Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)    |   << vissza

Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)

2013-12-04 19:52:45

kulinpapa

Posztok: 35
Velünk: 2383 napja

Az én véleményem szerint a DTA a közhiedelemmel ellentétben teljesen alkalmatlan feltöltött autókhoz. Komolytalan a tudása. Még egy rendesen hangolható fordulatszám limiter sincs benne. A motec kopogásérzékelése csak egy 700EUR-ós kiegészítő elektronika bekötése után használható, utána már nem rossz. A pectelnek igen jó a kopogásérzékelése. A linkecu-é pedig a moteccel kb egy szinten van. A vems-hez csak a közelmultban lett kifejlesztve, mostanság tesztelgetem. Tudásilag kb a linkecu-val egyezik, elég ígéretes. Safeguard-al nem sokat dolgoztam. Az én tapasztalatom szerint elég jól érzékel. Nekem csak annyi a bajom vele hogy azt szeretem ha mindent az ecu irányít. Azaz ha kopogásérzékelésre van szükség akkor én inkább egy arra való ecu-t vennék. Gyakorlatban pedig ha helyesen be van állítva a kocsi és 100-as benzint használ az ember akkor soha nincs probléma. Nálam 10 éve alatt soha nem okozott ez problémát. Ha nagy teljesítmény kell akkor kell a jó benzin és kész. Nem lehet szexelni is meg szüzen is maradni egyszerre...

aláírás

https://www.facebook.com/Kulinpapahu-135938696567210/

Professional ECU tuner, and the owner of the strongest BP engine in Hungary.

2013-12-04 17:23:51
Gyéé

Gyéé

Posztok: 8692
Velünk: 4685 napja

Korrekt költségvetés, korrekt setup, tök jó info az egész. Érdemes tanulmányozni azoknak akik ilyet terveznek. Kitiltott: Safeguard pont így működik mint amit leírtál csak képes akár 20fokot elhúzni folyton visszatesztelve és ezt hengerenként csinálja.

aláírás DrasticPlastic Driver
2013-12-04 16:35:19
Hunya

Hunya

Posztok: 4960
Velünk: 4163 napja

Lentieken kívül amit még berakattam:

Költségvetés opcionális

Szóval pont 100 EUR lett a vége, mint mindíg mindennek.

Az eredeti költségvetésemhez képest nem szálltam el nagyon, kb ez volt tervezve, illetve tudatosan bővült a dolog: lefújó, EGT, rollbar.

aláírás May the Fairy be with You!
2013-12-04 16:27:25
Hunya

Hunya

Na akkor jöjjön a feketeleves, azaz egy kis költségvetés:

Költségvetés - must have cuccok

Ezek azok a dolgok, amik szerintem mindenképpen kellenek.

Nekem ennyiért sikerült beszerezni őket, volt amire sokat vadásztam, volt ami azonnal kellett mert nem volt idő.

Ne vegyétek bibliának, biztos lehet sokmindent egyszerűbben/bonyolultabban, de kiindulási alapnak jó.

Lényeg, hogy sok-sok apró kis bizbasz van, amire nem gondol az ember, de kell, és viszi a pénzt.

2013-12-04 15:12:17

kitiltottfelhasznalo

Felfüggesztett fiók
Posztok: 51
Velünk: 2118 napja
wolfblind, 2013-12-04 11:12:05

Meg kicsit trollkodnek itt par kerdessel...

@Kulin ez korrekt valasz volt, tehat kvazi se egy Vems vagy az Mx5 korrokben elterjedt 100k huf Safeguard se eleg biztonsagos, min egy draga Motec, DTA vagy komolyabb ecu kell hozza, akkor az MS-nel nem is hasznaljatok a kopogasszenzort?

Eleg trendi manapsag, ezek a kis ccm-s benzines turbos motorok(1bar feletti toltonyomas a legtobbnel), ott, hogy van megoldva akkor a 95-os benzin hasznalata, fejletebb az ecujuk vagy le van butitva a gyujtas kvazi a teljesitmeny?

Mai autóknál igen fejlettek a kopogásszenzor jeleit feldolgozó algoritmusok, motorspecifikusak, legalábbis a BOSCH ecus autóknál. Egy 2.0 tfsi (VAG konszern) motor gyárilag 200 lóerőt csak 98as benzinnel tudja, padon mérve 95össel 176 lóerő volt. A gyujtásvisszavétel agresszíven történik, sokszor akár 6-8 fokig is vissza tud menni, a visszaállítás kis lépésekben, fél-1 fokonként, hosszabb idő alatt zajlik le, ha nem érzékel több kopogást.

Ugyanígy működik kisebb cm3 benzines turbóknál is, de a persze a rosszabb benzinnel nem fognak ekkora teljesítményt veszteni. Nem minden 95ös benzin egyforma, élőadatokat figyelve megnézhető az éppen aktuális benzinnel vett e vissza az ECU a gyujtásból vagy nem e.

