Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)    |   << vissza

Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)

2020-06-26 8:43:07
GPali

GPali

Posztok: 528
Velünk: 1702 napja

Válasz erre: @Hunya #141763 

Ha majd úgy döntesz, hogy eladod ezt a szett felnit, akkor kérlek gondolj rám.

Üdv.: eightspoke wheel addict

aláírás

Touge Runnerz

2020-06-25 22:28:27
Hunya

Hunya

Posztok: 5312
Velünk: 4965 napja

Na már meg is jött a játszós szett, fel is került. Köszi Norbi!

Sok szabadidőm nem lesz, de egy kicsit azért majd be akarom járatni a 17-i Kakucs előtt.

A 225-ös guminak kell a 8 coll.

Kerékcserénél azért feltűnt a kerekenkénti majd 4 kg differencia. Kicsit határozottabban kellett emelni ezt a szettet.

aláírás May the Fairy be with You!
2020-06-22 22:31:05
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5111 napja
Hunya, 2020-06-21 21:55:12

Amire nem gondoltam: mit csinálok a bőrszíjakkal????

Hát ha már eldöntötted hogy az asszony marad akkor valamire csak tudjátok használni. wink

2020-06-22 9:17:42
Ordune

Ordune

Posztok: 7241
Velünk: 4528 napja

Szerintem a zöld külsőhöz bézs belső a legszebb, de izlésen ugye úriember nem vitatkozik... 

aláírás

MX-5 KLUB - elnök
NA 1.6 1992

2020-06-22 8:26:36
GPali

GPali

Posztok: 528
Velünk: 1702 napja

Válasz erre: @Hunya #141726 

"Egy csomó világoskék-narancs cuccom van....hú, meleg lettem!? :-)"

RedSun Festen is kiszúrtam ám a pólódat meg a cipődet. Ahogy a művel francia mondja: Like a Sir

A bőrcsatokat cserélheted mondjuk narancssárga/világoskék lökhárító rögzítő racse csavarokra amiket egy olyan gumis valami fog össze. A klasszikus helyett inkább versenyautós lesz a megjelenés, de ahogy írtad is, don't look back!

aláírás

Touge Runnerz

2020-06-21 21:55:12
Hunya

Hunya

Amire nem gondoltam: mit csinálok a bőrszíjakkal????

2020-06-21 21:51:41
Hunya

Hunya

Már 12 éve bézs bőr a gép belseje, amit persze továbbra is imádok, de valamit változtatni kell.

Már hetek óta megy az agyalás, hogy mi, meg hogyan.

Rigó Atti barátom fogalmazta meg a kérdést jól, azaz adta a gondolat indítót, hogy ha már változtatok, akkor miért csak kicsit?

Szóval akkor kegyen valami teljesen más. 

Ami biztos az az, hogy lesz egy új ülés, ami gyári csak sokkal több oldaltartással és combtámasszal, Norbi ötlete és gyártástechnikája alapján:

Mivel a két színű ülések nem tetszenek, egy színben és valami más színű varrásban gondolkodom. Két féle anyagból, széle tartós, közepe meg valami alcantara, hogy ne csússzon.

Túrtam a netet, és ezer ötlet után arra jutottam, hogy mivel a kocsim belseje (ahol nem bézs bőr) nagyrészt fekete, akkor maradok annál.

Egyszer csak szembe jött ez:

Anno én már gondolkodtam narancssárgában, volt is ilyen első vonószemem, ami azt hiszem Nitzernél landolt anno. A bikini top két hevedere is narancs.

Egy csomó világoskék-narancs cuccom van....hú, meleg lettem!? :-)

Úgy látszik ez a vonzódásom megmaradt....a 30th anny is tetszik.

Most biztos sokan azt mondjátok, hogy egy fasz vagyok, mert mér’ nem jó ez így, de az ember tanulja meg, hogy hallgatnia kell a belső hangra, én meg már egy ideje valami mást akarok.

A külső szín marad, mert hát ő a Zöld Tündér!

Az asszonyt sem illene lecserélni, olyan kis formás. Gyerekekhez, kutyához-macskához is hozzászoktam már, a ház drága móka meg jó nagy a garázs is, ez maradt: a belső design. 

Úgyhogy eldöntöttem, bézs belső ki, fekete narancs be! Persze nem neon, de valami pofás. 

Fa kormány marad, még ha nem is megy a designhoz, punktum.

1-2 hónap és kialakul mi lesz. Persze akkor kell szőnyeget, váltószoknyát és egy csomó apróságot is változtatni.

Pl jó lenne egy narancs öv, vagy lehet, hogy narancs cérnával varratom meg a bukócsőre való fekete bőrt is.

Esetleg narancs kerékcsavarok a fekete felnihez.

Ha nem lett volna Covid, szerintem idén nem változtattam volna. De ez már mindegy, a döntés megszületett.

Mondhatjátok, hogy nem lesz szép, a mostani jobb, lehet hogy így is van. Mindig is fafejű voltam.

Don’t look back! 

2020-06-20 12:06:10
Gyéé

Gyéé

Posztok: 9087
Velünk: 5486 napja

Válasz erre: @Hunya #141717 

Carbonadó...micsoda szemétség...itt már mindent megadóztatnak??!! 

