Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)    |   << vissza

Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)

2015-04-11 0:26:31
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1891
Velünk: 2695 napja
Hunya, 2015-04-10 21:36:46

Elhoztam ma a kocsit Balázstól, állat jó lett.

Az új első szilentekkel meg a friss futóműbeállítással nem tolja meg már az elejét pl. egy körforgalomban, mielőtt elindul a hátulja, hanem szépen precízen lehet kanyarodni vele. Nem nyúlik, nem csúszik. Pedig a gumik még félre vannak kopva.

A hátulja meg sokkal finomabban indul el, nincs farkidobás, szépen fokozatosan megy el.

Kíváncsi vagyok nagyon a vasárnapra!

Holnap még kiglancolom, aztán hadd szóljon! :-)

Ennek nagyon örülünk mi Oszakosok! Gratulálok! Sok sikert kívánunk egy eredeti Hunya idézettel: "Ákúrvászádát testvírem!" LaughingLaughing

aláírás

Black Sushi

Történet:

Hunya, 2015-04-10 21:36:46

Az új első szilentekkel meg a friss futóműbeállítással nem tolja meg már az elejét pl. egy körforgalomban, mielőtt elindul a hátulja, hanem szépen precízen lehet kanyarodni vele. Nem nyúlik, nem csúszik. Pedig a gumik még félre vannak kopva.

A hátulja meg sokkal finomabban indul el, nincs farkidobás, szépen fokozatosan megy el.

Ennek nagyon örülünk mi Oszakosok! Gratulálok! Sok sikert kívánunk egy eredeti Hunya idézettel: "Akuurvászádát testvírem!" LaughingLaughing

2015-04-10 21:36:46
Hunya

Hunya

Posztok: 4952
Velünk: 4159 napja

aláírás May the Fairy be with You!
2015-04-10 11:29:33
Hunya

Hunya

wolfblind, 2015-04-10 11:13:07

Jo ez a mishimoto huto, mi is ezt hasznaljuk, teny nem olcso...

70 pénz körül volt ha jól emlékszem...de nyilván árfolyamfüggő ez is.

2015-04-10 11:13:07
wolfblind

wolfblind

Posztok: 1825
Velünk: 2546 napja

Jo ez a mishimoto huto, mi is ezt hasznaljuk, teny nem olcso...

2015-04-10 11:11:46
Hunya

Hunya

Gyéé, 2015-04-10 11:00:26

Szóval te is ezt az elöl nagyobb dőlés vonalat követed? És nulla összetartás?

Most megpróbálom ezt. Összetartás elöl hátul nulla kéne legyen, elvileg akkor kell hátra 1/8 pozitív, ha kifejezetten szlalomra gyúrsz és erős az autó. 180 WHP felett. Hogy ne fickándozzon kigyorsításkor. De:

1: Én nem gondolom, hogy megérezném ezt a különbséget, talán Szroli igen.

2. Amíg kukák hátul a szilentek, addig meg úgyis tökmindegy, mert terhelés altt nyúlnak, nem kontrolláltan torzulnak, tehát úgyis elmegy a geometria valahová, de nem tudod hová.

2015-04-10 11:00:26
Gyéé

Gyéé

Posztok: 8688
Velünk: 4681 napja

Szóval te is ezt az elöl nagyobb dőlés vonalat követed? És nulla összetartás?

aláírás DrasticPlastic Driver
2015-04-10 10:53:35
Hunya

Hunya

A nagy hűtő befért, bár mm-eken múlt. Egy kis flex, egy kis gumikalapács...Balázs megoldotta. Kreativitás forever! :-) Állat jó lett, nagyon tetszik!

Új Mishimoto hűtő

A futómű beállítva:

Elöl: -1 fok 53 perc

Hátul: -1 fok 34 perc

Az utánfutás meg 6.21 (a 2 oldal nem szimmetrikus, vakami csálé, de leszarom! :-)

2015-04-09 15:11:24
Gyéé

Gyéé

Posztok: 8688
Velünk: 4681 napja

Ez az! Meg kell szabadulni a gyerekektől, sokba kerülnek és viszik a pénzt a fejlesztéstől. Szívtelen dolog de pár év és elhalványul az emlékük a kocsi meg ugye megmarad.LOL

aláírás DrasticPlastic Driver
2015-04-09 14:57:15
Hunya

Hunya

Na lassan kész az autóm. A nagy hűtő befért, bár mm-eken múlik. Egy kis flex, egy kis gumikalapács...

A futómű beállítva, de asszem nem úszom meg a hátsó szilent cserét jövő tavasszal.

Elöl: majdnem -2 fok (-1 fok 53 perc)

Hátul: -1 fok 4x perc? valami ilyesmi

Az utánfutás meg 7 körül.

Majd elhozom a papírt.

Még a benzinpumpa van vissza, aztán hajrá REDSUN Fest!

Tomi reszkess, úgy néz ki nálatok alszunk szombaton, megoldódni látszik a gyerekelhelyezés... :-)

2015-04-08 10:51:44
Hunya

Hunya

Miután Balázs leszedte a hűtőt, újabb érdekesség bukkant elő. Nem tudom emnnyire látszik a képen, de az alsó szíjtárcsa vályatai egy helyen kicsit el vannak deformálva, mintha kaptak volna valami ütést, vagy nemtom.

Ez így ebben a formában eszi a szíjat, de ehhez képest egyébként 10.000 km-en keresztül nem volt gond.

