Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)    |   << vissza

Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)

2014-03-18 10:04:13
Matt

Matt

Posztok: 2678
Velünk: 4366 napja

most már te mennyél a szlalomon a racsing kategóriában. miféle einstand néz itt ki nekünk. smile  

2014-03-18 9:44:13
Hunya

Hunya

Posztok: 4976
Velünk: 4219 napja

Gumi-Felni in da House

Megvan a gumi is, holnap megjönnek a fém szelepek, szóval legkésőbb csütörtök reggel a gumisnál kezdek. :-)

Gumi-Felni in da House

És persze egyből tolom fel a képet, hogy milyen lett! :-)

Fékszerelés előre láthatólag hétvégén. DOT 5 fékolajjal.

aláírás May the Fairy be with You!
2014-03-15 19:17:09
Nitzer

Nitzer

Posztok: 1489
Velünk: 3321 napja

Elképesztően sok energia és gondolom sok lóvé ment ebbe a projektbe. 

aláírás

.

2014-03-15 18:41:03
Hunya

Hunya

Igen. Karotta gepe. Meg mindig a kormanymu sztori.

2014-03-15 18:36:20
Nitzer

Nitzer

Posztok: 1489
Velünk: 3321 napja

Az ott a Hangyász? 

aláírás

.

2014-03-15 15:26:50
cabriosdoki

cabriosdoki

Posztok: 392
Velünk: 2340 napja

öszinten örülök.

a magnéziumpótlás eme módjára még nem gondoltam.

2014-03-15 15:14:01
pke1977

pke1977

Posztok: 578
Velünk: 2987 napja

Bronz színű hami-nyami

Boróka rácuppant. Értékeli a technikát, okos lány lesz! :-)

Az én 14 hónapos lányom is Boróka! És persze rág mindent, de felnit még nem kapott... Wink

2014-03-15 13:56:28
Hunya

Hunya

Ma elmentem a felnikért, csomagtartóban a fékkal. Nem tagadom, nagyon szerettem volna, hogy jó legyen.

Igaza volt Jugo-nak, simán passzol a fékhez a JR3 ET25. Szóval elhoztam:

JR3 16x8 ET25

Kaptam hozzá tehermentesítőket is, illetve vettem még szép fekete kerékcsavart is. Full extra... :-)

Hazaérve a család nagyon örült, hogy milyen "finomságot" hoztam haza:

Bronz színű hami-nyami

Boróka rácuppant. Értékeli a technikát, okos lány lesz! :-)

2014-03-14 11:36:57
atomin

atomin

Posztok: 2350
Velünk: 2253 napja

Nos, igen.

2014-03-13 16:25:32
Ordune

Ordune

Posztok: 6651
Velünk: 3783 napja
Hunya, 2014-03-13 11:10:13

Ami elmaradt – ellenállás a légzsák visszajelzőhöz

Nyilván felmerül a kérdés, hogy megéri-e elbukni a légzsákot, de ilyenkor felteszem magamnak az ellenkérdést, hogy vajon működik-e még hibátlanul egy 15 éves légzsák?

Hát én nem venném ki a légzsákot...

Vagy igen? smile

aláírás

ACT: ND 2.0 2016 Revolution Top / NA 1.6 1992
EX: NA 1.6 1990 Supercharged / NC1 2.0 Coupe 2007 

2014-03-13 16:04:35
cabriosdoki

cabriosdoki

Posztok: 392
Velünk: 2340 napja

sziasztok.eszembe jutott Schwarci a Terminator2.-ből: "kell a felnid, a gumid,  féked és az ellenállásod"

2014-03-13 11:56:40
Bird

Bird

Posztok: 3811
Velünk: 5016 napja
Hunya, 2014-03-13 11:10:13

.

Első körben úri módon oda ragasztottam egy fekete szigetelőszalagot a műanyagra, mert tényleg nagyon idegesítő dolog ez a villogás menet közben.

