Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)    |   << vissza

Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)

2019-03-22 8:27:32
Hunya

Hunya

Posztok: 4976
Velünk: 4219 napja

Pár hete realizáltam, hogy már 9.500 km van az első fékbetéteimben ( az előző szett 9.000 km-t bírt) ergo lassan cserés lesz.

Na mondom gyorsan rendelek egyet....én kis naív.

3 helyen szokott lenni:

- I.L-nél épp bénáztak, volt készletenm, aztán nem, aztán meg mégis, de addigra már megrendeltem máshonnan

- V-Maxx gyártói oldal, innen drágább volt a szállítás, mint

- AKB Tuning dajcsland --> na innen rendeltem meg (kár volt)

AKB kb 2 hét alatt bírta feladni DPD-vel, 14-n feladták, még nem ért ide, mert elb@szták a címzést (se telefon, se e-mail, mindent lehagytak), egy fél órája várok az ügyfélszolgálatra....no comment.

De a poén az, hogy közben rájöttem, hogy a féktárcsáim is minimumon vannak. Azt csak V-maxtól tudok rendelni, meg is rendeltem, de dobtam hozzá egy betétet is akkor már, volt egy olyan érzésem, hogy gond lesz az AKB-val.

AKB folyamatosan kommunikál e-mailben, mindenféle státuszról, de nem szállít.

V-Maxx meg cseszik böffenteni egyet is, hogy helló küldjük, minden oké, nulla infó, ám egyszer csak megjön. (3 nap alatt).

Hát nem tudom melyik a jobb....logisztikában (incl. sales) dolgozom 20 éve ezért nem lepődöm meg. De a lúzerség mindig fáj...na mindegy, süt a nap, legyünk pozitívak, lesz fékbetétem idénre akkor is, ha kinyírok egy szettet Hungaroringen szeptemberben. :-)

aláírás May the Fairy be with You!
2019-03-20 23:08:39
Ordune

Ordune

Posztok: 6651
Velünk: 3783 napja

Válasz erre: @Hunya #135653 

Köszi Hunyi, most kicsit jobban érzem magam! 

aláírás

ACT: ND 2.0 2016 Revolution Top / NA 1.6 1992
EX: NA 1.6 1990 Supercharged / NC1 2.0 Coupe 2007 

2019-03-20 21:47:00
Hunya

Hunya

Na idáig bírtam ki, hogy ne rendeljek egy racing beat single tip muflert avagy egy sima egy csöves hátsó dobot. 

Elvileg mostanra már van készleten. Friss usa gyártás. 

Ez a leghalkabb tuning cucc amit lehet kapni. 

Hát majd kiderül. 

Nem várom nagyon....elvileg ilyen hangja lesz, mert kb ez a setupom van  csak ugye a kompi is ott van pluszban:

https://youtu.be/xsjqqq4kpbY

2019-03-06 20:35:10
Hunya

Hunya

Virtual Dyno verifikálás:

Továbbra is fenntartom azt a véleményemet, hogy jó dolog ez a virtual dyno, ha az ember nem az abszolút értékekre kíváncsi. Most viszont végre összeraktam a radics dyno diagramot, meg a logot a hazaútról, amit szépen úgy paramétereztem be, hogy kb az a Nm és LE jöjjön ki, amit Ákosnál mértünk.

A paramétereket is ráraktam a képre, ha valakit érdekel.

A felső zöld a dyno Nm, szaggatottal a virtuális.

Az alsó zöld a LE, folytonossal pingálva meg a virtuális.

Látszik, hogy nem néhol picit lejjebb, néhol picit feljebb fut, de két mapot összehasonlítani szerintem kiváló.

Azt nem tudom, hogy más autókra ugyanez a paraméter jó-e, de NA-NB-re szerintem jó.

Ja, és minden főtengelyen értendő.

