Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)    |   << vissza

Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)

2018-09-02 17:26:00
Hunya

Hunya

Posztok: 4775
Velünk: 3858 napja

Kis statisztika:

- 10,5 éve van nálam a szekér = 88.160 km-t mentem vele

- 4,5 éve feltöltve = 45.400 km, kisebb nagyobb kalandokkal, de üzembiztosan, eddig tréler nélkül (kopp-kopp)

- Most 160,900 van az órában, 24.800 km-el ezelőtt volt szétszedve a motor, gyűrűzve lett, nem volt fúrás és hónolás

- Idén egész pontosan 0,6l olaj / 1.000 km a fogyás (minden pályanapot és találkozót is beleértve), még nem tudom mikor alakul át kovácsolt belsővé, de a költségét már nagyjából tudom

- Fékbetétek kb 15.000 km-t (azaz majd két évet) bírnak

- Gumik általában egy szezont azaz 9.000, de ez a Nankang NS2R most jobban bírta, 13.000 km a hátsók, az első még jó

- Olajcsere 6-7.000 km-enként, ahogy kijön

- Direktszűrőt 3-4.000 km-enként kipucolom

Ezalatt a tíz év alatt kb. 5,5 milla ment bele, a fogyó cikkek nincsenek írva, csak a beépített alkatrészek, illetve részben azok munkadíjai, azaz 65 Ft kilométerenként. Még jó, hogy nem írok mindent.... :-) ... de nyilván ennek fele sem volt létszükséglet, hobbinak meg talán még így is olcsóbb, mint venni egy új autót és ugyanezt elbukni értékvesztésben. 

Azaz k. 1 hét családos Horvátországból  megvan az éves hobbim?!

aláírás May the Fairy be with You!
2018-08-24 12:48:27
Hunya

Hunya

Győr - Tiszaszőlős útvonal. Végig sztráda. 

Bikini top fent. 120-130 körül, full nyugi, 15.5 AFR. 

8.0 a fogyasztás. 

Sose volt még ilyen jó. 

De Kinmadarason picit több lesz azt hiszem. :-)

2018-08-24 9:48:19
rattila

rattila

Posztok: 856
Velünk: 1381 napja

Válasz erre: @Hunya #132367 

én még számoolom... ,de minek? :D Bár Csabihalal azt beszéltük ,hogy ez olyan mint egy jó legénybucsú, a végén kell megnézni és azonnal kitörölni ... :D

aláírás Üdv, Ati
2018-08-23 22:36:41
Hunya

Hunya

Gyéé, 2018-08-23 9:17:42

Hunya, 2013-03-17 12:14:38

Green Fairy Supercharged (1.8 NB ’99)

Mit is akartam, és miért MX-5 lett? Volt céges autóm, így nem kellett kompromisszumot kötni az ülések számában vagy a csomagtartó méretében. Mindenképpen nyitottat szerettem volna, és hátsókerekeset, hogy szórakoztató legyen. Korábban sosem vezettem hátsókerekes autót, de úgy gondoltam az kell nekem. További fontos szempont volt, hogy ne legyen presztízsmárka és nem csak a költségek miatt. Nem „wanabe”-autót akartam, hanem olyat ami engem szórakoztat és nem a környezetnek mutat státuszt.

Mivel ismeritek a felhozatalt típusban, igazándiból csak az MX-5 maradt. Nem ismertem sem a márkát, sem a típust, sem a klubot, kicsit nőies is az NB, de elkezdtem hétvégenként a hahu-t nézegetni. Ez a nézelődés kb. 1-1,5 évig tartott. Egyrészt mert nem volt sürgős, másrészt nem is igazán értem rá foglalkozni vele. Szép lassan viszont kialakult, hogy az NA bukólámpa nagyon tetszik, de a merevebb kasztni és erősebb motor az NB/NBFL felé vonzott. Az NBFL akkoriban jóval drágább volt, így maradt az NB. A sperr fogalma akkor még a szótáramban sem volt…de csak az 1.8-as érdekelt. Mi fontos még, naná hogy a szín. Az összes többi átalakítható. Már akkor tervben volt, hogy át is lesz. Mivel mindenképpen barna bőrt szerettem volna bele rakatni, így a BRG és a fehér volt amit nézegettem. 

