Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)    |   << vissza

Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)

2014-08-06 13:08:11
Hunya

Hunya

Posztok: 4976
Velünk: 4219 napja

Tegnap voltam LallerMesternél, meglepődve tapasztaltam, hogy valami rögtönzött találkozó lehet nála, de napi szinten, mert ha jól számolom vagy 5 Miataggal találkoztam, akik csak spontán az ingyen net miatt lehettek ott. :-)

Ezúton is köszönet Laleenak a szerelésért, ami nem kevés agyfaszt jelentett neki már megint.

Kopinak is a váltóért, úgy néz ki jó lett.

- Bekerült hátra egy új féktárcsa (semmi extra, standard NB, de úgyis elöl terhelem...)

- EBC yellowstuff betéttel (min 2 éve ott figyel a csomitartóban) ami azóta remélem jobb minőségben gyártódik, alig lehetett bepasszírozni, le is kellett szedni belőle kicsit

- Új diffi szilent ( a régit "körbefúrtuk", na jó igazándiból ki kellett robbantani)

- 2 db "csodálatoslila" szilent hátra, mert a régiek ki akartak esni

- egy használt-új váltó Kopitól

- olaj a difibe, váltóba

Eltartott jó sokáig, de jó lett minden.

1-2 kép csemegének:

Laller szerel

Powerflex szilent vs. 15 éves gyári

Difi poly szilent

aláírás May the Fairy be with You!
2014-07-22 10:17:07
Hunya

Hunya

Murphy ismét velem van, mert a rendelt konzol kis flexelés után tök jó lenne:

Üléskonzol flexelve

DE (!!!) az alján a lyukat távolsága tökéletesen nem passzol a miata sínhez. Az NB-t próbáltam, holnap kapok egy NA-t, remélem az más. Ha nem, akkor gyártatok egyet helyben, nem bonyolult dolog. Vagy rendelek egy nem csúsztathatót 50 fontért, azt kész.

2014-07-08 11:26:55
Hunya

Hunya

A gyári csúszkás konzol így néz ki. Az ülésnek alsó felfogatási pontjai vannak, 4 csavar tartja, a képen nem látszik:

NB gyári ülés sín

Azt találtam ki szerzek egy pár standard konzolt, hátha simán csavarral megoldható a dolog, és nem kell hegesztgetni, festeni. Az új ülés lyuk távolsága standard, 290 mm, majd minden oldalsó felfogatású ülésnél ez van, szóval nem tűnik hülyeségnek a dolog. 

Fel is hívtam gyorsan egy hirdetőt (szombat este!), aki azonnal felvette és készségesen megválaszolta minden kérdésemet, meg is egyeztünk, hétfőn postázza utánvéttel, szerdára megjön. Ezt nevezem customer service-nek!

A hirdetés/termék a következőképpen néz ki:

http://racing-bazar.___konzolok_rendelhetok

„Az üléstartók 3mm acélból készültek szabvány szerinti műszaki rajz alapján CNC vezérelt lézervágó géppel. A furatok távolsága 290 mm, ezáltal jó minden oldal felfogatású üléshez( pl.:sparco, momo, omp, PRO WRC,sabelt stb.) A STREET konzolok hosszúsága 530 mm a magassága 175mm. A konzolok kaphatók festet és fémtiszta kivitelben a festet konzolok ára 500 Ft plusz költséget von maga után páronként.”

Street ülés konzol fekete porfestett

Az 530 mm lehet, hogy kicsit hosszú lesz, de levágni lehet belőle, az még nekem is megy.

Szóval várom a postát, Gramtól meg a sínt.

Közben az ülést bevittem a kárpitoshoz, persze a színt amivel van bőrözve a kocsim azt már nem gyártják...

Nagyon hasonló van, de abból meg nem akarok megvenni 1 egész táblát, szóval kicsit világosabb lesz. A dizájn halála a realitás, vagy a pénztárca.

(Kicsúsznék a 100 ajrós keretből...)

Egyébként kagyló ülést nagyon szívás bőrözni szerintem.

2014-07-06 22:12:47
Hunya

Hunya

Újonnan horror áron mennek, kb. 370-420 font/db. Néha bukkan fel egy-egy használt Elise S1 vagy S2 pár a nutz-on vagy E-bayen, kb 250-300 fontért mennek el.

