Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)    |   << vissza

Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)

2015-06-17 14:48:23
Hunya

Hunya

Posztok: 4976
Velünk: 4219 napja

Miután már megint nem bírok nyugodtan ülni a seggemen, elkészült a terv, hogy idén még mi alakul a gépen:

- első körben vettem 4 db játszós felnit, egyet kell görgőztetni, plusz kell tehermentesítő gyűrű, jövő hétre kész

- ezekre kerülnek fel a tavalyi Federalok, jó lesz majd elfüstölni

- aztán rendeltem egy 40%-kal könnyebb lendkereket, nem elég pörgős a fordulatszám mutatóm

- lehet, hogy ha már úgyis le kell szedni az alját, akkor befigyel egy 6-os váltó-difi kombó

- megérkezett a hátsó Powerflex szett is (nem bírom nézni ezt a félállapotot, hogy csak elöl van)

- illetve még alkuszom 1 dologra Moss bácsival :Cobalt leömlő, amit lehet le is fogok kerámiáztatni, ár kérdése lesz

Aztán megtanulok vezetni, és elkenem a száját OSZAKon a Matyinak! :-)

De lehet, hogy akkor inkább töredéke ennyiből kellene vennem 4 db R888-at? :-)

aláírás May the Fairy be with You!
2015-06-03 11:44:27
Hunya

Hunya

Hát igen. Ez az út visz le a Stelvióról Svájcba. Szerintem Miatánál nagyobb géppel már nem is szórakoztató, de így nagyon jó volt. Sima aszfalt, miután az útépítésen átjutottál.

Csak Orsi nem bírta a kanyarokat, így lassan mentem. Santa Maria néven találod meg a települést Svájcban.

2015-06-03 11:40:23
Bird

Bird

Posztok: 3811
Velünk: 5016 napja
Hunya, 2015-05-29 15:51:29

Sajnos a külső felvétel nem sikerült, így csak onboard van. Az ott pihenő motorosoknak tetszett, de szerintem az utána érkező biciklistáknak nem: :-)

https://www.youtube.com/watch?v=y1f0VJQMR7I&feature=youtu.be

Hát igen, én is 7e renként cserélem, pedig semmi feltöltés, de nem lehet megállni és elég sokszor kap terhelést így nekem is megég!

Nálad ildomos egy jobb olaj.

Én is régebben raktam bele Castrolt és nekem is megette, az 5w40 et hamarabb.. hmm érdekes.

Szerintem a 10w40 nem ,de 5w50 et nem ajánlották  a feltöltés miatt?

Basszus Hunya!

Nézegetem itt a juuutubot és ha vélelteln olyanom lenne,hogy a privát goldot bekapcsolnám akkor inkább ezt a videot választom!

https://www.youtube.com/watch?t=72&v=EJEp4NYVIKE

Ejjjj felállt.. a hajam ezek utak látván!

smile )

aláírás Kilinccsel elöre:)

Történet:

Sajnos a külső felvétel nem sikerült, így csak onboard van. Az ott pihenő motorosoknak tetszett, de szerintem az utána érkező biciklistáknak nem: :-)

Basszus Hunya!

Nézegetem itt a juuutubot és ha vélelteln olyanom lenne,hogy a privát goldot bekapcsolnám akkor inkább ezt a videot választom!

:))

Hát igen, én is 7e renként cserélem, pedig semmi feltöltés, de nem lehet megállni és elég sokszor kap terhelést így nekem is megég!

Nálad ildomos egy jobb olaj.

Én is régebben raktam bele Castrolt és nekem is megette, az 5w40 et hamarabb.. hmm érdekes.

Basszus Hunya!

:))

2015-06-03 11:00:21
Hunya

Hunya

Motorolaj témakör

Arra csodálatos felfedezésre jutottam, hogy nagyon-nagyon nem mindegy, hogy milyen a motorolaj amit használok. Durva mi? J

Alapból 10e km-enként cseréltem, ami a szívómotoros korszakban elég is volt. Nem volt az olaj megégve, nem fogyott el, minden okés volt. Nagyjából 2 féle, Lalee féle Motul és Valvoline volt benne, 5W-40-es.

Amióta megkapta a feltöltést két dolog történt. Elkezdett olajat fogyasztani, 10e km alatt utána kellett tölteni 2-3 litert. Aztán a legutolsó olajcserénél valami Castrol került bele, ami nagyon nem bírta a terhelést, megégett, elfogyott.

Lessons learned: Ehhez a setuphoz már egy magasabb minőséget kell használnom, illetve a 10.000 km egyértelműen túl sok. „Lotusguru” Balázs szerint 3000-ként kéne cserélni, de mivel ez nem 100% versenyautó, lehet hogy ez inkább 5.000 lesz.

