Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)    |   << vissza

Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)

2014-08-22 14:02:34
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1891
Velünk: 2699 napja

Ki a vadász a családban?

aláírás

Black Sushi

2014-08-22 9:07:39
Hunya

Hunya

Posztok: 4960
Velünk: 4163 napja

Így néz ki beépítendő állapotban (sajnos a kocsiba még nem tudom berakni, Orsi lenyúlta a hétvégére...):

Corbeau racing seat tan leather with seat rails mx-5 miata

aláírás May the Fairy be with You!
2014-08-21 17:19:30
Hunya

Hunya

Ülés téma 2.0 - Bűnözés, izé bűrözés:

Az eredeti „csodakék” nem illett a dizájnhoz, még akkor sem, ha csak ritkán lesz bent. A bőr könnyebben is tisztítható, porosnak meg elég poros lesz, a pályanapokon rengeteg gumipor verődik fel. Valamint a szivacsokat is meg lehetne tuningolni benne.

A költségen kívül annyi probléma van csak, hogy azt a színű bőrt, amivel 6 áve behúzták már nem lehet kapni. Van nagyon hasonló, de az csak egész táblában, annyit nem vagyok hajlandó fizetni érte, második ülés meg biztosan nem lesz. Keresni kell tehát valami hasonló színt, ami van elfekvőben.

Beszéltem a kárpitossal és szerencsére találtunk majdnem hasonlót, igaz kicsit világosabb, de költségben jelentősen kedvezőbb azért, ez kb. pont akkora mennyiség, hogy egy ülésre jó lesz. Ugyanazzal a cérnával és ugyanolyan dupla varrással fogja készíteni, hát mit mondjak tűkön ültem 3 napig, de megérte:

Miata tan leather race seat

Annyi extra tuningot kapott az eredeti koncepcióhoz képest, hogy az öv megvezető lyukaknál tetettem bele egy plusz profilt, hogy ne kopjon majd meg a bőr. Ebben gyors segítségemre volt Szegvári Ferenc úr (www.oldiprofil.hu). A megfelelő típus a 104/E volt, aminek kb. 1.800 Ft. métere.

2014-08-21 16:11:45
Hunya

Hunya

Természetesen bele lehet csüccsenni, mindenkit szeretettel várok aki:

1. nem túl öreg és ki is bír madj szállni

2. Belefér

Ja, és csak befolpackozott seggel, nehogy má' koszos legyen! :-)

Biztos ami biztos egy cipőkanalat majd berakok...

2014-08-21 16:11:17
Kalap

Kalap

Posztok: 1588
Velünk: 4491 napja
Hunya, 2014-08-21 14:00:31

Hétfőn elment bőrözésre, ma meg visszajött, hát mit mondjak? FASZAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!

Kicsit világosabb ugyan a bő, de ezt is jólesik simogatni, majd írok részleteket is, egyelőre maradok a kép és az ezer szó hasonlatnál:

Corbeau LE driver tan leather race seat

azért a régi ülést majd ne hagy alatta, mert a szemedbe fog fúlni a szél a keret fölött. smile

aláírás

Fun is not a straight line

2014-08-21 15:44:49
james

james

Posztok: 163
Velünk: 1981 napja

Talin bele lehet ülni egy próba erejéig Hunya? smile Egy kis baksisért smile Visszahozhatja az árát! Én tuti jelentkeznék egy beülésre ...

2014-08-21 15:26:39
Hunya

Hunya

Ülés formájától, bőr minőségétől erősen változik. Árat nem írnék, de egy jó minőségű bőr m2-e akár 50-60 EUR is lehet!

2014-08-21 14:24:47
manson

manson

Posztok: 566
Velünk: 2759 napja
Hunya, 2014-08-21 14:00:31

Hétfőn elment bőrözésre, ma meg visszajött, hát mit mondjak? FASZAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!

Kicsit világosabb ugyan a bő, de ezt is jólesik simogatni, majd írok részleteket is, egyelőre maradok a kép és az ezer szó hasonlatnál:

Megszabad kérdezni, hogy ott mennyiért bőrözik az ülés darabját pl ilyenre? 