Azt nem volt nehéz kideríteni, hogy egy 3,3 ohmos ellenállás a megoldás, de mivel ez akkor épp nem volt kapható az egyetlen győri kis boltban ahol ilyeneket forgalmaznak, így vártam rá pár hetet. Ha jól emlékszem vagy 30 Ft volt darabja, vettem hát 3-at, hátha kell majd még a sorstársaknak.

Ezt az ellenállást 2 féleképpen lehet berakni, ízlés, szabadidő és szaktudás függvényében.

Gettó módon így:

Légzsák ellenállás

Nyilván felmerül a kérdés, hogy megéri-e elbukni a légzsákot, de ilyenkor felteszem magamnak az ellenkérdést, hogy vajon működik-e még hibátlanul egy 15 éves légzsák?

Lalee a kormányt is átrakta a jobb oldalra? smile ))

Remélhetőleg senki nem tapasztalja ,vagy teszteli le az autójában ,hogy működik e!!!!!

Hát a fekete szigetelőszalagos megoldásnál bármi gusztusosabb.. bár az meg igenmókás volt! smile )))

aláírás Kilinccsel elöre:)
2014-03-13 11:19:12
Hunya

Hunya

És akkor ismét a gumikérdés

Időözben kitúrtam a netről a szakirodalmat, hogy mi az optimális gumi szélesség:

Wheel Tyre size chart

Új felni-új gumi, ezt már megemésztettem. Próbáltam pozitívan nézni, hogy végül is a régiek már mentek egy teljes szezont, előbb-utóbb úgyis cserélni kéne. A méret lett a kérdés. Az ugye már adott volt, hogy a szélesség: Igen ám, de ez nem standard méret, más szóval horror ár. Ha lehet kapni egyáltalán. Így ismét kompromisszumot kellett hozni, maradt a 205/45 R16, ami a standard Miata váltóméret. Kicsit jobban ki lesz húzva ami nem optimális, de a gyakorlatban remélem nem fog nagyon számítani.

Méret megvan, térjünk vissza a gyártóra. Az, hogy semi slick, vagy ahhoz közel álló, nem volt kérdés. Mi létezik ebben a méretben?

Hankook RS2                                                   már nem lehet kapni sehol, pedig nagyon jó cucc

Hankook RS3 (RS2 utód)                                  120 EUR

Federal 595 RSR (195-ben jó volt)                      79 EUR

Bridgestone Potenza Adrenalin RE002               28 eFt

Toyo Proxes R1R                                             31 eFt

Toyo R888                                                       nem találtam értelmes áron 16”-ban

Yokohama Advan Neova AD08                          34 e Ft

Sok cég hirdet jó áron gumit, de valójában nincs nekik készleten, óvatosnak kell lenni. Hosszas fontolgatás, telefonálás és 1-2 lyukra futás után hirtelen felindulásból megrendeltem a Federalokat egy olyan német cégtől, akiktől korábban már rendeltem. Jó kommunikáció, van készlet, gyorsan szállítanak. Esetleg ha gebasz van, lehet náluk garanciát is érvényesíteni, ami gondolom nem hátrány. Ja, és nem kértek extra pénzt a szállításért Németországon belül, onnan meg már megoldottam. Végül is 24,4 eFt-ra jött ki, ami elég jó ár. Persze nem ahhoz képest, hogy 195/50 R15-ben ugyanez max. 16 eFt. Ennyi a nagy kerék ára, nem beszélve a nagyobb tömegről, mind a gumi, mind a felni nehezebb.

A Bridgestone volt még amit szerettem volna, esőben picit jobb, szárazon picit rosszabb, de nem voltam hajlandó lenyelni az árkülönbözetet. A Toyo-k és a Yokohama vízen nem igazán tuti, így – mivel néha Orsi is jár vele – kiestek a listáról. Plusz az áruk miatt is.

