Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)    |   << vissza

Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)

2020-09-29 8:04:34
basti

basti

Posztok: 368
Velünk: 2165 napja

Válasz erre: @basti #142586 

https://m.facebook.com/MotorTrendApp/videos/333946337815575/

2020-09-29 7:59:50
basti

basti

Válasz erre: @gzugzu #142582 

A magyar verzioban vmi fura evad es epizod van, angolban megtalalni igy.

Magyar discon mult penteken volt 21 ora fele.

2020-09-28 23:55:56
susu

susu

Posztok: 460
Velünk: 1256 napja

Válasz erre: @basti #142581 

Gumikérdéshez egy-két friss tapasztalat, megszólítva éreztem magamat az AD08RS kapcsán: én most szinte vadonat új 195/50R15 AD08RS-el voltam Kakucson. Pályateljesítményétől nem dobtam hanyatt magam, 3 kör után már túlmelegedett (persze még így sem volt hasonlítható a korábbi pályás tapasztalataimhoz - az Hankook Ventus v12 volt). Melegíteni szinte nem is kellett. Pali 205/50R15 R888-al volt, érezhetően sokkal jobbat tapadt, nem melegedett el. Viszont az AD08RS szerpentinezésre nekem nagyon tetszik, sőt, a mai hideg-nyálkás-esős időben is mentem vele, és meglepően jól tapadt. Viszont nagyon hangos gumik, olyan mintha mind a négy kerékagy csapágyas lenne. Szóval az inkább egy nagyon sportos utcai gumi, amivel néha-néha pályára is föl lehet menni.

Elnézést az off-ért.

aláírás

Touge Runnerz

2020-09-28 23:16:22
gzugzu

gzugzu

Posztok: 930
Velünk: 3538 napja

Válasz erre: @basti #142581 

Rákerestem, de az S16E05-re egy Lotus Elan M100-at dob fel.

2020-09-28 21:21:48
basti

basti

Szia Hunya es a tobbiek!

Bocsanat, hogy ide pofatlankodok az epitos topicodba a kerdeseimmel, de eleg sok kerdes felmerult bennem a kakucsi tapasztalataiddal kapcsolatban az en MSM-em kapcsan:

1. Federal gumik: nekem lassan csereerett (a tobb mint ket ev alldogalas rosszatt tett veluk) a regi RSR. Ha jol gondolom itt Te a frissebb valtozatrol irsz, es meglepodve olvasom, hogy vizen is jol mentel. Az enyem (talan az eletkora? 5 eves mar) vizen ugy megy mintha jegpalya szimulatorban lennek. Egyenesen 4-ben is eltekeri egy nagyobb gazra a hatso kereket, es nem az auto ereje miatt. smile Szarazon jo, hamar melegszik es Kakucson is tetszett tavaly. Van tapasztalatod a regebbi osszevetesevel is, lehet hogy pont ezen javitottak? Masoktol is tanacsot kernek, mert lassan cserelnek es kiprobalnek mast is: zaj es egyeb nem zavar, kozuton es palyan is ha lehet kanyarodjon. Esoben is valamit, bar nem fo szempont. Ha jol tudom az Advanbol is keszult az uj AD08RS amit szidnak mint a bokrot, sokan azt mondjak meg az ADvan feliratot sem erdemli meg, bezzeg a regi. A 048-at nem is tudom gyartjak-e meg. A tobbit meg nem ismerem. Nankang NS2r? Vagy mi lehetne meg jo? Vagy pont az ujabb Federal?

2. A konstans korido nagyon tetszik, ezek szerint a pilota is mar eleg kepzett es az auto is rendben van. Szereti az olajat, ilyen az izlese, volt amikor az MSM 8 km varosozas alatt elfustolt egy literrel smile De mar leszoktattuk (kopp-kopp). Ezzel kapcsolatban a kerdesem, hogy milyen es mekkora az intercooler? Illetve egesz pontosan amit kerdeznek, hogy az intercooler (biztosan mered ha mar ennyi mindent mersz, ez az alapom a kerdesre) UTAN mekkora a levego hofok a szivosornal sok-sok kor alatt, ilyen idojarasban?