Aztán egy nyugis péntek délután 2008 kora tavaszán megláttam a hahu-n egy hirdetést a fenti paraméterekkel, Dunakeszin. Mivel szombaton este épp az egyetemi cimborákkal találkoztunk BP-en, délelőtt meg is néztem magamnak a gépet. A jól sikerült szombati mulatságon persze sikerült meggyőzni magam arról – illetve a kedves barátaimnak engem – hogy nekem feltétlenül ez a vas kell. Így vasárnap foglaló, hétfőn délután vigyor és el hozatal. Volt törve-javítva, de szerelem első látásra. Már sötétben jöttem vele haza végig a kivilágított pesti rakparton, felejthetetlen élmény volt.

A zöld tündér tehát egy’ 99-es 1,8-as BRG NB. A céges Astrából átülve - ami egy 150 LE-s dízel volt, tehát cseppet sem lassú – meglepően gyorsnak tűnt sztrádán is, nem csak a kanyarokban. Persze azóta már tapasztalatból és nem csak könyvből tudom, hogy a csekély öntömeg, az alacsony súlypont, a kis befoglaló méretek, na meg persze a pörgős motor számít igazán ahhoz, hogy élmény legyen vele minden kanyar és gyorsítás. Bár érdekes módon mostanában az extrém rövid fékutak szórakoztatnak legjobban…de ez már a fél-slick története.

Folyt köv.

Gábor

Hogy te mekkora lúzer vagy!

Ha azt a 6-7 millát amit bele toltál ebbe a kocsiba egyben befizetted volna 2008-ban egy új NC-re akkor egy zsír gyári kocsival mehettél volna az elmúlt 10 évben és még mindig érne 2,5-3 milllát...

Mondjuk ezt legalább részletekben kellett fizetni...és most is ér 4+millát....és megvalósítottad benne magadat/az álmaidat...és még mindig oda vagy érte....de akkor is, mekkora hülye vagy!

Közöttetek normálisnak érzem magam. Ezért vagyok itt. Alles relative ahogy az angolok mondják a TVR műhelyben! 

Ja és csak 5 volt. Vagyis 6. Nem annyi nem, de ki számolja?!

Történet:

Gyéé, 2018-08-23 9:17:42

Mit is akartam, és miért MX-5 lett? Volt céges autóm, így nem kellett kompromisszumot kötni az ülések számában vagy a csomagtartó méretében. Mindenképpen nyitottat szerettem volna, és hátsókerekeset, hogy szórakoztató legyen. Korábban sosem vezettem hátsókerekes autót, de úgy gondoltam az kell nekem. További fontos szempont volt, hogy ne legyen presztízsmárka és nem csak a költségek miatt. Nem „wanabe”-autót akartam, hanem olyat ami engem szórakoztat és nem a környezetnek mutat státuszt.

Mivel ismeritek a felhozatalt típusban, igazándiból csak az MX-5 maradt. Nem ismertem sem a márkát, sem a típust, sem a klubot, kicsit nőies is az NB, de elkezdtem hétvégenként a hahu-t nézegetni. Ez a nézelődés kb. 1-1,5 évig tartott. Egyrészt mert nem volt sürgős, másrészt nem is igazán értem rá foglalkozni vele. Szép lassan viszont kialakult, hogy az NA bukólámpa nagyon tetszik, de a merevebb kasztni és erősebb motor az NB/NBFL felé vonzott. Az NBFL akkoriban jóval drágább volt, így maradt az NB. A sperr fogalma akkor még a szótáramban sem volt…de csak az 1.8-as érdekelt. Mi fontos még, naná hogy a szín. Az összes többi átalakítható. Már akkor tervben volt, hogy át is lesz. Mivel mindenképpen barna bőrt szerettem volna bele rakatni, így a BRG és a fehér volt amit nézegettem. 

Aztán egy nyugis péntek délután 2008 kora tavaszán megláttam a hahu-n egy hirdetést a fenti paraméterekkel, Dunakeszin. Mivel szombaton este épp az egyetemi cimborákkal találkoztunk BP-en, délelőtt meg is néztem magamnak a gépet. A jól sikerült szombati mulatságon persze sikerült meggyőzni magam arról – illetve a kedves barátaimnak engem – hogy nekem feltétlenül ez a vas kell. Így vasárnap foglaló, hétfőn délután vigyor és el hozatal. Volt törve-javítva, de szerelem első látásra. Már sötétben jöttem vele haza végig a kivilágított pesti rakparton, felejthetetlen élmény volt.

A zöld tündér tehát egy’ 99-es 1,8-as BRG NB. A céges Astrából átülve - ami egy 150 LE-s dízel volt, tehát cseppet sem lassú – meglepően gyorsnak tűnt sztrádán is, nem csak a kanyarokban. Persze azóta már tapasztalatból és nem csak könyvből tudom, hogy a csekély öntömeg, az alacsony súlypont, a kis befoglaló méretek, na meg persze a pörgős motor számít igazán ahhoz, hogy élmény legyen vele minden kanyar és gyorsítás. Bár érdekes módon mostanában az extrém rövid fékutak szórakoztatnak legjobban…de ez már a fél-slick története.

