Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)    |   << vissza

Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)

2015-04-30 22:09:22
Oszi bácsi

Oszi bácsi

Posztok: 214
Velünk: 2977 napja

Hunya úr !  Úgy emlészem Chaparral felnijeid is voltak. Azok hova lettek ?

2015-04-26 22:38:07
89draqie

89draqie

Posztok: 80
Velünk: 2502 napja

Pont jó, stílusos! wink *cobalt added to whishlist*

2015-04-26 9:52:36
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1891
Velünk: 2724 napja

Nagyon jó lett! Laughing

aláírás

Black Sushi

2015-04-26 9:52:25
szizso

szizso

Posztok: 450
Velünk: 1990 napja

Ez penge lett nagyon! smile

aláírás

RWD: MX5 NB2 BP-Z3 CS <> FWD: ITR DC2

2015-04-26 9:44:23
boogie84

boogie84

Posztok: 1322
Velünk: 2229 napja
Hunya, 2015-04-26 9:29:45

Hunya, 2015-04-24 15:04:05

Most hoztam el a kocsit Balázstól, felrakta a Cobaltot. Szerinte "fagyizós" autó lett. Tényleg jó csendes, lehet vele kulturáltan közlekedni.

Valószínű az első pályanapon vissza fogom sírni a Borlát... :-)

Ez most olyan túra verzió. Mély, kicsit morog, de nem üvölt.

Majd csinálok videót, de nem nagyon fog hallatszani, elnyomja a kompi-visítás.

Egyszóval jó lett, tetszik, ilyet akartam.

Még csukott tetővel nem próbáltam, de ilyen szép időben nem csukom fel. :-)

Ilyen lett:

https://www.youtube.com/watch?v=mza_cFPYdio

Szerintem zsír lett!!! Wink

2015-04-26 9:29:45
Hunya

Hunya

Posztok: 4972
Velünk: 4188 napja
Hunya, 2015-04-24 15:04:05

Most hoztam el a kocsit Balázstól, felrakta a Cobaltot. Szerinte "fagyizós" autó lett. Tényleg jó csendes, lehet vele kulturáltan közlekedni.

Ilyen lett:

https://www.youtube.com/watch?v=mza_cFPYdio

aláírás May the Fairy be with You!
2015-04-24 15:04:05
Hunya

Hunya

2015-04-24 15:00:47
Hunya

Hunya

szroli, 2015-04-23 19:07:45

Hunya, 2015-04-23 16:48:56

Végül is szimpla kivezetésű lett, már nem kockáztatok...öregszem. :-)

Végén még veszel egy NC-t! Wink

SOSE!!!!! :-)

2015-04-23 19:07:45
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1891
Velünk: 2724 napja
Hunya, 2015-04-23 16:48:56

Végén még veszel egy NC-t! Wink

aláírás

Black Sushi

2015-04-23 16:48:56
Hunya

Hunya

Megérkezett a Cobalt kipuffom, nagyon gyorsan leszállították. Ma odakerül Balázshoz a géppel együtt, aztán jövő héten majd beszámolok róla milyen lett a hangja.

2015-04-15 16:53:05
Hunya

Hunya

Nyafy, 2015-04-15 16:37:16

Hunya, 2015-04-15 16:29:14

Kompresszor szíj probléma

Már tavaly is előjött és idén is egyszer, vicces módon mindkét esetben a szezonnyitó RedSunFest-en, hogy fogta magát a szíj, és leugrott a tárcsáról. A szíj mindkétszer sértetlen maradt. Tavaly nem volt gond, visszaraktuk, megfeszítettük, utána még mentem vele kb. 10e km-t. Idén viszont Murphy befigyelt, mert csak félig ugrott le, és ahogy ebben a félrecsúszott állapotban még forgott (fent voltam a szlalom pályán éppen) szépen elreszelt egy hűtővíz csövet.

Úgyhogy szépen el volt cseszve az egész napom, de a végén sikerült beragasztani egy „csodaragasztóval”, amit helyben a profi drifterek melletti sátorban árultak, úgyhogy lábon haza tudtam hozni az autót.

Valószínűsíthetően az lehetett a probléma, hogy nem volt teljesen feszesre meghúzva a szíj, illetve még új volt, csak pár 100 km volt benne (ergo még nyúlhatott picit), ráadásul elég nagy terhelést kapott, minden esetben satufék után 2-ben vagy 1-ben elrúgva rászabadult a teljes nyomaték és így a szíj csúszott-ugrott egyet jobbra vagy balra. Ez a tipp.