3. Fekben jol ertem hogy NB -> NBFL (Sportive, nagyfek) upgrade keszulodik? Az utobbi van az enyemben is ha minden jol megy, itt meg betet tanacsokat varnek: koca/amator/fullkezdo (en) sofornek alkalmas a TRW szintu vagy "muszaj" egy Greenstuff/Yellowstuff/ajanlott egyeb alternativa. Az elmelegedes az igazi gond a nem szuper fekekkel? Egyszeruen nem ertek hozza, nem merek ugy menni hogy a fekek legyenek a szuk keresztmetszet: nekem Hringen is (ott talan meg jobban igenybe vannak veve) blokkoltak (volna az ABS nelkul) a kerekek sokszor, pirosan izzo fekkel es fustos betettel jottem le par kor utan anno, de ugy ereztem azert meg fog. Nyilvan kielezettebb helyzetben mar nem lett volna vidam, de en ugy gondolom hogy en vagyok ahhoz eleg lassu, hogy ne menjen el a gyari betet (az van most, de fogyoban.)

Koszonom a fek/gumi/hofok adatokat es tanacsokat elore is, es bocsanat hogy topicrombolok picit.

Basq

PS: ha egyszer nyugdijas leszek megirom az MSM tortenetet is, igerem, ha valakit erdekel. Vannak paran akik mar most sokat tudnak rola. smile Ajanlom figyelmetekbe a Wheeler Dealers S16E05 reszet, melyben a sracok egy 2004-es Mazdaspeed MX-5 -ot vasarolnak, azt hiszem mostanaban megy magyarul is a Discoveryn.

2020-09-28 15:45:36
Hunya

Hunya

Posztok: 5312
Velünk: 4965 napja

GPali, 2020-09-28 12:45:21

Válasz erre: @Hunya #142572 

Cserébe gyönyörűek azok a fekete 8 spoke kerekek. Köllene nekem is egy ilyen setup csak mondjuk valami világos színbe'

Gratu a köridőkhöz, szépen visított a Tündér!

Köszi!

Én sem feketét akartam, de csak abban a színben létezik jelenleg. 

aláírás May the Fairy be with You!
2020-09-28 12:45:21
GPali

GPali

Posztok: 528
Velünk: 1702 napja

Válasz erre: @Hunya #142572 

Cserébe gyönyörűek azok a fekete 8 spoke kerekek. Köllene nekem is egy ilyen setup csak mondjuk valami világos színbe'

Gratu a köridőkhöz, szépen visított a Tündér!

aláírás

Touge Runnerz

2020-09-27 20:56:47
Hunya

Hunya

Hunya, 2020-09-26 7:57:01

Jól sikerült a tegnapi Kakucs. 

Bementem végre 42 alá.

A Race Chrono is tökéletesen működött Androiddal végre, van adatom. 

26 mért körből - ha kiveszem a hűtő és bemelegítő köröket - akkor 13x futottam 42 elejét és 3x 41 végét.

Ezt már konstans tudom. Meg az autó is. 

A Federal RS RR tetszik , de nyilván nem egy teli slick. 

Második körben már tapad.

Fékezni 0.9-0,95 G körül tudok vele, oldalgyorsulás meg 1.25-1.30 volt. Ez egy slickkel fel tudna menni 1.45-re simán. 

De hazafelé a sztrádán a szakadó esőben simán mentem 130-al vele 2 Kakucs pályanap után is. Szóval valamit valamiért ugye...

Összesen 105 kört sikerült menni ami 2 liter olajba került meg az összesen 130 km alatt amibőlnugye csak 105 volt versenytempó 26 liter lett a fogyasztás.

Nagyon jó kis nap volt, nagyon elfáradtam. De jólesett.

Ja, és anikor picit esett akkor is tudtam menni 42.3-at (41.7 volt a legjobbam) pedig akkor már ment az ablaktörlő rendesen. 

Nem vagyok esőmenő de a gumit nem zavarta meg nagyon.

Olajzabáláson kívül semmi baja a kocsinak, de az hónolt gyűrűzött, főtengely köszörült, kovácsolt hajtókaros blokkot Jorpeti már megoldotta szóval az a garázsban pihen. 

Az egyetlen dolog amivel nem voltam megelégedve az az, hogy Myair megelőzött, ja nem, hanem az, hogy kell egy FL brake master cylindertbszereznem mert a féket olyan erővel kell nyomnom hogy kiemelem magam az ülésből. 

Lemostam szépen és visszaraktam az utcai kerekeket.

Majdnem átdobtam a fejem felett akkora erővel emeltem fel, rohadt könnyűek a pálya szetthez képest. 

2020-09-26 12:12:49
Hunya

Hunya

csabihal, 2020-09-26 9:16:14

Válasz erre: @Hunya #142561 
mielőtt megérkeznek a jóindulató barátok, beszéljünk gyorsan a lényegről:D

- NBFL-ből normál vagy nagyfék főhenger legyen?

- ill. kell-e hozzá a normál fék nagy vákuumdobja?

egyéb téma:

az új blokkodban milyen olajpumpa figyel?

