Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)    |   << vissza

Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)

2018-05-24 11:08:30
Hunya

Hunya

Posztok: 4976
Velünk: 4219 napja

Hunya, 2018-05-23 22:32:02

Egy nem elhanyagolható infót, ami a Klub szellemiségét tükrözi - közzétennék itt is:

Egymástól függetlenül Boogie is és Zalán is felhívta ma Balázst a szerelőnket, hogy mindkét másik kocsi szerelése stop, inkább az enyémmel foglalkozzon, nehogy ne kegyen kész a Ringre  

Azért ez több, mint rendes. Köszi Srácok, nagyon jólesett!!!!!

Jelenleg úgy áll a dolog, hogy difi kiszedve. Holnap ha van csapágy készleten megy vissza aztán teszt aztán remélem vigyorgás. 

Csapágy érkezik Pápa-Győr vonalon kora délután. 

Alakulnak a dolgok....

aláírás May the Fairy be with You!
2018-05-23 22:32:02
Hunya

Hunya

Egy nem elhanyagolható infót, ami a Klub szellemiségét tükrözi - közzétennék itt is:

Egymástól függetlenül Boogie is és Zalán is felhívta ma Balázst a szerelőnket, hogy mindkét másik kocsi szerelése stop, inkább az enyémmel foglalkozzon, nehogy ne kegyen kész a Ringre  

Azért ez több, mint rendes. Köszi Srácok, nagyon jólesett!!!!!

Jelenleg úgy áll a dolog, hogy difi kiszedve. Holnap ha van csapágy készleten megy vissza aztán teszt aztán remélem vigyorgás. 

2018-05-16 16:44:53
Matt

Matt

Posztok: 2678
Velünk: 4366 napja

Válasz erre: @Hunya #130637 

A Hungaroringhez  közel egy nagyon szomorú felfuvalkodott Miata fogja az orrát lógatni hogy nem mehet ki a pályára játszani.

Jópézért, végszükség esetén ott tudom hagyni a kulcsát a lábtörlő alatt. smile  

Történet:

A Hungaroringhez  közel egy nagyon szomorú felfuvalkodott Miata fogja az orrát lógatni hogy nem mehet ki a pályára.

Jópézért, végszükség esetén ott tudom hagyni a kulcsát a lábtörlő alatt. :) 

2018-05-16 14:48:48
Nyiri

Nyiri

Posztok: 611
Velünk: 1068 napja

Ez ilyen. Én is épp hogy kész leszek. Eddig 350 km van feltöltve, ami picsa mennyiség, de nincs időm használni és megy szerelőhöz is mennie kell HRing előtt. Reménykedni kell smile

aláírás

______o/___/|___

Történet:

Ez ilyen. Én is épp hogy kész leszek. Eddig 350 km van feltöltve, ami picsa mennyiség, de nincs időm használni és megy még szerelőhöz is mennie kell HRing előtt. Reménykedni kell :)

2018-05-16 9:25:54
Hunya

Hunya

Fejlemények:

- ma érkezik a difi a magyar posta ajánlásával

- kompi már Balázsnál fityeg, hétvégén megy hozzá az autó is

- matrica rendszámot valamikor jövő héten megkapom

Nagyon JIT-ben mennek a dolgok már megint, megőrülök, ha közbejön valami és megint nem tudok autókázni a találkozón.

Két dolog jöhet közbe:

- Nem lesz jó a difi (elvileg nem lehetséges, kivéve ha olyan baja van ami nem a Torsen magot érinti, de akkor valakiéből kiszerelem a komplett házat az biztos)

- A felújított kompi a Ringen a második körben behal (nem lesz időm tesztelni előtte)

- Ráesik egy nagy meteor Budapestre...ja ez már három...

2018-05-10 19:45:17
Red Sun Service

Red Sun Service

Posztok: 966
Velünk: 2088 napja
Hunya, 2018-05-10 13:54:01

Újabb 100 EUR-nak lett meg a helye...ami direkt jó hír, mert közben lakásfelújítunk....így most nem lesz burkoalt a nappaliban, de az ugye nem fontos. :-)

Szóval a helyzet a következő:

- A sperrdifim hol működik hol nem, leginkább nem, így rendeltem egy torsent Jugotól, elvileg kedden érkezik, aztán utána megy a kocsi Balázshoz cserére

- A jelenlegi elmegy megszakértésre és felújításra, szóval remélhetőleg nemsokára lesz egy fasza eladó sperrem, de nekem most nincs időm ezt megvárni, az autónak a Ringen MENNIE KELL!

