Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)    |   << vissza

Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)

2019-07-08 13:37:10
Hunya

Hunya

Posztok: 4936
Velünk: 4131 napja

Ugyanitt goodwin racing középcső eladó. :-)

aláírás May the Fairy be with You!
2019-07-08 13:36:19
Hunya

Hunya

Tovább halkíttattam a gépet.

A 2,5 collos (63 mm) goodwin középcső helyett bekerült egy 50 mm-es, aminek az áramlása valószínű rosszabb, de 2x olyan hosszú a középdobja, azaz elvileg sokkal halkabb.

A katalizátor gyakorlatilag ugyanaz, Magnaflow fém magos.

Az eredmény kb 3-4-5 decibel mínusz, ami nagyon sok fülre. Tartott vagy kis gázon (részterhelés) lett sokkal halkabb, ha padló van akkor azért szól szépen. Így is 100 DB felett van padlón, de sokkal utazhatóbb a gép így.

Elvileg megyek csütörtökön Balcsi gurulásra, ott majd meg lehet hallgatni.

Hogy buktam-e lóerőt ezzel, nem tudom. Seggre nem érzem. A 60-120 továbbra is 5,4 sec II-ban.

A 0-140 kmh meg 11-12 sec körül.

De majd kiderül, mert szeretném lekísérni Porschés Peti barátomat Radics úrhoz egy Dynora, és akkor az enyémen is mérnénk egyet, már csak a szakmai kíváncsiság miatt is.

Miata Mythbuster S0101. :-)

Történet:

Tovább halkíttattam a gépet.

A 2,5 collos (63 mm) goodwin középcső helyett bekerült egy 50 mm-es, aminek az áramlása valószínű rosszabb, de 2x olyan hosszú a középdobja, azaz elvileg sokkal halkabb.

A katalizátor gyakorlatilag ugyanaz, Magnaflow fém magos.

Az eredmény kb 3-4-5 decibel mínusz, ami nagyon sok fülre. Tartott vagy kis gázon (részterhelés) lett sokkal halkabb, ha padló van akkor azért szól szépen. Így is 100 DB felett van padlón, de sokkal utazhatóbb a gép így.

Elvileg megyek csütörtökön Balcsi gurulásra, ott majd meg lehet hallgatni.

Hogy buktam-e lóerőt ezzel, nem tudom. Seggre nem érzem. A 60-120 továbbra is 5,4 sec II-ban.

A 0-140 kmh meg 11-12 sec körül.

De majd kiderül, mert szeretném lekísérni Porschés Peti barátomat Radics úrhoz egy Dynora, és akkor az enyémen is mérnénk egyet, már csak a szakmai kíváncsiság miatt is.

Miata Mythbuster S0101. :-)

2019-06-27 21:33:47
Hunya

Hunya

Időközben tuningoltam is ám!

Találtam itthon egy polifoam matracot, ami félbehajtva pont befér a csomagtartó aljába. Még vagdosni sem kellett. 

Igaz elvesz vagy 3 cm-t függőleges irányban, de nagyon sok búgást elvesz, főleg csukott tetőnél. 

Hangerőt nem csökkent de sokkal élhetőbb a dolog. 

Kb ingyen van, ajánlom mindenkinek. 

2019-06-26 23:06:40
Hunya

Hunya

Nem olyan régen kedves szlalomos barátaim group buy akciójában én is vettem egy angol NB motort, ezúton is köszönet az előfinanszírozásért, szervezésért, tárolásért. 

Nem tudtuk mit kapunk. 

Első ránézésre ijesztőnek hathat de nincs gond, sőt jobb mint számítottam. 

A blokk konkrétan olyan rozsdás mintha most ásták volna elő a kertből.  

Szétszedéskot már látszott hogy nincs nagy baj, egy kis koksz, meg ilyenek:

Aztán mikor előbújt az eredeti fénye a dolognak megnyugodtam, nem is lesz szétfűzve a blokk, nagyon patent, mikrométerrel megmérve sincs jelentős kopás.

