Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)    |   << vissza

Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)

2013-09-08 22:07:59
Matt

Matt

Posztok: 2662
Velünk: 4306 napja

Egyébként szerdán Euroringen Ordune autójából lenne értelme logokat kiolvasni. Könnyen kiedrülne mennyire effektív tartós bántalmazás mellett a IC-je.

2013-09-08 20:38:42
Matt

Matt

OFF

Ez tény! wink Én viszont beleéltem magam hogy csinálok egy őrültséget és megveszem álmaim futóművét ami valószínűleg az eddigi legnagyobb fejlesztés lenne a vason és pár hónapig vizen-szárazkenyéren élek boldogan. Izgultam mint egy kiskamasz, erre csávókám mikor kiderült hogy balkáni paraszt magyar vagyok még válaszra sem méltat. pedig intéznék courier-t nem kell postáznia.

na mind1 teljesen nem temetem még

ON

bocs a duplázásért is

2013-09-08 20:37:16
Matt

Matt

Gyéé, 2013-09-08 19:42:48
Jó, mondjuk én baromi öreg vagyok, nem csoda hogy érzem a frontot...

OFF

Ez tény! wink Én viszont beleéltem magam hogy csinálok egy őrültséget és megveszem álmaim futóművét ami valószínűleg az eddigi legnagyobb fejlesztés lenne a vason és pár hónapig vizen-szárazkenyéren élek boldogan. Izgultam mint egy kiskamasz, erre csávókám mikor kiderült hogy balkáni paraszt magyar vagyok még válaszra sem méltat. pedig intéznék courier-t nem kell postáznia.

na mind1

ON

2013-09-08 20:27:47
Gyéé

Gyéé

Posztok: 8688
Velünk: 4681 napja

Cooper tuningnál azért az IC csere az első tennivaló között van. Pedig top mountnál érzésem szerint kisebb elég mint fron mount-nál. Nem tudom hogy a DTB elhagyása hogyan érinti ezt a kérdést.

aláírás DrasticPlastic Driver
2013-09-08 20:23:41
Matt

Matt

inkább a TDR IC-jét venném alapul

esetleg konzultálni Mx5Dan-nel a nutz-on. IC építéssel foglalkozik, nem sok feltöltős setup létezik amihez ne csinált volna kittet.

2013-09-08 20:17:57
Hunya

Hunya

Posztok: 4952
Velünk: 4159 napja

a JCW az 211 LE. tul kicsi nem lehet...

aláírás May the Fairy be with You!
2013-09-08 20:03:12
Gyéé

Gyéé

Semmiképp, az kicsi!

2013-09-08 19:53:32
Hunya

Hunya

Vegyem alapul a gyari Cooper S vagy a JCW coolerenek a

Meretet?

2013-09-08 19:49:40
Hunya

Hunya

IC csere mar biztos, de mi a jo meret?

2013-09-08 19:42:48
Gyéé

Gyéé

Szerintem fronthatás, én egész nap cső idegbeteg voltam minden ok nélkül. Jó, mondjuk én baromi öreg vagyok, nem csoda hogy érzem a frontot....Én nagyon igazat adok neked cooler ügyben, boztos hogy fogo csináltatni egyet ha marad a gép. Egy méretre csinált alu cooler szép, hatékonyabb, nem forgatja feleslegesen odavissza az áramlást.

2013-09-08 19:06:22
Matt

Matt

Remélem nem én voltam a 200 lóerőzős paraszt. smile Ebben a tekintetben Gyéé-nél a pont. A programon múlik ez javarészt. Én a magam részéről tudom mondani hogy Roland-tól mindig ezt kértem, hogy 1. inkább utcai felhasználásra optimalizáljon. Nyomaték a teljesítménnyel szemben. 2. 40+ celsius külső hőmérséklet felett sem szeretném megkímélni a motort a redline-tól. Ez pedig tetszi-nem tetszik sok lóerőbe kerül. Az angol uraknak nincs ilyen problémájuk.

Nem tanácsokat akarok osztogatni, de:

1. Nekem az a tippem, hogy bypass nélkül, lefújóval, gyári helyen hagyott pillangóval a világból ki fogtok menekülni olyan hangos lesz.

2. Kurjátok ki a kukába azt a tdi intercooler-t. Ezt komolyan nem értettem már Ordune-nél sem, azért mert én 5.000 ft-ot voltam érte fizetni, ezt kár koppintani. Nagyon sok múlik egy jó IC-n, 20-30k HUF-ból olyat csinálnak méretre hogy megszólal. Mintának esetleg jó ez tdi cucc. Így ott már lesz egy gyenge láncszem szvsz.

