gyéé

Gyéé

Ordune, 2013-09-09 11:59:09

Kicsit átgondolva egy kicsit szőke nősre sikerültem. Legközelebb megpróbálok majd előbb gondolkodni, aztán írni... Embarassed

Nekem van IC-m, IAT szenzorom és laptopom is. remélem rájövök, hogyan kell logolni. smile 

Mindenképp csináld TOMI, Hunyának kell az info! Most felalá járkál, hol ebbe az irányba dönt határozottan, hol a másikba sziklaszilárdan, nem tud figyelni a munkájára, a családra, az egészségére stb, meg kell menteni!

2013-09-09 12:21:11
wolfblind

wolfblind

Posztok: 1825
Velünk: 2575 napja
Ordune, 2013-09-09 11:59:09

Kicsit átgondolva egy kicsit szőke nősre sikerültem. Legközelebb megpróbálok majd előbb gondolkodni, aztán írni... Embarassed

Nekem van IC-m, IAT szenzorom és laptopom is. remélem rájövök, hogyan kell logolni. smile 

Tunerstudio-ban pofonegyszeru Start Logging smile ...

Ic temahoz: En eloszor a gyari Mazdaspeed coolert(koltsegtakarekossagi okokbol) teszem fel IAT-vel aztan kiderul, hogy milyen lesz...

2013-09-09 11:59:09
Ordune

Ordune

Posztok: 6632
Velünk: 3751 napja

aláírás

ACT: ND 2.0 2016 Revolution Top / NA 1.6 1992
EX: NA 1.6 1990 Supercharged / NC1 2.0 Coupe 2007