Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)    |   << vissza

Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)

2020-10-21 9:04:06
GPali

GPali

Posztok: 528
Velünk: 1702 napja

Válasz erre: @Marcello #142690 

Te pedig még egy mx-et, mert a Kresun emiksze állandóan Jorpetnél nyaral.

Egyébként is tartanod kéne az évente autót cserélek tendenciát 

aláírás

Touge Runnerz

2020-10-21 0:02:05
Marcello

Marcello

Posztok: 600
Velünk: 2761 napja

Válasz erre: @Hunya #142671 

Vegyél még egy motort tarcsiba :D 

2020-10-20 20:23:10
Hunya

Hunya

Posztok: 5312
Velünk: 4965 napja

rattila, 2020-10-20 12:21:58

Válasz erre: @Hunya #142678 

Most miért nem mondod el végre ,hogy két M45 lesz rajta :D :D :D 

Mert még nem döntöttem el hogy sorba vagy párhuzamosan lesznek kötve.

Az is lehet hogy egy befúj, egy meg kiszív a hengerből, elősegítve a gyors gázcserét. 

Sok a nyitott kérdés....ja és ez persze kizárólag azért kell, hogy csökkenjen az emisszió.

Evergreen Fairy!!!! :-)

aláírás May the Fairy be with You!
2020-10-20 12:21:58
rattila

rattila

Posztok: 910
Velünk: 2487 napja

Most miért nem mondod el végre ,hogy két M45 lesz rajta :D :D :D 

aláírás Üdv, Ati
2020-10-20 12:14:44
Ordune

Ordune

Posztok: 7241
Velünk: 4528 napja

A f@szt nem kéne! 

aláírás

MX-5 KLUB - elnök
NA 1.6 1992

2020-10-19 22:31:30
Imre

Imre

Posztok: 384
Velünk: 2957 napja
Hunya, 2020-10-19 20:12:36

Matt, 2020-10-19 11:27:53

Szerintem a 2,67 az már nagyon merész. Lehet hogy a csapágyak bírják, de még azt sem tartom kizártnak hogy magasabb fordulatszám tartományban teljesítményvesztés lesz annyira messzire kerül a kompi attól a zónától ahol hatékonyan tud működni. Cserébe még lejjebb kerül a nyomatékcsúcs.

Nem kallódik valakinél egy Mp62-es? Szerintem a Tündér kinőtte ezt a kis nyüzüge Mini kompit. Tudom magamnak adjak ilyen remek ötleteket. 

Egyébként ebben sok igazság van. Meg mondjuk az is igaz hogy ha nem olajzabálós a motorom akkor visszakapok pár lovat az elveszettekből. 
Nem is kell MP62.
Akkor se kéne ha lenne. :-)

Amikor volt, nem kellett. wink

aláírás New project.
2020-10-19 20:12:36
Hunya

Hunya

Matt, 2020-10-19 11:27:53

Szerintem a 2,67 az már nagyon merész. Lehet hogy a csapágyak bírják, de még azt sem tartom kizártnak hogy magasabb fordulatszám tartományban teljesítményvesztés lesz annyira messzire kerül a kompi attól a zónától ahol hatékonyan tud működni. Cserébe még lejjebb kerül a nyomatékcsúcs.

Nem kallódik valakinél egy Mp62-es? Szerintem a Tündér kinőtte ezt a kis nyüzüge Mini kompit. Tudom magamnak adjak ilyen remek ötleteket. 

Egyébként ebben sok igazság van. Meg mondjuk az is igaz hogy ha nem olajzabálós a motorom akkor visszakapok pár lovat az elveszettekből. 
Nem is kell MP62.
Akkor se kéne ha lenne. :-)

2020-10-19 11:27:53
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5111 napja

2020-10-17 13:58:35
Hunya

Hunya

myair, 2020-10-17 12:53:08

Bámulatos, mit meg nem teszel azért az egy tizedért, hogy elém kerülj Kakucson  pedig legközelebb vadi új achilles driftgumikat vetek majd be 

Ááá, ennek ehhez semmi köze....

picsába lebuktam.....

2020-10-17 12:53:08
myair

myair

Posztok: 762
Velünk: 5180 napja

Bámulatos, mit meg nem teszel azért az egy tizedért, hogy elém kerülj Kakucson  pedig legközelebb vadi új achilles driftgumikat vetek majd be 

aláírás

Tanga

2020-10-17 10:54:26
Hunya

Hunya

Na megvan a 300.000 klikk is a topicban, hasít, pedig  nem is igazán foglalkozom vele újabban, eszméletlen sok a meló. Na de majd most az unalmas téli estéken!!!

Vigyázat, ismét agymenés következik!