Történet:

Virtual Dyno verifikálás:

Továbbra is fenntartom azt a véleményemet, hogy jó dolog ez a virtual dyno, ha az ember nem az abszolút értékekre kíváncsi. Most viszont végre összeraktam a radics dyno diagramot, meg a logot a hazaútról, amit szépen úgy paramétereztem be, hogy kb az a Nm és LE jöjjön ki, amit Ákosnál mértünk.

A paramétereket is ráraktam a képre, ha valakit érdekel.

A felső zöld a dyno Nm, szagatottal a virtuális.

Az alsó zöld a LE, folytonossal pingálva meg a virtuális.

Látszik, hogy nem néhol picit lejjebb, néhol picit feljebb fut, de két mapot összehasonlítani szerintem kiváló.

Azt nem tudom, hogy más autókra ugyanez a paraméter jó-e, de NA-NB-re szerintem jó.

Ja, és minden főtengelyen értendő.

2019-03-02 11:47:51
Hunya

Hunya

Tető csat reparálás:

Éppen ennek álltam neki, elég egyszerű, csak a stift megy vissza a végén kicsit nehezen (update: ez csak az elsőnél volt, a másik kettő pikk-pakk). De működik a dolog. Az első kész...még van 3 db....bikini top...tudjátok! :-)

Történet:

Tető csat reparálás:

Éppen ennek álltam neki, elég egyszerű, csak a stift megy vissza a végén kicsit nehezen. De működik a dolog. Az első kész...még van 3 db....bikini top...tudjátok! :-)

2019-02-25 16:31:48
Zozz

Zozz

Posztok: 56
Velünk: 1900 napja

Válasz erre: @Hunya #135160 

Köszönöm a biztatást! Túl sok autóm volt már korábban amibe ész nélkül vágtam bele és bukó lett a vége vagy fehér füst hátul így most megpróbálom következetesen. A kompresszor csak jó áron volt. 100 euró tehát azt nem lehetett kihagyni :D És motivációnak is jó hogy figyel a polcon és hallani ahogy suttogja: építs beeeeeeee!

2019-02-25 8:21:01
Hunya

Hunya

Zozz, 2019-02-25 5:04:51

Gratulálok a gépsárkányhoz Hunya és az eddig elért eredményekhez. Ugyan nekem csak 9 hónapja van megint NB-m és az elsővel az az egy év se volt negyed ennyire érdekes de engem boldoggá tett ahogy a mostani is. Kicsit rozsdás kicsit zörög de az enyém. Még nem jutottam el egy nagyobb talira sem és nagyon agyalok én is a későbbi kompresszorozáson még ha nem mindig fenékig tejfel. A kompresszor a polcon de előbb legyen jobb egészségben a vas és majd utána jöhetnek az olyan vinnyogó izék is bele. Egyszer ha eljutok idén egy nagyobb talira nagyon szívesen beülnék a jobb1-be hogy mégis milyen amikor az összes ló megvan aminek kell :D Vagy ha valaki más jár Süttő környékén akkor is elfogadok egy kompresszoros autóztatást :D

Nagyon motiváló az egész topik és azt hiszem az én fanatizmusomról is elárul valamit hogy most 5 éjjeles műszak alatt sikerült elejétől a végéig elolvasnom :D

Azt hiszem most majd jön Ordune, Matt és még ki tudja kinek a topikja amiben kompresszorozásról szó esik. Nem akarok ész nélkül beleugrani hanem szépen logikusan felépítve de ez még 1-2 évvel odébb van.

Még egyszer gratula és sok további töltőnyomásban gazdag kilométert!

Kakucs: Márc 30 és 31. Bárkihez be fogsz tudni ülni! :-)

Egyébként meg hajrá, olvass minél többet, szörnyülködj, gyűjtögess, csak egyvalamit ne csinálj: ne vágj bele ész nélkül.

De látom, hogy nem így állsz neki, ritka, és megsüvegelendő! Hajrá!