2014-03-13 11:16:30
Hunya

Hunya

Az új felnik története

Mivel a saját felnijeimhez esélytelen felrakni az új fékeket, lemondani meg nem vagyok hajlandó róluk, elindult a felni próba. Ha valakinél  15-ös kereket láttam, már dugtam is bele a sablont. Persze hamar kiderült, hogy ha a belső átmérőbe be is fér, kb. 1-2 mm marad, ami nem igazán megnyugtató. Nem is értem, hogy miért úgy hirdetik, hogy minimum 15” kerék kell hozzá. Nyilván így többet el lehet adni, de akkor sem sportszerű. Hiszen ha még véletlenül a belső átmérő jó is lenne, már a keréksúlyokat sem lehetne akárhová felragasztani, felét tuti leszedné a nyereg.

A másik szűk keresztmetszet maga a féknyereg keresztmetszete, azaz az az ív, ahogy a felni küllői görbülnek. Illetve hogy milyen széles maga a felni közepe, az agy, és annak letörése a felni külső széle felé. Arra a következtetésre jutottam, hogy ha mégis találnék jó 15-ös felnit, kb. ET0 kellene belőle, ami szerintem már nem jó. Keith Tanner szerint maximum 15 mm-el szabad eltérni a gyári ET-től – ha pályára is viszem a vasat, nem csak diszkóba - így a határt ET40 -15 mm = ET25-ben húztam meg magamnak.

Innentől kezdve több lehetőségem is volt, 16x7, 16x7,5 vagy 16x8, ET30, ET28, ET25. Mivel nem akartam megint lyukra futni, elkezdtem túrni a netet, mik a tapasztalatok. Hát egy nagy semmit találtam. Ekkor írtam I.L-nek, ROTA-nak, hogy ők mit ajánlanak. I.L le sem tojt, pedig már leveleztem velük máskor is. ROTA viszont meglepően korrekt volt, kérték küldjek sablont, küldtem, megpróbálgatták, de amit szerettem volna azokba sajnos nem volt jó. Ez a hír nem lepett meg, mert időközben elmentem Vecsésre a RedSun-hoz, és Jugoval megpróbáltunk jó pár felnit. Egyetlen olyat találtunk, ami talán jó lehet, a JR3 16x8 ET25-öt. Nem akartam 8 coll széleset, de nem igazán volt választási lehetőség. Öröm az ürömben, hogy ebből a felniből létezik matt bronz színű, ami nagyon jól áll a BRG kasztnihoz. Szerintem.

Jugo rendes volt, megrendelte, csak akkor kell kifizetnem, ha tényleg jó. Öröm Nr.2, hogy lemérve a felnit csak 7,5 kg, azaz minimálisan nehezebb, mint a jelenlegi 15-ös. Így aztán megnyugodtam és izgatottan vártam a szállítást. A felninek fekete kupakja van, veszek hozzá fekete csavarokat és szelepeket is, hogy ne legyen túl sok szín egy helyen.

2014-03-13 11:10:13
Hunya

Hunya

Miután frankón beszereltem az új kormányt, még meg kellett oldanom azt a problémát, hogy – légzsák hiányában - ne villogjon a visszajelző lámpa.

Első körben úri módon oda ragasztottam egy fekete szigetelőszalagot a műanyagra, mert tényleg nagyon idegesítő dolog ez a villogás menet közben.

Azt nem volt nehéz kideríteni, hogy egy 3,3 ohmos ellenállás a megoldás, de mivel ez akkor épp nem volt kapható az egyetlen győri kis boltban ahol ilyeneket forgalmaznak, így vártam rá pár hetet. Ha jól emlékszem vagy 30 Ft volt darabja, vettem hát 3-at, hátha kell majd még a sorstársaknak.

Ezt az ellenállást 2 féleképpen lehet berakni, ízlés, szabadidő és szaktudás függvényében.

Gettó módon így:

Légzsák ellenállás "gettó"

Profi módon így:

Légzsák ellenállás "gettó"

Lalee mester rakta be, az óta is hibátlanul teszi a dolgát.