Nagyfék azaz sportive. A képen a középső.

Elvileg kell hozzá a vákuumdob is de nem vagyok benne profi csak a kép alapján gondolom hogy ez csökkentené a pedálerőt igazándiból. 

Olajpumpa az eredeti NB de szét lett szedve nincs vele gond. Amennyire lehet fel lett újítva. 

Történet:

csabihal, 2020-09-26 9:16:14

egyéb téma:

Nagyfék azaz sportive. A képen a középső.

Elvileg kell hozzá a vákuumdob is de nem vagyok benne profi. 

Olajpumpa az eredeti NB de szét lett szedve nincs vele gond. Amennyire lehet fel lett újítva. 

2020-09-26 9:16:14
csabihal

csabihal

Posztok: 1852
Velünk: 2866 napja

egyéb téma:

aláírás Ernő hozzám képest száguld ;)
2020-09-26 7:57:01
Hunya

Hunya

Jól sikerült a tegnapi Kakucs. 

Bementem végre 42 alá.

A Race Chrono is tökéletesen működött Androiddal végre, van adatom. 

26 mért körből - ha kiveszem a hűtő és bemelegítő köröket - akkor 13x futottam 42 elejét és 3x 41 végét.

Ezt már konstans tudom. Meg az autó is. 

A Federal RS RR tetszik , de nyilván nem egy teli slick. 

Második körben már tapad.

Fékezni 0.9-0,95 G körül tudok vele, oldalgyorsulás meg 1.25-1.30 volt. Ez egy slickkel fel tudna menni 1.45-re simán. 

De hazafelé a sztrádán a szakadó esőben simán mentem 130-al vele 2 Kakucs pályanap után is. Szóval valamit valamiért ugye...

Összesen 105 kört sikerült menni ami 2 liter olajba került meg az összesen 130 km alatt amibőlnugye csak 105 volt versenytempó 26 liter lett a fogyasztás.

Nagyon jó kis nap volt, nagyon elfáradtam. De jólesett.

Ja, és anikor picit esett akkor is tudtam menni 42.3-at (41.7 volt a legjobbam) pedig akkor már ment az ablaktörlő rendesen. 

Nem vagyok esőmenő de a gumit nem zavarta meg nagyon.

Olajzabáláson kívül semmi baja a kocsinak, de az hónolt gyűrűzött, főtengely köszörült, kovácsolt hajtókaros blokkot Jorpeti már megoldotta szóval az a garázsban pihen. 

Az egyetlen dolog amivel nem voltam megelégedve az az, hogy Myair megelőzött, ja nem, hanem az, hogy kell egy FL brake master cylindertbszereznem mert a féket olyan erővel kell nyomnom hogy kiemelem magam az ülésből. 

2020-09-07 21:06:06
Gyéé

Gyéé

Posztok: 9087
Velünk: 5486 napja

Válasz erre: @Hunya #142450 

Sok volt ma a sárdonné Hunnyantó cimbora, dehát le kelletett vezetni a feszkót nyilván. 

Az a sok bója meg a Lionkiller Roli meg az a sok kanyar....hámmeg jóhogy lecsúszik este a körtepálesz a ház melletti fáról szedettből!

Egésségedre neked!

aláírás DrasticPlastic Driver

Történet:

Válasz erre: @Hunya #142450 

Sok volt ma a sárdonné Hunnyantó cimbora, dehát le kelletett vezetni a feszkót nyilván. 

Az a sok bója meg a Lionkiller Roli meg az a sok kanyar....hámmeg jóhogy lecsúszik este a körtepálasz a ház melletti fáról szedettből!

Egésségedre neked!

2020-09-07 13:46:24
Hunya

Hunya

Gyéé, 2020-08-02 16:58:17

Válasz erre: @Hunya #141996 

És még te kritizáltad az én kocsimat hogy másképp fordul jobbra mint balra.....szígyen! 

Meg se érdemled hogy legyen kanyarstabid! Vagy azon lyuk! Pláne kettő!!

Hunya zigasság ebben a zéletben!!??

A Zigasság odaát van. Odaát, a bójákon túl. Hogy eljuss a bójákon túlra, először is "szalonozni" kell. A szalon az olyan, amit a Roli tud, mi meg próbálgatjuk.

Jobbra balra kell tekergetni benne a kormányt, meg nyomkodni a pedálokat, meg megtalálni a flowt (ami állítólag Ordune kutyája, vagy az Flowdni?), meg minden. De hogy hogyan, azt csak a vezetőképzőben mondják meg, ami a szalonon túl van.