Csak bőrszíjadó ne legyen!

aláírás DrasticPlastic Driver
2020-06-20 9:03:01
Hunya

Hunya

Na csak rendeltem egy szett Federal RS-RR-t én is 225/45 R15-ben.

Innen is üzenem Brankónak hogy már nem a barátom mert sokba kerülő hülye ötletei vannak.

Ja, meg a Dobayra ugyanez vonatkozik. 

Mert ugye ehhez akkor felni is kell, nekem csak 7-es van itthon de ehhez már 8 széles kell.

A kiválasztott a Hungarogumis Carbonara Spitzenberg vagyis izé a Carbonado Brandenburg lett, ami 8x15 ET 25. 

Csudásan elfér a big brake is alatta.

Azon kívül, hogy csak feketében kapni, meg borzasztó hülye neve van más bajom nincs vele .

120 a 4 db, 7.5 kg per felni, mit akarok ennyiért???

Teljesen jó cucc, és végre lett újra banán jellegű mintás felnim.

Gumi-felni live teszt majd 17-n Kakucson!

2020-06-16 14:46:30
Hunya

Hunya

Egy rövidke drift videó a Red Sun Festről:

Az ezeréves téli gumiknak nem kellett sok, hogy csússzon, cserébe 4 kört bírt, azaz kb 2 perc nyektetést. :-)

Nyilván az a kör, ahol sikerült végigfűzni megforgás nélkül, pont nincs meg videón, de megérte vagy 10x megforogni, hogy egyszer összejöjjön!

2020-06-04 19:53:51
Gyéé

Gyéé

Posztok: 9087
Velünk: 5486 napja

aláírás DrasticPlastic Driver
2020-06-04 15:53:33
Hunya

Hunya

Hunya, 2020-06-04 12:30:23

Külső GPS-t használok ha tudok. Garmin GLO.

Ez iPhone-al párosítva 4 Hz-et tud.

iPhone 6s-el hiba nélkül működött is. Most az iPhone8-al Kakucson nem találta meg a pályát sok esetben.

Euroringen lehet hogy megpróbálom összelőni az Androidos fejegységgel meg a Race Chronoval, és ha közben az iPhone is fut a Harry Laptimerrel 1Hz-en akkor legalább kiderül mennyit csal egy sima telefonos app külső GPS nélkül.

Androidon egyébként elvileg már 10 Hz-es a garmin.

Hát ez ma nem az én napom:

- az androidos kínai szar nem Hajlandó párosodni a garminnal

- holnapi eső miatt Euroringet lemondta a szervező... :-(

2020-06-04 12:30:23
Hunya

Hunya

Külső GPS-t használok ha tudok. Garmin GLO.

Ez iPhone-al párosítva 4 Hz-et tud.

iPhone 6s-el hiba nélkül működött is. Most az iPhone8-al Kakucson nem találta meg a pályát sok esetben.

Euroringen lehet hogy megpróbálom összelőni az Androidos fejegységgel meg a Race Chronoval, és ha közben az iPhone is fut a Harry Laptimerrel 1Hz-en akkor legalább kiderül mennyit csal egy sima telefonos app külső GPS nélkül.

Androidon egyébként elvileg már 10 Hz-es a garmin.

2020-06-03 15:44:02
Hunya

Hunya

Pénteken megyünk Euroringre.

Ha jól emlékszem Utoljára 2011-ben voltam, szóval már ideje. Most néztem vissza a régi onboard videót.

Úristen milyen fogalmatlan voltam még akkor. Szétröhögtem magam rajta.

Egyébként MyAir ül a jobb 1-en, aki utána vitt pár rendes kört az akkor már kompis Tangával.

Azt hiszem ott volt a “point of no return”, ergo elég sokba került nekem az az Euroring azóta. :-)

Hja, és akkor még simán lehetett driftelni! 

2020-05-30 13:01:22
Hunya

Hunya

Múltkor félbemaradt a “fűtéscső szigetelés” projekt.

Vagyis a bukócső szivacsozás.

Egyébként nem, nem kazánboltban vettem mert ott nincs ilyen aszimmetrikus keresztmetszetű meg ennek az anyaga is más. Tömörebb.

De vissza a lényeghez: a keresztmetszet azért fontos mert a bukócső és a tető egyik kereszt merevítője között max 1 ujjnyi hely van. Szóval be kell szépen forgatni, hogy felül-hátul legyen a keskeny és a fejednél a vastag rész. 

Akkor éppen pont elfér minden. Hogy fog-e súrlódni-nyöszörögni? Az majd kiderül, ha be lesz bőrözve.

Most ott tart a dolog, hogy körbetekertem textil szalaggal, mint egy bandázs. Így fixen a helyén van.

Beintegráltam a gopro konzolt is, ami egy régi fúró lecsavarozható markolatából készült, pont 42 mm átmérőjű, mint a cső.

Így a kamera helye is fix, pár centit az utas felé eltolva, hogy a bikini top merevítője is elférjen, mert ugye az pont középen van.

Ha felhajtom a GoPro tartót pont centire ki tudom venni a szélfogót.

Pont kiadta, szerencsére. Szélfogót egyébként csak akkor veszem ki, ha kell a 4 pontos öv. Tehát ritkán.

Ha megvan a bőr borítás még teszek fel képeket.