- A Meister R-ekkel mentem már vagy 2.000 km-t, nagyon tetszik, még a klasszikus M1-es tesztet is bírta. kemény, feszes, de nem rázza ki a belemet

- Az új tető frankón nyílik,nyúlott annyit, hogy most már szépen lehet nyitni-csukni, az elején még nagyon feszes volt, most már jó

- A lengyel kompi kiválóan működik, igaz 0,1 barral kevesebbet tölt (0,6 helyett 0,5-öt) de megjött a felújított, ami szépen le lesz festve megint, és megy vissza a helyére (a lengyel M45 meg polcra tartaléknak, esetleg felújításra)

- Az NS2R-ekben van már vagy 8.000 km, de tök jól bírják, van még minta rajtuk, ez lesz az első gumim ami elmegy 2 szezont :-)

- Fent van az FL lökös és a lámpák, ég és föld, ez világít mint állat (meg szebb is)

- A nappali fény frankón működik, végre nem felejtem el felkapcsolni a lámpákat

- De ami a lgefontosabb: Alig várom már a május 26-ot!!!!

Képet valamiért megint nem tudok csatolni.... :-(

Biztos vagyok benne, hogy nagyon fogod élvezni az új difit, "kicsit" jobb mint a gyárik. 100euro-ért jobbat nem kapsz sehol smile

aláírás Japán autókra specializálódott szerviz és tuningműhely. Felnik, fékek, futóművek, alkatrészek stb.
2018-05-10 19:39:30
Hunya

Hunya

Nyiri, 2018-05-10 14:30:06

Válasz erre: @Hunya #130474 

Esztergomban láttam az autód. Az első lökös újra lett fényezve? Mert lehet hogy rossz szögben állt vagy valami, de nagyon elütött a szín.

A lökös lett cserélve, tényleg elüt, de  a motorháztető miatt, azt is fényezni kellene, az sötétebb.

2018-05-10 14:30:06
Nyiri

Nyiri

Posztok: 611
Velünk: 1068 napja

Válasz erre: @Hunya #130474 

Esztergomban láttam az autód. Az első lökös újra lett fényezve? Mert lehet hogy rossz szögben állt vagy valami, de nagyon elütött a szín.

aláírás

______o/___/|___

2018-05-10 13:54:01
Hunya

Hunya

Újabb 100 EUR-nak lett meg a helye...ami direkt jó hír, mert közben lakásfelújítunk....így most nem lesz burkoalt a nappaliban, de az ugye nem fontos. :-)

Szóval a helyzet a következő:

- A sperrdifim hol működik hol nem, leginkább nem, így rendeltem egy torsent Jugotól, elvileg kedden érkezik, aztán utána megy a kocsi Balázshoz cserére

- A jelenlegi elmegy megszakértésre és felújításra, szóval remélhetőleg nemsokára lesz egy fasza eladó sperrem, de nekem most nincs időm ezt megvárni, az autónak a Ringen MENNIE KELL!

- A Meister R-ekkel mentem már vagy 2.000 km-t, nagyon tetszik, még a klasszikus M1-es tesztet is bírta. kemény, feszes, de nem rázza ki a belemet

- Az új tető frankón nyílik,nyúlott annyit, hogy most már szépen lehet nyitni-csukni, az elején még nagyon feszes volt, most már jó

- A lengyel kompi kiválóan működik, igaz 0,1 barral kevesebbet tölt (0,6 helyett 0,5-öt) de megjött a felújított, ami szépen le lesz festve megint, és megy vissza a helyére (a lengyel M45 meg polcra tartaléknak, esetleg felújításra)

- Az NS2R-ekben van már vagy 8.000 km, de tök jól bírják, van még minta rajtuk, ez lesz az első gumim ami elmegy 2 szezont :-)

- Fent van az FL lökös és a lámpák, ég és föld, ez világít mint állat (meg szebb is)

- A nappali fény frankón működik, végre nem felejtem el felkapcsolni a lámpákat

- De ami a lgefontosabb: Alig várom már a május 26-ot!!!!

Képet valamiért megint nem tudok csatolni.... :-(

2018-05-06 21:29:53
Silent

Silent

Posztok: 269
Velünk: 1770 napja

Válasz erre: @ramona #130372 
Csavar kadmiumozás kifejezésre keress rá.