2019-02-25 5:04:51
Zozz

Zozz

Posztok: 56
Velünk: 1900 napja

Gratulálok a gépsárkányhoz Hunya és az eddig elért eredményekhez. Ugyan nekem csak 9 hónapja van megint NB-m és az elsővel az az egy év se volt negyed ennyire érdekes de engem boldoggá tett ahogy a mostani is. Kicsit rozsdás kicsit zörög de az enyém. Még nem jutottam el egy nagyobb talira sem és nagyon agyalok én is a későbbi kompresszorozáson még ha nem mindig fenékig tejfel. A kompresszor a polcon de előbb legyen jobb egészségben a vas és majd utána jöhetnek az olyan vinnyogó izék is bele. Egyszer ha eljutok idén egy nagyobb talira nagyon szívesen beülnék a jobb1-be hogy mégis milyen amikor az összes ló megvan aminek kell :D Vagy ha valaki más jár Süttő környékén akkor is elfogadok egy kompresszoros autóztatást :D

Nagyon motiváló az egész topik és azt hiszem az én fanatizmusomról is elárul valamit hogy most 5 éjjeles műszak alatt sikerült elejétől a végéig elolvasnom :D

Azt hiszem most majd jön Ordune, Matt és még ki tudja kinek a topikja amiben kompresszorozásról szó esik. Nem akarok ész nélkül beleugrani hanem szépen logikusan felépítve de ez még 1-2 évvel odébb van.

Még egyszer gratula és sok további töltőnyomásban gazdag kilométert!

2019-02-22 17:52:56
Nitzer

Nitzer

Posztok: 1489
Velünk: 3321 napja

bbubby00, 2019-02-22 13:42:41

Válasz erre: @Hunya #134421 

Mennyi ido az elojegyzes + mennyi ido alatt csinaljak meg? Eleg jo munkanak tunik, elvinnem bekes megyebol a kocsit.

Én itt már eljegyzést olvastam 

aláírás

.

