Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)    |   << vissza

Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)

2015-03-30 11:17:16
Hunya

Hunya

Posztok: 4976
Velünk: 4219 napja

Na és végül a kedvencem, vajon miért kopog hátul az autó????

Belever a kanyarstabi a lengőkarba vazze! :-(

Hátsó stabi vége belever a lengőkarba

H&R, jó termék, valószínű viszont, hogy nem minden ültetés-rugókeménység kombóhoz passzol ezzel a középső nyukas beállítással.

Semmi baj: Segít a flex...

Boogie, erre majd nálad is figyelni kell!

aláírás May the Fairy be with You!
2015-03-30 11:06:39
Hunya

Hunya

Aztán a saját faszságom, hogy nem cserélem/nézem rendesen az olajat a fék és kuplung tartályában.

A feketének nem csak a szín volt a gondja, hanem az állaga is, mivel mindkét munkahenger belseje "megevődöt", ettől igazán jó sűrű trutyis lett. (DOT 5.1, 2 éves olaj)

Előtte utána színkülönbség: török zaccos fekete kávé vs. redbull. :-)

Probléma megoldva, mind a kuplung mind a fék fasza, de azért egy Slovakiaringes teszt még jó lenne nekik!

Fékolaj régi

Fékolaj új

2015-03-30 11:02:20
Hunya

Hunya

A fékemet is faszán rakták fel, beleért a tárcsa a nyeregbe...ráadásul a betét is olan szinten kopott félre, hogy durva. De mindegy, most már jó.

Beleér a féktárcsa a féknyeregbe

Beleér a féktárcsa a féknyeregbe

2015-03-30 10:56:09
Hunya

Hunya

Következő téma a műanyag tehermentesítő, viccesen néz ki.

Utcán szerintem nem gond, pályázást nem bírta. Mert ez műanyag... :-)

Régi tehermentesítő

Kapott szép új alumíniumot:

Régi tehermentesítő

2015-03-30 10:51:05
Gyéé

Gyéé

Posztok: 8720
Velünk: 4741 napja

Költői kérfés: vajon miért dolgoznak szarul az emberek? Utálnám hogyha amihez nyúlok az csak romlana a munkám következtében, másokat ez nem zavar? ON szép az a böszme rozsdamentes cső.

aláírás DrasticPlastic Driver
2015-03-30 10:42:15
Hunya

Hunya

Rakok majd ma fel pár elrettentő példát azokról, amit Balázs kiszűrt és megcsinált.

Sose vigyétek más szerelőhöz az autót, mint Lalee!

Mi a furcsa a képen?

Segítek, nézd a bal oldali excenteres csavart. Szerintem ezt már Kamilla lányom is eltalálta volna (4,5 éves), duplóban jó! :-)

Bal oldali excenteres csavar

Szerintetek így jó a hátsó futómű beállításom?????

2015-03-28 11:15:40
Kalap

Kalap

Posztok: 1588
Velünk: 4546 napja
Hunya, 2015-03-27 19:38:52

Miután mégsem gyulladt ki mégsem az autóm (Balázs eloltotta), egy balfasz akku-csepptöltő kábelnak hála (I made my hands),

Azér na már. Ázzek.... smilesmilesmilesmilesmilesmile még olvasni is rossz. smile

aláírás

Fun is not a straight line

2015-03-27 19:38:52
Hunya

Hunya

Hunya, 2015-03-27 15:15:15

Hunya, 2015-03-25 12:58:56

Ez a Balázs gyerek olyan mint a fogorvos, odamész egy sima tömésre, de ő mindig talál valami újabb reparálni valót… :-)

Az eddigi eredmények:

1. A fék hőjétől elöl kiolvadt a műanyag tehermentesítő, ergo csak a csavarok tartották a kereket, már van minimális deformáció a csavarok miatt, 0,3 tized mm, ergo nem teljesen kerek a kör, ahová bemegy a tehermentesítő. Megoldják Sáhó Felnisnél (helyi guru), kap alu tehermentesítőt szépen megesztergálva.
  2. A féktárcsáimból hiányzik pár csavar, lehet hogy ezért rázott, mert a betéteken még van pár mm.

3. A hűtővizem az egyenes cső toldásainál ereszt, lehet, hogy a toldó cső nem okés (túl kicsi)

4. Az első szilentjeim már annyira kukák, hogy a negatív dőlés kanyarban átmegy pozitívba, ami látszik is a keréken, mert az első gumik külső fele kopott jobban, nem a belső.

Hűtővíz téma okés, csak után kellett húzni a bilincseket, meg letisztogatni a fém csöveket.

Fék problémát úgy néz ki megoldotta a munkahenger csere, ennek nagyon örülök.

Kerekekhez a tehermentesítők elvilag ma készek.

Fékbetétek cserélve, szépen beállítva, most már nem fog ferdén kopni a betét.

Szilentek jövő héten jönnek. Alu nagy hűtő szintén, Roli hozza, köszi!

Egyéb tanulság:

- Kuplung olajat tessék rendszeresen cserélni! (Kalap, igazad volt!)

- Fék olajat szintén. HÁTUL is!!!

Különben fekete török zaccos kávét kaptok helyette. Mondjuk 2 évente, maximum.

Jajj, öröm bódottáááá!

Miután mégsem gyulladt ki mégsem az autóm (Balázs eloltotta), egy balfasz akku-csepptöltő kábelnak hála (I made my hands), holnap ki is próbálom.

Fék jó, kuplung jó. Tesztelve.

Nem szív falsot a laza bilincsek miatt (szilikon csöveknél után kell húzni ezek szerint tényleg), így megy, mint állat, mert már a szíj sem csúszik, utánállítva, ez is nyúlt picit.