Ám hirtelen egyik este, mikor is épp nekiálltam volna megnézni a Trónok Harca 4. epizód utolsó részét, a Daemontweeks pont felrakott 3 db használt Corbeau ülést (mind más típus) kék színben E-Bayre, kiállítási darabok voltak. 200-240 font között. Gyorsan lecsaptam a középsőre, az LE-Driver-re. Igaz, hogy ronda kék, de úgyis át lesz bőrözve. Aztán ha beválik, majd szerzek még egyet a jobb egyre is. A másik kettő inkább utcai felhasználásra van, de én arra megtartom a jelenlegit.

Az LE-Driver méretei:

A = 46cm,            B = 52cm,            C = 86cm,            D-57cm,               E=37cm

A „D” méret azért érdekes, hogy be tudd csukni az ajtót, az „E” pedig azért, hogy belefér-e a segged. Nekem 34-es a méretem nadrágból, épp passzentos, lötyögni nem fogok benne az biztos.

Szépen becsomagolták, 3 nap alatt házhoz is jött.

Kicsomagoltam, lemértem, a tömege 6,8 kg. A gyári NB ülés tömege 10 kg, sínek nélkül. Az ülés tömegéhez jön még a rögzítés (sín+ csúszka) tömege, ami kb. 4 kg. Az NA-é elvileg könnyebb, mint az NB-é, állítólag mindkettő bele faragható.

Gyorsan kikaptam az eredeti ülést (4 db csavar), bedobtam néhány átmeneti távtartó elemet (deszka), és bepróbáltam mennyire lesz kb. lent és hátul.

Látványkép „csodálatoskékben”:

LE-Driver Corbeau in Miata

Wunderschön, ahogy a művelt angol mondja. Első dolgom lesz hétfőn felkeresni a kárpitost…

De nem az esztétika a lényeg, az majd alakul, hanem a funkció. Próbáltam belőni a magasságot, csak hogy lássam mennyi a nyereség fejtérben:

Ezt a fejet...original seat

Ezt a fejet - new seat (ejtsd: nyuszit)

Lehet kezdeni agyalni a beépítésen. Erre sokféle megoldás van, sőt lehet venni 120 dolcsiért komplett csúszkás keretet, csak nem EU-ban. A legegyszerűbb megoldás az, hogy a gyári Mazda csúszkára kell hegeszteni/csavarozni 2 lemezt, ami az oldalsó felfogatásokat biztosítja. Méretezés, lézervágás, hegesztés, porfestés. Egyszerűnek hangzik, ha talál az ember egy jó céget. Ezen kívül érdemes felnézni a racing-bazárra, ott is van 1-2 emberke aki direkt ilyen konzolokat gyárt.

2014-07-06 21:47:41
Hunya

Hunya

Elise ülésből 3 féle van, Elise S1, S2 (lásd fenti kép) és az Exige-hez való. Az első kettő nagyon hasonlít egymásra, majdnem ugyanaz a kontúr.  Az Exige ülésnek vannak már lyukak a válltámlánál.

Corbeau-ból (ő gyárt Elise-hez való aftermarket / tuning üléseket) négy féle létezik, ez a 3 lehet érdekes számomra:

LE-Standard:

LE-Standard

LE Driver:

LE-Driver

LE-Pro

LE-Pro

2014-07-06 10:36:11
Hunya

Hunya

Mi a kormány után a második legfontosabb, legtöbbet használt elem? Naná, hogy az ülés!

A 4-pontos öv fogja ugyan a vállamat meg a derekamat, de persze azért nem pótol önmagában egy jó kagylóülést. El is indult a kis bogár a fejemben, így elkezdtem túrni a netet, hogy ki mit használ, milyen tapasztalatokkal.

Sokféle beépítés létezik, a következő szempontokat határoztam meg magamnak:

- ne fix legyen, maradjon meg a csúsztatható opció, azaz „slider” kell hozzá (Orsi alacsonyabb, mint én és sportszerűtlen lenne kizárni a vezetésből, nagyon szereti ő is)

- ne alsó felfogatású legyen az ülés, hanem oldalsó, mert akkor lejjebb tudok ülni, több fejtér marad és a szélvédelem is jobb

- legyen az ülés könnyű, ha már beruházok egyre

- férjen be az MX-be, ez nevetségesen hangzik, de az ülések nagy része túl széles vagy hosszú, vagy magas ergo veszítenék helyet ahelyett, hogy nyernék

- nem kell vadi új, mert úgyis át akarom bőröztetni, hogy passzoljon a dizájnba

- lehetőség szerint legyen a vállaknál „lyuk”, azaz tudjam hozzá használni a 4 pontos övet

- Az ülés rögzításhez lehessen a gyári Mazda síneket és csúszkát használni, minimális átalakítással, hogy ne kelljen 100 font körül még azt is vennem

Legnagyobb ülés választék a http://www.sportseats4u.co.uk  oldalon van, itt lehet nyálat csorgatni bőven. MX5nutz-os kedvezményt is ad és van komplett MX-5 szettje is, 2 féle.