Na ha ott nem áll csálén az egyszeri ember stabrúdja, akkor mindenféle izgalmas dolgokat tud csinálni. Mondják neki, hogy menjen 65-el (erre nyilván 75-el esik neki), aztán menjen balra, meg egyenesen, majd rögtön jobbra. Aztán mikor ezen végigúsztatja a kocsit paszán patentül, na akkor azt mondja, hogy ez már megy, megyek vissza szalonozni.

Aztán visszamegy szalonozni, aztán meg jól sikerül neki, mert végre az a kurva futómű olyan amilyennek lennie kell. :-)

Történet:

Gyéé, 2020-08-02 16:58:17

Válasz erre: @Hunya #141996 

És még te kritizáltad az én kocsimat hogy másképp fordul jobbra mint balra.....szígyen! 

Meg se érdemled hogy legyen kanyarstabid! Vagy azon lyuk! Pláne kettő!!

Hunya zigasság ebben a zéletben!!??

A Zigasság odaát van. Odaát, a bójákon túl. Hogy eljuss a bójákon túlra, először is "szalonozni" kell. A szalon az olyan, amit a Roli tud, mi meg próbálgatjuk.

Jobbra balra kell tekergetni benne a kormányt, meg nyomkodni a pedálokat, meg megtalálni a flowt (ami állítólag Ordune kutyája, vagy az Flowdni?), meg minden. De hogy hogyan, azt csak a vezetőképzőben mondják meg, ami a szalonon túl van.

Na ha ott nem áll csálén az egyszeri ember stabrúdja, akkor mindenféle izgalmas dolgokat tud csinálni. Mondják neki, hogy menjen 65-el (erre nyilván 75-el esik neki), aztán menjen balra, meg egenes, majd rögtön jobbra. Aztán mikor ezen végigúsztatja a kocsit paszán patentül, na akkor azt mondja, hogy ez már megy, megyek vissza szalonozni.

Aztán visszamegy szalonozni, aztán meg jól sikerül neki, mert végre az a kurva futómű olyan amilyennek lennie kell. :-)

2020-08-28 20:19:12
Hunya

Hunya

Hunya, 2020-08-09 17:32:42

Hunya, 2020-06-21 21:51:41

Már 12 éve bézs bőr a gép belseje, amit persze továbbra is imádok, de valamit változtatni kell.

Már hetek óta megy az agyalás, hogy mi, meg hogyan.

Rigó Atti barátom fogalmazta meg a kérdést jól, azaz adta a gondolat indítót, hogy ha már változtatok, akkor miért csak kicsit?

Szóval akkor kegyen valami teljesen más. 

Ami biztos az az, hogy lesz egy új ülés, ami gyári csak sokkal több oldaltartással és combtámasszal, Norbi ötlete és gyártástechnikája alapján:

Mivel a két színű ülések nem tetszenek, egy színben és valami más színű varrásban gondolkodom. Két féle anyagból, széle tartós, közepe meg valami alcantara, hogy ne csússzon.

Túrtam a netet, és ezer ötlet után arra jutottam, hogy mivel a kocsim belseje (ahol nem bézs bőr) nagyrészt fekete, akkor maradok annál.

Egyszer csak szembe jött ez:

Anno én már gondolkodtam narancssárgában, volt is ilyen első vonószemem, ami azt hiszem Nitzernél landolt anno. A bikini top két hevedere is narancs.

Egy csomó világoskék-narancs cuccom van....hú, meleg lettem!? :-)

Úgy látszik ez a vonzódásom megmaradt....a 30th anny is tetszik.

Most biztos sokan azt mondjátok, hogy egy fasz vagyok, mert mér’ nem jó ez így, de az ember tanulja meg, hogy hallgatnia kell a belső hangra, én meg már egy ideje valami mást akarok.

A külső szín marad, mert hát ő a Zöld Tündér!

Az asszonyt sem illene lecserélni, olyan kis formás. Gyerekekhez, kutyához-macskához is hozzászoktam már, a ház drága móka meg jó nagy a garázs is, ez maradt: a belső design. 

Úgyhogy eldöntöttem, bézs belső ki, fekete narancs be! Persze nem neon, de valami pofás. 

Fa kormány marad, még ha nem is megy a designhoz, punktum.

1-2 hónap és kialakul mi lesz. Persze akkor kell szőnyeget, váltószoknyát és egy csomó apróságot is változtatni.

Pl jó lenne egy narancs öv, vagy lehet, hogy narancs cérnával varratom meg a bukócsőre való fekete bőrt is.

Esetleg narancs kerékcsavarok a fekete felnihez.