Lassan kész az OSZAK-Legend újra. :-)

Illetve mostmár MszB vagy mi...

2015-03-27 15:15:15
Hunya

Hunya

Hunya, 2015-03-25 12:58:56

Ez a Balázs gyerek olyan mint a fogorvos, odamész egy sima tömésre, de ő mindig talál valami újabb reparálni valót… :-)

Az eddigi eredmények:

1. A fék hőjétől elöl kiolvadt a műanyag tehermentesítő, ergo csak a csavarok tartották a kereket, már van minimális deformáció a csavarok miatt, 0,3 tized mm, ergo nem teljesen kerek a kör, ahová bemegy a tehermentesítő. Megoldják Sáhó Felnisnél (helyi guru), kap alu tehermentesítőt szépen megesztergálva.
  2. A féktárcsáimból hiányzik pár csavar, lehet hogy ezért rázott, mert a betéteken még van pár mm.

3. A hűtővizem az egyenes cső toldásainál ereszt, lehet, hogy a toldó cső nem okés (túl kicsi)

4. Az első szilentjeim már annyira kukák, hogy a negatív dőlés kanyarban átmegy pozitívba, ami látszik is a keréken, mert az első gumik külső fele kopott jobban, nem a belső.

Hűtővíz téma okés, csak után kellett húzni a bilincseket, meg letisztogatni a fém csöveket.

Fék problémát úgy néz ki megoldotta a munkahenger csere, ennek nagyon örülök.

Kerekekhez a tehermentesítők elvilag ma készek.

Fékbetétek cserélve, szépen beállítva, most már nem fog ferdén kopni a betét.

Szilentek jövő héten jönnek. Alu nagy hűtő szintén, Roli hozza, köszi!

Egyéb tanulság:

- Kuplung olajat tessék rendszeresen cserélni! (Kalap, igazad volt!)

- Fék olajat szintén. HÁTUL is!!!

Különben fekete török zaccos kávét kaptok helyette. Mondjuk 2 évente, maximum.

Jajj, öröm bódottáááá!

2015-03-25 14:34:32
Hunya

Hunya

atomin, 2015-03-25 14:11:25

Jappán részing smile nem hiszem, hogy a központosító hibája lesz, hidd el. Ha a csavar tart onnan az lófing, lehet kartonból is. Megfelelő a csavar fej belső palástjának kialakítása a felnihez, értem ez alatt kúpos kell vagy rádiuszos?

Akkor láttam ilyet, hogy tojás alakú lett a felni belseje, ami felül, mikor esetleg nem ahhoz az osztókörhöz való volt a felni, 4x98 4x100 helyett pl, nem megfelelő volt a csavar (mozgókúvos), nem volt kellően meghúzva sem, és a felni gagyi anyaga sem segített.

Nem tudom, gondolom jó hozzá, mert elvileg ehhez a felnihez való. Egy helyről származnak.

2015-03-25 14:24:49
Hunya

Hunya

cabriosdoki, 2015-03-25 13:37:57

@Hunya Kérünk szépen képes illusztrációt. Úgy érzem a Powerflex Black series-t kötelességem ajanlani, tudok egy tuti beszerzési forrást wink Meg csak 2napja van ott a kocsi úgyhogy biztos talál meg 1-2aprosagot...

Lesz kép, fotóz mindent. Turesszal most bizniszelek LILA Powerflex ügyben. Nem fekete, LILA. Ez fodrászautó.

2015-03-25 14:11:25
atomin

atomin

Posztok: 2350
Velünk: 2253 napja
Hunya, 2015-03-25 13:30:27

Gyéé, 2015-03-25 13:26:51

Te Gábor én ezt nem értem.....hol van 0,3mm? Mi nem kör? 

Az nem szabályos kör már, ahová bepattintod a tehermentesítő gyűrűt. Deformálódott.

Jappán részing smile nem hiszem, hogy a központosító hibája lesz, hidd el. Ha a csavar tart onnan az lófing, lehet kartonból is. Megfelelő a csavar fej belső palástjának kialakítása a felnihez, értem ez alatt kúpos kell vagy rádiuszos?

Akkor láttam ilyet, hogy tojás alakú lett a felni belseje, ami felül, mikor esetleg nem ahhoz az osztókörhöz való volt a felni, 4x98 4x100 helyett pl, nem megfelelő volt a csavar (mozgókúvos), nem volt kellően meghúzva sem, és a felni gagyi anyaga sem segített.

Történet:

Hunya, 2015-03-25 13:30:27

Az nem szabályos kör már, ahová bepattintod a tehermentesítő gyűrűt. Deformálódott.

Jappán részing :) nem hiszem, hogy a központosító hibája lesz, hidd el. Ha a csavar tart onnan az lófing, lehet kartonból is. Megfelelő a csavar fej belső palástjának kialakítása a felnihez, értem ez alatt kúpos kell vagy sem?

2015-03-25 13:37:57
cabriosdoki

cabriosdoki

Posztok: 392
Velünk: 2340 napja

@Hunya Kérünk szépen képes illusztrációt. Úgy érzem a Powerflex Black series-t kötelességem ajanlani, tudok egy tuti beszerzési forrást wink Meg csak 2napja van ott a kocsi úgyhogy biztos talál meg 1-2aprosagot...

2015-03-25 13:30:27
Hunya

Hunya

2015-03-25 13:29:47
Hunya

Hunya

Kalap, 2015-03-25 13:25:07

.. a tehermentesítő a nevével ellentétben, nem csak arra való, hogyha kacska vagy, akkor is fel tudd rakni elsőre a kereket a helyére, pontosan középre? Ezért is van csak műanyagból...?

Ezek szerint verseny terhelésnél nem. Nyilván ha tutijó versenyfelnid van, akkor nincs szerepe. Szerintem.