Tuningolt, chippelt autóknál én mindenképpen a minimum 98as benzin használatát javasolnám. Kis futásteljesítmény mellett nem számottevő az árkülönbség sem. 

2013-12-04 14:54:43
Gyéé

Gyéé

Safeguard mindenestül kb 800$ , az szállítva vám és áfa nélkül is közel 200k HUF... működik az szerintem, aki az ellenkezőjét állítja az először győzzön meg róla hogy ismeri, majd vezesse le hogy miért nem jó. http://www.jandssafeguard.com/orders.html 530rwhp Porsche Safeguard-al http://www.race-cars___439/1304901439ss.htm

2013-12-04 11:12:05
wolfblind

wolfblind

Posztok: 1825
Velünk: 2550 napja

Meg kicsit trollkodnek itt par kerdessel...

@Kulin ez korrekt valasz volt, tehat kvazi se egy Vems vagy az Mx5 korrokben elterjedt 100k huf Safeguard se eleg biztonsagos, min egy draga Motec, DTA vagy komolyabb ecu kell hozza, akkor az MS-nel nem is hasznaljatok a kopogasszenzort?

Eleg trendi manapsag, ezek a kis ccm-s benzines turbos motorok(1bar feletti toltonyomas a legtobbnel), ott, hogy van megoldva akkor a 95-os benzin hasznalata, fejletebb az ecujuk vagy le van butitva a gyujtas kvazi a teljesitmeny?

Mert en olyasmit terveztem, hogy lenne a turboshoz majd, hogy lenne egy 0.4bar-os(wastegate) 95-os benzinhezfogyasztasra hangolt tabla, meg lenne egy full attack E85-el 1barral mod, vagy akkor ez felejtos a 95miatt?

Eleg sok kocsit programoztal mar, mo-i E85-rol mit gondolsz kulonben, megeri hasznalni, foleg a vizezes meg a hamisitasi trukkok miatt kerdezem?

2013-12-04 9:21:04
Hunya

Hunya

Ma meg holnap még ott van Laleenál!

2013-12-04 6:01:58
Gyéé

Gyéé

"Ja és Hunya gépe valóban f@sza! Ismét gratulálok hozzá! Én Imádtam " Na itt a lényeg, ennyi! Annak a kocsinak ráadásul van valami saját kisugárzása, ez előtt is fasza volt most meg még szakít is gondolom. Én akar kipróbál!

2013-12-04 0:23:31

kulinpapa

Posztok: 35
Velünk: 2383 napja

A 95-ös benzi nem elég a feltltős motorokhoz, és pont. Gyakorlatban az történik hogy behangolom az autót néhány fok biztonsági téynezővel hogy ne csörögjön. Ez eddig OK. A probléma a 3-adik negyedik kigyorsítás után kezdődik. Ekkorra az égéstér és a gyujtógyertya bizonyos részei felhevülnek, és a heat spot-ok és a gagyi benzin miatt kopogásos égés következik be. Lefordítva: a ringen még elrajtolsz rendben, de a második körben felrobban a motor. Na ezt a jelenséget a következőképpen védhetjük ki:

1: Normális 100-as vagy még jobb benzint tankolunk.

2.Az autót 20LE-vel az elérhető teljesítmény alá programozzuk.

3. Jól működő kopogásérzékelésünk van. De ennek a módozatnak a negatívuma hogy 3000EUR-ós ecu kell hozzá, ettől az MS nagyon messze áll.

A fenitek alapján a legkézenfekvőbb megoldás a megfelelő üzemanyag használata. Elvégre aki erős autót szeretne, az ne járjon kommersz benyával. Ennyi.

Ja és Hunya gépe valóban f@sza! Ismét gratulálok hozzá! Én Imádtam smile

aláírás

https://www.facebook.com/Kulinpapahu-135938696567210/

Professional ECU tuner, and the owner of the strongest BP engine in Hungary.

2013-12-03 20:52:28
wolfblind

wolfblind

Posztok: 1825
Velünk: 2550 napja

Nagyjabol ugyanazt tudja, mint a mezei MS2 extra kiveve az immobilizer funkciot. A kapcsolhato tabla nagyon hasznos funkcio, lehet csinalni egy cruzolos modot 95-ossel,meg egy full attack modot E85-el(vagy egyet 100-assal es E85-el).

EGT fura, hogy nem megy JS4 vagy JS5 labra van kotve,mik a beallitasok?

Ajanlom a Shadow Dash ill. Shadow Logger android appet, telefonrol tudsz logolni es kiir minden infot a motorrol,  gyorsulast meg csomo mindent meg.