Amúgy szar passzban vagyok, akartam venni egy MeisterR-t a nutz-ról, de asrác szarik a fejemre, szóval valszeg jövőhéten rendelek KAVS-stól én is valamit, csak kíváncsi voltam előbb mit adnak. smile

Amúgy meg hajrá, de véleményem szerint az M45+MX-5 témakörban nem fogtok világmegváltó ötleteket találni...

2013-09-08 18:46:09
Gyéé

Gyéé

Szuperul csinálod! Lesz még "LaleeRacing" kit is ehelyett a béna TRLane helyett! Az angol és magyar installok közötti vélt vagy valós különbségnek ezer oka lehet szerintem, benya, éghajlat, dyno....

2013-09-08 18:46:56
Ordune

Ordune

Posztok: 6596
Velünk: 3723 napja

Ez most az jelenti, hogyha kész Hunya vasa, akkor szétszeded az enyémet és egy pár dolgot átalakítasz? smile

aláírás

ACT: ND 2.0 2016 Revolution Top / NA 1.6 1992
EX: NA 1.6 1990 Supercharged / NC1 2.0 Coupe 2007 

2013-09-08 17:59:50
LaLeekirály

LaLeekirály

Posztok: 1488
Velünk: 3575 napja

Ebben a posztban megragadnám az alkalmat, hogy elmondjak valamit. Eddig két kompresszoros MX5 gördült ki a kezeim alól, további 3 kompresszorost ismerek mélyebbre hatóan, mostmár egy turbósat is. Az ezekből az autókból nyert tapasztalatok megfizethetetlenek, és olyan mennyiségűek, amelyeket sosem gondoltam volna. Az első autó Matt-é inkább a low budget vonalon ment + az első volt, így elégedett vagyok az eredménnyel, jól megy az a kocsi nagyon és üzembiztos. A második autónál (Ordune) használtam először TR cuccokat, még mindig nagyon sokat támaszkodva a külföldi fórumos tapasztalatokra. A beépítés szép lett, büszke vagyok rá, a kocsi jól megy, de azóta megkaptam már valakitől, akinek 0 tapasztalata van tuningolás terén, burkoltan, hogy angliában lazán 200 lóerőket érnek el ilyen setup-okkal, én meg itt balfaszoskodok 180 mért lóerőkkel. Jól esett. Hunya esetében egy kicsit jobban ki fog nyílni a csipám, most megcélozzuk a legerősebb eddigi magyar M45-ös project-et. Remélem nem fogom túlzottan felborzolni Hunya úr idegeit Smile. Elegem van abból, hogy ha felmerül egy kérdés, akkor az a válasz rá mindenhol, hogy azért, mert így szokták. Ebben a projectben ésszerű kockázatokat fogunk vállalni, újítók leszünk, remélem meglesz a várva várt eredmény. Ja, megpróbálom mostantól magyarül írni a szakszavakat.

A koncepció a következő:

1. Szakítunk a hagyománnyal, miszerint a Roots-féle feltöltő elé kell tenni a fojtószelepet illetve nem építünk ki kettős fojtószelep-rendszert. A gyári Mini Cooper megkerülő szelep helyett szabad légkörbe eregető lefújószelepet fogunk használni.

2. Mindent bevetek a jobb levegőáramlás érdekében. Na ez húzni fogja az időt kicsit, bocs Főnök!Smile Ez a belépő oldal letisztázásában, illetve a nyomóoldali csövek összeillesztésénél lesz tetten érhető.

3. Minden olyan helyet ki kell zárni, ahol elszökhet a levegő. Mivel Önálló írható motorvezérlőt fogunk használni (Megasquirt), el lesz távolítva a kipufogógáz visszakeringető szelep, a változtatható szívósor-kamrával meglátjuk mi lesz.

Így állunk:

Ma levágtam a kompresszorról a felesleges konzolokat, füleket.

Majd felkapattam a TR be- és kiömlő csöveket. A kiömlő cső talpán a furatok nem egyeznek a kompresszoréval, tágítgatni kell majd.A beömlő cső talpa nagyon jó passzentos, de ezúttal sem értem, hogyan gondolták komolyan a belépő levegő útját. A szabad keresztmetszet a gyári fele. Ez teljesen át lesz alakítva.

Sajnos a 4-2-1 leömlő bebukta a témát, nem fér fel miatta a kompresszor. Hiányzik a hengerfejről egy tartó furat. A kompi mögött ezúttal sincs sok hely, de nem is fog kelleni.

2013-09-08 17:35:50
Hunya

Hunya

Ez az Lalee, kemény vagy!

No kompromisszum! :-)