Az egyik a COBRA MONACO SPORT MX-5 BUCKET SEAT PACKAGE:

http://www.sportseat___seats/prod_3241.html

Ez egy elég keskeny fix kagylóülés, 11.4 kg, de sajnos csak fixen lehet beépíteni, különben magas lesz. Ára kedvező, 215 font a rögzítéssel együtt, és még valami nutz-os kedvezmény is van hozzá a szállításra, így néz ki beépítve:

COBRA MONACO SPORT MX-5 BUCKET SEAT PACKAGE

A másik a CORBEAU FORZA SPORT SEAT WITH MAZDA MX-5 FITTING KIT:

http://www.sportseat___t-kit/prod_3459.html

Ez is egy csővázas fix ülés, ami 12.0 kg. Beépítés ugyanaz, mint a másiknál. Picit drágább, 2 db házhoz szállítva „ultra low” rögzítéssel 560 font. Kicsit talán kényelmesebbnek néz ki:

CORBEAU FORZA SPORT SEAT WITH MAZDA MX-5 FITTING KIT

Ami viszont igazán megfogott, azok a Lotus Elise ülések.  Kakucson kipróbáltam Matt Elise ülését (ennek egyébként a CORBEAU LE-STANDARD felel meg), nagyon klassz, passzentos volt. Lejjebb és hátrébb is ül benne az ember, mint a gyári ülésben, illetve a fejtámla is magasabb.

Ami az Elise-be jó, az nagy eséllyel megfelel az összes fenti kritériumnak. Tehát hajrá, indul az Elise ülés vadászat, szerzek egy használt párat a netről (E-bay, uklotuscenter, stb.).

2014-07-04 14:02:53
Hunya

Hunya

kovandor, 2014-07-04 13:15:06

Jobbra ott a vizes spricni az intercooler-ra ;-).

Rozéval higítva plusz 50 LE! :-)

2014-07-04 13:15:06
kovandor

kovandor

Posztok: 847
Velünk: 2444 napja

Jobbra ott a vizes spricni az intercooler-ra ;-).

aláírás "Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away."

2014-07-04 13:10:28
Hunya

Hunya

Egyelőre comment nélkül, de nemsokára kirészletezem:

Corbeau LE-Driver seat

2014-06-23 14:07:26
Hunya

Hunya

szroli, 2014-06-19 17:11:25

Jónak tűnik!
Remélem tele a gatya! Mert, ha nem nyersz Kakucson azt nehéz lesz kimagyarázni! SealedLaughing

Sajnos erre nem foghatom, mert otthon átszereltem, szóval a külső oldal a helyes.

Ehhez a szerelőhöz sem megyek többet...

Bár közel van a rugóhoz, de ez a jó elhelyezés:

Hátsó stabi rúd helyes bekötése

2014-06-19 17:11:25
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1891
Velünk: 2755 napja

Jónak tűnik!
Remélem tele a gatya! Mert, ha nem nyersz Kakucson azt nehéz lesz kimagyarázni! SealedLaughing

aláírás

Black Sushi

2014-06-19 15:38:37
Hunya

Hunya

Hunya, 2014-06-19 15:27:27

Aztat írja a leírásában, hogy belülről (INNER side).

De azért elviszem a papírkát Kakucsra, oszt megnézzük.

G.

Lehet, hogy azt az elsőhöz írta? Na majd otthon megnézem a papírkát este.

2014-06-19 15:27:27
Hunya

Hunya

Aztat írja a leírásában, hogy belülről (INNER side).

De azért elviszem a papírkát Kakucsra, oszt megnézzük.

G.

2014-06-19 15:23:00
LaLeekirály

LaLeekirály

Posztok: 1488
Velünk: 3635 napja

Hátul kívülről kéne csatlakoznia a pálcának a stabrúdhoz szvsz.

2014-06-19 14:01:35
Hunya

Hunya

Bekerült végre a cucc, nem kevés időt elbaszva a szervízben, most már csak próbálgatni kell majd a beállításokat:

Ez jött ki:

NB gyári stabi + endlink

Ez ment be:

H&R sway bar + Racing Beat endlink

(Értelemszerűen a hátsó fékbetét nem része a szettnek...) :-)

Elöl ilyen lett:

FRONT H&R sway bar + Racing Beat endlink

A kis fül is felhegesztésre került, biztos ami ziher alapon.

Hátul ilyen lett:

REAR H&R sway bar + Racing Beat endlink