Ha nem lett volna Covid, szerintem idén nem változtattam volna. De ez már mindegy, a döntés megszületett.

Mondhatjátok, hogy nem lesz szép, a mostani jobb, lehet hogy így is van. Mindig is fafejű voltam.

Don’t look back! 

Na most akkor ehhez kell új fekete szőnyeg narancs szegéssel, de szerény minimalizmussal nem rakatok rá feliratot,  hogy Kakucs target 41.00, vagy The Orange Fairy, vagy Fun Filled Miles, meg ilyenek. :-)   (Főnix autószőnyeg)

Na meg kell új bőrkesztyű is. Konzultálnom kell Dudás úrral.

Jajj, mennyi feladat.

Ja , meg a Zasszony csak annyit mondott: legyen ám benne ülésfűtés is, mint a mostaniban. :-)

Szóval azt is rendeltem. :-)

Ülésfűtés megvan.

Ülésváz kész, köszi Norbi!

2 oldalkárpit is megvan, de ezt a designt még ki kell találni.

Főnix autószőnyeg megjött.

Kesztyű nagy challenge volt mert narancs-fekete nem nagyon van. Pöttyet szűk de talán még tágulni fog kicsit. Az előző 3 legalábbis tágult valamennyit.

Királyság van:

2020-08-09 17:32:42
Hunya

Hunya

Hunya, 2020-06-21 21:51:41

Már 12 éve bézs bőr a gép belseje, amit persze továbbra is imádok, de valamit változtatni kell.

Már hetek óta megy az agyalás, hogy mi, meg hogyan.

Rigó Atti barátom fogalmazta meg a kérdést jól, azaz adta a gondolat indítót, hogy ha már változtatok, akkor miért csak kicsit?

Szóval akkor kegyen valami teljesen más. 

Ami biztos az az, hogy lesz egy új ülés, ami gyári csak sokkal több oldaltartással és combtámasszal, Norbi ötlete és gyártástechnikája alapján:

Mivel a két színű ülések nem tetszenek, egy színben és valami más színű varrásban gondolkodom. Két féle anyagból, széle tartós, közepe meg valami alcantara, hogy ne csússzon.

Túrtam a netet, és ezer ötlet után arra jutottam, hogy mivel a kocsim belseje (ahol nem bézs bőr) nagyrészt fekete, akkor maradok annál.

Egyszer csak szembe jött ez:

Anno én már gondolkodtam narancssárgában, volt is ilyen első vonószemem, ami azt hiszem Nitzernél landolt anno. A bikini top két hevedere is narancs.

Egy csomó világoskék-narancs cuccom van....hú, meleg lettem!? :-)

Úgy látszik ez a vonzódásom megmaradt....a 30th anny is tetszik.

Most biztos sokan azt mondjátok, hogy egy fasz vagyok, mert mér’ nem jó ez így, de az ember tanulja meg, hogy hallgatnia kell a belső hangra, én meg már egy ideje valami mást akarok.

A külső szín marad, mert hát ő a Zöld Tündér!

Az asszonyt sem illene lecserélni, olyan kis formás. Gyerekekhez, kutyához-macskához is hozzászoktam már, a ház drága móka meg jó nagy a garázs is, ez maradt: a belső design. 

Úgyhogy eldöntöttem, bézs belső ki, fekete narancs be! Persze nem neon, de valami pofás. 

Fa kormány marad, még ha nem is megy a designhoz, punktum.

1-2 hónap és kialakul mi lesz. Persze akkor kell szőnyeget, váltószoknyát és egy csomó apróságot is változtatni.

Pl jó lenne egy narancs öv, vagy lehet, hogy narancs cérnával varratom meg a bukócsőre való fekete bőrt is.

Esetleg narancs kerékcsavarok a fekete felnihez.

Ha nem lett volna Covid, szerintem idén nem változtattam volna. De ez már mindegy, a döntés megszületett.

Mondhatjátok, hogy nem lesz szép, a mostani jobb, lehet hogy így is van. Mindig is fafejű voltam.

Don’t look back! 

Na most akkor ehhez kell új fekete szőnyeg narancs szegéssel, de szerény minimalizmussal nem rakatok rá feliratot,  hogy Kakucs target 41.00, vagy The Orange Fairy, vagy Fun Filled Miles, meg ilyenek. :-)   (Főnix autószőnyeg)

Na meg kell új bőrkesztyű is. Konzultálnom kell Dudás úrral.

Jajj, mennyi feladat.

Ja , meg a Zasszony csak annyit mondott: legyen ám benne ülésfűtés is, mint a mostaniban. :-)

Szóval azt is rendeltem. :-)