2019-02-22 17:30:19
Hunya

Hunya

Engine internals: Vélemény
Stock con rods and pistons Gyári, bár szívem vágya egy kovácsolt motor…mondjuk a Rocketeer V6 is…
Stock cylinder head bearing, compression rate: 9,5 Maradt a gyári
Ported head Ez csak azért lett portolva, mert úgyis szét volt szedve a motor atomjaira
King Racing connection rod bearings Létszükséglet! Nagyon durván kopott volt már a gyári, ez a szűk keresztmetszet a nyomatéknál
All bearings changed (Mazda OEM kit) Szétszedéskor kell, én a gyárit vettem, nem rizikóztam
Forced induction:
Eaton M45 supercharger (Mini Cooper S) Akkor ez volt a választék
-17% KAVS SC pulley (rate = 2,39 / max boost = 0,56 bar) Kell, sokat hoz erőben, ezzel éred el a 0,45-0,55 bart
Big intercooler (7 l) Kisebb is jó, nem volt drágább a nagyobb, biztosra mentem
Dual throttle body A nem JR kitthez kell
HKS SSQV blow off valve Megspórolható, inkább feature, mint valós haszon (eltérnek a szakmai vélemények)
NBFL intake manifold Lehet nélküle élni, csak azért van, mert Imi rámsózta… :-)
Engine control, fuel and spark system:
Toyota Coil Over Plugs NB-nél a trafó gyenge (bár nekem nem volt gondom vele), FL-nél nem kell
Garage star COP plate Ez olyan szép, hogy kellett a COP-hoz
Enchanced MS2 (Megasquirt - Reverant) standalone ECU Kell, de ma már fontosabbnak tartom a supportot mint magát az ECU-t, én Radiccsal építtetnék MS3-at mai fejjel
Bosch LSU 4.2 wide band lambda sensor Kell valamilyen, ez elég standard
Bosch EV-14 injectors Kell egy jó minőségű (sok a yellow Rx-8 hamisítvány), és mindent beméretni!!!
Walbro 250 fuel pump Nem mindenki szerint kell, de akkor már 15 éves volt a kocsim, nem rizikóztam
Oil catch can + PCV valve upgrade (323 GTX) Nem létszükséglet
Cooling:
Alloy Radiator (Mishimoto) Szerintem kell, a gyárival azonnal elmelegszik, ellenben nekem a Mishimoto sapka szar volt, ki kellett cserélnem
Dual vents + housing (I.L. Motorsport) Nem létszükséglet
Oil cooler (Mocal) Szerintem kell, anélküle pályázáskor hamar elmelegszik az olaj
Coolant reroute Nem létszükséglet, Fl-nél abszolút nem kell, NA és NB esetében szerintem nem árt, lásd melegedés
Snow Performance water-methanol injection Nem létszükséglet, nekem hűtés meg autóbuzéria miatt van (meg mert Balázsnak volt polcon elfekvő)
Exhaust:
Cobalt 4-2-1 downpipe Nem létszükséglet, kivéve ha már kuka a gyári (érdemes egy jó állapotú FL-t keresni)
Track Dog Racing heat shield Szerintem kell, több félét próbáltam, mind szar volt, ez meg jó (ellenben drága)
Goodwin Racing midpipe Ha nem kuka a gyári, akkor nem kell, én USA-ból hoztam kézben, különben sosem lenne ilyenem
NAP dual exit rear muffler Nem létszükséglet, kivéve ha már kuka a gyári (nekem a Cobalt bebúgott ezzel a középcsővel)
Drivetrain:
6 speed gearbox Nem létszükséglet, de az 5-ös váltóm meghalt, upgrade volt
Flyin’ Miata clutch Kell egy normális kuplung, és ez nagyon nagyon jó. Szintén kézben, USA-ból.
RPC Flywheel Nem létszükséglet
3.636 ratio built torsen diff Sperr kell (szerintem sperr nélkül az MX nem MX), az enyém behalt, épp nem volt senkinek gyári
Suspension:
Meister R Zeta CRD+ coilovers (spring rates: 10/6)
H&R front sway bar (OEM rear) Nem létszükséglet
OEM rear sway bar Gyári alkatrész is van a kocsimban, na ugye!!!
Powerflex complete bushing kit (incl. Diff mounts) A 20 éves gyáriak már kukák voltak, szóval szerintem kell mindenkinek valamilyen, aki csak megteheti (lásd sperr)
I.L. Motorsport engine mount set Kell, mert a gyári régi szarral úgy mozgott a motor gázadásra, mint Vindízel Vényóca

Brakes:
V-Maxx Big Brake kit front (290 mm) NB fékje elég kicsi elöl, aki tud FL Sportive féket szerezni, az a legjobb
Ferodo DS performance front brake pads Ízlések, pofonok, ehhez a tárcsához ez van, nincs vele gondom
EBC yellow stuff rear brake pads Nekem bejött a yellow stuff hátul…elöl túl hamar elfogyott
V-maxx Steelflex brake lines Kell, pedál érzetnél meleg állapotban érződik, illetve szerintem a fék elég fontos ahhoz, hogy megérdemelje a törődést
Wheels and tyres:
König Hypergram R15 x 7.5 ET35 alloy wheels (5,2 kg) Sima felnibuzéria, a gyári 6 kg-os NB felni is tökéletes
11 mm spacer (+20 mm bolts) --> ET24 Kellett a Könighez, hogy jól álljon, de így legalább a gyári NB felni is felmegy a fékre
205/50 R15 R compound tyres 195-öt elforgatta a kocsi, ez egy fokkal jobb, de igazándiból 225 kéne…de az csak USA-ban van
Interior:
TR-Lane 6 point roll bar Szerintem kell, még ha nem is legális
Nardi Torino 330 mm deep corn wooden steering wheel Fa-kormány buzéria, de a térdhelynek nagyon jót tesz (hosszú a lábam, ha csaj lennék örülnék neki…)
Corbeau LE-Driver bucket driver's seat Autoszlalom buzéria
Schroth Quickfit 4 point harness Ez is… :-)
Gauges:
AEM analog air-fuel ratio AFR szerintem kell, ez mondjuk inkább fehér műszer buzéria, mert minden műszert látok az androidos 2 dines hifin
AEM analog EGT Nem kell, de programozáskor jól jön
AEM analog boost Lásd AFR műszer
I.L. Analog oil temp Szerintem kell olajhőmérséklet jelző, de egy sima LED is jó lehet
I.L. Analog clock Ez csak design, mert az idő a kis emberek korlátja, mondjuk pont kijött 100 EUR-ból…