2014-08-21 14:00:31
Hunya

Hunya

2014-08-14 10:02:48
Hunya

Hunya

Tegnap bebuhertam végre a kagylóülést este sötétben gyerekfürdetés után:

- működik a gyári sínnel, megy szépen előre hátra

- kicsit még jobbra kell tolni, mert bal oldalon hozzáér az ajtóhoz vállban (van állíási lehetőség még, kb 1 cm elég)

- kurvára tart, meg sem bírok mozdulni benne, a 4 pontos öv max a fékezés miatt kellhet majd

- ennek örömére végig is drifteltem reggel 2 körforgalmat (pedig nem szoktam), állat jól érezni a kocsit, nem ér a térded a kardánalagúthoz, nem mozdul a vállad

- hétköznapra kínzás, főleg a kiszállás csukott tetővel

- nem hízhatok 2 kg-nál többet, mert akkor már kicsi lesz seggben

SZóval fasza! Hétfőn megy bőrözésre.

2014-08-07 8:17:33
Hunya

Hunya

wolfblind, 2014-08-06 18:55:31

Viszont majd ha itthon leszel, ránéznél az MS2-re? Be van kötve az EGT, de nem él, kérdés miért..nem bánnám ha működne.

Megnezzuk persze, addig nezd meg melyik revarant verzio a tied(ill. ahhoz van vmi funkciolista(speclist) is gondolom, hogy hardveresen benne van-e az ami az egt-hez kell, itt az EGT erostio aramkorre gondolok(integralt neked vagy vmi kulsot hasznaltok), gondolom a kiemenetet jol valasztottatok ki....

Kulonben aki mostanaban akar ms-t venni, az sztem ms3-at vegyen mar, abbol igaz nincs reverant fele plugNplay verzio es vmivel dragabb, olyan 220ezer, de sokkal tobbet tud, mint barmelyik ms2 stabilabb kozelebb all egy szeria ecu-hoz, igaz kell hozza kabelkoteget csinalni ami meg plussz penz......

Megvan a pin kiosztás, Lalee elvileg jól kötötte be, az ECU mégsem látja. Na majd akkor 30-n megbeszéljük. Köszi!

2014-08-06 18:55:31
wolfblind

wolfblind

Posztok: 1825
Velünk: 2550 napja

Viszont majd ha itthon leszel, ránéznél az MS2-re? Be van kötve az EGT, de nem él, kérdés miért..nem bánnám ha működne.

Megnezzuk persze, addig nezd meg melyik revarant verzio a tied(ill. ahhoz van vmi funkciolista(speclist) is gondolom, hogy hardveresen benne van-e az ami az egt-hez kell, itt az EGT erostio aramkorre gondolok(integralt neked vagy vmi kulsot hasznaltok), gondolom a kiemenetet jol valasztottatok ki....

Kulonben aki mostanaban akar ms-t venni, az sztem ms3-at vegyen mar, abbol igaz nincs reverant fele plugNplay verzio es vmivel dragabb, olyan 220ezer, de sokkal tobbet tud, mint barmelyik ms2 stabilabb kozelebb all egy szeria ecu-hoz, igaz kell hozza kabelkoteget csinalni ami meg plussz penz......

2014-08-06 15:26:31
Hunya

Hunya

wolfblind, 2014-08-06 14:45:54

Szep "szinfoltos" a kuplungtarcsa, ez az exedy?

Szilentektol milyen valtozast erzel?

5-os vagy 6-os valto ment fel?

Exedy stage 1, eddig még nem csúszott meg, működik szépen, de szerintem ennél több nyomatékhoz már lehet hogy stage 2-t tennék.

2 db szilent került be a futóműbe, attól még nem sokat.

A difi szilent miatt azt remélem, hogy majd pályán kevésbé él külön életet a hajtáslánc/motor, és nem esik le sose a szíj. Lehet, hogy csak para, de így érzem tutinak.

Eddig 160 km-t mentem vele, félkómásan, éjjel, nem nagyon próbálgattam... :-)

2014-08-06 15:25:17
wolfblind

wolfblind

Posztok: 1825
Velünk: 2550 napja

Szep "szinfoltos" a kuplungtarcsa, ez az exedy?

Szilentektol milyen valtozast erzel?

5-os vagy 6-os valto ment fel?

A kicserelt stabrudakkal mennyivel lett jobb a kocsi?

2014-08-06 13:11:17
Hunya

Hunya

Ja, majd elfelejtettem a kipuff tömítéseket!

Amik azért kellettek, mert a régiek gyakorlatilag elégtek, és füstként távoztak a rendszerből.

Hja, van itt hőmérséklet kérem. Asszem e fölé nem kéne húzni a paripát.

Ez egyébként a kupplungon is látszott, amikor megnéztük. szóval stage 1 határon vagyok.

Kupplung