Mivel valamikor a télen ki lesz szedve az angol motor (nem nyert, sajnos eszi az olajat, mellényúlt Brankó a raklapon, és az övé lett a jó, pedig kívülről az enyém nézett ki jobban...that's life), így ismét lehet mindent is basztatni. :-)

Hengerfej elvileg 1:1-ben megy vissza, hiszen az anno portolva volt, de mivel a szelepekkel szoktak lenni problémák, azok lehet rendesen át lesznek nézve.

Blokk ugye fel lett újítva (nem fúrva, csak hónolva), az komplett kész, csak szerzek hozzá egy FL olajpumpát, lehet placebo, de én abban bízom, meg Csabihal tudományos nyomozásában, tesztjeiben.

Amit anno szétszedtünk M45 Mini kompit, annak a felújítása is lassan folytatódik, RMG Atti kezében van a projekt, lesz benne 100 csillió RPM.et bíró új görgős és sikló csapágy, meg tonna zsír és megfelelő olaj.

Na de ha már fel lett újítva, akkor kúrjuk is szét egyből alapon (tudmányos neve stressz-teszt), tehát a jelenlegi áttétel helyett, kerüljön fel egy overlay pulley:

Ez van most:  130 / 54 mm --> 8 psi (0,55bar) / áttétel 2,39

Ez lenne overlay pulleyval:    145 / 54 mm --> 10 psi (0,7 bar) / áttétel 2,67

A 0,7 bar saccolás + internet benchmark, de mint tudjuk a légszállítás számít, meg a hőmérséklet, nyilván akkor levenném a revlimitet 7.300-ról 7.000-re (vagy nem), így 17,500 helyett 18.700-at forogna maximum.

A csapágyak a kompiban 20.000-ig bírni fogják, nem az a költség a dologban.

Vélemények?

Történet:

Na megvan a 300.000 klikk is a topicban, hasít, pedig  nem is igazán foglalkozom vele újabban, eszméletlen sok a meló. Na de majd most az unalmas téli estéken!!!

Vigyázat, ismét agymenés következik!

Mivel valamikor a télen ki lesz szedve az angol motor (nem nyert, sajnos eszi az olajat, mellényúlt Brankó a raklapon, és az övé lett a jó, pedig kívülről az enyém nézett ki jobban...that's life), így ismét lehet mindent is basztatni. :-)

Hengerfej elvileg 1:1-ben megy vissza, hiszen az anno portolva volt, de mivel a szelepekkel szoktak lenni problémák, azok lehet rendesen át lesznek nézve.

Blokk ugye fel lett újítva (nem fúrva, csak hónolva), az komplett kész, csak szerzek hozzá egy FL olajpumpát, lehet placebo, de én abban bízom, meg Csabihal tudományos nyomozásában, tesztjeiben.

Amit anno szétszedtünk M45 Mini kompit, annak a felújítása is lassan folytatódik, RMG Atti kezében van a projekt, lesz benne 100 csillió RPM.et bíró új görgős és sikló csapágy, meg tonna zsír és megfelelő olaj.

Na de ha már fel lett újítva, akkor kúrjuk is szét egyből alapon (tudmányos neve stressz-teszt), tehát a jelenlegi áttétel helyett, kerüljön fel egy overlay pulley:

Ez van most:  130 / 54 mm --> 8 psi (0,55bar) / áttétel 2,39

Ez lenne overlay pulleyval:    145 / 54 mm --> 10 psi (0,7 bar) / áttétel 2,67

A 0,7 bar saccolás + internet benchmark, de mint tudjuk a légszállítás számít, meg a hőmérséklet, nyilván akkor levenném a revlimitet 7.300-ról 7.000-re (vagy nem), így 17,500 helyett 18.700-at forogna maximum.

A csapágyak a kompiban 20.000-ig bírni fogják, nem az a költség a dologban.

Vélemények?

2020-10-11 8:30:25
Hunya

Hunya

Hunya, 2020-06-04 15:53:33

Hunya, 2020-06-04 12:30:23

Külső GPS-t használok ha tudok. Garmin GLO.

Ez iPhone-al párosítva 4 Hz-et tud.

iPhone 6s-el hiba nélkül működött is. Most az iPhone8-al Kakucson nem találta meg a pályát sok esetben.

Euroringen lehet hogy megpróbálom összelőni az Androidos fejegységgel meg a Race Chronoval, és ha közben az iPhone is fut a Harry Laptimerrel 1Hz-en akkor legalább kiderül mennyit csal egy sima telefonos app külső GPS nélkül.

Androidon egyébként elvileg már 10 Hz-es a garmin.

Hát ez ma nem az én napom:

- az androidos kínai szar nem Hajlandó párosodni a garminnal

- holnapi eső miatt Euroringet lemondta a szervező... :-(

Euroring új nekifutás. November 7 (az rendszerváltás előtt valami szoci ünnepnap volt nem?)