2019-02-22 16:50:31
Hunya

Hunya

bandris11, 2019-02-22 15:12:57

Tudom illetlen a kérdés, meg nem azért csinálja az ember, meg nem így kell nézni, MEG 100 EUR, de mégis... Kiszámoltad valaha, hogy mennyibe került 1 lóerő? Illetve van olyan része a tuningnak amit így utólag feleslegesnek tartasz? 

Nagyjából vezetem. Beépített alkatrész szinten, illetve azok munkadíja. Olajcsere, ilyesmi nincs benne, csak ami értéknövelő. De az alkatrészek nagy része nem lóerő célt szolgált.

2008-2019 távlatban az arányok:

60e Ft-ban van havonta minden ami alkatrész, felújítás, stb. Autó beszerzési árával együtt.

Üzemanyag és gumi nélkül. Ez 87 Ft/km. 11 év és 90k km alatt.

Innen nyilván kiszámolható, hogy lassan elérem a 8 millát, azaz kb. ND az NB-m. Csak ez így nem gyári, hanem olyan amilyennek én szeretném.

De ismétlem, ennek nagy része "restaurálás", itt is a táblicsku:

Nyilván vannak sokan akik ennél sokkal okosabban és olcsóbban csinálják, nekem ebben nagyon nagyon sok tanulópénz van benne.

Más hobbim nincs (ja de a gyerekek), adózott jövedelemből van, alkatrészek sem a helyi gyárból szivárogtak ki, szóval abszolút nem titkos a dolog, drága kis feleségem is tudja. 

Rémisztőnek tűnhet, de szerintem nem az, mert ez tényleg egy új autó ára, de ha 11 évig gyűjtögettem volna kocsira, most majdnem vehetnék egy nekem tetszőt. Így meg hobbiként szórtam a pénzt 11 éven keresztül. Azért az csak jobb nem? :-)

Kategória Totál Költség Projekthányad Kocsi értékének %-a
A Kocsi 2 100 000 27%  
Kompresszorosítás 1 443 365 18% 69%
Motor 1 379 723 17% 66%
Futómű-Felni 791 695 10% 38%
Belső tér, kényelem 731 375 9% 35%
Erőátvitel 584 250 7% 28%
Karosszéria, tető 373 965 5% 18%
Kipufogó rendszer 278 600 4% 13%
Fék 239 750 3% 11%
Végösszeg 7 922 723 100% 277%

Történet:

bandris11, 2019-02-22 15:12:57

Tudom illetlen a kérdés, meg nem azért csinálja az ember, meg nem így kell nézni, MEG 100 EUR, de mégis... Kiszámoltad valaha, hogy mennyibe került 1 lóerő? Illetve van olyan része a tuningnak amit így utólag feleslegesnek tartasz? 

Nagyjából vezetem. Beépített alkatrész szinten, illetve azok munkadíja. Olajcsere, ilyesmi nincs benne, csak ami értéknövelő. De az alkatrészek nagy része nem lóerő célt szolgált.

2008-2019 távlatban az arányok:

60e Ft-ban van havonta minden ami alkatrész, felújítás, stb. Autó beszerzési árával együtt.

