Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)    |   << vissza

Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)

2015-11-11 23:18:19
wolfblind

wolfblind

Posztok: 1825
Velünk: 2629 napja
Red Sun Service, 2015-11-11 21:43:59

wolfblind, 2015-11-11 21:32:47

1L/100km az teljesen normalisCool, mondjuk 20k km az nem sok ahhoz kepest, hogy mennyi volt benne...Mi a terv kulonben bontott motor vagy ezt ujaepititek es akkor lehet mar 2L stroker isTongue out...

Mindenkire rá akarod beszélni.

Csak viccelodok mindig, hatha egyszer lesz itthon is egy ilyenCool...

2015-11-11 21:43:59
Red Sun Service

Red Sun Service

Posztok: 968
Velünk: 2111 napja
wolfblind, 2015-11-11 21:32:47

1L/100km az teljesen normalisCool, mondjuk 20k km az nem sok ahhoz kepest, hogy mennyi volt benne...Mi a terv kulonben bontott motor vagy ezt ujaepititek es akkor lehet mar 2L stroker isTongue out...

Mindenkire rá akarod beszélni.

aláírás Japán autókra specializálódott szerviz és tuningműhely. Felnik, fékek, futóművek, alkatrészek stb.
2015-11-11 21:32:47
wolfblind

wolfblind

Posztok: 1825
Velünk: 2629 napja

2015-11-11 12:42:52
Hunya

Hunya

Posztok: 4978
Velünk: 4242 napja
Red Sun Service, 2015-11-11 12:03:22

Én ilyesmi látványra számítok:

Speckó, könnyített fajta....

aláírás May the Fairy be with You!
2015-11-11 12:03:22
Red Sun Service

Red Sun Service

Én ilyesmi látványra számítok:

aláírás Japán autókra specializálódott szerviz és tuningműhely. Felnik, fékek, futóművek, alkatrészek stb.
2015-11-11 11:27:07
Hunya

Hunya

Ma délelőtt elhúztuk a jószágot Balázshoz, majd valamikor nekiesik egy endoszkóppal meg egy kalapáccsal aztán kiderül, hogy csak billenytűt kell cserélni, vagy komplett szívműtét lesz.

Igyekszem majd mindent alaposan és fényképesen dokumentálni.

Addig is a tünetek még egyszer:

- hidegindítás után a fordulat felmegy 2,5 - 3.000 környékére, majd onnan szépen visszaáll alapjáratra

- ha ezt így hagyod, utána már jó, de ha visszaállás után elindulsz, akkor a következő lámpánál újra, amíg nem vársz annyit, hogy legyen stabil alapjáratod (program nem változott természetesen)

- Eszi az olajat, a végén már 1 liter / 100 km. Az elején 1 liter / 1.000 km.

- Terhelés alatt kékes olajos füst

- Hidegindításkor füst. Eleinte kicsi és rövid ideig, aztán már bazi nagy füst, fél udvar beterített

- Majd a legvégén elrepedt a leömlő, gondolom a karterből felszedett olaj égési hőmérséklete lehetett a ludas (de ez csak tipp)

Most 136.000 van benne, ebből 20.000 feltöltött.

Igaz ebből jó sok a pályanap, meg feltöltés előtt sem volt már 100%-os a motor szerintem olajfogyasztást tekintve.

Történet:

Ma délelőtt elhúztuk a jószágot Balázshoz, majd valamikor nekiesik egy endoszkóppal meg egy kalapáccsal aztán kiderül, hogy csak billenytűt kell cserélni, vagy komplett szívműtét lesz.

Igyekszem majd mindent alaposan és fényképesen dokumentálni.

Addig is a tünetek még egyszer:

- hidegindítás után a fordulat felmegy 2,5 - 3.000 környékére, majd onnan szépen visszaáll alapjáratra

- ha ezt így hagyod, utána már jó, de ha visszaállás után elindulsz, akkor a következő lámpánál újra, amíg nem vársz annyit, hogy legyen stabil alapjáratod (program nem változott természetesen)

- Eszi az olajat, a végén már 1 liter / 100 km. Az elején 1 liter / 1.000 km.

- Terhelés alatt kékes olajos füst

- Hidegindításkor füst. Eleinte kicsi és rövid ideig, aztán már bazi nagy füst, fél udvar beterített

- Majd a legvégén elrepedt a leömlő, gondolom a karterből felszedett olaj égési hőmérséklete lehetett a ludas (de ez csak tipp)

2015-10-05 12:34:21
Gyéé

Gyéé

Posztok: 8732
Velünk: 4764 napja
Hunya, 2015-10-05 9:18:21

Red Sun Service, 2015-10-04 8:28:41

Mivel eddig gondolom nem volt túl dús, most meg hirtelen az lett nem lehet, hogy valami elromlott? Pl MAT szenzor, vízhőfok stb?

Alapból minden tartományban nagyon dús volt szerintem. Ez látszik a kipufogón is, tök fekete minden. Aztán valami elromlott (majd kiderül) és szerintem durván magas EGT-ket produkálhatott, mert most kifúj, de a hőpajzstól nem látom hol. De tuti, hogy leömlő. szerintem a talp és a csövek találkozása lehet...