Igaz aznap este Noxtalgia koncert is lesz mert ide tolták el márciusról, de majd habzsolom az élvezeteket. :-)

Esőnap nov 14. Remélem lesz jó sok kis miata.

RaceChrono működik, ha nem felejtem otthon a kamerát akkor lesznek videók is.  

2020-09-29 19:34:57
Hunya

Hunya

basti, 2020-09-28 21:21:48

Szia Hunya es a tobbiek!

Bocsanat, hogy ide pofatlankodok az epitos topicodba a kerdeseimmel, de eleg sok kerdes felmerult bennem a kakucsi tapasztalataiddal kapcsolatban az en MSM-em kapcsan:

1. Federal gumik: nekem lassan csereerett (a tobb mint ket ev alldogalas rosszatt tett veluk) a regi RSR. Ha jol gondolom itt Te a frissebb valtozatrol irsz, es meglepodve olvasom, hogy vizen is jol mentel. Az enyem (talan az eletkora? 5 eves mar) vizen ugy megy mintha jegpalya szimulatorban lennek. Egyenesen 4-ben is eltekeri egy nagyobb gazra a hatso kereket, es nem az auto ereje miatt. smile Szarazon jo, hamar melegszik es Kakucson is tetszett tavaly. Van tapasztalatod a regebbi osszevetesevel is, lehet hogy pont ezen javitottak? Masoktol is tanacsot kernek, mert lassan cserelnek es kiprobalnek mast is: zaj es egyeb nem zavar, kozuton es palyan is ha lehet kanyarodjon. Esoben is valamit, bar nem fo szempont. Ha jol tudom az Advanbol is keszult az uj AD08RS amit szidnak mint a bokrot, sokan azt mondjak meg az ADvan feliratot sem erdemli meg, bezzeg a regi. A 048-at nem is tudom gyartjak-e meg. A tobbit meg nem ismerem. Nankang NS2r? Vagy mi lehetne meg jo? Vagy pont az ujabb Federal?

2. A konstans korido nagyon tetszik, ezek szerint a pilota is mar eleg kepzett es az auto is rendben van. Szereti az olajat, ilyen az izlese, volt amikor az MSM 8 km varosozas alatt elfustolt egy literrel smile De mar leszoktattuk (kopp-kopp). Ezzel kapcsolatban a kerdesem, hogy milyen es mekkora az intercooler? Illetve egesz pontosan amit kerdeznek, hogy az intercooler (biztosan mered ha mar ennyi mindent mersz, ez az alapom a kerdesre) UTAN mekkora a levego hofok a szivosornal sok-sok kor alatt, ilyen idojarasban?

3. Fekben jol ertem hogy NB -> NBFL (Sportive, nagyfek) upgrade keszulodik? Az utobbi van az enyemben is ha minden jol megy, itt meg betet tanacsokat varnek: koca/amator/fullkezdo (en) sofornek alkalmas a TRW szintu vagy "muszaj" egy Greenstuff/Yellowstuff/ajanlott egyeb alternativa. Az elmelegedes az igazi gond a nem szuper fekekkel? Egyszeruen nem ertek hozza, nem merek ugy menni hogy a fekek legyenek a szuk keresztmetszet: nekem Hringen is (ott talan meg jobban igenybe vannak veve) blokkoltak (volna az ABS nelkul) a kerekek sokszor, pirosan izzo fekkel es fustos betettel jottem le par kor utan anno, de ugy ereztem azert meg fog. Nyilvan kielezettebb helyzetben mar nem lett volna vidam, de en ugy gondolom hogy en vagyok ahhoz eleg lassu, hogy ne menjen el a gyari betet (az van most, de fogyoban.)

Koszonom a fek/gumi/hofok adatokat es tanacsokat elore is, es bocsanat hogy topicrombolok picit.

Basq

PS: ha egyszer nyugdijas leszek megirom az MSM tortenetet is, igerem, ha valakit erdekel. Vannak paran akik mar most sokat tudnak rola. smile Ajanlom figyelmetekbe a Wheeler Dealers S16E05 reszet, melyben a sracok egy 2004-es Mazdaspeed MX-5 -ot vasarolnak, azt hiszem mostanaban megy magyarul is a Discoveryn.

3. Fék: a sportive nagyféknél jobbat csak horror áron találsz, azok meg közúton csikorognak.

Első upgrade: fém fékcső

Második: friss fékfokyadék, ami jó minőségű

Ha a tárcsa már cserés akkor Abból is valami jót. EBC vagy Zimmerman, többit nem ismerem.

Betéthez meg találsz a BOFI racing oldalán egy egész jó tesztet. 

Nyilván egy yellow stuff később kezd el füstölni ellenben 6-8.000 km alatt elfogy.

Volt ami nálam 5.000-et sem bírt elöl.