Hazaút után landolt is egyből Balázsnál a gép, cső csere, plusz „leugrásgátló” beépítése. Ez az úgynevezett „leugrásgátló” – copyright by Balázs – egy egyszerű kör alakú lemez, semmi extra. 

Kompresszor szíj mleugrás gátló

Egyszerűségében is monumentális!

Ezen kívül további upgrade, hogy mindkét görgő meg lett kicsit esztergálva, kb. 1 mm mélyre, hogy ne engedje a szíjat oldalra mozdulni.

Ez a "leugrásgátló" ku..a jó ötletLaughing de a görgőknél nem félsz hogy az "új" perem kikezdi a szíj oldalát? 

Nem, mert 45 fokban le van törve, csak ez nem látszik a képen.

2015-04-15 16:37:16
Nyafy

Nyafy

Posztok: 216
Velünk: 2185 napja
Hunya, 2015-04-15 16:29:14

Már tavaly is előjött és idén is egyszer, vicces módon mindkét esetben a szezonnyitó RedSunFest-en, hogy fogta magát a szíj, és leugrott a tárcsáról. A szíj mindkétszer sértetlen maradt. Tavaly nem volt gond, visszaraktuk, megfeszítettük, utána még mentem vele kb. 10e km-t. Idén viszont Murphy befigyelt, mert csak félig ugrott le, és ahogy ebben a félrecsúszott állapotban még forgott (fent voltam a szlalom pályán éppen) szépen elreszelt egy hűtővíz csövet.

Úgyhogy szépen el volt cseszve az egész napom, de a végén sikerült beragasztani egy „csodaragasztóval”, amit helyben a profi drifterek melletti sátorban árultak, úgyhogy lábon haza tudtam hozni az autót.

Valószínűsíthetően az lehetett a probléma, hogy nem volt teljesen feszesre meghúzva a szíj, illetve még új volt, csak pár 100 km volt benne (ergo még nyúlhatott picit), ráadásul elég nagy terhelést kapott, minden esetben satufék után 2-ben vagy 1-ben elrúgva rászabadult a teljes nyomaték és így a szíj csúszott-ugrott egyet jobbra vagy balra. Ez a tipp.

Hazaút után landolt is egyből Balázsnál a gép, cső csere, plusz „leugrásgátló” beépítése. Ez az úgynevezett „leugrásgátló” – copyright by Balázs – egy egyszerű kör alakú lemez, semmi extra. 

Ezen kívül további upgrade, hogy mindkét görgő meg lett kicsit esztergálva, kb. 1 mm mélyre, hogy ne engedje a szíjat oldalra mozdulni.

Ez a "leugrásgátló" ku..a jó ötletLaughing de a görgőknél nem félsz hogy az "új" perem kikezdi a szíj oldalát? 

2015-04-15 16:29:14
Hunya

Hunya

2015-04-13 15:37:30
Ordune

Ordune

Posztok: 6632
Velünk: 3752 napja

Kemény csávó vagy! :D

aláírás

ACT: ND 2.0 2016 Revolution Top / NA 1.6 1992
EX: NA 1.6 1990 Supercharged / NC1 2.0 Coupe 2007 

2015-04-13 15:18:49
Hunya

Hunya

Tegnap szerencsésen hazaértem, bár ez a szíj is kuka lett a végére. Azért nem mindenhol tartottam be a 130-at, gondoltam ha baj lesz azzal a lendülettel is közelebb vagyok az otthonomhoz/a szerelőhöz. :-)

Ez a ragasztó ultrabrutál, Lalee köszi a tanácsot. Egy csepp sem szivárog, akár így is hagyhatnám. :-)

De annyira bátor nem vagyok...

Valószínű valami fém cső megy oda majd, alul rugalmasra hagyva. Balázs majd megálmodja.

Ezen kívül további móka, hogy a sztrádán jobbra húzott a kocsi, gondoltam a félrekopott gumik. Aztán reggel rámérve a guminyomásokra (imádom az összes gumist!!!):

2,1 / 2,5 / 2,0 / 2,8 (!!!) bal hátul, lehet ettől volt?

De én vagyok a fasz, hogy nem néztem meg indulás előtt.