2018-05-06 19:51:14

ramona

Posztok: 1
Velünk: 560 napja

Szia Hunya! Gyuri vagyok. A csajom (a kocsim) Ramóna. Tudnál segíteni, hogy honnan tudnék olyan szép sárgított csavarokat szerezni amit Te is beszereztél a mazdádhoz?

konkrétan ezekre a csavarokra gondoltam.

http://www.miata.hu/forum/?tid=3820&page=71#95150

Történet:

Szia Hunya! Gyuri vagyok. A csajom (a kocsim) Ramóna. Tudnál segíteni, hogy honnan tudnék olyan szép sárgított csavarokat szerezni amit Te is beszereztél a mazdádhoz?

2018-04-04 11:57:11
Hunya

Hunya

Megjött a kompi. Kicsit sokat ült rajta az empíel. 

Tudom, a húsvét....

Ezzel párhuzamosan lebomlott a régi lökös és lassan megy fel az új. 

A kompinál viszont valamit mókolni kell a bypass területen hogy ne a pillangó elé menjen vissza hanem utána. Így a tartott gázas üzem sokkal jobb lenne. 

2018-03-30 13:43:34
Hunya

Hunya

Elég sok minden történt amióta nem írtam.

Nézzük a pozitív dolgokat:

- Csilli villi a kocsi, kívül belül, Bihari Janit nagyon ajánlom! (Győr)

- A Meister R-ekkel mentem összesen kb.  700 km-t (KNMDR oda-vissza), Orsi szerint sem keményebb, mint volt az előző setup (pedig 6 kg helyett 10 kg-osak a rugók)

- Az új tető szélzaja egy hangyányival jobb, mint a régi volt

- Rendeltem lengyelektől egy M45 Eatont, de még nem ért ide (magyarposta csupa kisbetűvel), szóval lesz tartalék polcon ha nagy a baj valakinél 

- Vezettem végre egy NC-t szlalomon, nagyon más mint az enyém, de nagyon kis kezes volt, és nem is volt lassú! (Köszi Gabesz!)

- Jól sikerült a KNMDR 2018, ma 10-kor keltem, végre kialudtam ezt az egész szezonnyitó történetet

- Ültem egy TVR-ben, ami remekül mozgott, és nem csak egy nedves álom volt, hanem igazi röfögős vényóc

- Elvittem az új FL lököst és lámpákat, meg minden köcöléket ma Balihoz, szóval jövő héten felkerül az is

Jöhet ami nem annyira fasza:

- A kompi megevett két szíjat KNMDR-re odaúton, megszorult valószínűleg, mert megégett rajta a lakk, ami 400 fok körül történhet meg (megy felújításra jövő héten, le van beszélve), még nincs kiszedve, szóval minden csak feltételezés

- A jobb oldalon továbbra is beázik a kocsi (jobb lábtér vizes) szóval gyanús, hogy nem a tető, hanem a két elvezető csatorna a ludas, ami az ajtó keretnél megy (a hangfalon folyott le a víz, mondjuk baromi nagy volt a zuhé, és egy helyben állt a kocsi), de az is lehet, hogy csak simán nem tudta elvezetni ezt a mennyiséget, de miért csak a jobb oldal???

- Nem tudtam logolni és gyorsulni a reptéren (ezt majd bepótolom, ha kell lemegyek egy reggel és este hazajövök)

- A szombati szlalomon eső lesz, nem kevés

- Megint pont 100 EUR lesz a kocsi....de vigasztal, hogy a befektetés nem vész kárba, mert a használt piaci értéke vadul kúszik felfelé (ja nem)

És a legjobb hír, hogy fentiek alapján megint van miről írni, így nem unatkoztok ti sem, meg én sem, sőt annyira hasít a miata.hu meg a chat, meg a piac a fece-en, hogy lassan mi leszünk Magyarország legjelentősebb autós oldala. :-)

2018-03-17 10:05:23
Hunya

Hunya

N0rb1, 2018-03-16 23:28:08

Szia,

megkérdezhetem milyen anyagot használsz a szélfogóhoz, és honnan sikerült szerezned? 

Eredeti szélfogó anyagot. És onnan szereztem ahol ilyet gyártanak. Többet nem mondhatok. :-)

2018-03-16 23:28:08

N0rb1

Posztok: 45
Velünk: 845 napja

Szia,

megkérdezhetem milyen anyagot használsz a szélfogóhoz, és honnan sikerült szerezned?