Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)    |   << vissza

Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)

2018-06-12 13:11:05
Hunya

Hunya

Posztok: 4734
Velünk: 3702 napja

Alakul a gép:

- Visszakerült a felújított és szépen lefestett kompi, egész halk, még tesztelni kell, de szerintem jó lesz

- Drift/Diffi probléma megoldva (én hülyeségem, szarul volt beállítva a Mesiter R, nem tudott lelógni a lengőkar, ergo a bal hátsó kerék nem ért le megfelelő erővel a talajra, így összezavarta mind a difit mind az ABS-t)

- Közben cseréltünk egy kormányszervót is, nem csak olajat, igaz az olaj már már muzeális értékű volt...nem tudom, hogy ez eddig miért nem volt téma, mindenesetre a kormányom könnyebben jár így (Köszi Rattila!)

Na meg rendeltem egy bikini tetőt, jövő hétre itt van, csak fel kell majd ragasztani

Most még egy futómű magasság állítás, és kész a szezonra a gép.

Már csak be kell ülni és elzúzni Osztrákiába egy reggeltől-estig kanyarra. :-)

aláírás May the Fairy be with You!
2018-06-09 15:45:03
Hunya

Hunya

Tovább bonyolódik az ESP-saga...a probléma még mindig az, hogy tiszta olyan érzés, mintha lenne a kocsiban egy ESP ami megfogja, képtelen vagy driftelni vele.

Kuplung nem csúszik, difi jó. Ez már tuti. Angol tudósok is megállapították.

Ellenben a hátsó fék gyanúsan sokat fogyott..ABS teszt következik (kivesszük a biztosítékot) mert gyanús, hogy be-befog hátul. De ugye ennek csak akkor szabadna működnie, amikor fékezek, nem amikor gázt adok.

Illetve mérünk majd hőmérsékletet, úgy kiderül működik-e?

Valaki látott-hallott már ilyenről?

2018-05-27 19:48:41
Hunya

Hunya

Kameráznom nem nagyon sikerült a Ringen,  csak Orsi körei vannak meg, mert utána bekapcsolva hagytam és lemerült. :-(

Az Iphone meg hőgutát kapott az ablakban, néha ment, néha nem, volt egy 2.25-ös köröm, de messze nem tudtam úgy haladni, mint tavaly:

- a kuplung kigyorsításokkor, amikor zár a difi megcsúszik (ez a diagnózis) ezért elég darabos a kigyorsítás

- a kompi a nagy meleg miatt csak 0,42-0,44-et töltött be (erre más is panaszkodott), ez a 0,55-0,6 helyett kevéske

- a beszívott levegő volt, hogy 60 fokos volt, a szokásos 40 helyett

- a Nankang NS2-R 180-as meg messze nincs a Yokohama Advan AD08R-ek szintjén, ami a hosszabb etapokat illeti, hamar nyúlós lesz, előnyére szóljon, hogy  ilyenkor is abszolút kiszámítható, semmi meglepő reakció. Mondjuk egy utcainál azért jóval jobb pályára.

A vizes műgyantás feladatnál túl öreg guminak nézte az instruktor a fél-slick/nagy nyomaték kombót, merthogy túl hirtelen veszít tapadást, ami ugye az öreg és kemény gumikra jellemző. :-)

Szóval kapott szegényke rendesen....de bírta. 660 km összesen, max sebesség a ringen 194 kmh, max vízhőfok meg 108.

Olaj 120 körül volt, EGT meg nem ment fel 900 fölé, de inkább 850 körül.

Az egész hajtáslánc olyan szinten meleg volt, hogy a gázpedál égette a talpamat...ez volt a hátránya a szuper időnek, na meg a 2. csoportos tanpályának. :-)

A Ringre oda meg vissza, illetve ott helyben használatban: pont 17 liter.

Egyébként csak 9 l/100 km.