Üzemanyag és gumi nélkül. Ez 87 Ft/km. 11 év és 90k km alatt.

Innen nyilván kiszámolható, hogy lassan elérem a 8 millát, azaz kb. ND az NB-m. Csak ez így nem gyári, hanem olyan amilyennek én szeretném.

De ismétlem, ennek nagy része "restaurálás", itt is a táblicsku:

Nyilván vannak sokan akik ennél sokkal okosabban és olcsóbban csinálják, nekem ebben nagyon nagyon sok tanulópénz van benne.

Más hobbim nincs (ja de a gyerekek), adózott jövedelemből van, alkatrészek sem a helyi gyárból szivárogtak ki, szóval abszolút nem titkos a dolog, drága kis feleségem is tudja. 

Rémisztőnek tűnhet, de szerintem nem az, mert ez tényleg egy új autó ára, de ha 11 évig gyűjtögettem volna kocsira, most majdnem vehetnék egy nekem tetszőt. Így meg hobbiként szórtam a pénzt 11 éven keresztül. Azért az csak jobb nem? :-)

Kategória Totál Költség Projekthányad Kocsi értékének %-a
A Kocsi 2 100 000 27%  
Kompresszorosítás 1 443 365 18% 69%
Motor 1 379 723 17% 66%
Futómű-Felni 791 695 10% 38%
Belső tér, kényelem 731 375 9% 35%
Erőátvitel 584 250 7% 28%
Karosszéria, tető 373 965 5% 18%
Kipufogó rendszer 278 600 4% 13%
Fék 239 750 3% 11%
Végösszeg 7 922 723 100% 277%
2019-02-22 15:12:57

bandris11

Posztok: 259
Velünk: 2688 napja

2019-02-22 13:42:41
bbubby00

bbubby00

Posztok: 223
Velünk: 846 napja

Válasz erre: @Hunya #134421 

Mennyi ido az elojegyzes + mennyi ido alatt csinaljak meg? Eleg jo munkanak tunik, elvinnem bekes megyebol a kocsit.

aláírás

Kell egy Mazda MX-5? Segítek! ;) - Békéscsaba

2019-02-22 13:13:48
pke1977

pke1977

Posztok: 578
Velünk: 2987 napja

Válasz erre: @Hunya #135108 

Fiúk! A vizuális típusú emberek miatt ezt most kellene abbahagyni :-)

Történet:

Fiúk! A vizuális típusú emberek miatt ezt most kellene abbahagyni ????

Fiúk! A vizuális típusú emberek miatt ezt most kellene abbahagyni ????

2019-02-22 11:36:02
Hunya

Hunya

Gyéé, 2019-02-21 19:49:14

Nincs ebben rivalizálás. De tényleg. Én miatás leszek forever Hunya meg szinte a testvérem, együtt drukkolunk egymás paripájának. Közöttünk egy gyorsulási verseny bármilyen kimenetel esetén közös örömmel végződne. Aztàn kéz a kézben elsétálnánk a naplementébe mint Starsky és Hutch.

Ha aug 3-n eljössz Kunmadárra esküszöm csinálunk egy ilyen naplementés képet. 

Két szélen a két autó, mi meg középen sétálunk a naplementébe. :-)

Történet:

Gyéé, 2019-02-21 19:49:14

Nincs ebben rivalizálás. De tényleg. Én miatás leszek forever Hunya meg szinte a testvérem, együtt drukkolunk egymás paripájának. Közöttünk egy gyorsulási verseny bármilyen kimenetel esetén közös örömmel végződne. Aztàn kéz a kézben elsétálnánk a naplementébe mint Starsky és Hutch.

Ha aug 3-n eljössz Kunmadárra esküszöm csinálunk egy ilyen naplementés képet. 

Két szélen a két autó, mi meg középen sétálunk a naplementébe. ????????????????