Majd Balázs ránéz a héten. Addig feltöröm a malacperselyt...ja nem az már fel van törve...ajjaj!

ha a lambda elötti szakaszon kifúj attól fals AFR-t mér a szonda, gondolom ez szinte biztosan rossz keverék képzést okoz.

aláírás DrasticPlastic Driver
2015-10-05 9:18:21
Hunya

Hunya

Red Sun Service, 2015-10-04 8:28:41

Mivel eddig gondolom nem volt túl dús, most meg hirtelen az lett nem lehet, hogy valami elromlott? Pl MAT szenzor, vízhőfok stb?

Alapból minden tartományban nagyon dús volt szerintem. Ez látszik a kipufogón is, tök fekete minden. Aztán valami elromlott (majd kiderül) és szerintem durván magas EGT-ket produkálhatott, mert most kifúj, de a hőpajzstól nem látom hol. De tuti, hogy leömlő. szerintem a talp és a csövek találkozása lehet...

Majd Balázs ránéz a héten. Addig feltöröm a malacperselyt...ja nem az már fel van törve...ajjaj!

2015-10-04 8:28:41
Red Sun Service

Red Sun Service

2015-09-29 14:30:23
Hunya

Hunya

Na jelentem a vas elindult.

Gyertyákat kiszedtem, megpucoltam, visszaraktam, mentem vele egy nagyobb kört, a végére szépen kidolgozta magából azt a kurva sok benzint (meg gondolom olajat).

Már nem is füstöl a motortér, csak Laleet ijesztgettem reggel, de az talán csak azért volt, mert annyi kurva sok anyagot kapott az indítózáskor.

Párhuzamosan is futnak az események, túrom a netet a mefgelelő WUE és ASE (WarmUp enrichment és AfterStart Enrichment) beállítások megtalálására, vadul logolok és analyzáltatom a táblákat a MegalogViewer-el. nyilván ez csak önszorgalom.

Közben megy a mail loggal és programmal egy szakihoz, aki majd ránéz és meghümmögi, ártani nem árt.

De a lényeg, hogy vettem gyertyakulcsot, és ha törik ha szakad a Tündérrel indulok OSZAK-on! :-)

Megtankoltam, lemostam, megszeretgettem. És ígértem neki egy új 100 EUR-os alkatrészt, ha kihúzza a 8. futam végéig. :-)

2015-09-29 9:37:29
mx5fan

mx5fan

Posztok: 1434
Velünk: 4427 napja

ok írok mailt...  

2015-09-29 9:29:03
Hunya

Hunya

mx5fan, 2015-09-29 9:17:53

van egy szabad "lambda lukad" valahol a leömlö környékén?
eljuttatok neked egy profi szélessávút kijelzövel mindennel aztán menjél vele körbe körbe 1-2 hétig 

Az nem lenne rossz!

Köszi!

G.

2015-09-29 9:17:53
mx5fan

mx5fan

Posztok: 1434
Velünk: 4427 napja

van egy szabad "lambda lukad" valahol a leömlö környékén?
eljuttatok neked egy profi szélessávút kijelzövel mindennel aztán menjél vele körbe körbe 1-2 hétig 

2015-09-29 8:19:50
Hunya

Hunya

Tegnap 3 hengerrel indult a gép, olyan kokszos minden gyertya mint állat.

Kiszed, féktisztító, drótkefe, visszarak, indul.

Gondolom ezt majd minden indításnál meg kell játszani…. J

Elméleti diagnózis:

-          A motor dús, ezt tudjuk, fő a biztonság

-          De dús nem terhelt állapotban is, ergo a benzin szépen mossa le az olajat a henger faláról pl. sztráda tempónál

-          A henger/gyűrűk/akármi meg kopik

-          Aztán elér egy olyan szintet, hogy dízel lesz…főleg hidegindításkor amikor egyébként is dúsít.

De mondom, elmélet. Majd ha szétszedtük télen, akkor kiderül mi kopott és mennyire. 

2015-09-18 11:18:34
Hunya

Hunya

Benzinszag:

Anno a gyári tankszellőztetés ki lett hajítva, csak a cső maradt meg elöl. Sajnos nem volt elégséges, mert nyáron nagy melegben nagyon lehetett érezni a benzinszagot a motortérben.

2.0-s verzió az volt, hogy dugózzuk le elöl, majd fúrjuk ki a tanksapkát és akkor ott majd szellőzik. ennek az lett a következménye, hogy – ugyan a benzinszag megszűnt – de nem csak szellőzött, hanem a kupakba fel tudott jutni benzin, amit aztán a nyomás szépen kitolt, mintha mellétankoltál volna. Ezt kereste az ember Kakucson folyamatosan, mint  „olajfolyás”…. J

3.0-s és remélem már végleges megoldás, hogy visszakerült az aktívszenes doboz elölre, a „szűrt” levegő pedig vissza lett vezetve a szívó oldalra, így nem érzékeli fals levegőnek sem és a benzinszag is meg kell szűnjön. Majd tesztelem OSZAK-on.

Igaz a csövek most kékek – mert ez volt kéznél Balázsnak – de majd télen a nagy felújításkor megdizájnoljuk feketére.

Jelenleg így néz ki, a doboz jobb felül látható, az ablaktörlő nem ér bele.

Tankszellőztetés - benzinszag elleni megoldás