2018-05-27 19:37:06
Hunya

Hunya

Red Sun Service, 2018-05-27 13:36:42

Hunya, 2018-05-26 19:42:01

Hunya, 2018-05-25 16:16:35

Hunya, 2018-05-25 12:59:35

Elhoztam a kocsit. Az első 20 km alatt okés. Majd a sztrádán kiderül, meg szlalomon, hogy milyen. utána megyek csak fel a Ringre, mert nagyon más. Sokkal feszesebb, és gázelvételnél is máshogy mozog.

De eddig nagyon tetszik.

Nagyon durván taknyos az út, csöpög folyamatosan, de nagyon finoman lehet irányítgatni, gondolom az előfeszített volta miatt.

Már Biatorbágyon. Eddig csak egy gyújtáskimaradás volt. De elmúlt. Azért izgultam. 

Már 450 km-t mentem. 17 liter lett a fogyasztás a Ringen. :-)

csúszik a vadi új flyin miata kuplung. Megőrülök. 

De a difi jó!!!!

Nekem ACT kuplung szerkezetem van, azzal hibátlan. Örülök hogy tetszik a difi. Nekem is nagyon bejön. Eddig azt hittem a gyári is jó 

Azért vettem a Flyin Miatát merthogy az 400 Nm-ig jó...na mindegy. Majd ha szétszedjük úgyis látszik, hogy kopott/égett, vagy nem.

2018-05-27 13:36:42
Red Sun Service

Red Sun Service

Posztok: 934
Velünk: 1572 napja

Hunya, 2018-05-26 19:42:01

Elhoztam a kocsit. Az első 20 km alatt okés. Majd a sztrádán kiderül, meg szlalomon, hogy milyen. utána megyek csak fel a Ringre, mert nagyon más. Sokkal feszesebb, és gázelvételnél is máshogy mozog.

De eddig nagyon tetszik.

Nagyon durván taknyos az út, csöpög folyamatosan, de nagyon finoman lehet irányítgatni, gondolom az előfeszített volta miatt.

Már Biatorbágyon. Eddig csak egy gyújtáskimaradás volt. De elmúlt. Azért izgultam. 

De a difi jó!!!!

Nekem ACT kuplung szerkezetem van, azzal hibátlan. Örülök hogy tetszik a difi. Nekem is nagyon bejön. Eddig azt hittem a gyári is jó 

aláírás Japán autókra specializálódott szerviz és tuningműhely. Felnik, fékek, futóművek, alkatrészek stb.
2018-05-26 20:33:37
Imre

Imre

Posztok: 331
Velünk: 1694 napja

Válasz erre: @Hunya #130853 

A kuplung jó, az autó túl erős. wink  

aláírás Under constuction.
2018-05-26 19:42:01
Hunya

Hunya

De eddig nagyon tetszik.

De a difi jó!!!!

2018-05-25 16:16:35
Hunya

Hunya

De eddig nagyon tetszik.

2018-05-25 12:59:35
Hunya

Hunya

De eddig nagyon tetszik.

2018-05-24 21:49:39
Hunya

Hunya

Difi bent van a helyén, vagy fél órája. :-)

Most megy fel a PPF.

Hosszas küzdelem volt mire beállt szépen a helyére, elvileg most jó.

Teszt majd az odaúton.

Elég feszesnek tűnik...pont nem olyan, mint a széria. :-)

Szerintem kompi csere már nem lesz, nem megy fel a felújított, örülök, ha időben el tudom hozni holnap.

Ja, és megkaptam ma a matrica rendszámot, még azt is fel kell nyalni...na meg mosás takarítás.

Nem rakom fel az R888R-eket, mert ha zuhé lesz vasárnap akkor sosem érünk haza az asszonnyal. :-)

2018-05-24 11:51:07
Nyiri

Nyiri

Posztok: 494
Velünk: 552 napja

Válasz erre: @Hunya #130820 

Kicentized te is :D

aláírás

______o/___/|___