Utoljára ez volt benne, ezzel nyomtuk le a 3.100 km-t, max fél liter fogyott el, nem égett meg. Nyilván az is közrejátszik, hogy nagyrészt sztráda tempó volt (110-140 között), nem toltam ki a szemét pályán (nem volt pályanapon) illetve minimálisat kapott csak a szerpentineken is:

GULF Competition 5W-40 észter bázisú full szintetikus motorolaj (http://webshop.gulf.hu/gulf-competition-5w-40-1-liter)

Szóval ha nem tolom neki nincs semmi gond az olajjal. Ez a GULF talán jó is lenne, de nem túl olcsó, most épp 5 liter kb. 20e Ft. Nekem akcióban sikerült venni anno a Gulf Webshopból az amatőr szponzorációnak köszönhetően.

A biztonság kedvéért most egy ilyen profi cuccot raktunk bele: Motul 300V 5W-40 észter bázisú full szintetikus motoorolaj (https://www.motul.co___al/300V_Power_5W-40_(GB).pdf?1349665189)

Lehet, hogy erre a nyári melegre valami vastagabb olaj kéne, mondjuk 10W-50, de egyelőre marad ez.

Meglátjuk ez a csodaszer mit tud, az ára elég „baráti”, majd 10e Ft a két liter. J

2015-05-29 15:51:29
Hunya

Hunya

2015-05-28 13:42:28
Hunya

Hunya

wolfblind, 2015-05-28 12:24:33

Ez szuper lehetett, Bormiobol-rol a Davos fele mentetek?(ott van egy nagyon latvanyos Flüela pass, de lehet zarva van meg most). Mi korabban arra mentunk, bar arrafele rengeteg jo ut van. Meg kepek johetnek.

Bormioból fel a Stelvio-ra, ami fent le volt zárva, ezért lefelé Svájc (Santa Maria) felé kellett mennünk, ahol a széééél kedvezőőőő, a horgonyt húzááátok feeel! :-)

Szerintem ott bármerre mész nincs rossz út. Megéri eltévedni. :-)

Svejc felé

Bormio felé

2015-05-28 12:24:33
wolfblind

wolfblind

Posztok: 1825
Velünk: 2606 napja

Ez szuper lehetett, Bormiobol-rol a Davos fele mentetek?(ott van egy nagyon latvanyos Flüela pass, de lehet zarva van meg most). Mi korabban arra mentunk, bar arrafele rengeteg jo ut van. Meg kepek johetnek.

2015-05-28 11:44:15
Hunya

Hunya

Győr - Villach - Velence - Genova - Monaco (Sospel) - Col de Turini - Niza - Bormio - Stelvio Pass - Brenner hágó - Salzburg - Győr (7 nap)

Szerencsésen beletekertünk a Tündérkébe majd 3.100 km-t. Olaj és víz nem igazán fogyott, pedig 0 és 2760 méter között mindenhol megfordultunk. Volt sok autópálya, szerpentin, nagyrészt nyitott tetővel robogtunk. Volt szakadó eső, ezer fok napsütés, hóesés, jég, minden ami kell.

100-as benyát olaszoknál nem mindenhol kapni, így sokszor 98-al mentünk. Néha még 95-el is kellett higítani, de mivel nem padlógáz üzemben voltunk, nem volt gond. Átlagban 10l / 100 km, ami nem sok (130-nál ugye majd 4.000-et forog az ötös váltó), csak a 2 EUR/l a durva. :-)

Defektet is megúsztuk, a külső fém bőrönd pedig jól bírta a vizet.

Már vagy 5 éve nem kirándultunk a géppel túl messzire a gyerkőcök miatt. Ismét meglepődtem azon, hogy milyen kényelmesen lehet utazni akár órákat is. Egyáltalán nem volt hangos, kényelmetlen, rázós. Az alagutakban viszont visszasírtam a Borlát! :-)

132.000 km van a vasban, és már 16,5 éves. Jó kis konstrukció ez. Jövőre is megyünk valahová, az biztos!

Pár kép csemegének:

Jó kis olasz szerpentin

Stelvio Pass

Santa Maria (Svájc)

Ja, és az MX jóval axkluzívabb, mint pl. egy Ferrari vagy egy Bentley. Mindkettőből sokkal többet láttunk. A Porsche meg gyakrolatilag egy Golf, vagy Astra. :-)

Összesen 1 db NB-t és 3 db NC-t láttunk, NA-t egyet sem.

2015-05-04 22:28:04
atomin

atomin

Posztok: 2350
Velünk: 2253 napja

smile

Éss egy tanga csak tovább rontaná az eredményt, én hagynám is...meg a bikinit is....

2015-05-04 20:30:50
Hunya

Hunya

wolfblind, 2015-05-04 12:29:44

20s 200-ra az eleg jo eredmeny, erre majd en is kivancsi vagyok ha elkeszul az uj rendszer. 

Elszamoltam. 24.5 sec...

2015-05-04 12:29:44
wolfblind

wolfblind

Posztok: 1825
Velünk: 2606 napja

20s 200-ra az eleg jo eredmeny, erre majd en is kivancsi vagyok ha elkeszul az uj rendszer. 