@Flame kossz valoban 1.8 NA 9:1 , 1.8 NB 9,5:1, 1.8NBFL 10,5:1, Mazdaspeed 9,5:1

@gramm igen tudom nem ugyanaz a 93-as ott, mint nalunk lenne

@Gye igen sajna a minoseg valtozo, ez bajom a magyar E85-el is sajna, bar az E85-nek nagysagrendekkel engedekenyebb, mint a benzin(bmw-nel leteszteltuk). Valoban az MS-ben bonyolultabb beallitani, mint a Safeguardban ahol csak 1 potmetert tekergetsz es kesz, de nem lehetetlen. Az nekem is fura mondjuk "hogy valamit csináltak ezzel a résszel és elméletileg működik" - ez mit takar pontosan...?

2013-12-03 14:53:05
Gyéé

Gyéé

Roland azt mondja, hogy a 95-össel nem csak a gyengébb kompressziótűrés a baj - mert ahhoz teljesítményvesztéssel ugyan, de lehetne programozni -  hanem inkább a 95-nél tapasztalható baromi nagy szórás és rossz minőség miatt nem ajánlja semmiképp.

Az MS kopogásrendszere eddig is volt, eddig is összevissza állítható volt, csak valahogy nem működött. Nekem az nem szimpi, hogy hatvanhat dolgot kell beállítanod, és mindegyiken megbukhat az érzékelés helyessége. Ez így nehezen belőhető. Safeguardnál csak a szenzitivitást kell beállítani, arra van egy egyszerű séma, onnantól biztos lehetsz benne hogy teszi a dolgát. Amit Hunya mond, hogy valamit csináltak ezzel a résszel és elméletileg működik az nekem fura, én addig nem engedtem volna le a padról a kocsit, amíg ki nincs tesztelve, hogy a fülesben ugyanakkor van kopogás amikor az MS is jelzi, és máskor meg nincs. A hétköznapi használatkor ezt többé nem tudod ellenőrizni, csak amikor egy második ellenőrző rendszer is jelen van ( programozó fülessel ). De gondolom ki lett ez tesztelve, csak akkor ott nem tűnt annyira fontosnak megbeszélni. Pedig fontos hogy ez rendben legyen mert egyrészt nagy megnyugvás a felhasználónak másrészt meg ha ez rosszul van belőve akkor az is lehet, hogy fals kopogást érzékel és elhúzgálja gyújtást.

2013-12-03 13:06:47
Hunya

Hunya

Offoljatok nyugodtan!

Végül is ide (is) tartozik a téma.

2013-12-03 12:12:55
gram

gram

Posztok: 2280
Velünk: 5273 napja
wolfblind, 2013-12-03 11:19:15

...mert en most szeretnek majd egy Mazdaspeed turbomotort belerakni az NA-ba es ott gyarilag 180LE@0.6bar 93-as benzinnel, en pl. 95-ossel szeretnem hasznalni...

No offense, meg szegény Hunyának is offos bocsi, de itt egy piciny hiba van a képletben. wink Az egy urbánus legenda, hogy az amerikai benzin bénább lenne az itteninél, csak mi az oktánszámot RON metódusban számoljuk, ők meg AKI-ban. Átlagban 4-5 ponttal kisebb értéket mutat az utóbbi ezért az ottani 93-as a mi alap-prémiumunknak felel meg. Kb. így:

86-87 AKI (91-92 RON) normál
89-90 (94-95) szuper
90-94 (RON 95-99) prémium

2013-12-03 11:47:19
Flame

Flame

Posztok: 328
Velünk: 2521 napja
wolfblind, 2013-12-03 11:19:15

Nem akarom itt Hunya topicjat offolni, de lenne par kerdesem:

@kulin ez mit takar, hogy sokaig szeretne hasznalni az autot 100e km? 95-ossel meg 20e? Azert kerdezem igazabol, mert en most szeretnek majd egy Mazdaspeed turbomotort belerakni az NA-ba es ott gyarilag 180LE@0.6bar 93-as benzinnel, en pl. 95-ossel szeretnem hasznalni vagy akkor kevesbe durva gyujtassal es 5-10% teljesitmeny veszteseggel szamolni.

Az EGT, hogyhogy nem mukodik, nekem egy mezei hazilag osszeforrasztott MS2-om es van mukdok a cucc, mondjuk az EGT aramkort magam forrasztottam. Safeguardot vagy az MS kopszenzor funkciojat hasznaljatok?

Hunya neked mi az NB-nek a gyari kompresszioja 10:1?

Ez a reverant fele MS miben kulonbozik egy mezei MS2-tol?

http://www.solomiata.com/Mx5Engine.html&nbsp; - NB 1.8 '99+ 9.5:1
http://www.maruhamotors.co.jp/miata/parts/bpveswap.htm - NB FL 1.8 '01+ 10.5:1
ha nem értettem félre