Folyt köv.

Gábor

Ha azt a 6-7 millát amit bele toltál ebbe a kocsiba egyben befizetted volna 2008-ban egy új NC-re akkor egy zsír gyári kocsival mehettél volna az elmúlt 10 évben és még mindig érne 2,5-3 milllát...

Mondjuk ezt legalább részletekben kellett fizetni...és most is ér 4+millát....és megvalósítottad benne magadat/az álmaidat...és még mindig oda vagy érte....de akkor is, mekkora hülye vagy!

Közöttetek normálisnak érzem magam. Ezért vagyok itt. Alles relative ahogy az angolok mondják a TVR műhelyben! 

2018-08-23 9:17:42
Gyéé

Gyéé

Posztok: 8416
Velünk: 4380 napja

Folyt köv.

Gábor

aláírás

Light Vader a Roadster bolygóról

2018-08-23 8:45:31
CsBeci

CsBeci

Posztok: 157
Velünk: 764 napja

Válasz erre: @Hunya #132339 

Szia Hunya!

Nagyon sajnálom a barátaidat, eröt és kitartást nekik!

Örülök, hogy rendben van az autód, tök jó olvasni az élményeidet, tapasztalataidat csak így tovább!

Szép napot!

CsBeci

aláírás

2018-08-22 20:42:39
Gyéé

Gyéé

Posztok: 8416
Velünk: 4380 napja

És a tücskök. Éjszaka autózva nyitott tetővel minden szélzajon átjön a masszív tücsökzenekar én azt imádom.

regarding kemo: rulett az élet, nincs garancia semmire...nálunk is volt nagy megvilágosodás azügyben hogy az élet rövidebb is lehet mint ahogy az ember kalkulálja, tanulságokat levontuk——-> felniket kell venni. mindig.

aláírás

Light Vader a Roadster bolygóról

Történet:

És a tücskök. Éjszaka autózva nyitott tetővel minden szélzajon átjön a masszív tücsökzenekar én azt imádom.

regarding kemo: rulett az élet, nincs garancia semmire...nálunk is volt nagy megvilágosodás azügyben hogy az élet rövidebb is lehet mint ahogy az ember kalkulálja, tanulságokat levontuk.

2018-08-22 19:41:28
Hunya

Hunya

Miután múlt hétvégén elég sokat kocsikáztam (Győr - Északi Part - Déli Part - TApolca környéke - Bakony - Győr) ismét rájöttem, hogy szerelmes vagyok. A kocsimba. Megint. Még mindig. :-)

Tuti, hogy öregszem, mert a következő dolgokat állapítottam meg:

- A bikini top nélkül leégett volna az agyam, de így k@rva jó még déli napsütésben is, emiatt nyugodtan el lehet indulni bármikor

- A fél slick + racsing kemény futőmű (10/6 kg) határeset, de nem kellemetlen közúton, ez egyáltalán nem volt zavaró

- A halk kipuff egy áldás, nyugodtan lehet neki gázt adni falun belül is, nem ég a pofám, hogy tuskó vagyok, mert nem, ráadásul nem nyomja el a kompi meg a letüssz hangját

- A nem túl rövid és nem túl hosszú (azaz gyári) váltókar a pont jó a hatos váltóhoz, valamint a Flyin' Miata kuplunga annyira user friendly, hogy imádok váltogatni, 4-5-6-5-3-4-6...

- A nagy szélfogó szuper, végre nem is lyukas, kilátni szépen hátra, nem zavaró, és végre megvan az az utolsó kattanásnyi hely is a bukócsőig a támladöntésben ami eddig hiányzott

- kiválóan lehet nyomatékból autózni, szerintem 5000-ig se forgattam el az esetek 90%-ban

- a 330 mm kormány ezzel az agy távolsággal a nekem pont jó (azt hiszem vagy 6 féle agy-kormány kombinációm volt eddig)

- a kocsi jó, nem melegszik, indul, megy, viszonylag normálisan fogyaszt (10l nagy átlagban vegyesen használva)

- Az FL lámpával meg végre látok éjjel is, ez sem egy elhanyagolható dolog

A bakonyi vizes erdő illata meg fantasztikus, még akkor is ha a bikini top széléről csöpög a vállamra a víz.