2015-05-04 20:29:37
Hunya

Hunya

Ma sikerült egy rövidet kanyarnom a géppel a Passau-Regensburg szakaszon, ahol ugye nincs korlátozás. Közben logoltam is,  de leginkább az érdekelt, hogy az új kipuff hogy szól, vagy hogyan nem szól nagyobb tempónál.

Hát jelentem egész baráti, Orsi már panaszkodott is, hogy nem hallotta meg senki, mikor megérkezett a lovasiskolába… J

Tényleg halk, lehet vele sztrádázni, tetszik, tartott fordulaton nem szól, ha nyomod neki morog.

De mivel logoltam is, íme az eredmények:

(Zárt tető, fél tank, kb. 16 fok. Sofőr 82 kg, 43-as lábbal)

0 – 100 kmh       6,5 sec (nem szaggattam szét a váltót és a kupplungot, első próbálkozásra így sikerült)

0-140 kmh          11,2 sec

80- 160 kmh       10,2 sec

140-200 kmh      13,3 sec

Summázva: 0 – 200 24-25 sec, ami elég jó eredmény.

60-120 III. fokozat           5,6 - 6,3 sec között, gondolom lejtés-emelkedés, szélirány függő (eddig is kb. ennyi volt, tehát az új kipuff nem fojt le semmit)

Végig vigyorogtam, annyira durván megindul minden fordulatról, és az új szilentek+futóműállítás miatt meg ráadásul sokkal összeszedettebb a viselkedése, kormányzása. Nagyon élveztem.

Gyéé kedvéért a MAT értékek: Normál esetben 28 körül volt, aztán padlógáznál felment 40 körülre. A legnagyobb ugrás a  28,5 – 44,8, mindezt 8,5 sec alatt. Sűrít az a csiga rendesen!

Történet:

Ma sikerült egy rövidet kanyarnom a géppel a Passau-Regensburg szakaszon, ahol ugye nincs korlátozás. Közben logoltam is,  de leginkább az érdekelt, hogy az új kipuff hogy szól, vagy hogyan nem szól nagyobb tempónál.

Hát jelentem egész baráti, Orsi már panaszkodott is, hogy nem hallotta meg senki, mikor megérkezett a lovasiskolába… J

Tényleg halk, lehet vele sztrádázni, tetszik, tartott fordulaton nem szól, ha nyomod neki morog.

0 – 100 kmh       6,5 sec (nem szaggattam szét a váltót és a kupplungot, első próbálkozásra így sikerült)

Summázva: 0 – 200 max. 20 sec, ami elég jó eredmény.

60-120 III. fokozat           5,6 - 6,3 sec között, gondolom lejtés-emelkedés, szélirány függő (eddig is kb. ennyi volt, tehát az új kipuff nem fojt le semmit)

Végig vigyorogtam, annyira durván megindul minden fordulatról, és az új szilentek+futóműállítás miatt meg ráadásul sokkal összeszedettebb a viselkedése, kormányzása. Nagyon élveztem.

Summázva: 0 – 200 max. 20 sec, ami elég jó eredmény.

Gyéé kedvéért a MAT értékek: Normál esetben 28 körül volt, aztán padlógáznál felment 40 körülre. A legnagyobb ugrás a  28,5 – 44,8, mindezt 8,5 sec alatt. Sűrít az a csiga rendesen!

2015-05-01 14:22:35
Hunya

Hunya

Oszi bácsi, 2015-05-01 11:43:07

Ordune, 2015-05-01 6:24:54

Oszi bácsi, 2015-04-30 22:09:22

Hunya úr !  Úgy emlészem Chaparral felnijeid is voltak. Azok hova lettek ?

Még Dokihoz kerültek anno, most Gábornál (NA) vannak a kocsival együtt.

Csak azért érdeklődtem, mert tavaly mikor vettem a Dragokat, akkor először is Chaparralokat akartam, de sehol nem volt csak az USA-ban, a második helyen a Rote Rb-k voltak, de azok nagyon drágák voltak itt európában. Ha akkor tudtam volna, hogy azok a Chaparralok vándorútra kelnek.....

Hirtelen döntés volt megvenni a fekeket. IL Motorsporton mindig van Chaparral. 

Meg érdemes nézegetni a nutzot is. 

2015-05-01 11:43:07
Oszi bácsi

Oszi bácsi

Posztok: 215
Velünk: 3007 napja
Ordune, 2015-05-01 6:24:54

Csak azért érdeklődtem, mert tavaly mikor vettem a Dragokat, akkor először is Chaparralokat akartam, de sehol nem volt csak az USA-ban, a második helyen a Rote Rb-k voltak, de azok nagyon drágák voltak itt európában. Ha akkor tudtam volna, hogy azok a Chaparralok vándorútra kelnek.....

2015-05-01 6:24:54
Ordune

Ordune

Posztok: 6651
Velünk: 3782 napja

aláírás

ACT: ND 2.0 2016 Revolution Top / NA 1.6 1992
EX: NA 1.6 1990 Supercharged / NC1 2.0 Coupe 2007