Télen megy be a jelenlegi blokk helyére mert az olajfogyásom 7-8 deci ezer km-enként. Nem romlik tovább de már unom a töltögetést. 

Hengerfej meg minden marad a jelenlegiből hiszen minden fel lett újítva anno, csak maga a blokk nem lett fúrva-hónolva. 

Csak hogy ne legyen uncsi a tél. Aztán majd ha megvan akkor megint elmegyek Radics Ákoshoz egy dyno mérésre, hogy tudományos alapon meghatározzuk mennyi lovat hoz egy blokk csere. 

Lehet hogy mínusz lesz, mert mint tudjuk a forma 1-ben is tiltják az olaj égetést. :-)

2019-06-26 21:20:33
Hunya

Hunya

Megint volt egy osztrák túra ezúton is köszönet A Kabdebo Toursnak!!! :-)

Nem számítottunk ennyire melegre, a tervezett 20-25 fok helyett 30-35 fok volt. 

Én balek meg nem vittem a bikini topot pedig befért volna!

Nagyon hiányzott  mentünk vagy 1300 km-t vagy többet nem is számoltam a kanyarokat  

Egyszem tuningverda voltam a 30-ból, sor végére száműztek emiatt de szerencsére bírta a technika, így nem maradtam ott ebek harmincadjára. . :-)

Egyszer próbáltam elöl menni de Orsi szerint (is) ez nekem nem megy ne is erőltessem. :-)

Fogyasztás 10 alatt volt átlagban. Melegedés semmi. Ez a flyin Miata kuplung is jó mert a Sasfészeknél a felfelé araszolást is simán bírta. 

Szóval elégedett vagyok na. :-)

2019-04-29 10:33:11
GPali

GPali

Posztok: 298
Velünk: 868 napja

Válasz erre: @Hunya #136238 

Királyul hangzik!

Keep the Green Fairy going further and further!

2019-04-28 20:24:07
Hunya

Hunya

Hunya, 2019-04-24 11:03:29

Péntek - szombat - vasárnap ismét Ausztria!!!

Idén már 2x voltam, mindkétszer vacak volt az idő. De majd most! :-)

Lényeg, hogy mindenki árulja a kompis vasát, én inkább megyek vele ismét egy 3 naposat.

Ez a legjobb gyógyszer a stresszre, fejfájásra, eladásra, bármire. :-)

920 km lett a vége. Péntek reggeltől vasárnap délig. Azért ez az Ausztria elég szép. Mariazell környékén nehéz csúnya környéket találni. De a Rax-ra felmenetel is tetszett.

Na meg persze a Wildalpen...az a legjobb.

A kocsi bírja, pedig kapott a technika rendesen. :-)

10,5 l/100 km volt a csapatós rész.

9,0 az odaút.

Igaz megevett majd 7 deci  olajat is. :-(

De a víz nem ment 95 fok fölé sehol, a fékek is bírták, pedig néhol erősen szaglottak már.

Lemostam, leparkoltam, letakartam, megérdemli.

Imádom, pedig olyan kis régi, kicsi, szögegyszerű. Főleg a modern osztrák gépek között. Maradi vagyok.... :-)

2019-04-24 11:03:29
Hunya

Hunya

Péntek - szombat - vasárnap ismét Ausztria!!!

Idén már 2x voltam, mindkétszer vacak volt az idő. De majd most! :-)

Lényeg, hogy mindenki árulja a kompis vasát, én inkább megyek vele ismét egy 3 naposat.

Ez a legjobb gyógyszer a stresszre, fejfájásra, eladásra, bármire. :-)

2019-04-17 14:15:32
Hunya

Hunya

szizso, 2019-04-16 22:09:41

Válasz erre: @Hunya #136074 

Köszi az értékelést. Az én setupommal akkor ez valószínűleg ugyanolyan hangerejű lenne mint a Cobalt, kevesebb droninggal. (ami azért egy próbát megérhet)

Nalam Racingbeat leomlo, egyedi közép sokcellas fém katika, azaz kvázi semmi sem gyári. 

Ennél nekem a NAP halkabb volt:

https://www.nap-spor___nb-edelstahl-duplex/