Ma megrendeltem az ominózus 2 jeladót tarcsiba (crankshaft és camshaft), majd bedobom a csomagtartóba, egy M45 kompi is van a polcon itthon, mi baj lehet? Valamelyik télen még az olajfogyasztás is orvosolva lesz, és akkor tényleg már csak autózni kell éveken át gondtalanul. Alvázvédős van a faluban, az sem lehet akadály.

De hogy lássátok, az élet nem csak habostorta: a bőrkesztyűt melegben néha nagyon nehezen lehet levenni.... :-)

De hogy miért vagyok ilyen szánalmasan nosztalgikus? Második közeli barátomat kemózzák, egyik sincs 40, 2-2 gyerekkel. Vagy-vagy.

Szóval élvezzétek az összes pillanatot, én tuti ezt fogom tenni most P-SZ-V is! ha esik, ha fúj. 

2018-08-17 14:36:09
pke1977

pke1977

Posztok: 572
Velünk: 2627 napja

Válasz erre: @Hunya #132235 

Na, ez nagyon szép felni!????

2018-08-15 19:47:27
Hunya

Hunya

Felnibuzéria sok pont nulla:

Ismét feltaláltam magamban a spanyolviaszt, eladok két szettet hogy vegyek egyet. 

Már magamat sem próbálom megérteni. :-)

De a lényeg hogy ma maegrendeltem pont 100 euroért. 

Ja nem. 

Ezt: https://www.good-win___ce-Part/61-1922.html

Igaz nem USA-ból hanem wheelbasealloy-ról. UK.

Lesz vagy 4-5 hét mire ideér. De csak 5.3 kg! :-)

Történet:

Felnibuzéria sok pont nulla:

Ismét feltaláltam magamban a spanyolviaszt, eladok kér szettet hogy vegyek egyet. 

Már magamat sem próbálom megérteni. :-)

de a lényeg hogy ma maegrendeltem pont 100 euroért. 

Ja nem. 

Ezt: https://www.good-win-racing.com/Mazda-Performance-Part/61-1922.html

igaz nem USA-ból hanem wheelbasealloy-ról.

Lesz vagy 4-5 hét mire ideér. De csak 5.3 kg! :-)

2018-08-12 16:39:00
boogie84

boogie84

Posztok: 1292
Velünk: 1899 napja

Válasz erre: @Hunya #132158 

Sztem az egyik legpraktikusabb kiegészítő, nem mellesleg k.va jól néz ki vele az autó! 

Történet:

Válasz erre: @Hunya #132158 

Sztem az egyik legpraktikusabb megoldás, nem mellesleg k.va jól néz ki vele az autó! 

2018-08-12 15:42:06
Hunya

Hunya

Hunya, 2018-06-28 10:38:21

Elindult a bikini top projekt:

• rendeltem egy Mad-Tweaks tetőt Uk-ből, ez van Boogie-nak is, nekem tetszik, TR csőre való (fekete tető, narancs szíjakkal)
  • Volt egy vázam, amit anno Gyéé-től kaptam, ez meg lett farigcsálva
  • Boogie hozott nekem csövet is (ami középen van, és a belebegést gátolja meg a fejednél), tegnap Balázzsal befaragtuk
  • Hátra van még a vászon felragasztása illetve az alu cső lefestése feketére, meg valami gumi/szivacs a végére, hogy ne karcoljon

Nagyjából ennyi, majd már csak élvezni kell.

Köszi ezúton is mindenkinek a segítséget!

Ha tudok majd rakok fel képet is.

Képet nem raktam fel azóta sem? Ajjaj....viszont ma megint mentem vele vagy egy 1,5 órát dél környékén, nagyon nagy találmány.

Teljesen jól szellőzik a kocsi, és nem sül le az ember agya, eléggé megkedveltem.

Mondjuk eddig sem voltam a bikini ellensége, de most új értelmet nyert a fogalom. :-)

2018-06-28 10:38:21
Hunya

Hunya

Elindult a bikini top projekt:

• rendeltem egy Mad-Tweaks tetőt Uk-ből, ez van Boogie-nak is, nekem tetszik, TR csőre való (fekete tető, narancs szíjakkal)
  • Volt egy vázam, amit anno Gyéé-től kaptam, ez meg lett farigcsálva
  • Boogie hozott nekem csövet is (ami középen van, és a belebegést gátolja meg a fejednél), tegnap Balázzsal befaragtuk
  • Hátra van még a vászon felragasztása illetve az alu cső lefestése feketére, meg valami gumi/szivacs a végére, hogy ne karcoljon

Nagyjából ennyi, majd már csak élvezni kell.

Köszi ezúton is mindenkinek a segítséget!

Ha tudok majd rakok fel képet is.