Leszedetni és esztergáltatni nem akarom, rá van már gyógyulva szerintem. Esetleg kicsit megreszelgetni a vályatba behajló ívet, hogy ne marjon bele a szíjba ahogy forog.

Alsó szíjtárcsa

2015-03-31 18:17:17
Hunya

Hunya

Új szilentek

A stabi beépítés során, még anno Laleenál, amikor megemeltük az autót, sikerült szemrevételeznem a hátsó szilenteket, nem tűntek valami fényesen ragyogó állapotúnak. Kettőt rögtön cseréltünk is. Vagy 2 párt, már nem is emlékszem!?

Múlt héten pedig a tavaszi nagyszervíz alapján kiderült, hogy az elsők is elég halottak. Persze ez nem is meglepő nagyon 16 év és 127.000 km után, ráadásul nem csak „cruising” üzemmódban közlekedek vele. Nincs mese, ezek csereérettek.

Szilent csere úgy érdemes, hogy elöl és/vagy hátul egyszerre mindet, mert elég nagy munka, illetve futóművet is kell utána állítani.

Kérdés, hogy mi kerüljön be? Vagy gumi, vagy poliuretán. Ha gumi, akkor gyári, vagy I.L-es után gyártott – esetleg Mazdaspeed-, ami 40%-al keményebb. Ha poliuretán, akkor Floflex, Prothane, Hyperflex Energy, SuperPro vagy Powerflex? A gumit gyorsan elvetettem, mert I.L-est nem akarok (már nem bízom az I.L saját márkáinak minőségében), a gyári elég drága, ráadásul a beszereléshez prés is kell, ami a polihoz nem szükséges. Nézzük a polikat. A Floflex minősége erősen megkérdőjelezhető, bár nagyon-nagyon olcsó. Prothane és Energy Suspension (Hyperflex) jó árban van 88-95A durometer a keménysége. Powerflex nagyon jó lenne, de nem olcsó móka. Nem kemény (80A) Turesz kocsijában próbáltam, rettenetesen meggyőző. Mint egy új autó.

Összeszedegettem a netről a különféle szilentek keménységeit összehasonlításképpen:

• 88 - Energy Suspension front lower and all rear control arm
  • 95 - Energy Suspension front upper, sway bar and differential mount
  • 80 - Super Pro control arm, all
  • 65 - Polybush blue- soft
  • 75 - Polybush orange- sport
  • 70 - Powerflex Yellow
  • 80 - Powerflex Purple
  • 95 - Powerflex Black
  • 70 - Maruha rubber
  • 55-65 Mazda Competition rubber (kb. ez a gyári érték is)

Minőségben a Superpro (www.superpro.eu.com) valahol ugyanott van, mint a Powerflex. Ráadásul jár hozzá 3 év garancia is, valamint a neten olvasható tapasztalatok alapján nem nyiszog, nem okoz vibrációt, nem ráz és nem túl kemény. 80-90 között van a keménysége, nem minden elem egyforma, próbálták belőni a gyári karakterisztikát. Pont, mint a Powerflex.

Mivel most nincs zsé komplett cserére, így elöl kezdem. Lila Powerflex lett a választott, mégpedig a gyors és profi customer care miatt, köszi Turesz!

Holnap itt vannak a kezemben, már alig várom!

Régi vs. új Powerflex lila szilent

2015-03-30 16:50:33
Hunya

Hunya

További tanulság mindnkienk, aki szájon át lélegezteti a motorját porszívóval - olvastam is anno a Keith Tanner könyvben, de elsiklottam felette, pedig felettébb logikus -, hogy az autó minden gyengeségét elő fogja hozni előbb utóbb.

Nyilván a kis piszkálás előbb, a nagy piszkálás utóbb.

Tapasztalom ezt a futóművön, hidraulikus cuccokon, hűtésen, mindenen ami mozog-forog, kopik, melegszik.

2015-03-30 13:56:07
Hunya

Hunya

szroli, 2015-03-30 11:53:00

Ilyen problémákkal is versenyképes volt a Tündér az OSZAK-on!? Akkor mi lesz idén? Szerintem jönnek majd az űridők!   

Hát remélem, hogy az első szilent szett illetve a beállított futómű geometria majd hozni fog érezhető változást.

Addig is megküldtem egy 60-120-ra, 5,5 - 5,8 sec az MS2 logja alapján, menni megy mint állat még mindig. :-)

2015-03-30 12:45:34
boogie84

boogie84

Posztok: 1322
Velünk: 2200 napja
Hunya, 2015-03-30 11:17:16

Na és végül a kedvencem, vajon miért kopog hátul az autó????

Belever a kanyarstabi a lengőkarba vazze! :-(

H&R, jó termék, valószínű viszont, hogy nem minden ültetés-rugókeménység kombóhoz passzol ezzel a középső nyukas beállítással.

Semmi baj: Segít a flex...

Boogie, erre majd nálad is figyelni kell!

Alig várom, hogy be legyen szerelve. smile  Remélhetőleg Balázs be meg tudja úgy oldani, hogy elkerüljük. Nálad hogy lett/lesz megoldva?

2015-03-30 11:53:00
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1891
Velünk: 2695 napja

Ilyen problémákkal is versenyképes volt a Tündér az OSZAK-on!? Akkor mi lesz idén? Szerintem jönnek majd az űridők!   

aláírás

Black Sushi