2020-09-29 19:29:58
Hunya

Hunya

Szia Hunya es a tobbiek!

Bocsanat, hogy ide pofatlankodok az epitos topicodba a kerdeseimmel, de eleg sok kerdes felmerult bennem a kakucsi tapasztalataiddal kapcsolatban az en MSM-em kapcsan:

1. Federal gumik: nekem lassan csereerett (a tobb mint ket ev alldogalas rosszatt tett veluk) a regi RSR. Ha jol gondolom itt Te a frissebb valtozatrol irsz, es meglepodve olvasom, hogy vizen is jol mentel. Az enyem (talan az eletkora? 5 eves mar) vizen ugy megy mintha jegpalya szimulatorban lennek. Egyenesen 4-ben is eltekeri egy nagyobb gazra a hatso kereket, es nem az auto ereje miatt. smile Szarazon jo, hamar melegszik es Kakucson is tetszett tavaly. Van tapasztalatod a regebbi osszevetesevel is, lehet hogy pont ezen javitottak? Masoktol is tanacsot kernek, mert lassan cserelnek es kiprobalnek mast is: zaj es egyeb nem zavar, kozuton es palyan is ha lehet kanyarodjon. Esoben is valamit, bar nem fo szempont. Ha jol tudom az Advanbol is keszult az uj AD08RS amit szidnak mint a bokrot, sokan azt mondjak meg az ADvan feliratot sem erdemli meg, bezzeg a regi. A 048-at nem is tudom gyartjak-e meg. A tobbit meg nem ismerem. Nankang NS2r? Vagy mi lehetne meg jo? Vagy pont az ujabb Federal?

2. A konstans korido nagyon tetszik, ezek szerint a pilota is mar eleg kepzett es az auto is rendben van. Szereti az olajat, ilyen az izlese, volt amikor az MSM 8 km varosozas alatt elfustolt egy literrel smile De mar leszoktattuk (kopp-kopp). Ezzel kapcsolatban a kerdesem, hogy milyen es mekkora az intercooler? Illetve egesz pontosan amit kerdeznek, hogy az intercooler (biztosan mered ha mar ennyi mindent mersz, ez az alapom a kerdesre) UTAN mekkora a levego hofok a szivosornal sok-sok kor alatt, ilyen idojarasban?

3. Fekben jol ertem hogy NB -> NBFL (Sportive, nagyfek) upgrade keszulodik? Az utobbi van az enyemben is ha minden jol megy, itt meg betet tanacsokat varnek: koca/amator/fullkezdo (en) sofornek alkalmas a TRW szintu vagy "muszaj" egy Greenstuff/Yellowstuff/ajanlott egyeb alternativa. Az elmelegedes az igazi gond a nem szuper fekekkel? Egyszeruen nem ertek hozza, nem merek ugy menni hogy a fekek legyenek a szuk keresztmetszet: nekem Hringen is (ott talan meg jobban igenybe vannak veve) blokkoltak (volna az ABS nelkul) a kerekek sokszor, pirosan izzo fekkel es fustos betettel jottem le par kor utan anno, de ugy ereztem azert meg fog. Nyilvan kielezettebb helyzetben mar nem lett volna vidam, de en ugy gondolom hogy en vagyok ahhoz eleg lassu, hogy ne menjen el a gyari betet (az van most, de fogyoban.)

Koszonom a fek/gumi/hofok adatokat es tanacsokat elore is, es bocsanat hogy topicrombolok picit.

Basq

PS: ha egyszer nyugdijas leszek megirom az MSM tortenetet is, igerem, ha valakit erdekel. Vannak paran akik mar most sokat tudnak rola. smile Ajanlom figyelmetekbe a Wheeler Dealers S16E05 reszet, melyben a sracok egy 2004-es Mazdaspeed MX-5 -ot vasarolnak, azt hiszem mostanaban megy magyarul is a Discoveryn.

2. Intercooler: kb 7 liter. Az enyém nagynak számít. A legmelegebb a rajtnál van amikor már meleg minden de még nincs menetszél. 41-42 fok volt most.

Amikor már a pályán vagy és van menetszél ami hűtse nem megy feljebb. 

nyilván nem hol méred, nekem az IAT szenzor az intercooler kilépő oldalán van. 

2020-09-29 19:27:12
Hunya

Hunya

Szia Hunya es a tobbiek!

Basq

1.gumi: ezer topicban volt már, nincs olyan hogy mindenre is jó. A semi slick kompromisszum (hidegen és esőben mind szar) közúton is és pályán is.

Vegyél R888-at pályára és rendes utcai gumit. Az lesz a tökéletes. 

Ha vidékről mész pályanapozni akkor jó bármelyik Federal vagy Nankang NS2-R is. Esetleg Achilles 123, MyAir nagyon jót ment vele most is.

De ez mind csúszik hétköznap.